Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 08.04.2019 22:35

Jako ,że sezon zbliża się wielkimi krokami ,a tutejsze forum i jego uczestnicy to "kopalnia wiedzy" :wink: proszę o pomoc w zawieszeniu pod namiotem takiej półki https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00245880/ , chodzi mi o coś stosunkowo lekkiego , szybkiego w rozłożeniu i niezbyt drogiego lub pomysł do wykonania własnoręcznie ...
A drugi temat to dobry , sprawdzony i niedrogi sprzęt do pompowania materacy . Obecnie używam Inteka i od czasu do czasu odpada mi tłok w środku , trochę to irytuje .... :wink:
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 09.04.2019 08:51

Rozumiem, że półkę już kupiłeś, a może jeszcze nie?
Daj fotki namiotu jak wygląda w środku.

Co do pompki, to sam używam zwykłej z intexa, ale gdybym kupował nową, to na pewno ręczną, a nie elektryczną i chyba zdecydowałbym się na taką niewielką z decathlonu, tylko należy sprawdzić, czy końcówki pasują do twoich materacy.

https://www.decathlon.pl/pompka-rczna-d ... 87750.html
Załączniki:
classic_1241363.jpg
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 09.04.2019 09:09

https://intex.pl/pompki-do-materacy-i-pontonow/179-dwustronna-pompka-tlokowa-intex-30-cm.html
dotychczas używałem takiej , nigdy nie maiłem elektrycznej . Chciałbym również kupić ręczną lecz solidniejszą , ta którą zaproponowałeś łapie się w moje widełki ....
a mój namiot to ten https://www.addnature.pl/outwell-aspen-500-namiot-szary-niebieski-827601.html
Tak półkę wiszącą już kupiłem , lecz nie ma problemu ,żeby ją oddać . Dedykowany stojak do niej jest skręcany za pomocą narzędzi ,https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60179434/
wolałbym taki składany z rurek i kształtek bez użycia narzędzi . Wiadomo jak jest na kempingu , śrubki mogę gdzieś się pogubić itd... :)
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 09.04.2019 09:19

Mam tą pompkę, na zdjęciu wydaje się na małą, a w rzeczywistości jest średnio większa :idea:
Ze względu na budowę zajmuje dokładnie prostopadłościan 38cm x 21cm x 11cm (bez węża).
Co do pompowania to jest on szybkie, lekkie i przyjemne.

Warto dokupić do niej manometr za 19.99

Obrazek

Chociaż monomer pompując kajak lub materac, które maja zaworki, pokazuje ciśnienie tylko w momencie naciskania tłoka. Jest to oczywiste, bo zawór jest jednokierunkowy i nie działa jak ten w kołach samochodu. Moje zdziwienie było w momencie jak chciałem sprawdzić ciśnienie jakie jest w materacu i tylko podczas pompowania mogłem to zrobić :P
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 09.04.2019 09:22

Rafi70 napisał(a):Jako ,że sezon zbliża się wielkimi krokami ,a tutejsze forum i jego uczestnicy to "kopalnia wiedzy" :wink: proszę o pomoc w zawieszeniu pod namiotem takiej półki https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00245880/ , chodzi mi o coś stosunkowo lekkiego , szybkiego w rozłożeniu i niezbyt drogiego lub pomysł do wykonania własnoręcznie ...
A drugi temat to dobry , sprawdzony i niedrogi sprzęt do pompowania materacy . Obecnie używam Inteka i od czasu do czasu odpada mi tłok w środku , trochę to irytuje .... :wink:

...do powieszenia tej półko-szafki użyj solidniejszego wieszaka na ubrania.
pozdro
fly
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 09.04.2019 09:42

Świetny namiot. Gratuluję zakupu.

Konstrukcja chyba nie przewiduje powieszania takich szafek, a gdybym miał dodatkowo wstawiać dedykowany stojak, nawet gdyby zestaw był tańszy, to chyba wolałbym kupić gotową na stelażu.

Jeśli więc możesz półkę oddać, to zastanów się nad taką z allegro wpisując szafka tekstylna. Na wysokość można je sobie dowolnie dzielić. Za 30-50 zł możesz wybierać. Mam podobną, jest bardzo lekka i zajmuje po złożeniu mało miejsca.
Załączniki:
szafka.jpg
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 09.04.2019 10:31

Namiot nie jest nowy , bo służy nam już od kilku sezonów i jestem z niego mega zadowolony.
Co do sprzętu to pompka zdecydowanie ręczna , gdynym miał jakiś kajak lub innego flaminga :D to pewnie myślałbym o elektrycznej , do dwóch materacy wystarczy dobra -wydajna ręczna IMHO.
Natomiast co do szafki , fajnie by było , lecz większość z nich jest skręcana na dziesiątki śrubek , czego chciałbym uniknąć. Wolałbym jakąś systemową - rurki i może plastikowe trójniki , kolanka itp. Gdzieś kiedyś w necie widziałem jak gościu domowym sposobem coś takiego "wystrugał" :)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 09.04.2019 10:35

Ta o której napisałem jest właśnie z rurek wkładanych w plastikowe kolanka. Montaż bez narzędzi.

Dokładnie to widać na przykładzie mojej - 170 str. tego wątku.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 09.04.2019 11:34

My z racji byczenia się na plaży, przez 90% dnia, ciuchów mało co używamy. Torba z takowymi leży na tylnej kanapie nieużywanego przez cały urlop auta. Mamy coś podobnego do wieszania, ale takie z siatki z Ikei, gdzie zwykle zabawki pluszowe dzieciaki wkładają. U nas to wisi na zewnątrz, na gałęzi drzewa. Tam wszelkie kosmetyki do/po opalaniu, suchy prowiant i z dnia na dzień coraz więcej wszystkiego. Pompka jakaś byle jaka elektryczna, od 2-3 lat super działa. W tym roku dzieciaki chcą jeszcze większego dmuchańca więc na ręczną raczej się nie zdecyduję :)
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 09.04.2019 11:39

Rafi70 napisał(a):Co do sprzętu to pompka zdecydowanie ręczna , gdynym miał jakiś kajak lub innego flaminga :D to pewnie myślałbym o elektrycznej , do dwóch materacy wystarczy dobra -wydajna ręczna IMHO.


Od kilku lat używam takiej:
http://www.prokajak.pl/32403000.html

Pompuje nią zarówno materace jak i kajak. I jestem z niej zadowolony.
Cena podobna do tej z Decathlonu (D jest o tyle lepszy, że za darmo wysyła zamówienia przez Internet).
Ale jeśli używacie pompki tylko do napompowania materaców, to nie wiem czy nie lepsza (ze względu na mniejsze gabaryty) jest pompka nożna.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 09.04.2019 13:51

maxredaktor napisał(a):Od kilku lat używam takiej:
http://www.prokajak.pl/32403000.html

Pompuje nią zarówno materace jak i kajak. I jestem z niej zadowolony.
Cena podobna do tej z Decathlonu (D jest o tyle lepszy, że za darmo wysyła zamówienia przez Internet).
Ale jeśli używacie pompki tylko do napompowania materaców, to nie wiem czy nie lepsza (ze względu na mniejsze gabaryty) jest pompka nożna.


Zapytam , czy używałeś kiedyś nożnej ?, bo jak używałem jej 2 razy ...pierwszy i ostatni :wink: strasznie nie wygodna :D , ale rzeczywiście taka ręczna z Dec w okolicach 40zł , to myślę będzie dobre rozwiązanie .
Singsing ...zaraz się jej przyjrzę i poproszę o wrażenia z użytkowania , ,czy jest w miarę stabilna ?
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 09.04.2019 14:05

Pompkę nożną używałem i myślę że do napompowania materaca się nadaje. Ręczna jest jednak wydajniejsza.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 09.04.2019 21:50

Jak napisałem wyżej mam intex'a (albo bestway'a) i jest OK. Dziś w Carrefour były po 23 zł. Byłem też w Decathlonie i tych małych pompek nie było na stanie, więc trudno mi ocenić, jednak mają dobre opinie. Ja bym zaryzykował.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 09.04.2019 22:07

pisząc o stabilności miałem na myśli ...szafkę tekstylną :wink:
kupiłem już taką jak Twoja , może nie taką ładną (z widokiem na wieżę Eiffla ) :wink: ale mam nadzieję spełniającą zadanie . (jedzie do mnie )zrobię sobie próbne składanie w domku . Jutro odwiedzę toruńskiego Dec i sprawdzę osobiście jak są przygotowani do pompowania materaców ... :D
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 10.04.2019 12:07

Jeśli idzie o stabilność, to jest na prawdę OK. Nigdy mi się nie przewróciła. Trzeba jedynie dobrze wypoziomować. Ja zrobiłem to nakrętką po napoju :D . Zrobiłem tak, żeby szafka była minimalnie, ale tak naprawdę delikatnie pochylona do tyłu w stronę ściany, aby w razie czego mogła się o nią oprzeć. Na dolną półkę należy dać najcięższe rzeczy, i coraz lżejsze idąc w górę. Dodatkowo miałem dla pewności przywiązaną u góry do konstrukcji namiotu, ale to tylko na wszelki wypadek i nigdy nie przydało się to w praktyce. Ja kupiłbym drugi raz bo pomimo tego, że co roku żona przyznaje mi rację co do ilości zabranych ubrań, to niezmiennie bierze ich za dużo :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 179
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone