Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6700
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 31.03.2023 09:17

Używam siatek maskujących kupionych na ali :)
Beatka73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 18.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beatka73 » 12.05.2023 10:55

Kochani,pokażcie ( napiszcie) na czym śpicie w namiotach? Chodzi mi o materace które sprawdzają się wam przez kilka sezonów. My kupowaliśmy zawsze te zwykłe Intex ( np. z biedry) ale one nie są czasami nawet jednosezonowe :roll: .2 lata temu zainwestowaliśmy w materace ze sklepu na D, i niestety ale jeden również okazał się na tylko jeden sezon( a gwarancja skończyła się dzień wcześniej) :D :D :D
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1474
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 12.05.2023 13:13

Piszesz Intex czy biedra, to śmiało możesz napisać Decathlon ;) tym bardziej, że nie robisz reklamy.
Ja też używam materacy z tej sieci i na razie trzymają się cało. Do tego mam pokrowiec typu Sleepin'Bed i śpi się na tym bardzo dobrze. Warto nadmienić, że nie powinno się pompować materacy ustami, bo wilgoć wewnątrz może skrócić ich żywotność.
Załączniki:
mat.jpg
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5098
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 11.06.2023 15:27

Beatka73 napisał(a):Kochani,pokażcie ( napiszcie) na czym śpicie w namiotach? Chodzi mi o materace które sprawdzają się wam przez kilka sezonów. My kupowaliśmy zawsze te zwykłe Intex ( np. z biedry) ale one nie są czasami nawet jednosezonowe :roll: .2 lata temu zainwestowaliśmy w materace ze sklepu na D, i niestety ale jeden również okazał się na tylko jeden sezon( a gwarancja skończyła się dzień wcześniej) :D :D :D


A było po nim skakać? :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
My też zawsze mamy materac na sezon lub dwa.
Rok temu jedną noc trzeba było spędzić w hamaku, bo powietrze w ciągu dnia postanowiło wziąć i sobie pójść. ;)
Na szczęście we wszystkich większych marketach w Cro w sezonie materacy do wyboru, do koloru.

Testowaliśmy już te tańsze i te niby wytrzymałe za milion monet. To samo badziewie. :twisted:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 12163
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 11.06.2023 20:20

Roxi napisał(a):Testowaliśmy już te tańsze i te niby wytrzymałe za milion monet. To samo badziewie. :twisted:

@Roxi się pokazała, znaczy sezon się zaczyna, ciekawe gdzie tym razem pod wodą i kiedy będzie relacja :hut: :papa:

---

U mnie trwają namowy, by choć 2 noce zaliczyć na Campie, jak za dawnych lat :roll:
Zestaw campingowy niezmieniony Base Seconds + kombiak :)
Beatka73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 18.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beatka73 » 11.06.2023 22:15

Kurczę, to w takim razie może tak być że co roku nowy :D :D :D . Wydawało mi się że w każdym namiocie wszyscy ładnie grzecznie śpią co noc,a tylko my walczymy co dzień z materacem , klejeniem,pompowaniem itp :lol: W tamtym roku córka pół wyjazdu spała na takim gumowym do pływania po wodzie, bo jest najlżejsza i na nią wypadło :lol:. Dobra,to już nie wydziwiam i idę kupić na zapas


Roxi napisał(a):
Beatka73 napisał(a):Kochani,pokażcie ( napiszcie) na czym śpicie w namiotach? Chodzi mi o materace które sprawdzają się wam przez kilka sezonów. My kupowaliśmy zawsze te zwykłe Intex ( np. z biedry) ale one nie są czasami nawet jednosezonowe :roll: .2 lata temu zainwestowaliśmy w materace ze sklepu na D, i niestety ale jeden również okazał się na tylko jeden sezon( a gwarancja skończyła się dzień wcześniej) :D :D :D


A było po nim skakać? :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
My też zawsze mamy materac na sezon lub dwa.
Rok temu jedną noc trzeba było spędzić w hamaku, bo powietrze w ciągu dnia postanowiło wziąć i sobie pójść. ;)
Na szczęście we wszystkich większych marketach w Cro w sezonie materacy do wyboru, do koloru.

Testowaliśmy już te tańsze i te niby wytrzymałe za milion monet. To samo badziewie. :twisted:
przepol
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 23.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepol » 12.06.2023 06:44

Może to pospolita porada - pamiętacie że te materace nie pompuje się pod korek. Mają być miękkie.
bibinie
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 09.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) bibinie » 17.06.2023 18:40

Beatka73 napisał(a):Kurczę, to w takim razie może tak być że co roku nowy :D :D :D . Wydawało mi się że w każdym namiocie wszyscy ładnie grzecznie śpią co noc,a tylko my walczymy co dzień z materacem , klejeniem,pompowaniem itp :lol: W tamtym roku córka pół wyjazdu spała na takim gumowym do pływania po wodzie, bo jest najlżejsza i na nią wypadło :lol:. Dobra,to już nie wydziwiam i idę kupić na zapas


Roxi napisał(a):
Beatka73 napisał(a):Kochani,pokażcie ( napiszcie) na czym śpicie w namiotach? Chodzi mi o materace które sprawdzają się wam przez kilka sezonów. My kupowaliśmy zawsze te zwykłe Intex ( np. z biedry) ale one nie są czasami nawet jednosezonowe :roll: .2 lata temu zainwestowaliśmy w materace ze sklepu na D, i niestety ale jeden również okazał się na tylko jeden sezon( a gwarancja skończyła się dzień wcześniej) :D :D :D


A było po nim skakać? :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
My też zawsze mamy materac na sezon lub dwa.
Rok temu jedną noc trzeba było spędzić w hamaku, bo powietrze w ciągu dnia postanowiło wziąć i sobie pójść. ;)
Na szczęście we wszystkich większych marketach w Cro w sezonie materacy do wyboru, do koloru.

Testowaliśmy już te tańsze i te niby wytrzymałe za milion monet. To samo badziewie. :twisted:


Witamy; :lol:
Na naszym przykładzie możemy stwierdzić, że nieraz warto sięgnąć po produkty z dawnych lat. U nas był podobny problem z trwałością "marketowych" materacy ale na szczęście udało się odnaleźć w piwnicy produkt z czasów męża młodości - "gumowy" materac z epoki PRL. Po pozytywnym "urlopowym" teście dokupiliśmy podobny, tylko dwuosobowy na popularnym portalu na literę "o.." . Po przeczyszczeniu i wysuszeniu na działce oba służą naszej Rodzince bez zastrzeżeń już kilka sezonów. Mamy nadzieję, że w tym sezonie również nas nie zawiodą :oczko_usmiech:

Pozdrawiamy :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 12163
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.06.2023 11:32

Mam podobne spostrzeżenie.
W miarę świeżego Intexa pokonały wnet krzoki przy Hvarskiej Stinivie, ale "komunistyczny" materac przetrwał i krzoki i otoczaki.
Jedynie, że powietrze lepiej trzymało w Intexie, bo z tego zasłużonego w starości ulatało :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 12163
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.01.2024 10:11

Może na tym kanale Ktoś znajdzie inspirację ;)
Ja bym spróbował :rotfl:

https://youtube.com/@AtikAilesi?si=wwlg1w0D_DCyoYGu

Szczególnie polecam Shorts
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 07.04.2024 08:32

Cześć Campingomaniacy,

jakie nowinki, nowości i testy na ten sezon?
z czego definitywnie rezygnujecie?
coś Wam wpadło nietuzinkowego w oko?




p.s. mnie trochę chyba sentyment bierze do kempingu w Cro (w końcu to już 10 lat) jak pomyślę o wakacjach, bo w tym roku całkiem inny kierunek i typ podróżowania
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 09.05.2025 20:54

Minął rok i cisza w temacie... w tym roku gramy Cro!
AdamSz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1858
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 29.05.2025 12:51

zablo napisał(a):Minął rok i cisza w temacie... w tym roku gramy Cro!

Fakt Zablo...Słabizna :| :| :|

Podbijam więc, w bardzo prostej, a bardzo praktycznej sprawie

Co do tych osłon przeciwsłonecznych na kempingach (a bardziej na plażach), które to osłony mają tendencję do płynięcia z wiatrem (odlatywania na wietrze) .... Żagiel na wietrze

Bardzo proste i oczywiste, a skuteczne.....Jak mocno daje wiatrem, nie stawiamy osłony na czterech kijach, tylko zwalniamy na jednym. Osłoną będzie trzepało, ale nie odleci .... .... Bardziej preferowane na wietrzne, bezkresne, greckie plaże, czy bałtyckie plaże .... Ale może i zagra w Cro ??
Pozdrawiam

.....
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6700
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 31.05.2026 11:18

Ostatnio tydzień temu będąc nad naszym morzem strasznie życie utrudniał nam wiatr. Parawan niespecjalnie się sprawdzał, rozłożyliśmy taki pół namiocik plażowy. Było lepiej. Gdyby nie zasypanie podłogi piaskiem to chyba by odleciał. 4 szpile wbite w piasek, które powinny go utrzymywać okazały się za krótkie bo bez przerwy się wysuwały. Po powrocie rozejrzałem się po sklepach internetowych za naprawdę długimi szpilami min. 35cm. Nie dość, że nie znalazłem takich tylko nieco dłuższe niż posiadam do tego były w kosmicznych cenach. Wpadłem więc do sklepu metalowego i kupiłem za 15zł (sic!) 3m pręt ze stali nierdzewnej. Pewnym problemem okazało się pocięcie na odcinki bo normalna piłka do metalu się nie nadaje tylko (nie wiem czy dobrze nazwę) szlifierka kątowa. Po pocięciu na równe kawałki podciąłem nieco każdy pręt z jednej strony w odległości ok. 5cm i wówczas mocując do imadła wygiąłem. Samo gięcie bez podcinania prawie niemożliwe do zrobienia :) Obrobiłem końcówki by nie były ostre i tanim kosztem mam fajne dedykowane szpilki :)
Poprzednia strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 196
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2026 Wszystkie prawa zastrzeżone