Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bluesman
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 06.09.2018 10:05

słabo szukałeś :) tu musi być coś naprawdę wyjątkowego :papa:
SingSing74
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 16.09.2018 19:45

Omawiany w tym wątku pawilon w Juli staniał do 335 zł, a ścianki do 53 zł.
zablo
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 08.12.2018 17:55

Zbrojenie się na sezon 2019 czas zacząć!

Czy ktoś testował zestaw naczyń z JULA?

Obrazek
SingSing74
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 09.12.2018 20:35

Na stronie jedna z opinii podaje, że talerze i kubki są bardzo małe, a uchwyt ma ostre kanty i może rysować powłokę garnka czy patelni.
Miałem podobny kiedy jeździłem na moto (lekki i kompaktowy). Oczywiście da się na tym gotować, ale jeżeli nie ogranicza cię przestrzeń bagażowa, to bierz normalne garnki i patelnię. Sam musiałem kupić nowy zestaw pod indukcję, więc kupiłem dwa garnki Tefal Ovation 2,8 i 5 litrów (dałem chyba 200 zł). Optymalne pojemności i nie chodzi o to, żeby robić posiłki dla połowy kempingu. Po prostu mieszając, zawartość nie wylewa się nam na kuchenkę. Do tego garnki są bardzo solidne, wchodzą jeden w drugi, więc nie zajmują dużo miejsca. Do tego patelnia 24 cm firmy illa z ceramiczną powłoką (chyba za 35 zł). Smaży się bardzo dobrze, a czyści zadziwiająco łatwo. Wiem, że to więcej niż zestaw w Juli, ale można ich używać również w domu.

Poniżej dwa garnki - jeden w drugim.
Załączniki:
ovation.jpg
Ostatnio edytowano 12.12.2018 10:10 przez SingSing74, łącznie edytowano 2 razy
Rafi70
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 09.12.2018 20:52

Seria 365+ Ikea załatwia potrzeby w tym temacie :wink:
zablo
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 10.12.2018 21:39

Do tej pory woziliśmy zwykłe garnki i patelnie (zawsze jest problem z wystającymi raczkami), ale w przyszłym roku myślę na czymś dedykowanym tylko do wyjazdów na kemping tj. bez raczek, aby były bardziej kompaktowe w pakowaniu. Idealnym rozwiązaniem jest właśnie TEFAL, w moim przypadku myślałem nad Ingenio
Obrazek

Oczywiście nie pełen komplet jak na zdjęciu bo to już dość droga impreza i zbędna jak na kemping. Pewnie stanie na 2 patelniach i 2 garnkach + 2 przykrywki i ew. 2 przykrywki plastikowe, rączka do zestawu. Koszt coś koło 300-500pln w zależności od indukcja czy bez indukcji.
SingSing74
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 12.12.2018 10:06

Też zastanawiałem się nad Ingenio. Niestety nie ma zestawów 2 garnki i jedna patelnia (takiego szukałem), a kupowanie osobno znowu podraża sprawę. Ponadto największy garnek z tej serii ma chyba 20 cm średnicy, kolejny 18, 16 itd. To moim zdaniem trochę mało. Niestety w opisach trudno znaleźć wysokość czy też pojemność garnków Ingenio.

Skoro już wydajemy kilkaset zł, to niech to będzie komfortowe nie tylko w pakowaniu, ale też w użytkowaniu.

Kiedyś chciałem kupić piękny, superkompaktowy (nietani) zestaw firmy GSI. Miał sporej pojemności garnki, na fotkach wyglądał rewelacyjnie, jednak miał mały feler - talerze wyginające się pod wpływem temperatury posiłków.

Zanim więc kupisz przetestuj w domu na innym garnku o podobnej średnicy, czy ci to wystarczy.
zablo
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 29.12.2018 10:05

Po długi kombinacjach sprawdzaniu czego potrzebuję, co się przyda, jakie są opcje... podjąłem decyzję i...
stałem się posiadaczem indywidualnie skompletowanego zestawu Ingenio - garnki 18 i 20cm + patelnia 26cm + wok 26cm. Fajnie wygląda, jakościowo lepiej niż się spodziewałem i wszystko idealnie mieści się w sobie - to wielki plus. Koszty wyszły bardzo porównywalnie jakbym kupował zestaw - kupowałem w home&cook i była jakaś oferta promocyjna.

Dodatkowo musiałem kupić uniwersalną pokrywkę 22/24/26 firmy Gipfel (niestety nie do Ingenio - bez uchwytu pasuje idealnie, z uchwytem jest szpara) bo pokrywki o średnicy 26cm brak w ofercie :!: :-? 8-O :( Tą uniwersalna obgonię od bólu także garnek 20cm. Niestety coś za coś tj. ilość sprzętów vs. pełny komfort użytkowania.

Sing garnek 20cm ma wysokość wewnętrzną 9cm i pojemność około 2,75l (a nawet szacuje, że 2,9l do przelania) - jeśli chcesz, aby coś sprawdzić to daj znać.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.01.2019 22:23

8O

:oczko_usmiech:
maarec
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 03.01.2019 12:46

zablo napisał(a):Do tej pory woziliśmy zwykłe garnki i patelnie (zawsze jest problem z wystającymi raczkami), ale w przyszłym roku myślę na czymś dedykowanym tylko do wyjazdów na kemping tj. bez raczek, aby były bardziej kompaktowe w pakowaniu. Idealnym rozwiązaniem jest właśnie TEFAL, w moim przypadku myślałem nad Ingenio
Obrazek

Oczywiście nie pełen komplet jak na zdjęciu bo to już dość droga impreza i zbędna jak na kemping. Pewnie stanie na 2 patelniach i 2 garnkach + 2 przykrywki i ew. 2 przykrywki plastikowe, rączka do zestawu. Koszt coś koło 300-500pln w zależności od indukcja czy bez indukcji.

Od 10 lat używamy inginio w domu - dwa zestawy a trzeci kupiony jako używany w stanie nówka od znajomych jest na stałe w przyczepie. Sprzęt pewny, godny polecenia i zdrowy dla użytkowników - dobra jakość. Patelnie wytrzymują min 3 lata użytku codziennego.
Poprzednia strona

Powrót do Kempingi

Campingowe patenty i caravaning - strona 178
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2018