Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakość autostrady w Czechach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mifal77
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 02.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mifal77 » 13.07.2012 22:16

czark123 napisał(a): A teraz pytanie - jeżeli chce dojechać z Wrocławia do Wiednia przez Czechy nie telepiąc się po jakiś tam płytach, mogą być drogi powiatowe to którędy byście polecili przejechać? Jeżdżę wolno i lubię zwiedzać.

Jak masz dobre auto i nie boisz się klekotania całego samochodu i odgłosów jakby połowa śrub Ci się odkręcała to jedź przez Czechy :P najwyżej podkręcisz głośniej radio i bedzie dobrze.
Ja następnym razem będe próbować trasy Słowacja (bez winiety lokalnymi), Węgry, Chorwacja.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2012 22:26

czark123 napisał(a): A teraz pytanie - jeżeli chce dojechać z Wrocławia do Wiednia przez Czechy nie telepiąc się po jakiś tam płytach, mogą być drogi powiatowe to którędy byście polecili przejechać? Jeżdżę wolno i lubię zwiedzać.


Pomimo wszystko poleciłbym Ci autostradę.
Jest może z 30 km pralki ale nie jest to żadna masakra, kołpaków nie pogubisz, boks z dachu nie spadnie.
Pozwiedzać po drodze też można. Między innymi od wieków wybieram się pod Austerlitz opodal Brna...

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 13.07.2012 22:33 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2012 22:32

mifal77 napisał(a):Ja następnym razem będe próbować trasy Słowacja (bez winiety lokalnymi)


Wielkich prób robić nie trzeba. Równoległą do D1 drogą nr 61 do Bratysławy jechałem w ubiegłym roku.
czark123
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 21.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) czark123 » 13.07.2012 22:43

Interseal napisał(a):Pomimo wszystko poleciłbym Ci autostradę.
Jest może z 30 km pralki ale nie jest to żadna masakra, kołpaków nie pogubisz, boks z dachu nie spadnie.
Pozwiedzać po drodze też można. Między innymi od wieków wybieram się pod Austerlitz opodal Brna...

Pozdrawiam.

Czyli warto wydać te 310 CZK i jechać autostradą?

mifal77 napisał(a):
Jak masz dobre auto i nie boisz się klekotania całego samochodu i odgłosów jakby połowa śrub Ci się odkręcała to jedź przez Czechy najwyżej podkręcisz głośniej radio i bedzie dobrze.
Ja następnym razem będe próbować trasy Słowacja (bez winiety lokalnymi), Węgry, Chorwacja.


Też miałem tak jechać, tyle że chcemy zwiedzić Wiedeń. A co do śrub- tych co nie zgubie to dokręcę będą na drogę powrotną :D
Ostatnio edytowano 13.07.2012 23:53 przez czark123, łącznie edytowano 1 raz
mifal77
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 02.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mifal77 » 13.07.2012 22:47

Interseal napisał(a):
mifal77 napisał(a):Ja następnym razem będe próbować trasy Słowacja (bez winiety lokalnymi)


Wielkich prób robić nie trzeba. Równoległą do D1 drogą nr 61 do Bratysławy jechałem w ubiegłym roku.


W pamięci mam omijanie autostrady w Słowenii :P, które po kilkunastu godzinach jazdy i złośliwym oznakowaniem tych dróg kierująych cały czas na autobana :) dało nam w kość. Do tego był jeszcze remont, nowa droga + nieaktualna mapa w nawigacji.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2012 22:51

czark123 napisał(a):Czyli warto wydać te 310 CZK i jechać autostradą?


Nie warto:wink:, ale w tym przypadku jazda poza autostradą to jest dopiero masakra. Moim zdaniem.

Poza tym zacytowałe(a)ś nie moje słowa z moim podpisem :wink:

Pozdrawiam.
czark123
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 21.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) czark123 » 13.07.2012 23:55

Interseal napisał(a):

Poza tym zacytowałe(a)ś nie moje słowa z moim podpisem :wink:

Pozdrawiam.


Przepraszam już poprawiłem
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.07.2012 10:07

Na delikatną sugestię



Taaa... pozamykajcie wszystkie pokrewne wątki, niech już nikt o nic nie pyta, a wszyscy niech rzucą się na jedyną, słuszną Fuxostradę.


edytuję.

Rysiu zamknij ten pierdylionowy wątek o tym samym.
Ostatnio edytowano 14.07.2012 11:32 przez FUX, łącznie edytowano 2 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.07.2012 10:54

FUX napisał(a):A4, Sośnica na A1, Wodzisław, Chałupki, Ostrava, Brno, Breclav, Reintal, Wilfersdorf.

Po co wymyślać proch...

Rysiu zamknij ten pierdylionowy wątek o tym samym.


Taaa... pozamykajcie wszystkie pokrewne wątki, niech już nikt o nic nie pyta, a wszyscy niech rzucą się na jedyną, słuszną Fuxostradę. :wink:

Wątek dotyczy jakości dróg w Czechach, a że jak zwykle lekko ewaluował...?

Taki okres. Przyjdzie jesień, będziesz miał czysto, branżowo i bez powtórzeń.

Pozdrawiam.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.07.2012 11:05

Dobrze. Wyedytuję wpis i można zamknąć.

Ja nikogo nie zmuszam do jazdy fuxostradą; dzięki za fajne określenie, będę go używał...

Jednakże mając do wyboru trochę stukania i stałą prędkość 100-130km/h vs. zakręty, serpentyny, wioski, wioseczki, suszarki, wybiorę to pierwsze.
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 14.07.2012 20:14

Interseal napisał(a):Jest może z 30 km pralki ale nie jest to żadna masakra, kołpaków nie pogubisz, boks z dachu nie spadnie.


Ja 4 razy jechałem "te 30 km" i bardzo dziękuję. Czesi chyba wiedzą, że trochę kasy im ucieka. Od 5 lat jeżdżę przez Słowację.

Interseal, nie wiem czy pamiętasz starą "legnicką autostradę", szczególnie odcinek Legnica - Wrocław. Po przejechaniu 50 km swędziały plecy. Na dodatek jechałem ją 3 razy w ciągu 3 tygodni i w nowym Oplu combo pękła rura pomiędzy 2 a 3 tłumikiem na długości 40 cm.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.07.2012 20:22

:roll: jeżeli jesteś z Wrocławia, to chyba nie jechałeś Pomorską...

Przesadzasz. Wrocław-Olszyna to była inna bajka.
Podobna trzęsiawka, jak w Czechach, jest/była także w Niemczech w kierunku na Monachium czy Regensburg, już nie pamiętam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.07.2012 20:31

skywalker_01 napisał(a):
Interseal, nie wiem czy pamiętasz starą "legnicką autostradę", szczególnie odcinek Legnica - Wrocław.


Nie, nie było mi dane jej pamiętać, ale stary łącznik Gliwic do autostrady A4 (jakoś obok Opla) to tak.... tam zostawiłem kołpak i skrzywiłem felgę.
Jednak nie można tego porównywać do czeskiego odcinka.

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 14.07.2012 20:39 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.07.2012 20:36

O to, to.
Porównanie bardzo trafne.
Tak było na Olszynę z Wrocka.
AdamBo
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBo » 14.07.2012 21:46

skywalker_01 napisał(a):
Interseal napisał(a):Jest może z 30 km pralki ale nie jest to żadna masakra, kołpaków nie pogubisz, boks z dachu nie spadnie.


Ja 4 razy jechałem "te 30 km" i bardzo dziękuję. Czesi chyba wiedzą, że trochę kasy im ucieka. Od 5 lat jeżdżę przez Słowację.

Interseal, nie wiem czy pamiętasz starą "legnicką autostradę", szczególnie odcinek Legnica - Wrocław. Po przejechaniu 50 km swędziały plecy. Na dodatek jechałem ją 3 razy w ciągu 3 tygodni i w nowym Oplu combo pękła rura pomiędzy 2 a 3 tłumikiem na długości 40 cm.


Stan odcinka w okolicach Brna się mocno poprawił stosunku do zeszłego roku. jechałem w zeszłym roku i 3 dni temu wróciłem z Cro i jest dużo lepiej. Przejazd przez Słowację sobie odpuściłem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jakość autostrady w Czechach - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone