Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 28.12.2020 12:12

Święta, święta i po.. więc przygotowania do kolejnego sezonu czas zacząć... aby nie było nudno człowiek zawsze szuka czegoś nowego, lepszego, podpatrzonego u innych lub zasłyszane tips&tricks od braci kempingowej.

Tu pojawiło się kilka pomysłów:
1. Mocne śledzie
Wiem, że jest tańsze i sprawdzone już, nawet przez mnie, rozwiązanie z gwoździami stalowymi (długość 30cm, średnica około 6-8mm – wchodzi prawie we wszystko nawet i skałki), ale zastanawiam się, czy ktoś korzystał z takich mocniejszych śledzi? Jak jest ich średnica i wytrzymałość?
Podoba mi się plastikowe zakończenie (lepsze niż podkładka na gwoździu).

patent_namiot.jpg



2. Wieszak magnetyczny

Znalazłem takie rozwiązanie u wędkarzy. Zastanawiam się jak sprawdzi się pod namiotem. Pomysł fajny, bo możemy mocować się prawie wszędzie – pod sufitem, na ściankach. Używać magnesów do mocowania otwartego wejścia. Jedyna moja obawa, to czy mocny magnez z niewielką średnicą 20mm oraz obciążeniem nie osłabi, wyciągnie lub po prostu zrobi dziurę w tkaninie?

Przykład:
Obrazek


3. Wentylator
Posiadając mały wiatraczek na USB (kilka postów wcześniej o nim było) i sprawdzając jego możliwość w pod namiotem (wiać wieje, ale bardzo punktowo i nie na dużą odległość). Stwierdziłem, że trzeba jednak szukać dalej kompaktowych, ale bardziej wydajnych rozwiązań… Znalazłem coś większego do przetestowania

Obrazek

Koniec końców pozostają oscylatory, cyrkulatory nie kompaktowe, które można wykorzystać tylko ich spory ROZMIAR nie zachęca – na pewno skuteczność jest na przyzwoitym poziomie.

Obrazek

Jest jeszcze kilka innych pomysłów na różnego rodzaju usprawnienia… (o tym może niebawem)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 06.01.2021 00:42

Bardzo fajne pomysły.

Na wiosnę wrzucę kilka filmów na YT dotyczących namiotowania.

Tu mój ostatni pomysł na kempingową "klimatyzację" ;)
Załączniki:
klima.jpg
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 06.01.2021 20:15

wrzucaj wrzucaj... a może wiosna będzie szybciej :-p i nie każesz tyle czekać... :-)

Powiesz coś więcej nt. mgiełki - jaka pompka? co robi mgiełkę? czy zasilanie 230 czy 12V? jak wygląda wydajność?
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 07.01.2021 10:33

Zraszacz kupiony za 40 zł na Allegro, podłączony do ujęcia wody, które miałem na parceli, więc nie potrzeba zasilania. W zestawie jest komplet przejściówek i kilka dysz, ale ja używałem tylko jednej. Fajny patent. Nie musi chodzić cały czas, wystarczy puścić na minutę lub dwie, zażyć mgiełki i ulga od upału jest wyraźna, a przy tym zużycie wody jest minimalne.
Ostatnio edytowano 13.01.2021 21:26 przez SingSing74, łącznie edytowano 1 raz
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 13.01.2021 21:24

Jako, że co roku "serwisuję" swój namiot i pawilon, kupiłem dziś w Aldi impregnat do tkanin w ilości 10 szt.
Puszka 8,99 - 400ml. co jest ceną konkurencyjną, podobną do lidlowskiego. Niestety tej jesieni w Lidlu impregnatów nie było, więc zrobiłem zapas na dwa zabiegi.
impregnat.jpg
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 14.01.2021 00:09

Mój najlepszy sposób to klucz elektryczny do kół i do tego wkręty 300mm fi 9mm, pięknie się wkręcają, a jeszcze lepiej je się wykręca.
Nie potrzeba się męczyć przy wbijaniu, jak również wyciąganiu gwoździ z gleby chorwackiej.
Mój klucz ma funkcje udaru więc nawet przez kamory się wkręcają.
Mina Sąsiadów nawalających młotkiem bez cenna :D
Również mocno skraca czas rozstawiania namiotu..
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 14.01.2021 21:31

pabbllo_ldz napisał(a):Mój najlepszy sposób to klucz elektryczny do kół i do tego wkręty 300mm fi 9mm, pięknie się wkręcają, a jeszcze lepiej je się wykręca.
Nie potrzeba się męczyć przy wbijaniu, jak również wyciąganiu gwoździ z gleby chorwackiej.
Mój klucz ma funkcje udaru więc nawet przez kamory się wkręcają.
Mina Sąsiadów nawalających młotkiem bez cenna :D
Również mocno skraca czas rozstawiania namiotu..


klucz to dodatkowa walizka bagażu, a młotek zajmuje mniej miejsca... jeśli miałbym obsługiwać młotkiem wszystkie namioty na kempingu to pewnie wybrał bym klucz elektryczny, jeśli jednak robię to raz lub dwa razy w ciągu roku... to ekonomia i kompaktowość młotka wygrywa...
każdy znajdzie inny argument pro i kontra :lol:

SingSing74 napisał(a):Jako, że co roku "serwisuję" swój namiot i pawilon, kupiłem dziś w Aldi impregnat do tkanin w ilości 10 szt.
Puszka 8,99 - 400ml. co jest ceną konkurencyjną, podobną do lidlowskiego. Niestety tej jesieni w Lidlu impregnatów nie było, więc zrobiłem zapas na dwa zabiegi.
impregnat.jpg


ale impregnujesz bo bez impregnacji coś zaczęło przeciekać lub gramatura materiału jest niska i przez to puszcza wodę?

Ja w tym roku muszę powalczyć z podłogą (niestety krzesełko i twarde podłoże nie wpływają dobrze na podłogę a w zeszłym roku załapaliśmy się na całkiem mocną burzę i w przedsionku mieliśmy "podłogę wodną" co ujawniło 3 igielne dziurki) oraz jednym szwem (mocny opad uwydatnił nieszczelność na szwie w suficie, a właściwie to odejście silikonu od szwu i konieczne będzie zasilikownowanie - sklep wysłał preparat w ramach reklamacji, zobaczymy tutorial jest mniej więcej taki: )
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 14.01.2021 22:22

Pierwsze czyszczenie odbywa się już na kempingu przed samym spakowaniem. Zmiatam liście, usuwam ptasie ślady, i wilgotną ścierką przecieram namiot z kurzu. W domu poprawiam i nanoszę impregnat. Delikatnie na duże fragmenty i trochę więcej na szwach. Jak do tej pory się sprawdza.
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 16.01.2021 17:00

ok. rozumiem że rutynowa konserwacja.
Podobnie czynie i ja - na kampingu z grubsza, a po powrocie do domu ponowne rozłożenie i płukanie pod bieżącą wodą, ale do tej pory nie konserwowałem... aż nadszedł ten czas :-)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 17.01.2021 15:26

My nie rozkładamy krzeseł w namiocie, właśnie z powodu o którym piszesz. Mimo to, pod właściwą podłogę namiotu rozkładamy dodatkową plandekę z folii za kilkadziesiąt złotych, po to żeby zabezpieczyć ją przed podziurawieniem. Kamienie w Chorwacji potrafią być ostre.
Załączniki:
Plandeka-z-oczkami-400-x-600-cm.jpg
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 18.01.2021 17:42

Również rozkładam taką folie dodatkowo. Jednak jak widać, to nie wystarczyło... mam też pomysł, aby pod przedsionek (tam gdzie stawiamy krzesła) podkładać materiał z plandeki do aut dostawczych lub materiał z banerów reklamowych. One są o wiele grubsze i bardzie wytrzymałe, ale i przez co zajmują więcej miejsca (ważą tez x razy więcej), więc jej rozmiar trzeba ograniczyć do niezbędnego minimum.

Muszę zrobić test wytrzymałości, elastyczności i wagi.

Kolejna pierdółka do kolekcji u braci niższych ze skośnymi oczami zakupiłem...

Obrazek

Ostatnimi czasu trafiam na komary i spirale są niezbędne. Jednak kombinacje z ich mocowaniem i bezpieczeństwem zaczęły mnie irytować wiec sprawdzimy takie rozwiązanie.

Zeszły rok przyniósł też stratę w postaci zmiotki, więc szukałem jakiejś kompaktowej i znalazłem taką
Obrazek

Polecam - szczotka z dość sztywnym włosiem ale wąskim. Prawie standardowa wielkość. Zmiotka natomiast bardziej plaska niż normalne, co jest na plus bo... oczywiście zajmuje mniej miejsca :-)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 19.01.2021 11:45

W altance mamy taką samą jak pokazałem w poście powyżej, tylko zieloną. Tam mogą powstawać jakieś małe dziurki. Po deszczu dzięki temu woda szybciej znika.

Super patent z tym pojemnikiem na spirale. Przyda się nawet na ogródku. Podaj linka proszę.

Szczotkę bierzemy długą, rozkręcaną. Kij mieści się w boksie na dachu, a łatwiej się zamiata wspomnianą plandekę pod pawilonem.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 20.01.2021 12:34

Szukając, znalazłem taką osłonkę, którą nareszcie wypuścił BROS.
Załączniki:
osłonka.jpg
Walt
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 04.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walt » 21.01.2021 22:48

Fajna, ale łatwozbijalna ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 191
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone