Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaki "dron" na wakacje w Cro?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gebe14
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 04.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) gebe14 » 09.05.2016 14:02

ja w te wakacje biore phantoma 3 standard ... i mam zamiar dobrze polatac
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 13.05.2016 10:54

gebe14 napisał(a):ja w te wakacje biore phantoma 3 standard ... i mam zamiar dobrze polatac

Chyba nie ma lepszych od Phantoma :) 3 w wersji standard wystarcza :) miód malina :D
david8213
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 09.02.2012
Przepisy, latanie dronem

Nieprzeczytany postnapisał(a) david8213 » 27.05.2017 13:28

Jest mapa z obszarami zabraniającymi latanie dronem ? Są jakieś przepisy w Chorwacji na latanie i filmowanie tymi urzadzeniami?
Chodzi o krecenie filmow prywatnych z wakacji
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 12.06.2017 10:19

Witam czy ktoś może latał w okolicy Omiś / Makarska w tym lub poprzednim roku i może się podzielić informacjami i wiedzą jak to wygląda ogólnie w Cro :idea:
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 12.06.2017 11:00

david8213 napisał(a):Jest mapa z obszarami zabraniającymi latanie dronem ?


Nie. Zabronione jest latanie w okolicach lotnisk praz strefach zabronionych. Yuneec i nie wiem jak Phantom ma wbudowany zakaz ( softem ) na latanie w tych rejonach. Można go oczywiście zdjąć ale nie ma potrzeby wlatywania nimi w te okolice bo niby i po co.

czesiu1976 napisał(a):Witam czy ktoś może latał w okolicy Omiś / Makarska w tym lub poprzednim roku i może się podzielić informacjami i wiedzą jak to wygląda ogólnie w Cro :idea:


Ogólnie to nie ma tam na razie żadnych przepisów obostrzeń co do latania.
Kilka zasad:
Lataj w zasięgu wzroku na otwartej przestrzeni, nie lataj w pobliżu lotnisk, nad ludźmi, nad miastami i budynkami ( no właśnie ) a tym bardziej nad drogami ( logiczne ) Programowo dron może latać do góra 122 metrów. Można mu zdjąć ten kaganiec ale na swoją odpowiedzialność.
Pamiętaj tylko aby nie zakłócać nikomu tym prywatności bo nic tak bardzo nie irytuje jak jak wlatywanie komuś w jego "zupę".
Tylko tak: po co chcesz latać na miastem ? W ostrym słońcu możesz go nie dostrzec ( mówimy o lataniu w zasięgu wzroku ) wtedy łatwo o katastrofę i po nim. Makarska i Omis to wąskie miasta. Cyknąć parę fotek o różnych porach dnia i na tym koniec. Nie wiem czy latałeś na wodą...jeżeli nie to uważaj :D My mało nie pozbyliśmy sie swojego. Wystartował z łajby na której kręciliśmy filmy w ruchu i na koniec powrót do domu tylko, ze łoś poleciał tam skąd wystartował i dobrze, że w porę zostało to zauważone :) .
Jaki masz model ?
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 12.06.2017 12:13

Dzięki wielkie zasady znam chodziło mi czy są jakieś zaostrzenia w Chorwacji - oc też mam pacjent to phantom 3
dokładnie tak jak piszesz chodzi o parę ujęć fajnych miejsc wszystko w granicach rozsądku :wink:
do sytuacji nad wodą dron zapisał pozycję startu gps i tam chciał wrócić :D
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 12.06.2017 12:33

czesiu1976 napisał(a):Dzięki wielkie zasady znam


No to wszystko jasne :)

A Propos Phantoma 3 - wyszedł Phantom 4 Pro :D Może czas na zmianę...?
Z tego by wychodziły piękne zdjęcia nie wspominając już o filmach. Jeszcze przy takim oświetleniu :-) Ale cena jest zawrotna - jak to za nowość.
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 12.06.2017 13:00

Filmy bajka :D phantom 4 ale przy wypadku phantom 3 myślę że mniej i krócej będzie mnie to bolało nowość to nowość może kiedyś się skuszę ale tak naprawdę to sprzęt wakacyjny i zainwestować tyle kasy to trochę przesada może jakbym używał go częściej ten na razie starcza oby jak najdłużej :D
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 12.06.2017 13:24

TO jak już analizujecie nowości to ja bym szedł w Dji mavic pro. Super mały, chowasz go w kieszeni a zasięg 7km. Jednak jak tym sterować na takie odległości :). To już trzeba mieć spore doświadczenie tak więc do typowo wakacyjnego kręcenia w około komina najlepszy jest DJI 3 :).
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 12.06.2017 13:49

Czytałem trochę na temat Chorwacji i lepiej tam latać w zasięgu wzroku często pojawiają się samoloty pożarnicze takie spotkanie mogło by mieć nieprzyjemne skutki prawne więc lepiej nie próbować zasięgu 7km :D
kozlos
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 15.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozlos » 21.06.2017 12:26

Dokładnie, MAVIC to super rozwiązanie. Sam posiadam PH4 PRO, jednak zastanawiam się dodatkowo nad Mavic - zmieścisz go w kieszeń;)

Ewentualnie SPARK (nowość, jeszcze trudno dostępna), ale jednak z tych dwóch szedłbym w MAVICa.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 21.06.2017 21:59

kozlos napisał(a):Dokładnie, MAVIC to super rozwiązanie. Sam posiadam PH4 PRO, jednak zastanawiam się dodatkowo nad Mavic - zmieścisz go w kieszeń;)

Ewentualnie SPARK (nowość, jeszcze trudno dostępna), ale jednak z tych dwóch szedłbym w MAVICa.


Bajer niezły ale jednak jak się lata tak jak ja czyli 3 razy w roku od święta to taki PH 3 standard wystarczy i sens zamiany na inny jest żaden bo Mavic to w podstawie 1000 USD. Jak ktoś za to kupuje nowego to warto to przemyśleć i ja bym dołożył właśnie do Mavic-a.
kozlos
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 15.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozlos » 22.06.2017 13:19

Zgadzam się - moja sugestia była kierowana do osób, które myślą nad zakupem czegoś nowego :)
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 23.06.2017 03:23

Napiszcie jakich używacie filtrów w Cro - czy ND4 starczy i polaryzacyjny ? czy lepiej coś mocniejszego :oczko_usmiech:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 23.06.2017 09:38

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jaki "dron" na wakacje w Cro? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone