Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Jakość autostrady w Czechach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.04.2016 16:46

No, tak, czyli na Lwów mówisz Lviv, a na Wilno Vilnius :wink:
euromissile
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 13.04.2016 16:57

Oczywiście że nie, ale gdybym faktycznie mówił Lviv i Vilnius to byłoby źle?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.04.2016 17:08

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.05.2016 18:57

Poprawia się, schodów do Brna prawie nie ma :D Ale, żeby nie było różowo - korkuje się przejazd przez Brno na wysokości Avionu/Ikei (czyli węzeł D1 z D2) bo kopią przy węźle obok Futurum (droga na Mikulov). W związku z tym, jadąc do Wiednia, czmychnąłem na Břeclav a tam... w paru miejscach zwężenia i ograniczenie do 80 km/h. Ale wcześniej, na wysokości OC Olympia, na rogatkach Brna - to samo... i końca temu nie widać :)

Austria - to nie miejsce na to, ale... za "naszą" ulubioną OMV'ką w Wilfersdorfie, Austriacy przesunęli kawałek drogi - między właśnie Wilfersdorfem a Schrickiem. Jedzie się nowiutkim ale wąskim i krętym asfaltem. Tu też trafiłem na zepsutego kampera :roll: Stoi się, i stoi, i stoi... a TIRy to środkiem jadą bo ledwo-ledwo się w zakrętach mieszczą. Jest też nowy bypass kilka km wcześniej.
macvw
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 01.05.2016 19:28

Pääkäyttäjä napisał(a):Poprawia się, schodów do Brna prawie nie ma :D Ale, żeby nie było różowo - korkuje się przejazd przez Brno na wysokości Avionu/Ikei (czyli węzeł D1 z D2) bo kopią przy węźle obok Futurum (droga na Mikulov). W związku z tym, jadąc do Wiednia, czmychnąłem na Břeclav a tam... w paru miejscach zwężenia i ograniczenie do 80 km/h. Ale wcześniej, na wysokości OC Olympia, na rogatkach Brna - to samo... i końca temu nie widać :)

Austria - to nie miejsce na to, ale... za "naszą" ulubioną OMV'ką w Wilfersdorfie, Austriacy przesunęli kawałek drogi - między właśnie Wilfersdorfem a Schrickiem. Jedzie się nowiutkim ale wąskim i krętym asfaltem. Tu też trafiłem na zepsutego kampera :roll: Stoi się, i stoi, i stoi... a TIRy to środkiem jadą bo ledwo-ledwo się w zakrętach mieszczą. Jest też nowy bypass kilka km wcześniej.

Tak czytając Twoją wiadomość zastanawiam się, czy za 2 miesiące po raz kolejny /piąty/ nie jechać przez Zwardoń na Słowację. Ode mnie różnica na korzyść Czech jest nie cała godzina /tak pokazuje wujek google/, ale na Słowacji, na autostradzie zero ruchu, zero dziur, zero korków i zero robót drogowych...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.05.2016 19:35

macvw napisał(a):Tak czytając Twoją wiadomość zastanawiam się, czy za 2 miesiące po raz kolejny /piąty/ nie jechać przez Zwardoń na Słowację. Ode mnie różnica na korzyść Czech jest nie całą godzinę /tak pokazuje wujek google/, ale na Słowacji, na autostradzie zero ruchu, zero dziur, zero korków i zero robót drogowych...

Wiedeń niestety też mocno rozkopany, np. poprawiają tunele, w wielu miejscach trwa wymiana nawierzchni tudzież budowanie nowych elementów infrastruktury. Gadałem z kolegą, który śmigał dzień później najpierw do Mikulova a potem do Wiednia - tra-ge-dia, ruch przez Mistelbach i Poysdorf - jeden długi, prawie stojący sznurek aut.
macvw
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 01.05.2016 19:38

Pääkäyttäjä napisał(a):
macvw napisał(a):Tak czytając Twoją wiadomość zastanawiam się, czy za 2 miesiące po raz kolejny /piąty/ nie jechać przez Zwardoń na Słowację. Ode mnie różnica na korzyść Czech jest nie całą godzinę /tak pokazuje wujek google/, ale na Słowacji, na autostradzie zero ruchu, zero dziur, zero korków i zero robót drogowych...

Wiedeń niestety też mocno rozkopany, np. poprawiają tunele, w wielu miejscach trwa wymiana nawierzchni tudzież budowanie nowych elementów infrastruktury. Gadałem z kolegą, który śmigał dzień później najpierw do Mikulova a potem do Wiednia - tra-ge-dia, ruch przez Mistelbach i Poysdorf - jeden długi, prawie stojący sznurek aut.

To, co piszesz o Wiedniu dotyczy przejazdu od strony Czech. Pewnie od Bratysławy tego problemu nie ma.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.05.2016 19:41

macvw napisał(a):To, co piszesz o Wiedniu dotyczy przejazdu od strony Czech. Pewnie od Bratysławy tego problemu nie ma.

W tamtą stronę jechałem przez Břeclav. Muszę popytać moje dwie bratysławskie wtyczki, jak tam u nich. Wiem, że w Bratce dużo się asfaltuje ale dotyczyło to miasta.
macvw
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 01.05.2016 19:45

Pääkäyttäjä napisał(a):
macvw napisał(a):To, co piszesz o Wiedniu dotyczy przejazdu od strony Czech. Pewnie od Bratysławy tego problemu nie ma.

W tamtą stronę jechałem przez Břeclav. Muszę popytać moje dwie bratysławskie wtyczki, jak tam u nich. Wiem, że w Bratce dużo się asfaltuje ale dotyczyło to miasta.

Nie no Damian, nie mam zamiaru jechać przez centrum Bratysławy :wink: . Asfalt na autostradzie, na Słowacji, czy na samej tzw. obwodnicy Bratysławy jest tak samo dobry /równy/, jak na "mojej" A1 :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.05.2016 20:24

macvw napisał(a):Nie no Damian, nie mam zamiaru jechać przez centrum Bratysławy :wink: . Asfalt na autostradzie, na Słowacji, czy na samej tzw. obwodnicy Bratysławy jest tak samo dobry /równy/, jak na "mojej" A1 :D

Nie mówię o samej Bratysławie - byłem tam autem w zeszłym roku i było średnio :)
kojacek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 02.05.2016 00:30

Pääkäyttäjä napisał(a):Poprawia się, schodów do Brna prawie nie ma :D Ale, żeby nie było różowo - korkuje się przejazd przez Brno na wysokości Avionu/Ikei (czyli węzeł D1 z D2) bo kopią przy węźle obok Futurum (droga na Mikulov). W związku z tym, jadąc do Wiednia, czmychnąłem na Břeclav a tam... w paru miejscach zwężenia i ograniczenie do 80 km/h. Ale wcześniej, na wysokości OC Olympia, na rogatkach Brna - to samo... i końca temu nie widać :)

A w jakich godzinach były te korki zarówno w Czechach jak i w Austrii?
Ciekawi mnie czego należałoby spodziewać się jadąc wieczorem czy wręcz w nocy. Np okolice Wiednia 10 w nocy lub nawet później. Przypuszczam, że jedyne, czego się spodziewać to ograniczenia prędkości, bo ruch to pewnie będzie raczej nieduży...
Przynajmniej w zeszłym roku w Czechach i w Austrii ograniczały mnie tylko limity prędkości na remontowanych odcinkach.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.05.2016 07:59

W zeszłym roku też w Czechach i w Austrii były roboty drogowe, nie ma co dramatyzować :roll:
Baaardzo częste są korki w Poysdorf, zawsze coś tam grzebią we Wiedniu, remont koło Brna to jest smutna norma... :roll:

Jak się jedzie w dzień roboczy, w godzinach szczytu
albo w sobotę przed południem latem,
to można dłużej postać :roll:

W nocy czy w niedziele korków nie powinno być, chyba, że jakiś wypadek albo inne, nagłe zdarzenie :roll:
pabbllo_ldz
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 02.05.2016 08:37

Może Ja pomogę od kilku lat jeździmy do Chorwacji przez Czechy, stan ich autostrad nie jest zły.
Tak jak pisali inni, jak nie ma ktoś 18 - 20 cali felg i zawieszenia torowego to spokojnie można jechać.
Co do korków to jeździmy koniec sierpnia (ostatni tydzień) i wrzesień, ale na noc.
Jedziemy tak żeby Wiedeń mijać po 24ej, z Piątku na Sobotę i wtedy jest pusto.
Z relacji znajomych wiem, że problemy z przejazdem są nawet w tygodniu jak ktoś wpadnie do Wiednia za wcześnie, a jazda w dzień to już ponoć koszmar.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.05.2016 09:09

Bez przesady z tym koszmarem :wink:

Zwykle przejazd jest płynny, ruch jest ogromny, ale koszmar to może być tylko dla kogoś, kto na co dzień jeździ tylko po pipidówkach :wink:
KrisM
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 02.05.2016 09:32

Lednice ma rację;-) wystarczy trzymać się ograniczeń prędkości, zachowywać bezpieczny odstęp i nic nikomu się nie stanie. ruch jest intensywny, w końcu to prawie 2 mln mieszkańców, ale przejazd zazwyczaj odbywa się bez przeszkód. jeśli ktoś nie jest pewien swoich umiejętności to lepiej unikać godzin szczytu;-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Jakość autostrady w Czechach - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019