Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.02.2020 22:59

Shadi napisał(a): ... pogranicznik na granicy ma większe uprawnienia od Policji.

fly napisał(a): ... tak jak pisze kolega Shadi, mogą kontrolować zarówno dokumenty kierującego jak i pojazdu,
mogą nawet wykonać pomiar prędkości z jaką na tę kontrolę się zbliżasz , a nawet na koniec mogą dokonać kontroli trzeźwości ...
Ja nie napisałam, że nie mogą. Miałam na myśli, że tego nie robią gdyż ...
fly napisał(a): ... Raczej im się nie chce ...
Shadi
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 12.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Shadi » 03.02.2020 23:20

Tak jak wcześniej napisałem, musiała to być jakaś grubsza akcja bo wcześniej nigdy mnie to nie spotkało. Zobaczymy jak będzie w tym roku w podróży na Hvar.
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 04.05.2020 12:03

kilka ciekawostek do obejrzenia w wolnym czasie...

bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 08.06.2020 18:23

Może kogoś zainteresuje taki mini ponton ? https://pl.aliexpress.com/item/17477500 ... 1747750071
tomr_m
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 28.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomr_m » 29.06.2020 00:04

SingSing74 napisał(a):Rzucę jeszcze jeden mały patent, a przy okazji pokażę jak się rozstawiłem w tym roku.

Wiadomo, że w Chorwacji do umocowania namiotu potrzebne są gwoździe, które częściowo wystają z ziemi. Żeby ktoś nie złamał palca, ostrzegawczo wszystkie gwoździe, które mogły by do tego doprowadzić oznaczyłem pomarańczowymi ping-pongami. Widać na jednym ze zdjęć - przy wejściu do namiotu (w rzeczywistości ich kolor był bardziej jaskrawy). Działało.

IMG_20180727_103907.jpg

IMG_20180727_103616.jpg

IMG_20180727_103236.jpg

IMG_20180727_103311.jpg

IMG-20180727-WA0008.jpeg



Co robisz jak zaczyna lać deszcz? Wynosisz lodówkę do przedsionka? Czy wiatr nie porywa tych mebelków co masz pod pawilonem? Może przypinasz ścianki?
Szukam idealnej koncepcji dla siebie (pierwszy raz planuje zabrać 50l lodówkę, express do kawy, czajnik i kilka mebelków) i zastanawiam się jak się przygotować na różne sytuacje pogodowe.

Jakie gwoździe stosujesz zamiast śledzi? Możesz podesłać jakieś zdjęcie poglądowe? Zwykle męczyłem się ze śledziami, pierwszy raz słyszę o gwoździach. Jeśli to lepsze to czemu też nie spróbować

Z góry dzięki za pomoc.
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 17.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 29.06.2020 10:18

tego typu gwoździe ..
https://www.metalurgia.pl/gwozdzie/gwoz ... -budowlane

ja do tego dokładam jeszcze podkładkę dzięki której lepiej się trzymają linki
tomr_m
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 28.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomr_m » 29.06.2020 10:32

Zakrzywiasz je jakoś na koniec, żeby się naciąg nie zsunął?
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 29.06.2020 10:51

tomr_m napisał(a):Co robisz jak zaczyna lać deszcz? Wynosisz lodówkę do przedsionka? Czy wiatr nie porywa tych mebelków co masz pod pawilonem? Może przypinasz ścianki?
Szukam idealnej koncepcji dla siebie (pierwszy raz planuje zabrać 50l lodówkę, express do kawy, czajnik i kilka mebelków) i zastanawiam się jak się przygotować na różne sytuacje pogodowe.

Jakie gwoździe stosujesz zamiast śledzi? Możesz podesłać jakieś zdjęcie poglądowe? Zwykle męczyłem się ze śledziami, pierwszy raz słyszę o gwoździach. Jeśli to lepsze to czemu też nie spróbować

Z góry dzięki za pomoc.


Opadów nie doświadczam za dużo, bo jeżdżę w szczycie sezonu, a lodówka znajduje się pod dachem przedsionka, więc podczas opadów raczej na nią nie leci, chyba że zacina, to rozwieszam jedną ściankę i po kłopocie. Szafkę kuchenną również przytwierdzam za pomocą dwóch gwoździ i opasek zaciskowych, po przekątnej że się tak wyrażę. Jak ktoś jedzie w wietrzne rejony, to może przytwierdzić w czterech punktach. Stolik i krzesła można szybko złożyć i zabezpieczyć, i choć również nie miałem takiej potrzeby, to wyjeżdżając na dłużej z kempingu np. na wycieczkę, to składam krzesła i opieram i stolik. Gwoździe stosuję takie jak podał Olo z tym, że mam 20 i 25 centymetrowe plus wspomniane duże podkładki (jak do śrub) po to żeby linki się nie zsuwały. Nie musisz wtedy niczego zaginać, bo byłby to gwóźdź jednorazowy, a tak możesz wyjąć i znowu użyć. Gwoździe są po prostu konieczne na niektórych rodzajach podłoża. Do tego młotek. Ja mam ciesielski, który nieco ułatwia wyjmowanie gwoździ z ziemi.
tomr_m
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 28.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomr_m » 29.06.2020 11:03

Bardzo Ci dziękuję.
Jeszcze tylko napisz co to za opaski zaciskowe, bo niestety nie zrozumiałem?

Czy nadal jesteś zadowolony z przedsionka ze sklepu Jula? Czy pisząc, że lodówka jest pod dachem przedsionka masz na myśli ten właśnie przedsionek? Przyznam, że planowałem zakup takiego sheltera do Colemana, ale jak przeczytałem Twój post i zobaczyłem zdjęcia to jestem gotów zmienic zdanie, szczególnie, że jest dużo taniej. Tym bardziej, że jak to tutaj gdzieś wyczytałem Coleman to taka ciut lepsza chińszczyzna, czyli może niewiele lepsze od Juli? :)
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 17.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 29.06.2020 11:05

tomr_m napisał(a):Zakrzywiasz je jakoś na koniec, żeby się naciąg nie zsunął?


ja dokupiłem do gwoździ dużej średnicy podkładki tzn takie które maja niewielki otwór w środku i są szerokie i dzięki temu naciągi się nie zsuwają.
tego typu :
https://indu.pl/pl/p/Podkladka-M10-cynk ... zt./384217


młotek też używam tylko blacharski - ten z twardej gumy - ciszej stuka - jak trzeba w nocy poprawić mocowanie przedsionka, a dzięki dużym podkładkom nie ma problemu z wyciąganiem gwoździ z gruntu
Ostatnio edytowano 29.06.2020 11:13 przez Olo, łącznie edytowano 1 raz
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 29.06.2020 11:11

tomr_m napisał(a):Bardzo Ci dziękuję.
Jeszcze tylko napisz co to za opaski zaciskowe, bo niestety nie zrozumiałem?

Czy nadal jesteś zadowolony z przedsionka ze sklepu Jula? Czy pisząc, że lodówka jest pod dachem przedsionka masz na myśli ten właśnie przedsionek? Przyznam, że planowałem zakup takiego sheltera do Colemana, ale jak przeczytałem Twój post i zobaczyłem zdjęcia to jestem gotów zmienic zdanie, szczególnie, że jest dużo taniej. Tym bardziej, że jak to tutaj gdzieś wyczytałem Coleman to taka ciut lepsza chińszczyzna, czyli może niewiele lepsze od Juli? :)



Opaski zaciskowe to tzw. trytytki. Kupuję takie grubsze, które dobrze spisują się do podtrzymywania wspomnianej szafki.
Tak mam pawilon z Juli, do którego dokupiłem dwie ścianki. Też kupiłem z polecenia na tym forum i jestem zadowolony. Jest duży, ale w dwójkę rozkłada się dosyć szybko. W pojedynkę też jest to możliwe.
tomr_m
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 28.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomr_m » 29.06.2020 11:26

SingSing74 napisał(a):Opaski zaciskowe to tzw. trytytki. Kupuję takie grubsze, które dobrze spisują się do podtrzymywania wspomnianej szafki.
Tak mam pawilon z Juli, do którego dokupiłem dwie ścianki. Też kupiłem z polecenia na tym forum i jestem zadowolony. Jest duży, ale w dwójkę rozkłada się dosyć szybko. W pojedynkę też jest to możliwe.


Lodówkę kładziesz na ziemi czy coś podkładasz?
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 29.06.2020 11:38

Podkładam składany koszyk plastikowy, jaki można kupić prawie w każdym markecie. Używam w postaci złożonej co daje jakieś 5-7 cm izolacji od ziemi, a to wystarcza, żeby nie podeszła woda z deszczu. Są również specjalne podkładki, ale sporo droższe.
Załączniki:
podstawka 1.jpg
koszyk.jpg
tomr_m
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 28.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomr_m » 29.06.2020 12:10

Dzięki - fajny patent.

To jeszcze jedno...

Do tej pory sypiałem na materacu firmy Intex. Czy w ogóle istnieją wygodne materace? Czy jest sens szukać droższych czy to niewiele pomoże? Z Intexem problem był taki, że jest on chyba zbyt miękki co powoduje, że pozycja spania jest nierówna (niezależnie od podłoża).
Jest grupa osób, która preferuje składane łózka, ale mają one pewne wady, które na ten moment są dla mnie nie do zaakceptowania.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 29.06.2020 12:25

Na 117 stronie tego wątku jest pokazane na czym śpię i uważam to za bardzo wygodne łóżko oparte na materacach quechua comfort, które same w sobie są wygodne, wystarczy "ubrać" je w worek z prześcieradła i masz fajne spanie. Oczywiście wiele zależy od postury i wagi. Ja ważę 80 kg i się nie zapadam.

campingowe-patenty-i-caravaning-t14321-1740.html?hilit=Sleepin
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 189
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone