Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 04.10.2019 12:41

Miril napisał(a):A może kolega Zablo miał na myśli bagażową przyczepkę?


No tak, z tym że ograniczenia prędkości dotyczą jazdy ze wszystkimi rodzajami przyczep.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.10.2019 13:22

Rafi70 napisał(a):Mam dla was rozwiązanie .....zmiana auta :wink:.
W związku z rosnącym z roku na rok zapotrzebowaniem na przestrzeń bagażową i rosnącym naszym zapotrzebowaniem na komfort pobytu, a tym samym przybywającym z każdym rokiem sprzętem , przybył nam nowy rydwan w postaci

od razu skonstruowałbym ogromne łoże do Citroena i spał w samochodzie :D
a pod nami graty w równie dużej szufladzie
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 04.10.2019 14:45

Pieśń przyszłości .....na razie 2+2 i namiot +ogrom różnych "gratów" :wink: . Choć jak większość tu wypowiadających się kolegów spoglądamy z żonką w kierunku jakiejś budki i gdy jest okazja oglądamy sobie różne gdzieś przejazdem . Rozum jednak podpowiada ,że na 14 dni urlopu namiot jest optymalny . A jak latorośl będzie się wstydzić jezdzić na wakacje ze "starymi" (wiem ,że taki moment przyjdzie) to planujemy z żonką kampera lub przeróbkę busa :wink:
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 04.10.2019 15:28

Fajnym, niestety drogim patentem (23k) jest montaż podnoszonego dachu do busa, na wzór Californii od VW, który można założyć do większości popularnych samochodów.

dach.jpg


Ostatnio znalazłem jednak kanał na YT "Wrzosy Na Wakacjach" gdzie gość sam przeszczepił sypialny dach do swojej Caravelli


Na prawdę fajny kanał. Czteroosobowa rodzinka zwiedza dosyć odległe kraje, zaglądając na kempingi raczej sporadycznie na korzyść biwakowania na dziko.
Polecam !

Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 04.10.2019 16:09

Ford Transit Custom był moim faworytem (chyba 90% busów jakie widziałem podczas wakacji to właśnie Customy) lecz jest za wysoki by wjechać nim do garażu podziemnego . W Chorwacji na kempingach było kilka egzemplarzy z podnoszonym dachem głównie spod znaku VW. W tak kompaktowym aucie jest to jakieś rozwiązanie , lecz w momencie gdy skład osobowy wyjazdów wakacyjnych skurczy się do 1+1 , myślę że ilość sprzętu również ulegnie dużej redukcji i taki dach już nie byłby potrzebny :wink:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 04.10.2019 19:57

Idealnym autem dla dwóch osób jest VW Caddy przerobiony na kampera. Podobnym wozikiem nasze forumowe Kulki śmigają po Grecji.

https://www.motofakty.pl/artykul/caddy-maxi-camper-dom-na-kolkach-od-vw.html
Załączniki:
volkswagen-caddy-maxi-camper-3.1200.jpg
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.10.2019 21:57

Każdy może mieć swój patent, ja już nasz pokazywałem i opisywałem;
połączenie idealne :)
DSCF8101.JPG
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 04.10.2019 22:28

Bardzo minimalistyczne :wink: bez urazy . Proszę nie odbieraj tego źle , ale wg. mnie na Mazury ok , ale jakaś objazdówka na południe EU, trochę ciężko...z drugiej strony pewnie 20 lat temu miałbym inne zdanie , punkt widzenia ....zmienia się z wiekiem ? :wink:
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 04.10.2019 22:45

Rafi70 napisał(a):Ford Transit Custom był moim faworytem (chyba 90% busów jakie widziałem podczas wakacji to właśnie Customy) lecz jest za wysoki by wjechać nim do garażu podziemnego . W Chorwacji na kempingach było kilka egzemplarzy z podnoszonym dachem głównie spod znaku VW. W tak kompaktowym aucie jest to jakieś rozwiązanie , lecz w momencie gdy skład osobowy wyjazdów wakacyjnych skurczy się do 1+1 , myślę że ilość sprzętu również ulegnie dużej redukcji i taki dach już nie byłby potrzebny :wink:

Parkingi 2metry wys. a autko 1.92m więc da radę. Mam trafica 1,93 i spokojnie. Antena szura po suficie jak zapomnę położyć :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.10.2019 10:18

Rafi70 napisał(a):Bardzo minimalistyczne :wink: bez urazy . Proszę nie odbieraj tego źle , ale wg. mnie na Mazury ok , ale jakaś objazdówka na południe EU, trochę ciężko...

Co masz na myśli pisząc minimalistycznie? Dlaczego płd Europy trochę ciężko? To właśnie z objazdówki na płd Europy...
Chodzi Ci o leciwe autko?
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 05.10.2019 12:14

Nie , nie zrozum mnie źle . Minimalistyczne w sensie wymiarów , gabarytów całości . Większość swojego "drogowego " życia spędziłem w busach i wiem ,że podróż w takim daje swobodę , a już napewno kempingowanie we dwoje jest dużo łatwiejsze. Dlatego wyraziłem zdziwienie , że można urządzić sobie "kampera" z osobówki z dostawką :wink: . Pozdrowienia
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.10.2019 14:45

Zaprawdę Ci mówię można :) w samochodzie płaskie łóżko dł.200cm szer.115cm, samochód tylko służy do spania.
W przedsionku/dostawce otwieram swobodnie klapę bagażnika pod dach przedsionka, poruszam się wyprostowany; jeżeli pada w przedsionku możesz swobodnie postawić ten stolik co mam na zewnątrz + 2krzesełka składane, do tego po kątach resztę klamotów oraz miejsce na toaletkę dla żony.
Na campach Europy widziałem szczęśliwe ludziska w mniejszych "zestawach", a nie raz podchodzili campingowi sąsiedzi ciekawi naszego patentu.




.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 05.10.2019 15:42

Poza tym jeśli się nie mylę to widziałem już gdzieś w czeluściach internetu Twoje urządzone auto (jakiś blog lub forum o podróżowaniu ) :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 07.10.2019 09:22

te kiero napisał(a): ... Na campach Europy widziałem szczęśliwe ludziska w mniejszych "zestawach" ...


Gdyż szczęście nie pojawia się wtedy gdy masz wypas kampera, non stop jesz w konobach czy robisz wakacyjne foty najnowszym ajfonem za 7 koła na którego czekałeś 3 miesiące od zamówienia

Szczęśliwym ludziom do szczęścia wystarcza niewiele :)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 07.10.2019 12:13

piotrulex napisał(a):
te kiero napisał(a): ... Na campach Europy widziałem szczęśliwe ludziska w mniejszych "zestawach" ...


Gdyż szczęście nie pojawia się wtedy gdy masz wypas kampera, non stop jesz w konobach czy robisz wakacyjne foty najnowszym ajfonem za 7 koła na którego czekałeś 3 miesiące od zamówienia

Szczęśliwym ludziom do szczęścia wystarcza niewiele :)


byle tanio ... Amen :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 185
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone