Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaki namiot kupić?

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.04.2019 12:30

Stanko napisał(a):
Tak jak napisałem mnie to keczuła naprawdę nie przeszkadza a nie raz widziałem nad morzem i w górach jak po 2 nocach deszczu z niebiesko białego pola zrobiło się puste zielone pole - mnie to naprawdę pasowało. Cenie sobie ciszę i spokój dlatego dla mnie zakup quechy przez obcych ma szereg zalet ale żeby nie było że nie ostrzegałem :D


Biało niebieski mamy z 3 sezony, znajomi z 5. Każdy z nas zadowolony. Wczesniejszą Keczułę tez kilka sezonów mielismy a poszła dalej do ludzi jak my kupiliśmy sobie nieco wiekszy. Dla nas jakość jest OK a w cro spędzamy pod namiotem 1x w roku 2 tygodnie + 2-3 wypady rocznie nad Bałtyk w przedłużone weekendy
Stanko
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 31.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stanko » 12.04.2019 13:02

Bardzo dobrze ze spelnia oczekiwania i jestescie zadowoleni. Pozdrawiam
aldaronek
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) aldaronek » 25.07.2019 14:39

Dzień dobry :) To mój pierwszy post, witam Was i od razu do rzeczy.
Przymierzałem się do namiotu coleman, jeden z większych , ale trafiłem na vango.

Co myślicie o namiotach Vango?
Cel - wypady z rodziną, zarówno krótkie jak i dłuższe, dwutygodniowe, a jak się uda, to więcej, czasem z możliwością pracy zdalnej w namiocie, by trochę przeciągnąć rodzinie urlop. Są drogie, ale też chyba wytrzymałe. Cel Polska Chorwacja, ale może i Norwegia. Raczej z siedzeniem w fajnym miejscu niż jazdą z miejsca na miejsce, choć to się może zdarzyć.

Jako świeżak nie mogę wrzucić linków, ale z google na takie bez problemu traficie. Przykładowe Vango: Orava, Hudson, Avington.
Podłoga wytrzymuje niby 10 tys, tropik 4 tys.

Choć co do modeli to się może jeszcze zmienić, pytam Was też o markę, dziękuję

pozdrawiam
Darek
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 26.07.2019 11:11

Wyglądają solidnie i nieźle się prezentują. Niestety nie znam nikogo, kto miałby namiot tej marki. Musiałbyś poczytać zagraniczne fora.

Zaryzykuj, kup, przetestuj i napisz :)
kubik4000
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 26.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubik4000 » 28.07.2019 20:59

te ż się nd nim zastanawiałem lecz ostatecznie kupiłem COLEMAN Galileo 5 zobaczymy jak sie sprawdzi po 10 sierpnia na chorwacji
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 28.07.2019 21:22

kubik4000 napisał(a):te ż się nd nim zastanawiałem lecz ostatecznie kupiłem COLEMAN Galileo 5 zobaczymy jak sie sprawdzi po 10 sierpnia na chorwacji

...w Chorwacji (jesteś na cro.pl... :wink: ) Coleman to taka lepsiejsza chińszczyzna ,natomiast Vango to brytyjska firma istniejąca od lat 60-tych , produkująca sprzęt-namioty dla alpinistów i podrózników . Podczas wielu lat rozwoju rozszerzyła swoją ofertę dla rodzin. Sprzęt zbiera bardzo dobre opinie na wielu portalach outdorowych . To nie jest kopiuj/wklej , tylko doświadczenie z wielu lat śledzenia portali i forów outdorowych :wink:
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 29.07.2019 20:35

[quote="zablo"]Niestety obecny namiot służył już dobre 14 lat i chyba odejdzie już na emeryturę... jest jeszcze nadzieja, aby tchnąć w niego drugie życie, ale tak, czy siak szukam czegoś nowego i większego. Szukam czegoś dla 4 osób, komfortowego, przyjemnego w użytkowaniu, dobrej jakości. Do Cro, ale także i na lato do PL. Waham się pomiędzy:
1. Coleman Da Gama 5
2. Coleman Coastline 6 deluxe

czy może ktoś użytkuje i może podzielić się spostrzeżeniami, sugestiami? Plus dodatnie i plusy ujemne? Jakie są różnice pomiędzy nimi jeśli chodzi o walory użytkowe? Czy to deluxe jest naprawdę lux? Wszystkie opinie, komentarze mile widziane!

Coleman Da Gama 5
Obrazek


Mogę śmiało polecić Da Gama 5 - ma więcej plusów dodatnich niż plusów ujemnych - te ujemne jakie na ten czas zauważyłem to:
- w nocy, gdy zapali się światło wewnątrz, wszystko widać co dzieje się w środku. Ścianki "prześwitują" i można bardzo dobrze widzieć co osoba robi wewnątrz.
- boczne wejście otwiera się tylko na bok i nie ma możliwości zrobienia daszku nad wejściem! Przez co podczas deszczy gdy zostawi sie otwarte wejście to deszcz pada do środka!
sanky
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 23.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sanky » 30.07.2019 11:07

Ja w tym roku zakupiłem i przetestowałem w Chorwacji: Coleman Da Gama 6. Moje spostrzeżenia:
+ (chyba największy) idealnie się sprawdził podczas silnej burzy. Z racji konstrukcji z metalowych rurek stał stabilnie i nie było strachu że coś może się połamać/porwać- inne namioty bardzo się "kładły" a już najgorzej zachowywały się te pompowane namioty z Decatlonu.
+ akurat w Da Gama 6 jest możliwość całkowitego odpięcia jednej sypialni - nam to miejsce służyło jako schowek na rzeczy typu ubrania itp. - spaliśmy w jednej dużej sypialni z dziećmi 2+2
+ duży przedsionek
+ podczas intensywnego deszczu nic nie przecieka
+ zintegrowana podłoga (brak robaków w namiocie)
+ duże opakowanie na namiot - nawet przy niechlujnym złożeniu, namiot mieści się do pokrowca
+ szybko się go rozkłada/składa

Z minusów
- po nocnej burzy jak zrobiło się chłodniej i namiot był szczelnie zamknięty dało się odczuć skutki kiepskiej wentylacji - (kondensacja pary wodnej na wewnętrznej części tropiku) - szybkie wietrzenie i problem znika.
- zbyt mały daszek nad wejściem głównym i brak w bocznym
- waga namiotu (ale to w sumie okazało się plusem podczas burzy)
- ciemno-zielony kolor namiotu może bardziej się nagrzewać (tego nie sprawdziłem bo mieliśmy miejsówkę w cieniu)
Muszę kiedyś sprawdzić te "prześwitujące ścianki" - tak jak napisał zablo w poście wyżej - bo jakoś nie zwróciłem na to uwagi.

Podsumowując z namiotu jestem bardzo zadowolony i gdybym miał kupować, to kupiłbym ponownie. Wielkość idealna (do tego miałem pawilon ogrodowy z Jula (ten zaokrąglony) i idealnie pasuje do przedniego wejścia ), bardzo bezpieczny podczas silnego wiatru,szybko się go rozkłada i składa.
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 30.07.2019 12:25

sanky napisał(a):Ja w tym roku zakupiłem i przetestowałem w Chorwacji: Coleman Da Gama 6. Moje spostrzeżenia:
+ (chyba największy) idealnie się sprawdził podczas silnej burzy. Z racji konstrukcji z metalowych rurek stał stabilnie i nie było strachu że coś może się połamać/porwać- inne namioty bardzo się "kładły" a już najgorzej zachowywały się te pompowane namioty z Decatlonu.
+ akurat w Da Gama 6 jest możliwość całkowitego odpięcia jednej sypialni - nam to miejsce służyło jako schowek na rzeczy typu ubrania itp. - spaliśmy w jednej dużej sypialni z dziećmi 2+2
+ duży przedsionek
+ podczas intensywnego deszczu nic nie przecieka
+ zintegrowana podłoga (brak robaków w namiocie)
+ duże opakowanie na namiot - nawet przy niechlujnym złożeniu, namiot mieści się do pokrowca
+ szybko się go rozkłada/składa

Z minusów
- po nocnej burzy jak zrobiło się chłodniej i namiot był szczelnie zamknięty dało się odczuć skutki kiepskiej wentylacji - (kondensacja pary wodnej na wewnętrznej części tropiku) - szybkie wietrzenie i problem znika.
- zbyt mały daszek nad wejściem głównym i brak w bocznym
- waga namiotu (ale to w sumie okazało się plusem podczas burzy)
- ciemno-zielony kolor namiotu może bardziej się nagrzewać (tego nie sprawdziłem bo mieliśmy miejsówkę w cieniu)
Muszę kiedyś sprawdzić te "prześwitujące ścianki" - tak jak napisał zablo w poście wyżej - bo jakoś nie zwróciłem na to uwagi.

Podsumowując z namiotu jestem bardzo zadowolony i gdybym miał kupować, to kupiłbym ponownie. Wielkość idealna (do tego miałem pawilon ogrodowy z Jula (ten zaokrąglony) i idealnie pasuje do przedniego wejścia ), bardzo bezpieczny podczas silnego wiatru,szybko się go rozkłada i składa.



Da Gama 4 / 5 / 6 to takie same konstrukcje :D To co wyżej napisane - jest całkowitą prawdą.
Właśnie dlatego wybrałem ten namiot m.in. ze względu na stelaż z rurek alu, które są trwalsze niż włókno szklane, czy konstrukcja pompowana.

Pytanie - czy "drzwi" z wejścia głównego nie szło "przerobić" na długi daszek (przy wykorzystaniu tyczek lub mocując do drzewa)? Nie jest to normalne zastosowanie raczej doraźne, ale jest.

Tips - wewnątrz dużej sypialni pod sufitem (w miejscu dzielenia jej na dwie części) można wykorzystując klipsy do papieru/akt podwieszać lampkę lub inne rzeczy.


p.s. wrzucisz link do tego pawilonu z Jula? Z góry dzięki.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 30.07.2019 14:20

zablo napisał(a):

p.s. wrzucisz link do tego pawilonu z Jula? Z góry dzięki.



Też go mam i polecam.
campingowe-patenty-i-caravaning-t14321-2625.html
sanky
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 23.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sanky » 31.07.2019 11:44

zablo napisał(a):
Pytanie - czy "drzwi" z wejścia głównego nie szło "przerobić" na długi daszek (przy wykorzystaniu tyczek lub mocując do drzewa)? Nie jest to normalne zastosowanie raczej doraźne, ale jest.


Tak da się i ja tak robiłem tj wiązałem do drzewa - także na spokojnie da się na różne sposoby te "drzwi" wykorzystać jako daszek.

zablo napisał(a):
Tips - wewnątrz dużej sypialni pod sufitem (w miejscu dzielenia jej na dwie części) można wykorzystując klipsy do papieru/akt podwieszać lampkę lub inne rzeczy.


Dzięki - fajny pomysł

zablo napisał(a):p.s. wrzucisz link do tego pawilonu z Jula? Z góry dzięki.


https://www.jula.pl/catalog/ogrod/wypos ... wy-790152/

do tego dokupiłem jeszcze ściankę boczną: https://www.jula.pl/catalog/ogrod/wypos ... na-790162/

Podczas burzy lub silnego wiatru polecam zdejmować tą boczna ściankę, bo działa jak żagiel - na szczęście jest na rzepy więc montaż/demontaż jej jest bardzo szybki.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 31.07.2019 13:01

Dodam tylko, że w zeszłym roku po sezonie można było ten pawilon kupić za 335 zł, a ścianki po 53.
pleban1975
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 30.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) pleban1975 » 20.08.2019 09:09

W temacie namiotów to jakieś 10 lat temu kupiłem namiot czeskiej marki Hannah (po namiocie marketowym :evil: )
Nie jest wielki, ale kilka mocnych burz przeszedł bezproblemowo.
Może zamiast kupować "topowe" marki (produkowane masowo w Chinach) rozejrzeć się po rynku
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.08.2019 11:54

W tym roku my spaliśmy w osobnej sypialni namiotu znajomych. Jakiś markowy z 2 sypialniami i przedsionkiem. Lat ma pewnie z 10. Przy testowym rozłożeniu w ogrodzie być może pies na niego skoczył i rozdarł się dość konkretnie jeden bok. Na szybko coś trzeba było kombinować i nieźle się sprawdziła taka taśma

https://allegro.pl/oferta/tasma-naprawc ... OTM0MmU%3D

Wydaliśmy na to koło stówy ale namiot bez problemu ten wyjazd wytrzymał, nawet jak ponad dobę padało to nic tam nie ciekło

Dzieciaki miały taki zacieniony z Decathlon. Może i było w nim ciemno, ale temperatura tak jak w tym standardowym
Skalik
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 15.09.2019
Re: Campingowe patenty i caravaning

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skalik » 17.09.2019 21:48

Witam wszystkich.
Jestem tu nowy ale czytając wasze posty czuję się jak między znajomymi nadającymi na podobnych falach.
Zaczynam co prawda przygodę z namiotem ale kamping w formie mobile home przerabiam od kilku lat. Jeżeli chodzi o kamping i w Chorwacji służę radą.
Mam dylemat przed zakupem namiotu i bardzo proszę o wasze opinie. Biorę pod uwagę następujące:
outwell-broadlands-5a-namiot-zielony
lub
decathlon.namiot-air-seconds-63-fb-
Cena podobna wielkość również ale...
Proszę o pomoc lub inne sugestie..
Z góry dziękuję.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Jaki namiot kupić? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone