Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakość autostrady w Czechach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maksikaz
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 23.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maksikaz » 16.07.2012 20:39

Nie czytałem postów wyzej. wczoraj wracałem i odcinek powrotny jest zdecydowanie gorszy od widacego do Chorwacji. Dla mnie skandalem jest pobieranie opałat przez czechów za cos co dumnie zwą autostradą. pomijam fakt o którym juz pisałem,ze o mało nie zabilismy się przez..sarnę, która wbiegła na pas ruchu. Jak w czeskim kinie....nikt nic nie wie. I jeszcze jedno. Widok stojacych schowanych w krzakach jak ruscy partyzanci policjantów patrzących przez lorntekę na winietki na szybach przejeżdżajacych aut bezenny.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.07.2012 20:43

Piszesz takie banialuki, jakby niebiescy w RP czy strażaki miejscy, nie chowali się po kubłach na śmieci z fotoradarami.
To jest wojna, a nie fair play.
Nie buduje Państwo/My dróg, to taki efekt. :wink:
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 16.07.2012 20:46

FUX napisał(a):Wróć i przejedź jeszcze raz; może się załapiesz... :roll:


A po co?
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 16.07.2012 20:47

aro_40 napisał(a):PETERENZO, jest tai tamacik w przyklejonych jak "Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...". Na 46 str Raul73 pisze tak:

Tuż przed Trnavą (jadąc od Żyliny) od kilku lat jest takie małe zwężenie (400-500 metrów) i znaki, że niby roboty drogowe (nawet kontener jakiś postawili) oraz kaskadowe ograniczenie: 100-80-60. Tymczasem jest to zwykła łapanka słowackiej policji. Przy znaku 60 stoi fotoradar i wszystkich którzy sekundę za późno nadepną na hamulec zapraszają na boczek. W 99% przypadków kończy się "polubownie" - czyli bez wypisywania, za jakieś 30-40% kwoty wyjściowej.


Generalnie na Słowacji lepiej stosować metodę: jeśli znak pokazuje np. 80 km/h, to metr przed znakiem miec już 79 - nie tak jak u nas 100 metrów za!


takich atrakcji Czesi niestety nie zapewniają :(


ARO_40 zobacz co napisał Maksikaz chwilę wcześniej - to dopiero atrakcje :lool:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.07.2012 20:48

PETERENZO napisał(a):
FUX napisał(a):Wróć i przejedź jeszcze raz; może się załapiesz... :roll:


A po co?


Obrazek
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 16.07.2012 20:51

FUX napisał(a):
PETERENZO napisał(a):
FUX napisał(a):Wróć i przejedź jeszcze raz; może się załapiesz... :roll:


A po co?


Obrazek


:lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool:
A to podobno ja nie mam poczucia humoru :lol:
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 16.07.2012 20:53

FUX a jak Ty będziesz tamtędy jechał to potwierdź koledze ten kontener, że tam stoi bo to podstawa. Nagraj film i wstaw na CRO - może ktoś wymyśli objazd :lool:

PS. A objazd będzie przez Czechy :lool:
Ostatnio edytowano 16.07.2012 21:11 przez PETERENZO, łącznie edytowano 1 raz
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 16.07.2012 20:59

Każdego roku jeżdżę Słowacka auto cestą .Jak wracałem ok 20 byłem w Bratysławie i do Piescian jedzie sie w ponad pół godzinnym korku co jest troche wkurzające jak na autostrade.Jest zwężenie na ok 2 km odcinku i traci sie niestety czas.
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 16.07.2012 21:42

maksikaz napisał(a):Nie czytałem postów wyzej. wczoraj wracałem i odcinek powrotny jest zdecydowanie gorszy od widacego do Chorwacji. Dla mnie skandalem jest pobieranie opałat przez czechów za cos co dumnie zwą autostradą.


chyba nie jeździłeś A4 na odcinku Kraków - Katowice

maksikaz napisał(a):Widok stojacych schowanych w krzakach jak ruscy partyzanci policjantów patrzących przez lorntekę na winietki na szybach przejeżdżajacych aut bezenny.


Czyżbyś po Polsce autkiem nie jeździł??? Ja tam non stop widzę, zwłaszcza inspektorków lub celników z lornetami... Ciekawe czego i kogo wypatrują...

PETERENZO o jakich atrakcjach mówisz? mówisz o Policji która wypatruje cwaniaczków jeżdżących bez winiety??? Widziałeś kontrole Austriaków lub Słoweńców? Dla mnie to nie nowina. Powiem więcej - i dobrze robią. Jak cię nie stać jeździć autostradą, to nie jeździj - i bez względu czy jest to w Czechach, Słowacji, Austrii czy gdziekolwiek indziej
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 16.07.2012 21:52

aro 40
masz absolutną race polskie krokodyle też patrzą na amerykanów i Litwinów co wyprawiają Polaka to już od bidy zaciągną tak jest w całej europie ja wsiadam i jadę wszędzie ale muszę sie dostosować do tych państw przez które przejeżdżam jest vi neta to ją kupuje jest viatol to go dobijam i jade (DO PRZODU).Robie pare kilometrów po UE i bez powodu mnie nie zatrzymują.
pumis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pumis » 16.07.2012 22:23

czekor68 napisał(a):Każdego roku jeżdżę Słowacka auto cestą .Jak wracałem ok 20 byłem w Bratysławie i do Piescian jedzie sie w ponad pół godzinnym korku co jest troche wkurzające jak na autostrade.Jest zwężenie na ok 2 km odcinku i traci sie niestety czas.


W niedzielę staliśmy ponad 20 minut na bramkach A4 w Gliwicach :( w tygodniu jest znacznie gorzej ! Jak dobrze, że Czesi, Słowacy i Austriacy mają winiety . . .
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 16.07.2012 23:02

aro_40 napisał(a):PETERENZO o jakich atrakcjach mówisz? mówisz o Policji która wypatruje cwaniaczków jeżdżących bez winiety??? Widziałeś kontrole Austriaków lub Słoweńców? Dla mnie to nie nowina. Powiem więcej - i dobrze robią. Jak cię nie stać jeździć autostradą, to nie jeździj - i bez względu czy jest to w Czechach, Słowacji, Austrii czy gdziekolwiek indziej


Pisałeś, że w Czechach brakuje atrakcji to Ci Maksikaz napisał. Dla mnie to też nie nowina. Masz rację, że dobrze robią - nigdy tego nie negowałem.
Nie do końca rozumiem - o co Ci chodziło w takim razie z tymi atrakcjami?
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 17.07.2012 07:48

PETERENZO napisał(a):[
Nie do końca rozumiem - o co Ci chodziło w takim razie z tymi atrakcjami?


wspieranie budżetu Słowackiego wszelkimi mozliwymi sposobami, zwłaszcza przekroczenie prędkości o 1 km/h tuż za znakiem (jak to ktoś opisał), czy też prowokowanie nieozakowanymi radiowozami na autostradzie.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 17.07.2012 08:12

hrupek666 napisał(a):aro 40
masz absolutną race polskie krokodyle też patrzą na amerykanów i Litwinów co wyprawiają Polaka to już od bidy zaciągną tak jest w całej europie ja wsiadam i jadę wszędzie ale muszę sie dostosować do tych państw przez które przejeżdżam jest vi neta to ją kupuje jest viatol to go dobijam i jade (DO PRZODU).Robie pare kilometrów po UE i bez powodu mnie nie zatrzymują.



Yyyyy - nie rozumiem co napisałeś; GDZIE PRZECINKI? :cry:
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 17.07.2012 22:07

aro_40 napisał(a):
PETERENZO napisał(a):[
Nie do końca rozumiem - o co Ci chodziło w takim razie z tymi atrakcjami?


wspieranie budżetu Słowackiego wszelkimi mozliwymi sposobami, zwłaszcza przekroczenie prędkości o 1 km/h tuż za znakiem (jak to ktoś opisał), czy też prowokowanie nieozakowanymi radiowozami na autostradzie.


Daj spokój - przecież to jakieś pierdoły. Dostałeś kiedyś taki mandat?

Od prowokowania nieoznakowanymi radiowozami to specjalistami są akurat Polacy. Nawet sobie z tego kretyński program na tefałen zrobili. :wink:

Więcej luzu. Ja akurat bardzo często jeżdżę na Słowację. Lubię tamte rejony. Wolę np. wybrać się do pięknego i urokliwego Liptovskiego M. niż komercyjnego i zadeptanego Zakopanego. Nigdy nie spotkałem się na Słowacji z brakiem uprzejmości. Ot może chodzi o to, że jak ktoś tak do nich podchodzi to naturalnie odpłacają tym samym. :wink:

Pozdrav z przepięknych i ciepłych Mimic :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jakość autostrady w Czechach - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone