Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaki namiot kupić?

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 25.01.2021 16:05

Jeżdżąc pod namiot na kempingi dobrze jest kupić przynajmniej o jedną "osobę" większy. My w trójkę, mamy szybko rozkładającą się czwórkę i dbam o nią, bo już nie jest dostępna, a jestem zadowolony. Dla mnie szybkość rozkładania i składania to ważna cecha i jeżeli przyjdzie mi kupić coś nowego, to będzie to również 2sec. ewentualnie namiot pompowany.

Ten który kupił Inde, ma w opiniach to na co narzekał, więc warto było poczytać przed zakupem.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 26.01.2021 10:03

SingSing74 napisał(a):Jeżdżąc pod namiot na kempingi dobrze jest kupić przynajmniej o jedną "osobę" większy. My w trójkę, mamy szybko rozkładającą się czwórkę i dbam o nią, bo już nie jest dostępna, a jestem zadowolony. Dla mnie szybkość rozkładania i składania to ważna cecha i jeżeli przyjdzie mi kupić coś nowego, to będzie to również 2sec. ewentualnie namiot pompowany.

Ten który kupił Inde, ma w opiniach to na co narzekał, więc warto było poczytać przed zakupem.


Ten konkretny namiot kompletnie nie był brane pod uwagę do Chorwacji, a na ewentualne biwaki w kraju. Tym bardziej, że dookoła świetne pola namiotowe. W tym roku mamy już zarezerwowane mieszkanie w Makarskiej ale żeby przełamać rutynę to na pewno któryś z przyszłych wyjazdów wybierzemy camping. Rodzinka 2+1 to może taki by wystarczył? https://www.decathlon.pl/p/namiot-kempi ... e%C5%BCowy
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 26.01.2021 10:31

Inde napisał(a):
SingSing74 napisał(a):Jeżdżąc pod namiot na kempingi dobrze jest kupić przynajmniej o jedną "osobę" większy. My w trójkę, mamy szybko rozkładającą się czwórkę i dbam o nią, bo już nie jest dostępna, a jestem zadowolony. Dla mnie szybkość rozkładania i składania to ważna cecha i jeżeli przyjdzie mi kupić coś nowego, to będzie to również 2sec. ewentualnie namiot pompowany.

Ten który kupił Inde, ma w opiniach to na co narzekał, więc warto było poczytać przed zakupem.


Ten konkretny namiot kompletnie nie był brane pod uwagę do Chorwacji, a na ewentualne biwaki w kraju. Tym bardziej, że dookoła świetne pola namiotowe. W tym roku mamy już zarezerwowane mieszkanie w Makarskiej ale żeby przełamać rutynę to na pewno któryś z przyszłych wyjazdów wybierzemy camping. Rodzinka 2+1 to może taki by wystarczył? https://www.decathlon.pl/p/namiot-kempi ... e%C5%BCowy


Teraz mamy chyba coś takiego:

https://www.decathlon.pl/p/namiot-kempi ... mc=8322425

i jesteśmy zadowoleni. Do spania idealnie, a w dzień i tak w nim nie siedzimy. Mając przedsionek jakoś tak bezpieczniej się czujemy jak śpimy w nocy przy otwartym namiocie

Wcześniej coś podobnego co linkowałeś wcześniej, wydaje mi się tylko, że to było opisane jako 4 osobowe. Brakowało nam troszkę tego przedsionka

Jeszcze wcześniej jak córka nam się urodziła to kupiliśmy jakiegoś sporego Campusa z 2 sypialniami i przedsionkiem po środku. To było tak z zamysłem, aby małe dziecko przez 2 tygodnie nie przyzwyczaiło się spać z nami. Obawy okazały się bezpodstawne, namiot zajmował za dużo miejsca, trochę długo się go rozkładało no i podczas mocniejszych wiatrów nieco większy był stres

Każdy ma inne oczekiwania i co innego jest dla niego ważne, trudno doradzić coś uniwersalnego
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 26.01.2021 12:10

piotrulex napisał(a):
Każdy ma inne oczekiwania i co innego jest dla niego ważne, trudno doradzić coś uniwersalnego


Pełna zgoda. Tu jednak kolega napisał, co mu doskwierało. Wyjściem jest więc większy namiot z lepszą wentylacją.
Przed zakupem warto czytać opinie użytkowników. Jeżeli w polskim sklepie jest ich mało, można wejść np. na stronę francuską i przetłumaczyć sobie opinie. Sam w ten sposób uniknąłem kupna dość drogiego zestawu naczyń kempingowych GSI.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 26.01.2021 12:30

krzemien7 napisał(a):Witam,
Zastanawiamy się nad namiotem z dwoma sypialniami coś w stylu Coleman Ridgelin 4 Plus. Czy ktoś używał tego "mieszkania" i może napisać po krótce wady i zalety?
Pozdrawiam


Jak napisałem parę stron wcześniej, mam dokładnie ten model Colemana od kilku lat. I nie narzekam. Rozkłada się go tak mniej więcej w pół godziny (we dwie osoby, jak pomagają dzieci to jest trochę szybciej). Dla czterech osób się sprawdza, choć teraz wziąłbym pewnie wersję sześcioosobową. Z tym namiotem nie byliśmy jeszcze w Chorwacji, tylko po sąsiedzku przez Adriatyk - w północnych Włoszech. Silne wiatry bez trudu przetrwał. Co do wysokich temperatur, to robi się w nim trochę gorąco nad ranem, choć wentylację ma nie najgorszą.
Namiot służy nam już z 5 lat i myślę, że spokojnie drugie tyle, jeśli nie więcej, będziemy z niego korzystać.
never.ever
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 18.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) never.ever » 01.07.2021 15:25

Jaki możecie polecić namiot 6-osobowy, rodzinny?
Fajnie byłoby się zmieścić w cenie do 1000zł, ale szukam ogólnie poleceń też.
- tak, żeby można było stanąć w przedsionku (nie jesteśmy mega wysocy więc nawet 1,9m nam wystarczy, no chyba, że dzieci urosną wyższe, ale zanim to zrobią to jeszcze daleka droga)
- jedziemy do Chorwacji, ale przydałby się też taki na bardziej polskie warunki typu więcej deszczu,
- na tyle łatwo rozkładany na ile się da
- mimo że będzie wożony samochodem, to jednak aby waga nie zabijała.

Czy warto szukać namiotu z dużym przedsionkiem czy może lepiej mniejszy namiot (w sensie przedsionka), ale dokupić jakiś tani pawilon?
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 01.07.2021 16:39

do 1000zł , szukałbym coś z Obelinka lub High Peak ...
Lloris
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lloris » 02.02.2022 10:55

Witam,
proszę o polecenie namiotu 6 osobowego z dwoma oddzielnymi sypialniami. Zależy nam na przyciemnionym wnętrzu sypialni oraz zintegrowanej podłodze. Znalazłam namiot High Peak Tauris 6 i właściwie ma wszystko na czym zależy ale występuje jedynie w czarnym kolorze i trochę się tego obawiam. namiot będzie wykorzystywany głównie w ciepłych rejonach Europy i w ciepłe krótkie wypady w Polsce. Czy znajdzie się ktoś kto pomoże w tym temacie? Pozdrawiam :papa:
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 03.02.2022 13:33

Czarnego bym się jednak wystrzegał... ciemne klapki stojące na słońcu nie dają się założyć na nogę, wiec tutaj w namiocie może być podobna masakra. Oczywiście w ciągu dnia w każdym namiocie wewnątrz będzie gorąco. Zacieniające 100% sprawdzą się tylko, po nocy do pierwszego rozsunięcia - jeśli chodzi o temperaturę.

Patrzyłaś na Colemana?
Lloris
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lloris » 03.02.2022 18:42

Właśnie nie mogę zrozumieć jak ktoś mógł wpaść na pomysł wykonania namiotu turystycznego w kolorze czarnym...

Na Colemana patrzyłam i model MacKenzie 6 najbardziej mi odpowiada, ale cena trochę wysoka. Choć zobaczę na wiosnę jak nie wyjdzie nic nowego to chyba na tego Colemana postawię.
Odnośnie czarnych sypialni to nie chodzi mi o niższą temperaturę a o to aby nas dzieci o 6 rano nie budziły
Mirizag
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mirizag » 03.02.2022 23:37

Lloris
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lloris » 05.02.2022 19:14

Też je brałam pod uwagę, ale chcę zintegrowaną podłogę, a mąż nie chce pompowanego Chociaż może w nowym sezonie pojawi się w Decathlonie tradycyjny z zintegrowaną podłogą
Mirizag
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mirizag » 05.02.2022 23:50

Lloris napisał(a):Też je brałam pod uwagę, ale chcę zintegrowaną podłogę, a mąż nie chce pompowanego Chociaż może w nowym sezonie pojawi się w Decathlonie tradycyjny z zintegrowaną podłogą


A można wiedzieć czemu nie chcesz dmuchańca. Ale ten pierwszy nie jest dmuchany. Podłogę ma zintegrowaną po całości tam gdzie są sypialnie, a w przedsionku jest przypinana co kawałek.
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 06.02.2022 20:53

Zdecydowanie do "ciepłych" krajów pełna integralność namiotu/podłogi! Wszystko co ma nogi pacha się do namiotu, tak w dzień jak i w nocy :-)

Dla mnie dmuchańce mają jedną podstawową wadę - w przypadku awarii, a takie się zdarzają, nie da się ich postawić awaryjnie. Stelażowe, jeśli coś ci się złamie lub uszkodzi z konstrukcji, masz możliwość alternatywy (kij, drut lub cokolwiek sztywnego) co może zastąpić brakujący element.
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 07.02.2022 14:56

ja używam Trespass go further 8 i jestem bardzo zadowolony. Wiele przeszedł, ulewy także (dużym plusem jest zintegrowana podłoga). W cro nie byłem pod namiotem ale po Polsce dużo jeździłem.
trespass.jpg

Załącznik trespass2.jpg nie jest już dostępny
Załączniki:
trespass2.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Jaki namiot kupić? - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone