Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakość autostrady w Czechach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 25.05.2014 14:17

Witam czy ktoś omija autostradę Czeską? ( czy da się ) bez większych wysiłków i cennego czasu? Jadąc od Kłodzka.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 25.05.2014 14:50

swider1985 napisał(a):Witam czy ktoś omija autostradę Czeską? ( czy da się ) bez większych wysiłków i cennego czasu? Jadąc od Kłodzka.

Omijam, da się. Chociaż niektórzy tu twierdzą, że to drogowa profanacja, ale ja po płytach nie będę jeździł. :oczko_usmiech:

Z Wrocławia jadę na Kłodzko i dalej do przejścia w Boboszowie. Za granicą czeską na Crvena Voda i następnie trasą 11 do drogi nr 43, przez Stity, Lanskorun i Svitavy do Brna.
W Brnie kieruję się cały czas na Wiedeń. Krótki odcinek płatnej drogi od Brna do Mikulova omijam zjazdem nr 9 na Rajhrad, jadąc wzdłuż płatnej ekspresówki do Pohorelic. W Pohorelicah spowrotem na ekspresówkę i do Mikulova.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.05.2014 17:57

Moim zdaniem jakość autostrady jest niezła, kiedyś był tragiczna 8)

Z płytami pozostał jedynie odcinek Brno-Vyskov, z 20 kilometrów, płyty są prawie wszędzie ponaprawiane.

Kiedyś w tragicznym stanie był odcinek z Ołomuńca do Vyskova, teraz jest tam nowy asfalt :!: :D
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 07.06.2014 01:24

Lednice napisał(a):Moim zdaniem jakość autostrady jest niezła, kiedyś był tragiczna 8)

Z płytami pozostał jedynie odcinek Brno-Vyskov, z 20 kilometrów, płyty są prawie wszędzie ponaprawiane.

Kiedyś w tragicznym stanie był odcinek z Ołomuńca do Vyskova, teraz jest tam nowy asfalt :!: :D


Potwierdzam, Vyskov - Brno płyty, ale jedzie się spokojnie i nie ma co histeryzować.
mz546
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 27.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mz546 » 07.06.2014 02:53

Autostrady w Czechach to jakiś żart mają gorsze niż u nas. Może kiedyś było u nich lepiej ale teraz to porażka.
Startowaliśmy z niższego poziomu ale oni dalej jadą skodą z której ja wysiadłem 8 lat temu.
vizila
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) vizila » 07.06.2014 09:18

mz546 napisał(a):Autostrady w Czechach to jakiś żart mają gorsze niż u nas. Może kiedyś było u nich lepiej ale teraz to porażka.
Startowaliśmy z niższego poziomu ale oni dalej jadą skodą z której ja wysiadłem 8 lat temu.

Wysiadłeś 8 lat temu ze skody i do jakiego Polskiego auta się przesiadłeś? hmmm? Ups chyba się sprzedaliśmy jako Polacy, z potęgi motoryzacyjnej jesteśmy niczym. Autostrady w Czechach są przyjemne i zdecydowanie poprawione w ostatnich latach.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 07.06.2014 10:45

mz546 napisał(a):Autostrady w Czechach to jakiś żart mają gorsze niż u nas. Może kiedyś było u nich lepiej ale teraz to porażka.
Startowaliśmy z niższego poziomu ale oni dalej jadą skodą z której ja wysiadłem 8 lat temu.


A kiedy i jakim odcinkiem ostatni raz jechałeś?
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 08.06.2014 07:06

Proszę mi się tu nie kłucić.Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię o drogach i nie tylko.Wystarczy odcinek pokonać lewym pasem i po problemie.
mz546
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 27.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mz546 » 08.06.2014 08:25

Od kiedy(a właściwie do kiedy) Skoda to Czeskie auto przecież to 100% wieśwagen u nich składany . A przesiadłem się do innego niemieckiego produkowanego przez Niemców.
Jechałem autostradą nową była jak nasza ok A1 a także starą Brno- Bratysława padaka. Granica Niemiecka do Pragi też bez rewelacji gównie objazd przez jakieś wioski.
Zresztą A1 też kończy się w polu dokładnie jak u nas.
vizila
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) vizila » 08.06.2014 11:05

mz546 napisał(a):Od kiedy(a właściwie do kiedy) Skoda to Czeskie auto przecież to 100% wieśwagen u nich składany . A przesiadłem się do innego niemieckiego produkowanego przez Niemców.
Jechałem autostradą nową była jak nasza ok A1 a także starą Brno- Bratysława padaka. Granica Niemiecka do Pragi też bez rewelacji gównie objazd przez jakieś wioski.
Zresztą A1 też kończy się w polu dokładnie jak u nas.

Do momentu jak VW chciał wykupić FSO ale my woleliśmy sie sprzedać Deawoo. Jak by nie było występuje pod Czeską nazwą. Nawet Rumuni maja własną markę a my... To chyba jechałeś dość dawno tą autostradą, bo od jakiś 2 lat zdecydowanie poprawili ją. Nie mówię, że jest super ale porównując jakość do ceny jest dobrze. Autostrada od granicy Niemieckiej do Pragi jest płaska jak deska, lepsza nawet niż po stronie Niemieckiej.
ACandrzej
Cromaniak
Posty: 1401
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ACandrzej » 08.06.2014 15:50

Widzę, że dyskusja troszkę odbiegła od tematu.
Jechałem tą autostradą na początku maja i nie ma tragedii. Faktycznie przed Brnem jest kawałek z płytami, ale da się jechać. Prawym pasem też. No chyba, że ktoś ma samochód ze sportowym zawieszeniem i bardzo niski profil opony. Prędkość przejazdowa ok. 110 km/h i lekkie stukanie na łączeniach płyt. Osobiście wolę jechać taką drogą niż przez wioski i miasteczka i pilnować się aby nie przekroczyć limitu i zaliczyć "pokutę"
Generalnie jak z okolic Śląska czy Krakowa komuś zależy na szybkim dostaniu się np. do Austrii, to msz nie ma innej alternatywy jak D1.
A pamiętacie "tuptusia" za Gliwicami? Tam to czasami "z siodła" wyrzucało.
A na końcu stał gość Fiatem 125p kombi i sprzedawał kołpaki :lol: :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.06.2014 16:56

ACandrzej napisał(a):...
A pamiętacie "tuptusia" za Gliwicami? Tam to czasami "z siodła" wyrzucało.
A na końcu stał gość Fiatem 125p kombi i sprzedawał kołpaki :lol: :lol:

Ha, ha, ha...najbardziej tupało przy wyprzedzaniu, gdy schodki pokonywało się "pod prąd" :lool:
Gościa z kołpakami też pamiętam.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.06.2014 19:34

mz546 napisał(a):
Zresztą A1 też kończy się w polu dokładnie jak u nas.

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 09.06.2014 09:15

ACandrzej napisał(a):... Jechałem tą autostradą na początku maja i nie ma tragedii. Faktycznie przed Brnem jest kawałek z płytami, ale da się jechać. Prawym pasem też. No chyba, że ktoś ma samochód ze sportowym zawieszeniem i bardzo niski profil opony. Prędkość przejazdowa ok. 110 km/h i lekkie stukanie na łączeniach płyt ...


Również wielokrotnie tędy jechaliśmy i dramatu nie ma ale ...

W zeszłym roku byliśmy na weekendzie we Wiedniu gdzie nasza wtedy nieco ponad 7 letnia corka ostro szalała na Praterze. Była też w kilku takich miejscach jak komnaty strachu itd. gdyż zasadniczo jest dość odważna i ogarnięta. Jak jechaliśmy już do PL za ciemnego i wjechaliśmy na te płyty to chyba coś jej się przyśniło i nastąpiła kumulacja wspomnień z Prateru + trzęsawka autostradowa z łomotem. Obudziła się z krzykiem i wielkimi oczami, do dziś wspólnie czasami się z tego śmiejemy :)
konradmc
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 26.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) konradmc » 26.07.2015 19:47

Witam , czy ktoś jechał w tym roku autostrada z Ostravy w strone brna , jak wyglada jakosc autostrady? Czy może lepiej jechać Slowacja
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jakość autostrady w Czechach - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone