Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 23.07.2019 12:00

SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 23.07.2019 12:08

Świetny. Już ochrzczony, czy jeszcze spakowany w pokrowcu? :D
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 23.07.2019 12:20

SingSing74 napisał(a):Świetny. Już ochrzczony, czy jeszcze spakowany w pokrowcu? :D


Przetestowany rok temu :) Przetrwal burze i ulewy. Niestety zalalo nas jednej nocy, bo nie zapielismy wejscia. Rozklada sie calkiem szybko. Najdluzej w sumie trwa skladanie rurek. Jak sie je juz nadzieje w odpowiedne miejsca, caly tunel stoi!
sekutnica
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 22.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sekutnica » 29.07.2019 14:24

Czy ktoś może testował OUTWELL Materac FLOCK CLASSIC TWO CHAMBER?
Zastanawiam się czy taki czy lepiej 2 pojedyncze.

Pozdrawiam
anka
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 29.07.2019 20:37

te kiero napisał(a):Jak pisałem w innym wątku, camping jest świetną formą wypoczynku / noclegu; jednak to mnóstwo niezbędnych klamotów zajmuje trochę czasu przy pakowaniu. Dlatego przydaje się mieć namiot szybko rozkładalny, który skraca czas całej "operacji" rozwijania / zwijania obozowiska. W miniony weekend miałem porównanie do rozkładania mojego Air Base Second XL do Husky Boston 8. Oczywiście rozumiem, że to inny rodzaj namiotu. Jednak Węgier rozbijał go znaaacznie dłużej. Raczej nie wyglądało, by stawiał go pierwszy raz - wiedział co do czego. A potem jeszcze reszta klamotów. My już byliśmy po kolacji. Widziałem, że zerkał co chwilę na nasz chillout na leżakach :boss: :D


a ja w tym roku na Trpanj widziałem dwie grupy (w sumie 7 osób) polaków rozkładających AIR SECONDS 4.1 FRESH&BLACK ze znajomego sklepu. Głupio był tak na ich patrzeć ale było to coś niesamowitego... szkoda, że tego nie nagrałem.
Ja natomiast rozłożyłem sam Da Game 5 w mniej niż 20min. (pierwszy raz rozkładałem bo nie miałem chęci targania go gdzieś na zewnątrz przed wyjazdem). Kwestia doświadczenia w rozkładaniu namiotów i trochę intuicji.
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 29.07.2019 20:56

Wszystkie nowe sprzęty podczas wakacji się sprawdziły:
- zestaw garnków i patelni ingenio,
- szafa materiałowa (google: szafa składana turystyczna tekstylna materiałowa),
- organizer plastikowy (google: regał, stojak do łazienki, Plast Team),
- podłoga do wewnątrz z pianki (google: wykładzina mata podłoga ogrodowa, pod basen namiot areotex),
- hamak dwuosobowy ze sklepu d.
- materace kempingowe dmuchane air comfort 140 ze sklepu d.
- torba z ikea,
- elektryczna łapka na muchy/osy,
- wiatraczek wolnostojący na usb,
- przezroczysty pojemnik plastikowy z pokrywką do przechowywania rzeczy w lodówce ogólnodostępnej,

i kilka innych o których zapomniałem :-p
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 18.08.2019 10:12

Koledzy i koleżanki ....jako że sezon kempingowy dla mnie się kończy i myślę już o następnym , zacząłem szukać słabych punktów w moim ekwipunku . Padło na lodówkę turystyczną ( po zmianie auta, poj. bagażnika 2200l :D ) myślę o takiej prawdziwej lodówce turystycznej na 12 i 230v , czy macie jakieś sprawdzone typy w rozsądnych cenach ? Dzieci rosną i parę rzeczy mogę zredukować (nocnik , wózek itp) , pewnie dojdą rowery i te 2200 może być za mało ......czas pokaże :wink:
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 19.08.2019 14:59

Temat lodówek masz w innym miejscu. Rozsądna cena dla każdego może być inna. :) https://www.gomarket.com.pl/p,lodowka-k ... gKXGPD_BwE Ja używam takiej od wielu lat- https://allegro.pl/oferta/dometic-rc120 ... bi_m=reco& "Lodówki" z ogniwami Peltiera sobie daruj.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 23.08.2019 12:06

W tym roku podpatrzyłem u sąsiada, że zamiast młotka i gwoździ można zaopatrzyć się w małą, zgrabną wkrętarkę akumulatorową i 20-25 cm. wkręty. Nie wiem jak przy rozbijaniu, ale wyjmowanie szło mu bardzo sprawnie. Jak padnie mój stary (duży) Black&Decker, to przejdę na elektrykę ;)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 23.08.2019 12:19

SingSing74 napisał(a):W tym roku podpatrzyłem u sąsiada, że zamiast młotka i gwoździ można zaopatrzyć się w małą, zgrabną wkrętarkę akumulatorową i 20-25 cm. wkręty. Nie wiem jak przy rozbijaniu, ale wyjmowanie szło mu bardzo sprawnie. Jak padnie mój stary (duży) Black&Decker, to przejdę na elektrykę ;)


Też to widujemy, sporadycznie ale jednak. Już gdzieś o tym tu pisał. Do tego konieczne spore podkładki. Zarówno wkręcanie jak i wykręcanie szło bardzo sprawnie, a było super stabilne
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 23.08.2019 13:26

Ze względu na ilość miejsca zajmowanego w bagażniku i na dłuższą metę brak komfortu moich ogrodowych fotelików w tym sezonie zabraliśmy te z decathlonu. Mogę szczerze polecić. Są bardzo wygodne, zajmują o wiele mniej miejsca niż poprzednie, mają praktyczny pasek do przenoszenia, który o dziwo się przydał, kiedy szliśmy do kina na plażę. Nasz malec, mimo że ma fotelik dopasowany do swojego wzrostu ciągle nas podsiadał, więc na przyszły sezon dostanie taki sam :wink:
Załączniki:
confort.jpg
Ostatnio edytowano 25.09.2020 11:00 przez SingSing74, łącznie edytowano 1 raz
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 23.08.2019 18:08

SingSing74 napisał(a):mimo, że ma fotelik dopasowany do swojego wzrostu ciągle nas podsiadał, więc na przyszły sezon dostanie taki sam :wink:

Haha , skąd ja to znam ???
My z żoną kupiliśmy sobie takie same rok temu , obie córy miały takie fajne kolorowe "wędkarskie" , no i oczywiście podsiadały nas na tych decathlonowskich. Dlatego zaraz po powrocie z Cro zainwestowałem w fotele z kładzionym oparciem dla nas , a te z Decathlonu zostaną dla latorośli... :wink:
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 24.08.2019 09:38

Kolega kupił do ogródka te ze składanym oparciem z decathlonu. Bardzo fajne i wygodne z tym, że po złożeniu zajmują sporo miejsca, a ja w przeciwieństwie do ciebie nie zmieniłem auta ;)
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 06.09.2019 19:43

znalezione w sieci , może ktoś zechce wzbogacić swój ekwipunek o takie " łoże " , koszt 141 $ :wink: :D
Załączniki:
5a74c7066d638a0c7d5fe92c-0-large.jpg
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 06.09.2019 19:56

SingSing74 napisał(a):W tym roku podpatrzyłem u sąsiada, że zamiast młotka i gwoździ można zaopatrzyć się w małą, zgrabną wkrętarkę akumulatorową i 20-25 cm. wkręty. Nie wiem jak przy rozbijaniu, ale wyjmowanie szło mu bardzo sprawnie. Jak padnie mój stary (duży) Black&Decker, to przejdę na elektrykę ;)


Na Lanternie mało prawdopodobne ,żeby się sprawdziło :lol: , sam wiesz że w tym podłożu niewiele rzeczy się sprawdza. Ja stosuję
Mlotek-ciesielski-z-zebem-0-7-kg-MONOBLOCK.jpg

gwóźdź.jpg

Ostatnio przyszedł mi z pomocą pewien Niemiec i pożyczył przy wbijaniu zwykły młotek 0,5kg , przyznaję że był lepszy od mojego . Mój natomiast sprawdza się podczas zwijania sprzętu :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 182
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone