Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakość autostrady w Czechach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 12.07.2012 11:52

Nazyr napisał(a):Wielkie dzięki za informacje jednym słowem stan dróg od zeszłego roku się zmienił..... na gorsze. Kminię dalej jaką trasą pojechać. Słowacja odpada bo ode mnie za daleko. Hmm może te Niemcy?


No właśnie nie jestem tego pewny. Wydaje mi się że w tych wypowiedziach jest sporo przesady. Może to wynika z samochodów którymi się poruszają. Ja tak czy inaczej jeśli będę jechał to właśnie przez Czechy. Nie cierpię jeździć przez przez polskie i słowackie wioski.
Nazyr
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 30.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nazyr » 12.07.2012 11:53

Rok temu jechałem i była miazga. Auto 12 letnie opony 195/65/15. Wychodzę z założenia, że jak płacę to mam jechać w przyzwoitych warunkach, a tak chyba pojadę na skróty zaoszczędzę jakieś 50km choć czasowo na bank wyjdzie więcej, ale gdzie mi się spieszy na wakacje jadę.
Nazyr
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 30.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nazyr » 12.07.2012 11:57

eStefan napisał(a):No właśnie nie jestem tego pewny. Wydaje mi się że w tych wypowiedziach jest sporo przesady. Może to wynika z samochodów którymi się poruszają.


eStefan chyba nie ma przesady. Zadałem to pytanie bo w zeszłym roku tamtędy jechałem i mi się nie podobało. Dużo jeździłem po poniemieckich płytach i chyba wolałbym pojechać po tych płytach niż po czeskiej autostradzie (jak to ktoś napisał tarka). Auto skacze jak na sprężynach. Co do zawieszenia to mam standardowe, ale jak większość pisze że jest problem to coś w tym być musi.
Ostatnio edytowano 12.07.2012 12:02 przez Nazyr, łącznie edytowano 1 raz
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.07.2012 12:00

eStefan napisał(a):Nie cierpię jeździć przez przez polskie i słowackie wioski.


Nie wiem czy wiesz ale od Ziliny do Bratislavy jedzie się gładką jak stół autostradą i najczęściej w miarę pustą.
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 12.07.2012 12:06

2007r jechałem BMW 5, w 2010 Ford Mondeo. W tym roku jeśli pojade to będzię to VW Caravelle sprawdze jak będzie. W poprzednich to nawet nie wiem gdzie były "płyty". Poza tym wolę słabą autostrade niż cudowne powiatówki.

A do Ziliny mam helikopterem dolecieć? Poza tym moja meta to nie Cro.
Ostatnio edytowano 12.07.2012 12:09 przez eStefan, łącznie edytowano 1 raz
Jacynty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacynty » 12.07.2012 12:07

Autostrada pogarsza się z roku na rok....jeśli już ktoś musi nią jechać , to pozostaje tylko lewy pas.Ten jest zdecydowanie lepszy. :?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 12.07.2012 12:10

Jest jeszcze alternatywa dla jadących od przejścia w Boboszowie. Zamiast jechać trasą Boboszów-Olomouc-Brno, można skorzystać z drogi lokalnej nr 43 przez Svitavy. Podróż będzie trochę dłuższa, ale bez rytmicznego stukotu.
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 12.07.2012 12:41

Interseal napisał(a):Może nie maskara, ale pralka. Nie jest tego aż tak dużo, kto natomiast wybiera się do Pragi z Brna to już ma większe przeboje na betonówce.

Zdecydowanie lepsza droga jest przez Słowację, choć dopiero od Żyliny.

Pozdrawiam.


Dzięks. A ta "Frania" to przed samym Brnem na D1, czy też na R46 (pomiędzy Prostejovem a Vyskovem). Mapa tutaj. Bo w razie co (gdyby na R46) to można minąć ...
Pozdrav
damian_zieba
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 11.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damian_zieba » 12.07.2012 13:30

Często jadą od Cieszyna na Brno i Pragę - ostatnio 2 dni temu.

Droga nie jest masakrą, nie wiem jakie masz auto ale w naszym Passacie czuć delikatnie te łączenia ale nie ma tragedii. Jeździmy z prędkością ok 180km/h, jest tylko jedne odcinek gdzie te łączenia płyt są jakby górkami ale nie jest źle.

Ja polecam drogę przez Czechy, Słowacy tylko czekają żeby wlepić mandat za byle co.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 12.07.2012 13:50

damian_zieba napisał(a):Jeździmy z prędkością ok 180km/h, jest tylko jedne odcinek gdzie te łączenia płyt są jakby górkami ale nie jest źle.


Po tym odcinku?
Strach się bać.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 12.07.2012 14:51

damian_zieba napisał(a): Jeździmy z prędkością ok 180km/h, jest tylko jedne odcinek gdzie te łączenia płyt są jakby górkami ale nie jest źle.


Ty nie jedziesz, Ty przelatujesz nad tymi nierównościami :lol:

damian_zieba napisał(a):
Ja polecam drogę przez Czechy, Słowacy tylko czekają żeby wlepić mandat za byle co.


Mhm, w sumie jak się leci 180km/h to mandat na Słowacji (i nie tylko na Słowacji) nie jest czymś dziwnym.
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 12.07.2012 15:34

Rysio napisał(a):
eStefan napisał(a):Nie cierpię jeździć przez przez polskie i słowackie wioski.


Nie wiem czy wiesz ale od Ziliny do Bratislavy jedzie się gładką jak stół autostradą i najczęściej w miarę pustą.


a do Żiliny?????? Chyba nie ma jeszcze ani autostrady, ani trasy szybkiego ruchy... ba, to chyba nawet wojewódzka nie jest :(
thopson23
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) thopson23 » 12.07.2012 16:01

Witam
My w czerwcu z Gliwic jechaliśmy przez Czechy i Austrię. Standardowy golf V i tragedii w Czechach nie było choć dyskomfort odczuwalny. Jazda zgodna z przepisami lub minimalnie więcej. Dodać należy, że w dwóch miejscach były zwężenia, bo wymieniają płyty na normalny asfalt więc za rok powinno być dużo lepiej. Obok odcinka od zjazdu z A1 w Polsce do Ostrawy i Słoweńskiej powiatówki z ograniczeniem do 60 jest to najgorszy moment. Ponieważ jechaliśmy w nocy robót w Austrii prawie nie odczuliśmy.
Tak jak jeden z poprzedników wolę badziewną autostradę od najlepszej powiatówki i jak w przyszłym roku ( a już zrobiliśmy rezerwację ) będzie cała A1 to na pewno pojedziemy przez Ostrawę.

Pozdrawiam
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.07.2012 16:44

aro_40 napisał(a):
Rysio napisał(a):
eStefan napisał(a):Nie cierpię jeździć przez przez polskie i słowackie wioski.


Nie wiem czy wiesz ale od Ziliny do Bratislavy jedzie się gładką jak stół autostradą i najczęściej w miarę pustą.


a do Żiliny?????? Chyba nie ma jeszcze ani autostrady, ani trasy szybkiego ruchy... ba, to chyba nawet wojewódzka nie jest :(


A po Polsce wszędzie autostradami jeździsz? Odcinek do Ziliny to ok 80 km z czego większość przypada na krajobrazową trasę gdzie standardowo wszyscy jadą w okolicy 100km/h. Istotne jest również to od którego momentu kto zaczyna urlop. W moim przypadku to zamknięcie bramy posesji :D
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 12.07.2012 18:40

Rysio mylisz się. Przynajmniej w moim przypadku. Do Ziliny 180km, a austrada przebiega przez moją wichurę.

Ja w 2007 jechałem 190 km/h przez Chechy, tak jechałem za emerytem który śmigał pierdziawką=Corollą. Wyjechał przedemną ze stacji, on wymieniał żarówkę ja kupowałem winietę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jakość autostrady w Czechach - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone