Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 12.08.2018 09:09

Hej.

Już nie pamiętam gdzie kupiłem, ale znalazłem teraz tutaj:

https://www.sklep.zolta.pl/pl/p/Wykladz ... ELONA/1623

Pozdrawiam.

Kupiłem tutaj:

https://allegro.pl/wykladzina-mata-podl ... 04577.html

Na zdjęciach "propagandowych" oczywiście postawione są na macie schodki i nóżki foteli, czego pomimo że mata jest trwała staram się i radzę unikać.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 13.08.2018 09:29

Interseal. napisał(a):
SingSing74 napisał(a):Pawilon z Juli polecony przez Roxi sprawdził się bardzo dobrze. Przymocowany 25 cm. gwoździami wytrzymał silną choć tylko 3 minutową burzę z wiatrem (przy której akurat nas nie było), oraz drugą półgodzinną ulewę. Nic nie przeciekło. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że wejście do niego ma w najwyższym miejscu około 175 cm (w środku jest już wyżej).


Mam pytanie, czy przy takim zamocowaniu (25 cm gwoździe) niezbędne są i czy jest możliwość odczepienia taśm ściągających boki?


SingSing74 napisał(a):Pełnowymiarowa szczotka była nawet pożyczana sąsiadom.


Masz na myśli zwykłą miotłę?
Pozdrawiam.




Taśmy pomagają w prawidłowym rozstawieniu stóp i po przymocowaniu ich do podłoża szpilką lub gwoździem możne je odczepić, choć ja tego nie zrobiłem to nikt się nie przewrócił.

Miotła, to dla mnie taka zrobiona z gałązek ;) , a ja dokładnie miałem coś takiego:
szczotka.jpg


Co do wiaderka to było kupione w Netto - składane i pojemne. Służyło często np. do opłukania rąk czy namoczenia naczyń. Do tego mieliśmy również składaną miskę na brudne naczynia.

Wiaderko składane 10l COMPACT art 20655.jpg


Na wodę do gotowania miałem chiński składany pojemnik (można go już kupić w Auchan) Gdybym za pierwszym razem nie próbował pełnego przenieść za rączkę umieszczoną w pokrywce, to wszystko było by OK. Niestety w czasie dość mocnego rozciągnięcia doszło do małego pęknięcia i musiałem kleić. Potem już spełniał swoje zadanie bardzo dobrze.
pojemnik.jpg
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 13.08.2018 11:21

Rafi70 napisał(a):Możesz napisać coś więcej o tej macie -podłodze przed namiot ? Może jakiś link do przedmiotu ?


Rafi, ze swojej strony moge polecic taka mate przed namiot: https://www.decathlon.pl/podoga-oddycha ... 58566.html
Sprawdzila sie w zeszlym roku, stal na niej stol i fotele. W tym roku tez z nami jedzie!

Oddycha cichutko, nie przeszkadza w spaniu ;)

Pozdrawiam,
Havena
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 13.08.2018 13:37

SingSing74 napisał(a):Taśmy pomagają w prawidłowym rozstawieniu stóp i po przymocowaniu ich do podłoża szpilką lub gwoździem możne je odczepić, choć ja tego nie zrobiłem to nikt się nie przewrócił.


Dziękuję.

SingSing74 napisał(a):Miotła, to dla mnie taka zrobiona z gałązek ;)


No popatrz! A ja niby też Silesia. :wink:

Ogólnie dzięki za informację i rady.
Pozdrawiam.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 13.08.2018 15:09

Normalnie to dla mnie nie żadna szczotka czy miotła, ino śmiatek ;)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 24.08.2018 15:59

Rzucę jeszcze jeden mały patent, a przy okazji pokażę jak się rozstawiłem w tym roku.

Wiadomo, że w Chorwacji do umocowania namiotu potrzebne są gwoździe, które częściowo wystają z ziemi. Żeby ktoś nie złamał palca, ostrzegawczo wszystkie gwoździe, które mogły by do tego doprowadzić oznaczyłem pomarańczowymi ping-pongami. Widać na jednym ze zdjęć - przy wejściu do namiotu (w rzeczywistości ich kolor był bardziej jaskrawy). Działało.

IMG_20180727_103907.jpg

IMG_20180727_103616.jpg

IMG_20180727_103236.jpg

IMG_20180727_103311.jpg

IMG-20180727-WA0008.jpeg
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 24.08.2018 17:46

Elegancko :)
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 24.08.2018 18:36

Sing sing74 przecież to klasyczna ustawka do zdjęć :wink: normalnie na kempingu , w przedsionku panuje rozgardiasz , pod altaną artystyczny nieład a parcela obwieszona jest ręcznikami tudzież innymi akcesoriami plażowymi :D ...chciałbym bardzo żeby u mnie - u nas tak wyglądało :wink:
Ps. Jeśli chodzi o gwoździe to ja mam wsunięty kawałek ok 2cm wężyka gumowego , nasunięty pod sam łepek gwożdzia (ochrona sznurków -odciągów namiotu przed przetarciem ) całość pomalowana odblaskowym -fluorescencyjnym sprayem -kolor pomarańczowy , natomiast sznurki -odciągi mam same w sobie odblaskowe (cytrynowe). Firma Outwell i nie tylko stosuje od jakiegoś czasu do namiotów właśnie odblaskowe sznurki , które są bardzo dobrze widoczne nocą . Często gdy wracaliśmy nocą na parcelę to był fajny efekt , sznurki wychodził z ziemi i kończyły się gdzieś w powietrzu ... :) Ostatnio w wielu sklepach outdorowych , turystycznych widziałem w sprzedaży takie odblaskowe sznurki
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 24.08.2018 18:53

Hej.
Generalnie książkowo! ;-)
Taki glanc to u nas nie do uzyskania.
Już wiem po co Ci ten pełnowymiarowy śmiatek.

Zastanawia mnie tylko sposób montażu hamaka.
Osobiście nie odważyłbym się na nim usiąść (mając jeszcze w perspektywie gwoździe pod zadkiem), a co dopiero się huśtać. :-)
Na takiej długości ta zielona lina musiała trochę kołysać i balansować?

Widzę, że prostopadle były dwa drzewa w mniejszej odległości, było tam mniej cienia?
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 25.08.2018 00:18

Oczywiście fotki robione zaraz po rozbiciu :wink: , potem był że tak powiem wakacyjny nieład, ale bez tragedii. Żona lubi porządek, więc o to dba, ja zaś na kempingu zajmuję się przygotowaniem posiłków.

Hamak mocuję w ten sposób od lat na ogródku i nigdy nie było problemów, ale faktem jest, że po 2 dniach przewiesiłem go z boku namiotu. Im dłuższa lina, czyli odległość między drzewami, tym przyjemniej się buja. Wystarczy raz się odepchnąć i kolyszemy się dosyć długo i łagodnie. Jak już pisałem, nie było niestety czasu by go używać.

Sprzęt się sprawdził, miejsce trafiło nam się idealne, wakacje udane :D


Tu jeszcze odległość do sanitariatów:

IMG_20180727_103916.jpg

IMG-20180727-WA0010.jpeg
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 25.08.2018 08:08

SingSing74 pierwsza klasa!
Faktycznie hamak dość ekstrawagancko mocowany, ale skoro się sprawdza i nikt tyłkiem nie przyziemił to OK.

gdzie Ty to wszystko mieścisz? chłodziarka i lodówka... podziwiam i w pełni rozumiem,
jak sprawdziła się szafa?
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 25.08.2018 09:20

Mieszczę to w box`ach. Jeden na dachu, a drugi na haku na platformie rowerowej. Widać go na pierwszym zdjęciu jak stoi zdemontowany za autem.

Co do szafy, to sprawdza się bardzo dobrze. Jednak musi stać równo. Pomogła w tym nakrętka plastikowa podłożona pod jedną z nóżek i sznurek na pranie, w który wyposażony jest namiot (wewnątrz).
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 25.08.2018 12:55

SingSing74 napisał(a):Rzucę jeszcze jeden mały patent, a przy okazji pokażę jak się rozstawiłem w tym roku.

Wiadomo, że w Chorwacji do umocowania namiotu potrzebne są gwoździe, które częściowo wystają z ziemi. Żeby ktoś nie złamał palca, ostrzegawczo wszystkie gwoździe, które mogły by do tego doprowadzić oznaczyłem pomarańczowymi ping-pongami. Widać na jednym ze zdjęć - przy wejściu do namiotu (w rzeczywistości ich kolor był bardziej jaskrawy). Działało.


Używam do tego małych solar :)
Kupiłem z ciekawości alu śledzie do namiotu. Fajne bardzo lekkie ale nadają się do bardzo miękkiej ziemi lub piasku cena niewygórowana.

https://pl.aliexpress.com/item/23cm-Pro ... 5c0f4ISk18
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 29.08.2018 11:43

Tak wpadło w ręce o campach na Helu

Ceny, warunki i dlaczego ludzie jeżdżą właśnie na camp ...

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... tml#Z_Prze
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 29.08.2018 12:13

piotrulex napisał(a):Tak wpadło w ręce o campach na Helu

Ceny, warunki i dlaczego ludzie jeżdżą właśnie na camp ...

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... tml#Z_Prze


Link pasowałby bardziej do nieco zapomnianego już wątku - "Dlaczego camping?' :D

Poza tym artykuł OK, ale argument o lansie na kempingu w firmowych ciuchach z deską w ręku jest jakby mało..... kempingowy ;) , dlatego pewnie tego miejsca bym nie wybrał.

Kolega natomiast w tym roku zabrał rodzinę na kemping Alexa nad Bałtykiem i sobie chwalił, między innymi za czystość sanitariatów, bliskość morza i widok z klifu, chociaż wbił się tam cudem bo obłożenie 100%. Jak jest pogoda, to wszędzie może być fajnie.

Podeślę mu linka do tych śledzi dwa posty wyżej, bo jak pisał podłoże było mocno piaszczyste i bał się, że gdy przyjdzie wiatr, to szpilki mu po prostu powyjmuje ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 176
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone