Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaki "dron" na wakacje w Cro?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 26.06.2018 18:56

To jakaś bzdura proszę o przepis lub link rok temu nic takiego nikt nie żądał latałem przy policji i tylko patrzyli i nic więcej nikt nic nie chciał a OC to mam z Polski na całą UE :papa: na latanie rekreacyjne nic nie potrzeba Turbo nie rób zamieszania
Ostatnio edytowano 26.06.2018 19:03 przez czesiu1976, łącznie edytowano 1 raz
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 26.06.2018 19:01

czesiu1976 napisał(a):To jakaś bzdura proszę o przepis lub link rok temu nic takiego nikt nie żądał latałem przy policji i tylko patrzeli i nic więcej nikt nic nie chciał a OC to mam z Polski na całą UE :papa:

Na wypadki lotnicze też? :wink: :mrgreen:
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 26.06.2018 19:04

Widzę że rozmawiam z ludźmi nie w temacie i nie mającym pojęcia o dronach więc zakończę temat :mrgreen:
coolibeer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 11.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolibeer » 26.06.2018 19:12

KrzysTurbo napisał(a):Chciał bym tylko zaznaczyć że do latania w Cro potrzeba zezwolenia. Trzeba mieć także ubezpieczenie pokrywajace szkody wyrządzone dronem.Innaczej pozwolenia się nie otrzyma.


To jak już temat się rozwinął to i Ja coś dopiszę :)

Jeśli chcemy latać dronem zarobkowo to musimy posiadać licencję oraz pozwolenia lokalnych władz i Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Obowiązkowe OC.

Jesli robimy to dla siebie i na własne potrzeby to musimy przestrzegać kilku zasad:

- latamy w zasięgu wzroku
- nie latamy po zmroku
- zakaz lotów w parkach krajobrazowych i narodowych
- posiadamy ubezpieczenie OC operatora drona
- latamy minimum 150 metrów od ludzi
- waga drona nie może przekraczać 25 kilogramów
- nie latamy w strefach kontrolowanych i zakazanych ( do tego jest specjalna apka na androida)
- zakaz lotów bez zezwolenia w terenie zabudowanym
- dron powinien posiadać tabliczkę z imieniem i nazwiskiem operatora

Jak by ktoś coś chciał dodać to proszę o dopisanie. To tak na początek :)
coolibeer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 11.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolibeer » 26.06.2018 19:19

czesiu1976 napisał(a):To jakaś bzdura proszę o przepis lub link rok temu nic takiego nikt nie żądał latałem przy policji i tylko patrzyli i nic więcej nikt nic nie chciał a OC to mam z Polski na całą UE :papa: na latanie rekreacyjne nic nie potrzeba Turbo nie rób zamieszania


Oj chłopie chłopie :) Jak nic nie potrzeba jak od 2 lat już o tym trąbią.

No to znowu na szybko

link do stref kontrolowanych tam gdzie nie możesz latać albo możesz jeśli dostaniesz zgodę - http://www.crocontrol.hr/



Proszę

Rozporządzenie w sprawie systemów bezzałogowych statków powietrznych "Dziennik Urzędowy", numery 49/15 i 77/15
Rozporządzenie w sprawie regulaminu lotniczego "Dziennik Urzędowy", numer 128/14
Standaryzowane europejskie przepisy dotyczące powietrza (UE) nr 923/2012
Ustawa o ruchu lotniczym "Dziennik Urzędowy", numer 69/09, 84/11, 54/13, 127/13 i 92/14

to tak znowu na szybko :)

i jeszcze w sprawie OC na operatora drona polecam też poczytać http://finansowachata.pl/ubezpieczenie- ... w-ac-drona


Czesiu jak ci dron spadnie na czyjąś głowę to wtedy zaczną się wszyscy patrzeć jak zakuwają cię w kajdanki :)
Ostatnio edytowano 26.06.2018 19:30 przez coolibeer, łącznie edytowano 1 raz
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 26.06.2018 19:29

czesiu1976 napisał(a):Widzę że rozmawiam z ludźmi nie w temacie i nie mającym pojęcia o dronach więc zakończę temat :mrgreen:

To fakt, drona w ręku nie miałem.
Ale powiedzmy, że jestem lekko zorientowany w przepisach lotniczych.
Na myśli miałem punkty wytłuszczane w wypowiedzi kolegi coolibber
coolibeer napisał(a):To jak już temat się rozwinął to i Ja coś dopiszę :)

Jeśli chcemy latać dronem zarobkowo to musimy posiadać licencję oraz pozwolenia lokalnych władz i Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Obowiązkowe OC.

Jesli robimy to dla siebie i na własne potrzeby to musimy przestrzegać kilku zasad:

- latamy w zasięgu wzroku
- nie latamy po zmroku
- zakaz lotów w parkach krajobrazowych i narodowych
- posiadamy ubezpieczenie OC operatora drona
- latamy minimum 150 metrów od ludzi
- waga drona nie może przekraczać 25 kilogramów
- nie latamy w strefach kontrolowanych i zakazanych ( do tego jest specjalna apka na androida)
- zakaz lotów bez zezwolenia w terenie zabudowanym

- dron powinien posiadać tabliczkę z imieniem i nazwiskiem operatora

Jak by ktoś coś chciał dodać to proszę o dopisanie. To tak na początek :)
coolibeer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 11.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolibeer » 26.06.2018 19:36

czesiu1976 napisał(a):Widzę że rozmawiam z ludźmi nie w temacie i nie mającym pojęcia o dronach więc zakończę temat :mrgreen:


Za takie stwierdzenie to powinieneś Bana na parę godzin dostać i schować głowę w piasek :)

Poczytaj trochę nawet wujka googla i wtedy wrócimy do tematu Dronów w Cro
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 26.06.2018 19:38

Ale nie rozumiem w czym się nie zgadzamy te przepisy to ja znam używam droneradar mam OC więc co jest nie tak a z tym bananem to nie przesadzaj
gość straszy że nie wolno a to nie prawda
coolibeer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 11.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolibeer » 26.06.2018 19:44

czesiu1976 napisał(a):Ale nie rozumiem w czym się nie zgadzamy te przepisy to ja znam używam droneradar mam OC więc co jest nie tak a z tym bananem to nie przesadzaj


W Polsce to sobie możesz latać na Droneradar :) Bardzo dobrze że to masz ale ciekaw jestem czy znasz wszystkie oznaczenia stref w tej aplikacji i skróty. W to już nie będę wnikał. Jeśli masz świadectwo kwalifikacji UAVO Vlos to zwracam honor i chylę czoła. Jeśli nie zrobiłeś i nie zakończyłeś kursu egzaminem to w sumie nie mamy o czym gadać :papa:


https://narodne-novine.nn.hr/clanci/slu ... _2802.html
http://www.propisi.hr/print.php?id=4898
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 26.06.2018 20:38

A po jakiego dałeś mi tutaj przepisy w sprawie ustanowienia wspólnych zasad dotyczących transportu lotniczego i przepisów operacyjnych w odniesieniu do usług lotniczych i co ma do tego eksploatacja samolotów w celu prowadzenia bezpiecznego ruch lotniczego
Przepisy te stosuje się do samolotów chorwackich i zagranicznych i wojskowych statków powietrznych wykonywanych przez przewoźnika lotniczego
co to ma do bezzałogowych statków powietrznych
coolibeer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 11.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolibeer » 26.06.2018 20:44

Wyżej masz rozporządzenia o które pytałeś wcześniej podobno których nie ma :)

te ostatnie to wypełniacz wujka google które wyszukał po wpisaniu Drony Chorwacja

a po to że musisz wiedzieć że jak widzisz samolot to masz z dronem za przeproszeniem spierniczać na ziemię :)
KrzysTurbo
zbanowany
Posty: 149
Dołączył(a): 01.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysTurbo » 26.06.2018 21:02

Lechoo napisał(a):Licencja dotyczy użytkowana drona w celach zarobkowych. Trzeba mieć za to OC na drona.


Tak samo prywatnie
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 26.06.2018 21:13

Ty chyba bardzo mało latasz i guzik wiesz i tak jak już gdzieś wcześniej pisałeś latasz trochę tutaj trochę tam i masz cykora a potem uciekasz bo przepisów nie znasz baw się tak jak lubisz i nie pisz mi tutaj bzdur z gogle te przepisy co podałeś nie mają nic wspólnego z dronem a po drugie jak zorientowany i świadomy operator drona może dopuścić że jego dron będzie blisko jakiegoś samolotu a po trzecie po za strefą kontrolowaną CTR nie jest konieczne uzyskanie zgody od Chorwackiej kontroli do wysokości 300 metrów nad ziemią można sobie sprawdzić granice kontrolowanych stref,obowiązkowe jest zapewnienie wykonywania operacji lotniczych w odległości nie mniejszej niż 3km od portu lotniczego i ścieżki podejścia i odlotu chyba że w instrukcji użytkowania lotniska podano szczegółową procedurę dotyczącą latania bezzałogowych statków powietrznych

I dalej jak widzisz samolot to szybko uciekaj :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

W Polsce odległość od lotniska wynosi 6km :D :D
KrzysTurbo
zbanowany
Posty: 149
Dołączył(a): 01.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysTurbo » 26.06.2018 21:21

czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 26.06.2018 21:28

Miejcie dalej cykora i miłej zabawy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Przecież w pierwszym co dałeś jest napisane to co ja pisałem Nie trzeba w Chorwacji pozwolenia jeśli lot wykonujesz w obrębie przestrzeni niekontrolowanej istnieją tylko zaostrzenia w bliskim sąsiedztwie lotnisk
więc nie rozumiem o co wam chodzi :?: :?:

jest też napisane że pozwolenie musi być tylko w kontrolowanych strefach lotu :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio edytowano 26.06.2018 21:37 przez czesiu1976, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jaki "dron" na wakacje w Cro? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone