Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakość autostrady w Czechach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2015 20:32

Jest OK 8)

Koło Brna są resztki betonowych płyt, ale je likwidują i jest tam ograniczenie prędkości
pawers
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 28.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawers » 18.08.2015 10:44

Cześć,
Jak wygląda obecnie stan nawierzchni, szczególnie interesują mnie te nieszczęsne płyty.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 18.08.2015 10:54

pawers napisał(a):Cześć,
Jak wygląda obecnie stan nawierzchni, szczególnie interesują mnie te nieszczęsne płyty.

Nawierzchnia, jak nawierzchnia, ale prawie przez całe Czechy w tej chwili trwają remonty, zwężenia doprowadzają do szału :roll: a betony jeszcze czuć pod kołami :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2015 13:36

pawers napisał(a):Cześć,
Jak wygląda obecnie stan nawierzchni, szczególnie interesują mnie te nieszczęsne płyty.



Przecież post wyżej napisałem, że zostały RESZTKI 8)

Problemem nie są płyty, ale roboty drogowe :roll:
Eloy1976
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 18.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eloy1976 » 18.08.2015 16:08

Aktualnie przejazd przez Czechy jest irytujacy. Niby autostrady, niby dozwolone 130 km/h, a co chwile roboty drogowe, zwezenia i ograniczenia do 80 km/h badz nawet do 60 km/h, takze nie ma co sie nastawiac na szybkie przejechanie naszych poludniowych sasiadow.
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 18.08.2015 23:00

Eloy1976 napisał(a):Aktualnie przejazd przez Czechy jest irytujacy. Niby autostrady, niby dozwolone 130 km/h, a co chwile roboty drogowe, zwezenia i ograniczenia do 80 km/h badz nawet do 60 km/h, takze nie ma co sie nastawiac na szybkie przejechanie naszych poludniowych sasiadow.



Ale pomysl co bedzie za rok dwa :D

Wskoczysz w Bohuminie ziewniesz dwa razy a tu juz przejscie z Austrią :lol:
artwro
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 17.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) artwro » 18.08.2015 23:20

Szału nie ma, czuć betony, dużo zwężeń, ale jak zrobią to będzie ok
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2015 23:25

euromissile napisał(a):

Ale pomysl co bedzie za rok dwa :D

Wskoczysz w Bohuminie ziewniesz dwa razy a tu juz przejscie z Austrią :lol:


Nie tak szybko :wink:


Póki co Czesi nie budują autostrady do granicy z Austrią

Austriacy budują do granicy z Czechami, a to nie to samo :wink:
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 19.08.2015 00:02

Lednice napisał(a):
euromissile napisał(a):

Ale pomysl co bedzie za rok dwa :D

Wskoczysz w Bohuminie ziewniesz dwa razy a tu juz przejscie z Austrią :lol:


Nie tak szybko :wink:


Póki co Czesi nie budują autostrady do granicy z Austrią

Austriacy budują do granicy z Czechami, a to nie to samo :wink:


Taki skrót myslowy zastosowałem a i małej ironi tez nie poskąpiłem :wink:

Remontuja co roku po kawałku - ok, ale faktem jest ze ludzie sie wkurzaja, a jak jeszcze jakis jeden pepiczek pierdyknie sie z drugim pepiczkiem to juz w ogole szok, niedowierzanie.
Niecierpliwi tez dokładaja swoje... Pamietam jak w zeszłym roku tez jakas kolizja byla przed brnem na zwężce i jakis pepiczek busem (chyba dukatem) nie wytrzymal napiecia i postanowil zawrocić przez pas zieleni - nie bylo jeszcze barierek rozdzielajacych - no i co? Pas zieleni byl na tyle hmm 'miekki' ze koleś ugrzązł i znow problem byl bo zanim go wyciągneli to korek urósł o kolejne 2 km.

Wiec juz nie moge sie doczekac kiedy ziewne dwa razy i bedzie po bólu :hut:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 01.09.2015 00:53

W lipcu i do połowy sierpnia remonty na czeskich autostradach mogą być dokuczliwe.
Po połowie sierpnia jest znacznie lepiej.
Droga tam, 17 sierpnia, niedziela przed południem (pewnych zasad jednak trzeba przestrzegać) przejazd na zwężeniu remontowym płynny. Przy ograniczeniu do 80 km/h wszyscy jadą 95 - 100. Można zmniejszyć spalanie :lol: :wink: spożyć kawke z termosu, jakąś kanapkę. Wyjazd za Brnem też remontowany, ale poza fatalnym oznakowaniem innych upierdliwości, korków brak.

Powrót 30 sierpnia, niedziela wczesne popołudnie (późnym wracają z weekendów) przejazd na światłach w Poysdorf bez korka. Przed Brnem remontowe zwężenie na wysokości "Motorest u Toma" (przyzwoite jedzenie) zajęło około 5 minut. Potem płynnie w kierunku Polski. Przed Brnem w kierunku południowym korek na co najmniej 10 km. Współczuliśmy biedakom.
Swoją drogą zastanawiam się, dlaczego miejscowi nie wybrali trasy alternatywnej idącej równolegle do autostrady. Można na nia zjechać w miejscowości Drysice ogladajac lotnisko od tyłu.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1540
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 01.09.2015 10:31

Powrót z 29.08 na 30.08 przez Czechy: Breclav-Brno-Ołomuniec-Ostrava.
Odcinek Breclav-Brno: dalej płyty, częściowo sfrezowane, ale im bliżej do Brna tym gorzej. Pomaga jazda lewym pasem. Stacja "Agip" gdzieś w połowie drogi pomiędzy Breclav a Brno - syf, kiła i mogiła.
Odcinek Brno-Ołomuniec: remonty, ale w nocy bez dramatu, za to organizacja ruchu pod psem.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.09.2015 11:01

Powrót 29go z okolic Osijeku. Start przed 8 rano przez Węgry. Całkowicie puste drogi do Budapesztu, później natężenie ruchu zwiększone. Przejazd przez Bratysławę drogą bez winiety. Bez problemu ale wolno. Wjazd na autostradę w Brzecławiu. Dalsza droga bez problemu, żadnych korków. W Pl praktycznie pusto aż do Gierkówki. W domu ok 20.30. Jakość autostrady w Czechach taka jak od lat, bez szału ale i bez tragedii. Tragizowanie i wielkie narzekania na jakość tejże to wg mnie duża przesada.
gregor08
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregor08 » 07.09.2015 10:58

Witam. Szkoda zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj: wie ktoś może gdzie dokładnie są te płyty betonowe przed Brnem (jadąc od Ostravy, przez Olomouc)? Spróbowałbym trochę drogi nadłożyć, ale je ominąć.
Uprzedzę odpowiedzi typu: "nie jest tak źle, da się wytrzymać" - rok temu jechałem tamtędy w stronę Austrii i (przynajmniej u mnie) jazda tymi płytami to była masakra, zarówno dla mnie, jak i dla auta :(
Dokładnie to jadę do Pragi, więc przy okazji drugie pytanie: czy od Brna do Pragi też są podobne odcinki autostrady z kiepską nawierzchnią? Jeżeli tak, to byłbym wdzięczny również za informacje gdzie dokładnie one są.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7956
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.09.2015 12:01

gregor08 napisał(a):Witam. Szkoda zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj: wie ktoś może gdzie dokładnie są te płyty betonowe przed Brnem (jadąc od Ostravy, przez Olomouc)? Spróbowałbym trochę drogi nadłożyć, ale je ominąć.
Uprzedzę odpowiedzi typu: "nie jest tak źle, da się wytrzymać" - rok temu jechałem tamtędy w stronę Austrii i (przynajmniej u mnie) jazda tymi płytami to była masakra, zarówno dla mnie, jak i dla auta :(
Dokładnie to jadę do Pragi, więc przy okazji drugie pytanie: czy od Brna do Pragi też są podobne odcinki autostrady z kiepską nawierzchnią? Jeżeli tak, to byłbym wdzięczny również za informacje gdzie dokładnie one są.

Płyty są pomiędzy Olomoucem a Brnem, dokładnie w którym miejscu tego Ci nie podam bo cały czas trwają tam remonty i jest tego coraz mniej.
To samo tyczy się odcinak Brno - Praga, też były odcinki z płytami i też jest intensywnie remontowany :wink:
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1540
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 07.09.2015 13:27

dids76 napisał(a):Płyty są pomiędzy Olomoucem a Brnem,


Są też od Brna do granicy z SK (jeżeli ktoś przekracza granicę w Breclav) i te są chyba większym problemem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jakość autostrady w Czechach - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone