Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaki namiot kupić?

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3430
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 19.02.2020 16:09

zablo napisał(a):Pompowany zniechęcił mnie właśnie systemem Air - jest to i fajne i "niezbadane". W momencie problemów ze szczennością jednego z tuneli nie masz właściwie możliwości jego naprawy. Nie znam statystyk % ilości usterek w tego typu namiotach, ale to zdecydowało na rzecz standardowej konstrukcji z rurek alu w Coleman 5.
Mając doświadczenie np. starego namiotu 4.1 (ze sklepu na d.) który obecnie ma około 14-15 lat. Jest w idealnej formie, tyko sparciała podłoga (a`la foliowa) sypialni i się kruszy. Dedukuje, że po kilku latach tunele również mogą mieć problem ze szczelnością, a namiot swoje kosztuje i nie jest 500zł jak w przypadku owego 4.1. Oczywiście są to tylko obawy nie mające potwierdzenia w statystykach, a oparte na życiu.

Obawy jak najbardziej uzasadnione. W opiniach wyczytałem, że wytrzymuje mocny chorwacki wiatr. Chyba nikt, co to pisał, nie przeżył nocnych "powiewów", gdy wydaje się, że chce Ci porwać namiot. Na razie zostaję przy swoim, z metalowymi pałąkami i grubymi szpilkami zamiast śledzi.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 19.02.2020 16:56

SingSing74 napisał(a):
pabbllo_ldz napisał(a):Wyjmujemy z torby, kluczem pneumatycznym wkręcam szpilki w grunt i dmucham rękawy 5 minut i namiot stoi.
.


Wkręcasz kluczem pneumatycznym i to szpilki? 8O
Ostatnio sąsiad zamiast szpilek wkręcał długie wkręty wkrętarką elektryczną, ale o takim jak twój patencie jeszcze nie słyszałem.
Możesz coś bliżej wyjaśnić?

Również do Cro wożę ze sobą klucz udarowy , właśnie taki
Obrazek
do ew. wymiany koła ( ot taka ekstrwagancja :wink: , pozostałość po mojej byłej firmie). Pewnie gdybym miał przyczepę kempingową idealnie nadawał by się do rozkładania podpór , różni się tym że zamiast uchwytu wiertarskiego ma na stałe "kostkę " 1/2" do zakładania kluczy nasadowych :wink:
Zastanawiam się jak można go wykorzystać do wkręcania szpilek , być może są to wkręty do drewna z łbem sześciokątnym , własnie na klucz nasadowy
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 19.02.2020 17:35

Z tym, że ty masz akumulatorowy, a kolega wyżej wspomina o pneumatycznym.
Może wozi jakiś mały kompresor, którym przy okazji pompuje namiot (materac, ponton)?
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 19.02.2020 18:11

SingSing74 napisał(a):Z tym, że ty masz akumulatorowy, a kolega wyżej wspomina o pneumatycznym.
Może wozi jakiś mały kompresor, którym przy okazji pompuje namiot (materac, ponton)?

Kiedyś w obiegu potocznym obowiązywała nazwa pneumatyczny dla kluczy udarowych , obecnie doszły akumulatorowe i może , chodziło właśnie o udarowy
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 19.02.2020 18:42

damianisko5 napisał(a):Obawy jak najbardziej uzasadnione. W opiniach wyczytałem, że wytrzymuje mocny chorwacki wiatr. Chyba nikt, co to pisał, nie przeżył nocnych "powiewów", gdy wydaje się, że chce Ci porwać namiot. Na razie zostaję przy swoim, z metalowymi pałąkami i grubymi szpilkami zamiast śledzi.

Kolego w zeszłym roku przeszły dwie takie burze że ludzie w toaletach siedzieli, Słoweniec obok wypłynał z namiotu.
Dodam iż podczas pierwszej burzy namiot nie był osznurowany :D pierwsza noc i zmęczony naciągnąłem tylko przód i tył bez boków.
Namiot postawiony bokiem do podmuchów bardzo ładnie się kład i tyle.
Oczywiście nikogo nie namawiam na namiot Air, dla mnie to ułatwienie i tyle.
Używam klucza akumulatorowego udarowego, tak jak pokazał Rafi70 i wkręty 30 cm na imbus, są to wkręty do krokwi.
Wchodzi wszędzie i trzyma mocno.
Dla mnie taki wkręt to szpilka, dla tego z rozpędu tak napisałem.
Dwa lata wcześniej namęczyłem się z gwoźdźmi 30 cm, a w zeszłym roku bzyk i jest.
Miny Niemców bezcenne:D
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 20.02.2020 10:56

Aaaa to taki "pneumatyk" ;) Ja już myślałem, że jakaś nowa technologia na naboje do syfonu, czy coś podobnego :D

Pisz po każdych wakacjach jak spisuje się twój namiot. Kiedy mój się zużyje pewnie będę celował w coś co można szybko rozstawić, chociaż po głowie cały czas chodzi mi california lub inny bus z podnoszonym dachem.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.02.2020 11:00

pabbllo_ldz napisał(a): ... wcześniej namęczyłem się z gwoźdźmi 30 cm, a w zeszłym roku bzyk i jest ...


Tak, to prawda, w Chorwacki grunt to bardzo fajne rozwiązanie, również widujemy kempingowiczów z wkrętarką i solidnymi wkrętami zamiast np. szpilek.
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 20.02.2020 21:29

piotrulex napisał(a):Tak, to prawda, w Chorwacki grunt to bardzo fajne rozwiązanie, również widujemy kempingowiczów z wkrętarką i solidnymi wkrętami zamiast np. szpilek.

Wkrętarka się nie sprawdzi tylko dobry młot z udarem.
Ja używam My Robi klucza udarowego, a i tak po mimo udaru musiałem zmienić miejsce wkrętów raz czy dwa.
Z tym iż kupiłem wkręty o średnicy drutu 1 cm i długie 30 cm, w końcu ma to trzymać namiot.
Mniejsze kamory udar rozłupał, ale trafiłem na taki że nie dało rady.
Na Rapoca jest koszmarne podłoże, typowy czerwony grunt Chorwacki plus kamienie..
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 20.02.2020 23:09

pabbllo_ldz napisał(a):Wkrętarka się nie sprawdzi tylko dobry młot z udarem.


Młot z udarem? Pneumatyczny czy wodorowo-atomowy?
Jeśli dalej piszesz o akumulatorowym kluczu udarowym, to staraj się wyrażać precyzyjnie, bo już kolejny raz mylisz pojęcia i wprowadzasz w błąd.

Jeśli chodzi o taki klucz, to zakup dobrego, kosztującego kilkaset złotych, żeby raz w roku przytwierdzić namiot na wakacjach mija się z celem. Inna sprawa kiedy mamy coś takiego w domu ze względu na potrzebę posiadania takiego sprzętu.
W innym wypadku wystarcza półkilowy młotek i porządne gwoździe.
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 21.02.2020 17:35

pabbllo_ldz napisał(a):
piotrulex napisał(a):Ja używam My Robi klucza udarowego.

Kolego napisałem jakiego używam, taki klucz można wyrwać na olx za 250 - 300 zł.
Przyda się do odkręcenia śrub od koła, czy innych czynność z autem związanych.
Przy kosztach urlopu to żaden wydatek, a jaki komfort.
Pozdrawiam
Cypiski
zbanowany
Posty: 8
Dołączył(a): 01.03.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cypiski » 01.03.2020 17:11

Hej

W sierpniu wybieram się do Chorwacji rowerem.

Szukam przede wszystkim lekkiego zgrabnego namiotu na odpowiedniego na chorwacki klimat. Jeszcze nigdy nie korzystałem z namiotu na terenie rajskiej chorwackiej ziemi.

Jaki sprzęt możecie doradzić ?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 02.03.2020 09:25

pabbllo_ldz napisał(a):
piotrulex napisał(a):Tak, to prawda, w Chorwacki grunt to bardzo fajne rozwiązanie, również widujemy kempingowiczów z wkrętarką i solidnymi wkrętami zamiast np. szpilek.

Wkrętarka się nie sprawdzi tylko dobry młot z udarem.
Ja używam My Robi klucza udarowego, a i tak po mimo udaru musiałem zmienić miejsce wkrętów raz czy dwa.
Z tym iż kupiłem wkręty o średnicy drutu 1 cm i długie 30 cm, w końcu ma to trzymać namiot.
Mniejsze kamory udar rozłupał, ale trafiłem na taki że nie dało rady.
Na Rapoca jest koszmarne podłoże, typowy czerwony grunt Chorwacki plus kamienie..


Ja nie pisze co się sprawdza, a co nie sprawdza, tam gdzie Ty tego używasz

Ja piszę co widuje, tam gdzie to zaobserwowałem spisuje się świetnie

Jak wykręcasz swoje wkręty?
Ostatnio edytowano 05.06.2020 11:49 przez piotrulex, łącznie edytowano 1 raz
GosiaMez
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) GosiaMez » 05.06.2020 09:21

Proszę doradźcie, jadzimy we dwie osoby pod namiot. Jaki kupić. Myślę już od miesiąca. Obecnie waham się między Namiot 5-osobowy Da Gama 5 Coleman, Outwell Lawndale 500 z holenderkiego sklepu z dostawą do Polski. Chcemy większy ponieważ córka na drugi raz pojedzie ze znajomymi. Bardzo proszę pomóżcie.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 05.06.2020 09:43

Zdecydowanie Outwell , sam używam i nie mam uwag . Miałem Colemana , może nie jest zły ,ale ich bolączką jest niezbyt dobra wentylacja ,a co za tym idzie skrapla się para od wewnątrz. Przerobiłem 4 różne marki namiotów , skończyłem na Outwellu . Uważam ,że jest to namiot na lata . Dla naszej rodzinki 2+2 mamy sprzęt 5-osobowy i zupełnie wystarcza , tym bardziej dla Was będzie dobry . Na dłuższych postojach , podczas złej pogody ważny jest przestronny przedsionek ,żeby można było w nim swobodnie stać . :wink:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.06.2020 11:52

Rafi70 napisał(a):Zdecydowanie Outwell , sam używam i nie mam uwag . Miałem Colemana , może nie jest zły ,ale ich bolączką jest niezbyt dobra wentylacja ,a co za tym idzie skrapla się para od wewnątrz. Przerobiłem 4 różne marki namiotów , skończyłem na Outwellu . Uważam ,że jest to namiot na lata . Dla naszej rodzinki 2+2 mamy sprzęt 5-osobowy i zupełnie wystarcza , tym bardziej dla Was będzie dobry . Na dłuższych postojach , podczas złej pogody ważny jest przestronny przedsionek ,żeby można było w nim swobodnie stać . :wink:


Też kiedyś mieliśmy duży, aby było wygodnie stać, na niepogodę itd

Ale od lat jeździmy do cro gdzie niepogoda nas nie spotyka

Nad Bałtyk jeździmy tylko jak jest pięknie na 2-3 dni

Mamy więc mniejszy, który zajmuje połowę miejsca co poprzednik i jest super :)

Wcześniejszy był Campus, teraz kupujemy z Decathlon i jesteśmy zadowoleni, nic nam się nie skrapla ale i wszystko całą noc pootwierane
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Jaki namiot kupić? - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone