Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 06.09.2018 10:05

słabo szukałeś :) tu musi być coś naprawdę wyjątkowego :papa:
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 16.09.2018 19:45

Omawiany w tym wątku pawilon w Juli staniał do 335 zł, a ścianki do 53 zł.
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 224
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 08.12.2018 17:55

Zbrojenie się na sezon 2019 czas zacząć!

Czy ktoś testował zestaw naczyń z JULA?

Obrazek
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 09.12.2018 20:35

Na stronie jedna z opinii podaje, że talerze i kubki są bardzo małe, a uchwyt ma ostre kanty i może rysować powłokę garnka czy patelni.
Miałem podobny kiedy jeździłem na moto (lekki i kompaktowy). Oczywiście da się na tym gotować, ale jeżeli nie ogranicza cię przestrzeń bagażowa, to bierz normalne garnki i patelnię. Sam musiałem kupić nowy zestaw pod indukcję, więc kupiłem dwa garnki Tefal Ovation 2,8 i 5 litrów (dałem chyba 200 zł). Optymalne pojemności i nie chodzi o to, żeby robić posiłki dla połowy kempingu. Po prostu mieszając, zawartość nie wylewa się nam na kuchenkę. Do tego garnki są bardzo solidne, wchodzą jeden w drugi, więc nie zajmują dużo miejsca. Do tego patelnia 24 cm firmy illa z ceramiczną powłoką (chyba za 35 zł). Smaży się bardzo dobrze, a czyści zadziwiająco łatwo. Wiem, że to więcej niż zestaw w Juli, ale można ich używać również w domu.

Poniżej dwa garnki - jeden w drugim.
Załączniki:
ovation.jpg
Ostatnio edytowano 12.12.2018 10:10 przez SingSing74, łącznie edytowano 2 razy
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 09.12.2018 20:52

Seria 365+ Ikea załatwia potrzeby w tym temacie :wink:
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 224
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 10.12.2018 21:39

Do tej pory woziliśmy zwykłe garnki i patelnie (zawsze jest problem z wystającymi raczkami), ale w przyszłym roku myślę na czymś dedykowanym tylko do wyjazdów na kemping tj. bez raczek, aby były bardziej kompaktowe w pakowaniu. Idealnym rozwiązaniem jest właśnie TEFAL, w moim przypadku myślałem nad Ingenio
Obrazek

Oczywiście nie pełen komplet jak na zdjęciu bo to już dość droga impreza i zbędna jak na kemping. Pewnie stanie na 2 patelniach i 2 garnkach + 2 przykrywki i ew. 2 przykrywki plastikowe, rączka do zestawu. Koszt coś koło 300-500pln w zależności od indukcja czy bez indukcji.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 12.12.2018 10:06

Też zastanawiałem się nad Ingenio. Niestety nie ma zestawów 2 garnki i jedna patelnia (takiego szukałem), a kupowanie osobno znowu podraża sprawę. Ponadto największy garnek z tej serii ma chyba 20 cm średnicy, kolejny 18, 16 itd. To moim zdaniem trochę mało. Niestety w opisach trudno znaleźć wysokość czy też pojemność garnków Ingenio.

Skoro już wydajemy kilkaset zł, to niech to będzie komfortowe nie tylko w pakowaniu, ale też w użytkowaniu.

Kiedyś chciałem kupić piękny, superkompaktowy (nietani) zestaw firmy GSI. Miał sporej pojemności garnki, na fotkach wyglądał rewelacyjnie, jednak miał mały feler - talerze wyginające się pod wpływem temperatury posiłków.

Zanim więc kupisz przetestuj w domu na innym garnku o podobnej średnicy, czy ci to wystarczy.
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 224
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 29.12.2018 10:05

Po długi kombinacjach sprawdzaniu czego potrzebuję, co się przyda, jakie są opcje... podjąłem decyzję i...
stałem się posiadaczem indywidualnie skompletowanego zestawu Ingenio - garnki 18 i 20cm + patelnia 26cm + wok 26cm. Fajnie wygląda, jakościowo lepiej niż się spodziewałem i wszystko idealnie mieści się w sobie - to wielki plus. Koszty wyszły bardzo porównywalnie jakbym kupował zestaw - kupowałem w home&cook i była jakaś oferta promocyjna.

Dodatkowo musiałem kupić uniwersalną pokrywkę 22/24/26 firmy Gipfel (niestety nie do Ingenio - bez uchwytu pasuje idealnie, z uchwytem jest szpara) bo pokrywki o średnicy 26cm brak w ofercie :!: :-? 8-O :( Tą uniwersalna obgonię od bólu także garnek 20cm. Niestety coś za coś tj. ilość sprzętów vs. pełny komfort użytkowania.


Sing garnek 20cm ma wysokość wewnętrzną 9cm i pojemność około 2,75l (a nawet szacuje, że 2,9l do przelania) - jeśli chcesz, aby coś sprawdzić to daj znać.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.01.2019 22:23

8O



:oczko_usmiech:
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 03.01.2019 12:46

zablo napisał(a):Do tej pory woziliśmy zwykłe garnki i patelnie (zawsze jest problem z wystającymi raczkami), ale w przyszłym roku myślę na czymś dedykowanym tylko do wyjazdów na kemping tj. bez raczek, aby były bardziej kompaktowe w pakowaniu. Idealnym rozwiązaniem jest właśnie TEFAL, w moim przypadku myślałem nad Ingenio
Obrazek

Oczywiście nie pełen komplet jak na zdjęciu bo to już dość droga impreza i zbędna jak na kemping. Pewnie stanie na 2 patelniach i 2 garnkach + 2 przykrywki i ew. 2 przykrywki plastikowe, rączka do zestawu. Koszt coś koło 300-500pln w zależności od indukcja czy bez indukcji.


Od 10 lat używamy inginio w domu - dwa zestawy a trzeci kupiony jako używany w stanie nówka od znajomych jest na stałe w przyczepie. Sprzęt pewny, godny polecenia i zdrowy dla użytkowników - dobra jakość. Patelnie wytrzymują min 3 lata użytku codziennego.
Piotras_Bydgoszczu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 06.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotras_Bydgoszczu » 27.01.2019 10:39

Witam. Właśnie zakupiłem jak co roku przed sezonowy gadżet. Ty razem zdecydowałem się na szafkę "Garderoba Orleans Euro Trail":
26d09d6e40489e0ea4f341d76019.jpg

ecc3394247d7bed03048a0af6627.jpg


Szafka kosztuje w szerokim przedziale cenowym od 350 do nawet 750 zł.

Jest to kolejna szafka tym razem niekuchenna a typowo odzieżowa.

Szafka ma 140 cm wysokości. Składa się z części z możliwością powieszenia ubrań na wieszakach na drążku oraz z części z półkami.

Zdecydowałem się na zakup kolejnej składanej szafki tego typu, bo po ostatnim wakacyjnym wypadzie uznałem, że największy bałagan powstaje (duży namiot) ponieważ nie mamy gdzie trzymać odzieży, zwłaszcza ciuchów dzieciaków.

Do tej pory trzymaliśmy je w dużych torbach ze "Sports Direct":
89811690_l.jpg


Ale wyjmowanie i chowanie za każdym razem wszystkiego i mała przejrzystość zawartości doprowadziły do tego, że ubrania po prostu leżały na torbach albo na podłodze...

Szafka po złożeniu: 90 x 77 x h10 cm znajduje się w pokrowcu ochronnym. waga 8,5 kg

Na co zwróciłem uwagę: zależało mi aby szafka posiadała "górny blat" tzn. aby była możliwość postawienia na górę dodatkowych przedmiotów.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 224
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 27.01.2019 12:16

Zacna szafka, chciałem rzec szafa, bo na zdjęciach wygląda na wysoką szafę, a jednak jest na tyle kompaktowa 142cm wys. ze faktycznie może służyć jako dodatkowy blat na ustawianie rzeczy. Fajnie, że wewnątrz ma sztywne półki.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 27.01.2019 20:28

Piotras_Bydgoszczu napisał(a):Do tej pory trzymaliśmy je w dużych torbach ze "Sports Direct":
89811690_l.jpg

8O niesamowite są te torby... jest na nich wszystko, a wydawałoby się torba jak torba ale żeby jeszcze takie zdjęcie ?
Piotras_Bydgoszczu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 06.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotras_Bydgoszczu » 28.01.2019 16:33

fajne zdjęcie poglądowe zawsze dodaje uroku... nadmieniam, że torba ma dożywotnią gwarancję a w przypadku jakiegokolwiek uszkodzenia/zniszczenia wystarczy bez paragonu udać się do sklepu a wymienią ją od ręki na nową....
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 30.01.2019 22:56

Piotras_Bydgoszczu napisał(a):fajne zdjęcie poglądowe zawsze dodaje uroku... nadmieniam, że torba ma dożywotnią gwarancję a w przypadku jakiegokolwiek uszkodzenia/zniszczenia wystarczy bez paragonu udać się do sklepu a wymienią ją od ręki na nową....


Witam sąsiada :)

Torba jak torba. Jak nadaje się na camp to i do tego tematu pasuje. My używamy niebieskich z IKEI jak w PL na nadmorskie campy śmigamy. Kosztowała pewnie całe 2zł, ale bez takiej wypasionej gwarancji ;). Do CRO nawet na to szkoda nam miejsca. Odzież w standardową, miękką torbę podróżną ale i ciuchów wiele nie bierzemy. Odzież jest przechowywana w stojącym niedaleko namiotu aucie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 178
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone