Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 05.05.2022 19:32

folia malarska odpada byle kamyczek pod i dziura!

Podkład pod podłogę namiotu wg. mnie ma spełniać dwa zadania:
1. chronić przed brudem, ew. wilgocią
(chociaż po deszczu w drugim dniu, przy składaniu po 3 tygodniach pomiędzy podłogą, a podkładem dalej była woda a temperatury oscylowały w okolicach 35 stopni w dzień)
2. chronić przed przetarciem podłogi na skałach lub kamieniach.

Zastanawiałem się nad plandeką samochodową z paki auta ciężarowego lub banerem reklamowym.

Oba rozwiązania są fajne, bo dość grube, ale przez to nie za bardzo "plastyczne" - ciężkie w pakowaniu. Ogromnym plusem dla mnie jest ochrona podłogi przed przetarciami. Niestety podłoga namiotu przeciera się bardzo szybko jeśli rozkładasz się na chorwackiej ziemi.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 06.05.2022 10:50

luk006 napisał(a):Kolega SingSing74 kilka stron wcześniej dodał zdjęcie plandeki, którą rozkłada pod namiotem. Macie jakieś inne patenty na zabezpieczenie podłogi? Myślałem o jakiejś foli malarskiej, ale zastanawiam się, czy nie za cienka będzie?


Folia malarska będzie zdecydowanie za cienka

Zobacz w jakimś markecie budowlanym plandeki ochronne, różne wymiary i grubości
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3440
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 06.05.2022 17:09

Nie będę zbyt oryginalny, mam dwie plandeki. Jedna to podłoga ze starego, dużego namiotu, sprawdza się b.dobrze. Druga to zakupiona na znanym serwisie. Obie sporo przeżyły, moja rada - warto kupić coś solidnego.
Mirizag
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mirizag » 08.05.2022 22:54

Ja ze swojej strony polecam taką wykładzinę https://allegro.pl/oferta/wykladzina-ma ... 1326919829 używam ją już kilka lat. tylko niestety troszkę kosztuje.
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 11.05.2022 18:25

Mirizag napisał(a):Ja ze swojej strony polecam taką wykładzinę https://allegro.pl/oferta/wykladzina-ma ... 1326919829 używam ją już kilka lat. tylko niestety troszkę kosztuje.


Potwierdzam, wykładzina warta swoich piniendzy :D
Jest możliwość wbicia szpilki pomiędzy włóknami materiału.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 13.05.2022 15:34

Sam zastanawiałem się nad taką do pawilonu przed namiotem, bo obecnie używam plandeki jak pod namiot, czyli zwykłej (nieprzemakalnej). Napiszcie mi szczerze jak jest po deszczu, bo w przypadku mojej wystarczy zmieść resztki wody i poczekać chwilę na odparowanie reszty. Z tą przepuszczalną mam obawy, że przez dłuższy czas będzie spod spodu wychodzić błotko. Jak to jest?
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 14.05.2022 14:28

Jakieś 3 lata temu miałem podobny orzech do zgryzienia -" podłoga do altany " - kupowałem plandekę o najpierw zwykła niebieską (porażka na całej linii) , potem poszedłem w gramaturę 210 (bardzo gruba/szara ) , dopóki była nowa była ok , ale niestety ulegała degradacji od przesuwania krzeseł (wycierała się wierzchnia warstwa) . Obecnie mi służy jako zabezpieczenie pod namiot i sprawdza się bardzo dobrze . Zacząłem czytać fora kamperowe i opinie użytkowników podłóg do przedsionka przyczepy....Wyróżniono dwa rodzaje podłóg (pomijam sztuczną trawę ) areotex , jest to siatka powleczona gumą , miła w dotyku i dla stóp ,ale bardzo ciężka w utrzymaniu czystości oraz niestety niezbyt trwała ok 3-4 sezonów (oczywiście zależy ile dni w sezonie jest użytkowana) i drugi rodzaj arisol , czyli siatka pcv i te mają bardzo pochlebne opinie na wielu forach . Właśnie tą drugą kupiłem koszt ok 350zł ( 3x4) również zwracałem uwagę na gramaturę . Bardzo sobie ją chwalę , bez problemu się ją zmiata , przyjemna do stąpania , nie przyjmuje brudu , błota itp.
Sing sing wiem ,że kiedyś chwaliłeś pawilon z Juli i chyba go kupiłeś , teraz w Juli masz taką podłogę https://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/Wypoczynek-i-kemping/kampery-i-przyczepy-campingowe/przedsionki/wykladzina-do-przedsionka-008252/

a moja jest w takiej torbie

https://allegro.pl/oferta/wykladzina-mata-podloga-do-przedsionkow-250x300-cm-11799030999?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=supercena&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_czesci-samochodowe_pla_ss_sc&ev_adgr=Czesci_samochodowe_super_cena&ev_campaign_id=14492028645&gclid=Cj0KCQjwpv2TBhDoARIsALBnVnn7Pnehuz8RN4__QYN4tpVh9gxp_n2UP_HIziZsN6R6wzOAYQWq3j4aArWFEALw_wcB
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 15.05.2022 21:50

SingSing74 napisał(a):Sam zastanawiałem się nad taką do pawilonu przed namiotem, bo obecnie używam plandeki jak pod namiot, czyli zwykłej (nieprzemakalnej). Napiszcie mi szczerze jak jest po deszczu, bo w przypadku mojej wystarczy zmieść resztki wody i poczekać chwilę na odparowanie reszty. Z tą przepuszczalną mam obawy, że przez dłuższy czas będzie spod spodu wychodzić błotko. Jak to jest?


tak taką jak Mirizag wstawił linka.
Woda oczywiście jest przepuszczana, jednak w wbrew pozorom nie jak przez sito. materiał jest całkiem mocno upleciony. Błotko, jeśli było pod wykładziną, to nigdy nie "wyszło" przez nią. Dobrze się nią zamiata. Jest OK.

Taką jak wstawił Rafi70 tą z allegro - taka jakby piankowa, używam wewnątrz na namiotu. Na zewnątrz przez spore oczka przepuszczalność jest duża.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 16.05.2022 10:49

Dziękuję za odpowiedzi. O to mi chodziło :-D
Będę jesienią polował na wyprzedaże, bo w tym roku intensywna objazdówka po kempingach dlatego skorzystamy z mobil domków, ale przyda się na sezon 2023. A może trafię coś za granicą. Co prawda w zeszłym roku byłem w kempingowym markecie we Włoszech, ale nie zwróciłem uwagi na cenę tych wykładzin. Jednak różnego rodzaju drobiazgi, jak np. odciągi do namiotów (na metry) były sporo tańsze niż u nas.
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1511
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 26.05.2022 21:35

Ponieważ majówka już za mną, pora się podzielić pierwszymi spostrzeżeniami z użytkowania nowego namiotu Quechua 5.2 xl fresh and black.

1. Rozłożenie namiotu. Zachowałem żelazną zasadę kempingowców :lol: . Mimo, iż żar lał się z nieba niemiłosiernie, byłem twardy i zdecydowałem się najpierw rozłożyć pałatke, a dopiero później sięgnąłem po browarek :D . Przyznam, że nie rozbijałem namiotu ze 25 lat, ale instrukcja jest tak przejrzyście narysowana, że nawet z pomocą dzieciaków, w trójkę dalibyśmy radę. Jednak przy pomocy bardziej doświadczonego kolegi, rozłożenie przebiegło dość szybko i zajęło nam ok. 20 minut. Został mi co prawda jeden maszcik (nie wiem jak to się fachowo nazywa) i dopiero podczas składania zorientowałem się, że należy go zamieścić w daszku nad wejściem.
2. Rozmiar namiotu jest imponujący. Fajne jest to, że można bez problemu stanąć w sypialni i przedsionku. Zdjącia są jakie są, gdyż pstrykała je moja małżonka ;-)
namiot1.jpg
namiot2.jpg

3. Oczywiście z moim szczęściem w pierwszą noc dopadła nas burza. I to taka naprawdę dość niczego sobie. Próbę deszczu i wiatru namiot przetrwał znakomicie, mimo że ze 2h lało jak z cebra i wiało jak diabli. Dość powiedzieć, że w okolicy połomało kilka drzew. Zero jakichkolwiek przecieków, a namiot stał bardzo stabilnie. No, ale to pewnie przez to, że nie dokonałem grzechu zaniedbania i nie sięgnąłem po browarek podczas rozkładania ;-) .
4. Czytałem, że ze względu, iż jest to namiot z dodatkowym zaciemnieniem, to jest w nim dość ciemno w dzień. Nic podobnego, spokojnie w dzień można było wszystko dostrzec, bez używania latarki.
5. Fajnie się sprawdziły małe lampki, które kupiłem w sklepie Action za cenę chyba 4,6 zł. Do tego wchodzą trzy baterię AA. Jest miejsce by je zawiesić i dzięki nim wieczorem było w namiocie dość widno.
lampki.jpg

6. No i w jednej sypialni dwóm osobom jest bardzo wygodnie, w drugiej trzem. Z miejscem jest bardzo ok.

Jedynie do dwóch rzeczy można się przyczepić.
1. Zamek od głównego wejścia zamykał się dość ciężko. Trzeba było troszkę pokombinować i trochę poluzować moskitierę, dociągnąć zamek itd. Ale chyba muszę się uderzyć w pierś, ponieważ mogło to wynikać z nieco niedokładnego rozbicia namiotu. Jednak chęć jak najszybszego wypicia browara po rozłożeniu, mogła spowodować, że do niewielkiego grzechu zaniechania doszło i zbyt mocno naciągnąłem podłogę i linki, do której wchodzą maszty ;-) .
2. Przy dużym wietrze, namiot jest dość przewiewny. Ale to chyba bardziej zasługa konstrukcji tego typu namiotów?

Jednym słowem polecam. Po pierwszym wyjeździe daję 5/5.
Inki_kot
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inki_kot » 27.05.2022 10:36

Moje zdanie jest trochę inne jeżeli chodzi o tą niebieską wykładzinę z allegro.
Mamy ją od paru lat. Mieliśmy ją przed przyczepą pod daszkiem, zrobiła się brudna (syfiasta), nie dziwne skoro jest jasno niebieska (nie wiem co mnie podkusiło do jej kupna). Ale najgorsze było to że była śliska!. Brat miał obok tą oddychającą wykładzinę z decathlonu to widzieliśmy różnicę. Zamieniliśmy ją na tą właśnie z decathlonu i ona jest fajna jako podłoga przed przyczepę. i przez tą niebieską z allegro i przez tą szarą z decatholu wychodzi błotko, ale to w polskich warunkach i jak tak konkretnie podleje.
Teraz się wybieram do Chorwacji pod namiot i się zastanawiam czy ta niebieska byłaby dobra jako ochrona pod namiot. Wydaje mi sie że jest lepsza pod namiot niż ta szara bo ma gęściejszy splot. Ale żeby po niej chodzić to odpada przez to że jest śliska. Przed namiot biorę tą szarą, aczkolwiek nie wiem jak sobie poradzi z kamykami.
aaa i po przebrnieciu tych 194str dokupiłam jeszcze piankę pod panele :D Także mam piankę+tą niebieską wykładzinę pod namiot.
Inki_kot
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inki_kot » 27.05.2022 10:50

dodam jeszcze że my mamy do spania pod namiotem materace z pianki. Kiedyś kupiłam 2szt w biedrze takie gotowe gr 5 cm, szer 60cm. Póżniej nie mogłam ich już dokupić i odkryłam na allegro piankę tapicerską. Sprzedają ją też w formacie 60x200, gr 5cm czy inna gr jaką kto woli. Pokrowiec uszyłam z najtańszego materiału na pościele z allegro. Pod namiot wolimy te piankowe matarace, zajmują dużo miejsca, ale np maty samopompujące te grubsze też trochę zajmują a cena różni sie bardzo. I nawet pomijając temat cen, to i tak wolę spać na prawie ''normalnym'' materacu.
No i tak dołączając do tego grona przedstawię się jako campingowiec który kiedyś jeździł z namiotem, potem przyczepka a w tym roku i przyczepka (Polska) i zakupiony nowy namiocik na potrzeby Chorwacji:). Hotele też do tego były prawie co roku, ale z tym przerwa bo teraz bardziej ciągnie nas camping
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 27.05.2022 12:12

Inki_kot napisał(a):Moje zdanie jest trochę inne jeżeli chodzi o tą niebieską wykładzinę z allegro.
Mamy ją od paru lat. Mieliśmy ją przed przyczepą pod daszkiem, zrobiła się brudna (syfiasta), nie dziwne skoro jest jasno niebieska (nie wiem co mnie podkusiło do jej kupna). Ale najgorsze było to że była śliska!. Brat miał obok tą oddychającą wykładzinę z decathlonu to widzieliśmy różnicę. Zamieniliśmy ją na tą właśnie z decathlonu i ona jest fajna jako podłoga przed przyczepę. i przez tą niebieską z allegro i przez tą szarą z decatholu wychodzi błotko, ale to w polskich warunkach i jak tak konkretnie podleje.
Teraz się wybieram do Chorwacji pod namiot i się zastanawiam czy ta niebieska byłaby dobra jako ochrona pod namiot. Wydaje mi sie że jest lepsza pod namiot niż ta szara bo ma gęściejszy splot. Ale żeby po niej chodzić to odpada przez to że jest śliska. Przed namiot biorę tą szarą, aczkolwiek nie wiem jak sobie poradzi z kamykami.
aaa i po przebrnieciu tych 194str dokupiłam jeszcze piankę pod panele :D Także mam piankę+tą niebieską wykładzinę pod namiot.


To co dla Ciebie jest minusem dla mnie jest plusem... w myśl zasady co dla jednego jest sufitem dla drugiego podłogą.

Śliskość jest dla mnie plusem - dobrze się zamiata.
Brudzi się tak samo jak każda wykładzina leżąca na glebie. Tylko może bardziej widać brud - ja po wyjeździe, rozwieszam ją na lince i opłukuje wodą. W Chorwacji kurzy się bardziej, niż w PL i tak samo jest po burzy błotko utrzymuję się przez chwilę pod wykładziną.
Dla mnie ogromny plus to jej wytrzymałość - plecionka zrobiona ze sznurka do snopowiązałek jest nie do zdarcia :D

Pod namiotem rozkładałem zwykłą foliową grubszą plandekę i niestety od kamyków przeciera się, przeciera się także podłoga szczególnie jak wewnątrz usiądziesz na taboreciku.
Inki_kot
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inki_kot » 27.05.2022 13:04

Ta niebieska była na tyle śliska że prawie się na niej przewracaliśmy, trzeba było uważać. No i ten widoczny brud na niej. Tak jak pisałam my mieliśmy tą niebieską, a brat tą szarą, obok siebie, od razu było widać która lepsza. Nie, jasne podłogi i do tego śliskie nie dla mnie, szara lepsza na polskie warunki (przeważnie na trawce, albo ziemi).
Fakt że niebieska wydaje mi się solidniejsza. Biorę jedną i drugą na Chorwację to zobaczymy. Może w chorwackich warunkach okaże się że lepsza ta niebieska bo da radę z kamykami
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 27.05.2022 19:35

Im bliżej wyjazdu , tym bardziej myślę o szczegółach .
Otóż kwestia internetu na kempingu , obiło mi się o uszy ,że po wifi na kempingu sprytny haker może włamać się do kompa i zrobić "kuku" . Podobno były próby szantażu "za drobną opłatą".
W związku z tym ,że w PL zostawiam firmę i będę musiał mieć przez te 16 dni nad nią nadzór , zastanawiam się nad zakupem mobilnego routera wifi i karty sim ...tam na miejscu . Mam nadzieję ,że admin nie pogrozi palcem , jeśli zapytam o Włochy , bo tam w tym roku się wybieramy. Proszę o jakiekolwiek podpowiedzi , sugestie ,a najlepiej doświadczenia związane z w/w tematem.... :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 194
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone