Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakość autostrady w Czechach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CROcs
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 28.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROcs » 12.07.2012 17:47

Witam!

A jak wygląda autostrada z Drezna (Niemcy) przez Pragę do Brna a dalej już nieautostradą do Wiednia? Jechał może już ktoś taką drogą z zachodniej Polski do Budapesztu?
Pozdrav.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.07.2012 17:48

eStefan napisał(a):Rysio mylisz się. Przynajmniej w moim przypadku.

Ja w 2007 jechałem 190 km/h przez Chechy, ...


Nie mylę się. Przecież napisałem że dla mnie wczasy zaczynają się od zamknięcia bramy. Dla Ciebie dojazd to wyścig. Też tak miałem. Słowacka policja goniła mnie na motorach od Bratislavy do Povazskiej Bystricy i dogonili tylko dlatego że zastanawiałem się którym zjazdem zjechać. Ale już mi przeszło. Trochę :wink:
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 12.07.2012 18:02

Na autostradzie z Olomouc do wjazdu na 1 (do lotniska) jest ograniczenie do 100km/h
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 12.07.2012 19:00

Nie wyścig, jade tyle ile się da ( i ile pozwala pojazd), czyli reszta uczestników ruchu. Jadąc na Istrie czy do Dalmacji można się snuć powiatówkami. Naszczęście są państwa z kierowcami o większym temperamęcie niż "słowacci". Tam same snuje i Policja z kieszeniami bez dna.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.07.2012 19:42

eStefan napisał(a):Nie wyścig, jade tyle ile się da ( i ile pozwala pojazd), czyli reszta uczestników ruchu. Jadąc na Istrie czy do Dalmacji można się snuć powiatówkami. Naszczęście są państwa z kierowcami o większym temperamęcie niż "słowacci". Tam same snuje i Policja z kieszeniami bez dna.


:) :roll:
pumis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pumis » 12.07.2012 21:54

Trzy razy jechaliśmy przez Słowację i rok temu coś mnie tchnęło, pojechaliśmy przez nasze A4-A1, Wodzisław i Czechy. Jakość tzw. autostrad w Czechach to porażka a wiadukty w Ostrawie to jak skocznie w Malince :).
Faktycznie, jadąc przez Słowację trzeba się dostać do Żyliny ale jadąc przez Czechy mamy w większości przypadków telepanie się wąską drogą z okolic Brna do granicy z Austrią a potem dalej krętymi, wiejskimi uliczkami do dwupasmówki i autostrady.
Słowacka autostrada ma to do siebie, że jest prosta i pusta a krótki odcinek z Bratysławy do autostrady do Wiednia to tylko przerywnik przed dalszą monotonią.
Jedna i druga trasa ma swoje plusy i minusy, czasowo +/- 10-20 minut. Koszt +/- 10-15PLN.
Każdy ma swoje zdanie i pojedzie swoją droga ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.07.2012 21:58

pumis napisał(a): Jakość tzw. autostrad w Czechach to porażka a wiadukty w Ostrawie to jak skocznie w Malince :).


Zaintrygowało mnie to porównanie! Możesz rozwinąć? :)

Z Katowic jedziesz jedynką i na Zwardoń, czy przez Czechy do Svrcinovca?

Pozdrawiam.
pumis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pumis » 12.07.2012 22:05

Interseal napisał(a):
pumis napisał(a): Jakość tzw. autostrad w Czechach to porażka a wiadukty w Ostrawie to jak skocznie w Malince :).


Zaintrygowało mnie to porównanie! Możesz rozwinąć? :)

Z Katowic jedziesz jedynką i na Zwardoń, czy przez Czechy do Svrcinovca?

Pozdrawiam.


Odnośnie jakości dróg w Czechach, to miałem wrażenie, że auto mi się rozkręca a to "Francuz" ;)
Jadąc przez Słowację jadę z Katowic na Cieszyn przez Pawłowice, potem na Żylinę.
Jazda przez Zwardoń to kiepski pomysł, czasami jeździmy do Soblówki (obok Ujsoł) i znam tą trasę.
P.S.
Pozdrawiam, do Brennej jeździmy grać w siatkówkę plażową :D
szpecgos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 19.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpecgos » 12.07.2012 22:54

Czy ktoś może potwierdzić jak trasa przez Czechy wygląda obecnie. Do tej pory jechałem tam kilka razy i pewien dyskomfort był ale bez przesady. Czy droga faktycznie pogorszyła się od 2010 roku? Jeździłem też przez Breclav D2 i tam na lewym pasie też dało się przejechać (jadę w nocy więc ruch mały). W tym roku chyba przetestuję trasę przez Mikulov czy występują tam jakieś remonty/ograniczenia?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 13.07.2012 05:55

pumis napisał(a):... jadąc przez Czechy mamy w większości przypadków telepanie się wąską drogą z okolic Brna do granicy z Austrią a potem dalej krętymi, wiejskimi uliczkami do dwupasmówki i autostrady.


Chyba nie masz na myśli drogi E461 od Brna przez Mikulov do autostrady A5 :?:
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 13.07.2012 08:40

Rysio napisał(a):
eStefan napisał(a):Nie cierpię jeździć przez przez polskie i słowackie wioski.


Nie wiem czy wiesz ale od Ziliny do Bratislavy jedzie się gładką jak stół autostradą i najczęściej w miarę pustą.


Rysio Bardzo dobrze prawi. Akurat jadąc przez Czechy zwiedza się więcej wiosek Polskich i dla odmiany potem Czeskich i Austriackich.

Jadąc od Katowic na Cieszyn grzeje się piękną dwujezdniową i dwupasmową drogą nr 81 do Skoczowa potem S1 do samego Cieszyna. Od Czeskiego Cieszyna jest 70 km do Żiliny i droga jest całkiem dobra, remonty już zakończone. A od Cadcy to już świetna "ekspresówka". Z kolei od Żiliny do samego Sestanovac to przez Bratysławę i Wiedeń już sama autostrada (poza odcinkiem w Słowenii).

Drogą czeską chciałem się wybrać w tym roku, ale jednak sobie podaruję. Poza kiepską jakością drogi dochodzą odcinki w Polsce od Świerklan do Bohumina i z potem z Poherlic do autostrady Austriackiej też wioski to argumenty, które przemawiają za wariantem słowackim. To mój wybór na jutrzejszą podróż. :D
Pozdrawiam
pumis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pumis » 13.07.2012 08:58

walp napisał(a):
pumis napisał(a):... jadąc przez Czechy mamy w większości przypadków telepanie się wąską drogą z okolic Brna do granicy z Austrią a potem dalej krętymi, wiejskimi uliczkami do dwupasmówki i autostrady.


Chyba nie masz na myśli drogi E461 od Brna przez Mikulov do autostrady A5 :?:


Bynajmniej E461 od Pohorelice do granicy to droga jednopasmowa, którą jechaliśmy w sznurku aut, praktycznie bez możliwości wyprzedzania. Potem za granicą przejazd wąskimi uliczkami przez Dresenhofen i dalej zwykła droga do A5 przez kolejne dwie wioski. Nie sprawdzałem ile kilometrów ma ten odcinek ale nie jest lepszy od przejazdu od Cieszyna do Żyliny a jakość Słowackiej autostrady jest nieporównywalnie lepsza od Czeskiej.
Nie chodzi o to żeby wszyscy jechali przez Słowację ale jak czytam, że przez Czechy to się jedzie . . . !!! to przypomina mi się jak w zeszłym roku ku.....łem, że nie pojechałem przez Słowację :)
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 13.07.2012 09:05

pumis napisał(a):Nie chodzi o to żeby wszyscy jechali przez Słowację ale jak czytam, że przez Czechy to się jedzie . . . !!! to przypomina mi się jak w zeszłym roku ku.....łem, że nie pojechałem przez Słowację :)


Rozumiem, że w zeszłym roku zdecydowałeś się na wariant czeski i nie byłeś z tego zadowolony? W tym roku będziesz jechał przez Słowację?
Widzę, że jedziesz z Katowic dlatego chciałem się tylko upewnić w mojej decyzji o wyborze trasy słowackiej. :wink:
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 13.07.2012 09:17

W nocy ta droga jest pusta. Przez Słowacje mam ~180km do pokonania powiatówkami, przez Czechy 80km. W jedną stronę mam lekko ponad 2200km, słabo mam czas i ochote na zwiedzanie wsi. Z Katowic może wam tak lepiej, nie analizowałem tego.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 13.07.2012 09:20

eStefan napisał(a):W nocy ta droga jest pusta. Przez Słowacje mam ~180km do pokonania powiatówkami, przez Czechy 80km. W jedną stronę mam lekko ponad 2200km, słabo mam czas i ochote na zwiedzanie wsi. Z Katowic może wam tak lepiej, nie analizowałem tego.


Ale jak będziesz jechał z Krakowa to chcesz ominąć Katowice planując przejazd przez Czechy?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jakość autostrady w Czechach - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone