Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 21.05.2021 10:25

Rzeczywiście sprytne. Na aliexpres w zależności od wielkości i wyposażenia od 1700(sam stolik) do 2900 zł.
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 224
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 22.05.2021 11:35

fly napisał(a):https://cori-pwm.pl/elementy-konstrukcji-stelazy/
https://allegro.pl/oferta/koncowka-do-m ... 8936054006


Dzięki, link cori-pwm to, to o co mi chodziło!
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 22.05.2021 11:49

อยู่นี่ไง
Joannka
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 15.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joannka » 18.08.2021 10:44

Jestem obserwatorem forum od kilku lat, bardzo dużo cennych informacji, za które jestem wdzięczna. Pierwszy wyjazd pod namiot do Chorwacji zaliczony i bardzo udany, na pewno zbawienne okazały się gwoździe, przejściówka nie była potrzebna. Obyło się tez bez pawilonu czy żagla, bo kemping pośród drzew. Na przyszły rok zabieram jeszcze zatyczki do uszu, bo trafiliśmy na dość głośną grupę na kempingu obok, z którą sąsiadowaliśmy.
Jeszcze raz dzięki za podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem.
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 224
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 10.11.2021 20:16

minął już chyba sezon kempingowy - jak zawsze raczej zaliczony do udanych i jakie wrażenia, jak rady na kolejny? co zostało u Was sprawdzone? czy nie zdało egzaminu?


p.s. wiele znajomych, choć tylko kempingowo, twarzy znów zawitało na camp, bardzo fajnie było ich wszystkich zobaczyć! Nie umawiawszy się oczywiście wcześniej :-)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 11.11.2021 07:45

Mi w tym roku nie było dane zaznać campingowego smaku, druga połówka odmawia "partyzantki" na rzecz hoteli, apartmanów...
ale posiłki a la campingowe zaliczone; tęskno mi, może jeszcze kiedyś...
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 11.11.2021 17:37

Ja w tym roku zdradziłem cromaniackie klimaty kempingowe na rzecz tych włoskich ( Spaggia e mare). Pierwsza myśl /wspomnienie jaka mi przychodzi do głowy to komary !!!
( zanzary ) , druga to ból zęba córki trwający kilka dni ( nieprzespane noce). A z tych fajnych doświadczeń to podpatrzone u tubylców sposoby wyławiania owoców morza i pyszne kolacje przed namiotem przy lampce zimnego wina ( z okolicznej winiarni).... i znów te komary !!!
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 14.11.2021 19:57

Komary, zwłaszcza w okolicach laguny weneckiej (a tam w ostatnich latach często jeździliśmy na kemping), potrafią być upierdliwe. Dlatego zawsze zabieramy jakieś świeczki antykomarowe czy inne smrodliwce. Wówczas jest znośniej. Mamy też takie parcele na jednym kempie, które są z jakiś powodów niezbyt przez komary lubiane :)
Na południu Włoch, na Sardynii oraz w Ligurii nie mieliśmy z tymi bestiami w ogóle do czynienia.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 15.11.2021 10:32

Ja tym razem będę odradzał.
Jako, że w tym roku byliśmy na kempingu U nion Lido, a tam w sektorze dla namiotów parcele dysponują bezpiecznikami 6A, obawiałem się o to, czy taki prąd uciągnie naszą kuchenkę indukcyjną. Kupiłem więc za 100 zł kocher ceramiczny Electro-Line 101 T o mocy 1250 W.
kocher.jpg


Sama moc okazała się wystarczająca, niestety termostat wyłączał grzanie na kilkanaście-kilkadziesiąt sekund nawet na ustawieniu maksymalnym, co bardzo utrudniało przygotowywanie niektórych potraw.
Dlatego tej kuchenki nie polecam. Być może wyjściem będzie obejście termostatu i wtedy będzie działać jak stare kocherki kiedyś, czyli w trybie ciągłym.

Tu recka UL gdyby kogoś interesowało ;)
kemping-union__-lido-2021-t56554.html
Walt
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 04.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walt » 18.11.2021 09:01

zablo napisał(a):p.s. wiele znajomych, choć tylko kempingowo, twarzy znów zawitało na camp, bardzo fajnie było ich wszystkich zobaczyć! Nie umawiawszy się oczywiście wcześniej :-)


Bardzo miło było znów się spotkać :papa: :hut:
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 224
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 18.11.2021 12:46

Walt napisał(a):
zablo napisał(a):p.s. wiele znajomych, choć tylko kempingowo, twarzy znów zawitało na camp, bardzo fajnie było ich wszystkich zobaczyć! Nie umawiawszy się oczywiście wcześniej :-)


Bardzo miło było znów się spotkać :papa: :hut:

I vice versa :papa:
Z pozdrowieniami!


Komary w Cro również doskwierały, ale ten rok chyba taki był wszędzie, bo Polska również była przez nie opanowana do późnego lata. Jadnak spirale na komary oraz Muga są już w naszym standardowym wyposażeniu na kemping.

Bardzo dobrym pomysłem był wiatrak (ze składanymi, demontowanymi śmigłami) w namiocie!


Poszukuję natomiast płachty/tarpa xxl z decathlon... ciekawe dlaczego wycofali? ktoś korzystał?

Obrazek
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 19.11.2021 12:06

Być może na nowy sezon planują zmianę kolorystyki i na wiosnę będą znowu dostępne.
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 20.11.2021 16:52

Nowy sezon -nowa cena.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 22.11.2021 09:36

To bardzo możliwe. Dlatego ja często polowałem na wyprzedaże i tak skompletowałem sprzęt dużo poniżej ceny regularnej. Bywało, że czekałem za długo i dany element się wyprzedał i wrócił dopiero po dwóch kolejnych sezonach, jak np. przedsionek, ale za radą forumowiczów trafiłem na wyprzedaż do Juli i kupiłem też fajny, a i cena nieco niższa.
Czasem można coś ustrzelić w samym sklepie, więc jeśli ktoś ma po drodze, warto zajrzeć do decathlonu pod koniec sezonu.
Jeżeli ma się czas, to można zaoszczędzić, jeżeli potrzeba na już, to niestety będzie drożej.
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1505
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 04.05.2022 21:26

Kolega SingSing74 kilka stron wcześniej dodał zdjęcie plandeki, którą rozkłada pod namiotem. Macie jakieś inne patenty na zabezpieczenie podłogi? Myślałem o jakiejś foli malarskiej, ale zastanawiam się, czy nie za cienka będzie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 193
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone