Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Jakość autostrady w Czechach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mifal77
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) mifal77 » 13.07.2012 21:16

czark123 napisał(a): A teraz pytanie - jeżeli chce dojechać z Wrocławia do Wiednia przez Czechy nie telepiąc się po jakiś tam płytach, mogą być drogi powiatowe to którędy byście polecili przejechać? Jeżdżę wolno i lubię zwiedzać.

Jak masz dobre auto i nie boisz się klekotania całego samochodu i odgłosów jakby połowa śrub Ci się odkręcała to jedź przez Czechy :P najwyżej podkręcisz głośniej radio i bedzie dobrze.
Ja następnym razem będe próbować trasy Słowacja (bez winiety lokalnymi), Węgry, Chorwacja.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2012 21:26

czark123 napisał(a): A teraz pytanie - jeżeli chce dojechać z Wrocławia do Wiednia przez Czechy nie telepiąc się po jakiś tam płytach, mogą być drogi powiatowe to którędy byście polecili przejechać? Jeżdżę wolno i lubię zwiedzać.

Pomimo wszystko poleciłbym Ci autostradę.
Jest może z 30 km pralki ale nie jest to żadna masakra, kołpaków nie pogubisz, boks z dachu nie spadnie.
Pozwiedzać po drodze też można. Między innymi od wieków wybieram się pod Austerlitz opodal Brna...

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 13.07.2012 21:33 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2012 21:32

mifal77 napisał(a):Ja następnym razem będe próbować trasy Słowacja (bez winiety lokalnymi)

Wielkich prób robić nie trzeba. Równoległą do D1 drogą nr 61 do Bratysławy jechałem w ubiegłym roku.
czark123
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) czark123 » 13.07.2012 21:43

Interseal napisał(a):Pomimo wszystko poleciłbym Ci autostradę.
Jest może z 30 km pralki ale nie jest to żadna masakra, kołpaków nie pogubisz, boks z dachu nie spadnie.
Pozwiedzać po drodze też można. Między innymi od wieków wybieram się pod Austerlitz opodal Brna...

Pozdrawiam.

Czyli warto wydać te 310 CZK i jechać autostradą?

mifal77 napisał(a):
Jak masz dobre auto i nie boisz się klekotania całego samochodu i odgłosów jakby połowa śrub Ci się odkręcała to jedź przez Czechy najwyżej podkręcisz głośniej radio i bedzie dobrze.
Ja następnym razem będe próbować trasy Słowacja (bez winiety lokalnymi), Węgry, Chorwacja.

Też miałem tak jechać, tyle że chcemy zwiedzić Wiedeń. A co do śrub- tych co nie zgubie to dokręcę będą na drogę powrotną :D
Ostatnio edytowano 13.07.2012 22:53 przez czark123, łącznie edytowano 1 raz
mifal77
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) mifal77 » 13.07.2012 21:47

Interseal napisał(a):
mifal77 napisał(a):Ja następnym razem będe próbować trasy Słowacja (bez winiety lokalnymi)

Wielkich prób robić nie trzeba. Równoległą do D1 drogą nr 61 do Bratysławy jechałem w ubiegłym roku.

W pamięci mam omijanie autostrady w Słowenii :P, które po kilkunastu godzinach jazdy i złośliwym oznakowaniem tych dróg kierująych cały czas na autobana :) dało nam w kość. Do tego był jeszcze remont, nowa droga + nieaktualna mapa w nawigacji.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2012 21:51

czark123 napisał(a):Czyli warto wydać te 310 CZK i jechać autostradą?

Nie warto:wink:, ale w tym przypadku jazda poza autostradą to jest dopiero masakra. Moim zdaniem.

Poza tym zacytowałe(a)ś nie moje słowa z moim podpisem :wink:

Pozdrawiam.
czark123
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) czark123 » 13.07.2012 22:55

Interseal napisał(a):

Poza tym zacytowałe(a)ś nie moje słowa z moim podpisem :wink:

Pozdrawiam.

Przepraszam już poprawiłem
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.07.2012 09:07

Na delikatną sugestię

Taaa... pozamykajcie wszystkie pokrewne wątki, niech już nikt o nic nie pyta, a wszyscy niech rzucą się na jedyną, słuszną Fuxostradę.

edytuję.

Rysiu zamknij ten pierdylionowy wątek o tym samym.
Ostatnio edytowano 14.07.2012 10:32 przez FUX, łącznie edytowano 2 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.07.2012 09:54

FUX napisał(a):A4, Sośnica na A1, Wodzisław, Chałupki, Ostrava, Brno, Breclav, Reintal, Wilfersdorf.

Po co wymyślać proch...

Rysiu zamknij ten pierdylionowy wątek o tym samym.

Taaa... pozamykajcie wszystkie pokrewne wątki, niech już nikt o nic nie pyta, a wszyscy niech rzucą się na jedyną, słuszną Fuxostradę. :wink:

Wątek dotyczy jakości dróg w Czechach, a że jak zwykle lekko ewaluował...?

Taki okres. Przyjdzie jesień, będziesz miał czysto, branżowo i bez powtórzeń.

Pozdrawiam.
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.07.2012 10:05

Dobrze. Wyedytuję wpis i można zamknąć.

Ja nikogo nie zmuszam do jazdy fuxostradą; dzięki za fajne określenie, będę go używał...

Jednakże mając do wyboru trochę stukania i stałą prędkość 100-130km/h vs. zakręty, serpentyny, wioski, wioseczki, suszarki, wybiorę to pierwsze.
skywalker_01
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 14.07.2012 19:14

Interseal napisał(a):Jest może z 30 km pralki ale nie jest to żadna masakra, kołpaków nie pogubisz, boks z dachu nie spadnie.

Ja 4 razy jechałem "te 30 km" i bardzo dziękuję. Czesi chyba wiedzą, że trochę kasy im ucieka. Od 5 lat jeżdżę przez Słowację.

Interseal, nie wiem czy pamiętasz starą "legnicką autostradę", szczególnie odcinek Legnica - Wrocław. Po przejechaniu 50 km swędziały plecy. Na dodatek jechałem ją 3 razy w ciągu 3 tygodni i w nowym Oplu combo pękła rura pomiędzy 2 a 3 tłumikiem na długości 40 cm.
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.07.2012 19:22

:roll: jeżeli jesteś z Wrocławia, to chyba nie jechałeś Pomorską...

Przesadzasz. Wrocław-Olszyna to była inna bajka.
Podobna trzęsiawka, jak w Czechach, jest/była także w Niemczech w kierunku na Monachium czy Regensburg, już nie pamiętam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.07.2012 19:31

skywalker_01 napisał(a):
Interseal, nie wiem czy pamiętasz starą "legnicką autostradę", szczególnie odcinek Legnica - Wrocław.

Nie, nie było mi dane jej pamiętać, ale stary łącznik Gliwic do autostrady A4 (jakoś obok Opla) to tak.... tam zostawiłem kołpak i skrzywiłem felgę.
Jednak nie można tego porównywać do czeskiego odcinka.

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 14.07.2012 19:39 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.07.2012 19:36

O to, to.
Porównanie bardzo trafne.
Tak było na Olszynę z Wrocka.
AdamBo
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBo » 14.07.2012 20:46

skywalker_01 napisał(a):
Interseal napisał(a):Jest może z 30 km pralki ale nie jest to żadna masakra, kołpaków nie pogubisz, boks z dachu nie spadnie.

Ja 4 razy jechałem "te 30 km" i bardzo dziękuję. Czesi chyba wiedzą, że trochę kasy im ucieka. Od 5 lat jeżdżę przez Słowację.

Interseal, nie wiem czy pamiętasz starą "legnicką autostradę", szczególnie odcinek Legnica - Wrocław. Po przejechaniu 50 km swędziały plecy. Na dodatek jechałem ją 3 razy w ciągu 3 tygodni i w nowym Oplu combo pękła rura pomiędzy 2 a 3 tłumikiem na długości 40 cm.

Stan odcinka w okolicach Brna się mocno poprawił stosunku do zeszłego roku. jechałem w zeszłym roku i 3 dni temu wróciłem z Cro i jest dużo lepiej. Przejazd przez Słowację sobie odpuściłem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Jakość autostrady w Czechach - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019