Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 28.05.2022 20:22

W Cro ja zazwyczaj biorę dodatkowy telefon robię z niego router i korzystam z https://www.hrvatskitelekom.hr/visiting-croatia
85kn i internet bez ograniczeń (kwestia zasięgu, chociaż zazwyczaj jest).
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 29.05.2022 14:10

O starym telefonie też myślałem , kwestia tylko karty we Włoszech......
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 24.06.2022 20:56

piotrulex napisał(a):
luk006 napisał(a):Kolega SingSing74 kilka stron wcześniej dodał zdjęcie plandeki, którą rozkłada pod namiotem. Macie jakieś inne patenty na zabezpieczenie podłogi? Myślałem o jakiejś foli malarskiej, ale zastanawiam się, czy nie za cienka będzie?


Folia malarska będzie zdecydowanie za cienka

Zobacz w jakimś markecie budowlanym plandeki ochronne, różne wymiary i grubości


Używałem pod niebieską plandeką (chyba nic lepszego nie wymyślono pod namiot) agrowłókninę. Tanie to, sprawia, że plandeka się nie brudzi (za bardzo), a po urlopie zwijasz i do kosza. W ubiegłym roku (nie pod namiotem, ale pod podłogą w przedsionku) przećwiczyłem siatkę cieniującą. Powinna dać radę także pod namiotem. Tyle, że taka bardziej gęsta i jakieś 3-4 warstwy. Zalety: tania, lekka i przepuszcza wodę do gruntu, jeżeli taka wpłynie pod namiot.

Pozdrawiam.
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 25.06.2022 08:51

waldis i tu z agrowłókniną dałeś mi do myślenia...
a jak z jej wytrzymałością na przecieranie i dziurawienie na ostrych kamyczkach?
Cena 5mx3 to ok. 25 zł, wiec masz rację, że jedzie w jedną stronę, ale nie musi już wracać :-p
No i jej przepuszczalność wody podczas, gdy coś podcieknie pod namiot to spora zaleta.
czornyangel123
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 20.07.2022
Re: Dlaczego camping

Nieprzeczytany postnapisał(a) czornyangel123 » 27.07.2022 13:52

Lider16 napisał(a):Najdroższy jest pierwszy raz (chyba ze pierwszy był na pożyczonym sprzęcie, żeby sprawdzić czy camping się spodoba ;-) ) - no to drugi :)
Rzeczy dzielą się na te, które byc musza i te które ułatwią pobyt.
Tak jak napisał piotrulex:
1. Namiot
2. Krzesełka
3. Stolik
4. Materace/Karimaty
5. Oświetlenie
6. Kuchenka

to musi być
Lodówka, leżaki, półeczki do namiotu, pawilon, parasol ogrodowy, hamak itp ułatwią czy też uprzyjemnią pobyt.

Inna kwestia jest w jakim składzie jedziesz. Gdybym jechał tylko z zona to spakowalibyśmy się do Seicento ;-) a jak sie jedzie z dziećmi to solidne kombi z boxem na dachu bywa ze może być mało.

Bardzo pomocna jest Lista Jacunia http://pilak.republika.pl/podnamiot.htm




witam czy można kogoś z PAństwa prosić o listę niezbędnych rzeczy jakie trzeba zabrać jadąc autem z pzryczepką niewiadowa do Chorwacji z 3 jką dzieci od 3 do 8 lat ? bede wdzieczny za uwagi i pomoc nasz 1 camping więc nie wiemy do końca co jest i co powinno się sprzydać
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.07.2022 13:58

W tym wątku do którego zostałeś przeniesiony znajdziesz sporo informacji.

Jest też taki wątek >>> pod-namiot-z-dziecmi-t30814-45.html
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 22.01.2023 12:17

Cześć wszystkim w nowym roku i z pojawiającymi się na horyzoncie campowymi nowymi wyzwaniami!

Co znaleźliście ciekawego, co planujecie zakupić do swojego campowego wyposażenia w 2023?
Co z rzeczy "must have", a co "nice to have"?

Dajcie znać!
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 31.01.2023 10:19

Zmieniam mój poprzedni post, bo na jednym z kanałów YT przed kilkoma dniami zaprezentowano piekarnik turystyczny Omnia na palnik gazowy, ale wstrzymam się z zakupem do jakiejś szczerej opinii, bo na razie to same sponsorowane testy lub filmy producenta.
Załączniki:
omnia2.jpg
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 11.02.2023 13:10

...ale, że 200 zł za 3 kawałki zwykłej blachy?

patrzyłeś tutaj: https://vadimpacajev.com/gotowanie-w-kamperze-piekarnik-turystyczny-omnia/
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 13.02.2023 18:35

Szwedzkie aluminium jest jakby bardziej szlachetne ;) Pewnie niedługo pokażą się zamienniki na Aliexpress za ułamek tej ceny :) Dzięki za linka. Niebawem na kanale Nasz Karawaning będzie test praktyczny. Mam nadzieję, że nie sponsorowany.
emtomek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 13.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) emtomek » 22.02.2023 19:51

Mam, używam wraz z dedykowaną silikonową formą. Omnia jest naprawdę bardzo fajna. Praktycznie to piekarnik na gazie. Dokupiłem dedykowany termometr. Próbowałem w tym kilku potraw: kotlety schabowe zawijane z ogórkiem, masełkiem i serem żółtym, zapiekanki, chlebek, ciasto cytrynowe, pierniczek ... Wszystko naprawdę b. smaczne. Jedynie co to piecze bez zapiekania z góry, tzn nie przypala od góry (chlebek wyszedł jasny z góry, ale wypieczony). Ogólnie POLECAM. Daje radę, jestem mega zadowolony .... tylko ta cena z kosmosu :) ale już mi przeszło :)))
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 12.03.2023 18:58

Halo, halo! Gdzie kupić siatkę zacieniającą, ale szeroką, w sensie np. prostokąt 4x3?
Używacie takich jako zacienienia nad głową?
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 16.03.2023 15:26

Ja nie używam, ale taką siatkę można znaleźć np. tu: https://allegro.pl/oferta/siatka-cieniujaca-3x10m-zacieniajaca-cieniowka-42-11456518175
Jest wprawdzie dłuższa, 3x10, ale można przyciąć.

Zostaje też zawsze tarpa, np. z Decathlonu.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 16.03.2023 16:17

Dzięki, już ogarnąłem temat - kupiłem taką 3x4 wzmocnioną rantem dookoła i z oczkami.
Tam, dokąd jadę, cholernie wieje i jednocześnie pali słońce - poprzednio zerwało nam kilka razy plandekę, stąd pomysł na ażurowe rozwiązanie.
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 23.03.2023 15:13

pytanie jak takie ażurowe rozwiązanie przepuszcza promienie UV - siedzisz niby w cieniu, a cały czas opala na raczka
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 195
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone