Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 02.10.2019 08:30

Dzięki, extra zestaw. Do kombi też by pewnie fajnie pasował. Jeden minus wg. mnie to niezbędny jest hak z instalacją do świateł.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 02.10.2019 08:42

SingSing74 napisał(a):Co za problem? Wrzucasz boxa na dach, a jak braknie miejsca, to drugi na hak ;)

i pomyśleć, ze pojechaliśmy wraz z dwójką dzieci pod namioty do Cro Lanosem i wszystko co potrzebne wejszło :) Nie było haka tylko mały narciarski box na dachu :papa:
Załączniki:
IM000009.JPG
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 02.10.2019 08:58

Naprawdę szczerze podziwiam, mnie by się nie chciało załadowywać i wyładowywać wszystkich rzeczy tam umieszczonych. Czasami jak mam tylko załadowany cały bagażnik ( kombi) to już klnę jak mam nosić w tą i z powrotem....
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 02.10.2019 09:08

Powiem tak. W tym roku wzięliśmy rowery zamiast boxa i dlatego część sprzętu który dwa lata wcześniej wisiał na haku musiał znaleźć się w aucie i to jest właśnie bardziej uciążliwe, bo wszystko trzeba gdzieś upchnąć.
Z dwoma boxami, większość sprzętu kempingowego pakowałem w oryginalnych kartonach, więc przypominało to układanie prostych klocków, a że na kempingu niczego nie trzeba nosić tylko wypakować, nie mam z tym najmniejszego problemu.
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 224
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 02.10.2019 12:47

SingSing74 wiem, że jest jeszcze sporo opcji dodatkowych, ale w tym roku było u nas grubo - bez dodatkowych zewnętrznych elementów.
Do standardowego (czyli tego co w poprzednich latach) zestawu doszło:
- większy namiot - Da Gama 5 (różnica wagi i wielkości złożonego vs. Family 4.1 ogromna),
- kajak 3 osobowy + 2 wiosła + pompka + 2 kapoki dla młodszych,
- szafka materiałowa (podobna do twojej), podręczny organizer-szafka plastikowa (kiedyś wrzuciłem zdjecie),
- paczka pampersów (niby nic ale zabiera miejsce) + słoiczki/kaszki na kilka pierwszych dni,
- 2 podwójne materace 140cm (wcześniej spaliśmy na 1 dwójce 160cm),
- pełen komplet ingenio (wcześniej był to 1 garnek i 1 patelnia - wystarczało :-p),
- wiele pierdół i gadżetów - piankowa podłoga do namiotu, 2 wiatraczki, elektryczna łapka na muchy, dodatkowy baldachim, drugi 2 os. hamak, 2 dmuchańce (o dmuchanym materacy na plaż nie wspomnę), mini basem dmuchany dla najmłodszego, torba zabawek itp. itd.
niby nie dużo, a jednak się zbiera, a napisałem tylko o nowościach.

Zresztą jak sam wiesz nasz (twój, mój) komfort pobytu jest z roku na rok coraz wyższy, a auto ma pewne ograniczenia i nie chodzi nawet o pojemnościowe, ale o wagowe...
recepta... przyczepka :-p hehe...
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 02.10.2019 13:55

Znam to ;)

Przyczepka jest oczywiście pewnym wyjściem, ale niestety jazda z nią to max 80 km/h nawet po autostradach, czyli wolniej niż mogą ciężarówki (te zdaje się 90).

Jadąc przepisowo musiałbym poświęcić dwa dni na dojazd i dwa w drugą stronę. Jest to jeden z powodów dla których przestałem planować zakup przyczepy kempingowej.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 02.10.2019 15:48

Mam dla was rozwiązanie .....zmiana auta :wink:.
W związku z rosnącym z roku na rok zapotrzebowaniem na przestrzeń bagażową i rosnącym naszym zapotrzebowaniem na komfort pobytu, a tym samym przybywającym z każdym rokiem sprzętem , przybył nam nowy rydwan w postaci

20190615_175645.jpg


20190616_193031.jpg







Pali jak osobówka i można pomykać na ile przepisy pozwalają :wink:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 02.10.2019 19:04

Rafi70 napisał(a):Mam dla was rozwiązanie .....zmiana auta :wink:.
W związku z rosnącym z roku na rok zapotrzebowaniem na przestrzeń bagażową i rosnącym naszym zapotrzebowaniem na komfort pobytu, a tym samym przybywającym z każdym rokiem sprzętem , przybył nam nowy rydwan w postaci

Pali jak osobówka i można pomykać na ile przepisy pozwalają :wink:


Rada fantastyczna i dla wielu raczej w kategoriach dowcipu :mrgreen:
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 03.10.2019 08:46

SingSing74 napisał(a):Znam to ;)

Przyczepka jest oczywiście pewnym wyjściem, ale niestety jazda z nią to max 80 km/h nawet po autostradach, czyli wolniej niż mogą ciężarówki (te zdaje się 90).

Jadąc przepisowo musiałbym poświęcić dwa dni na dojazd i dwa w drugą stronę. Jest to jeden z powodów dla których przestałem planować zakup przyczepy kempingowej.


realna jazda z przyczepą to 90-95kmh w zależności gdzie i jaki samochód / przyczepa. Nie ma dramatu, z południa Polski da się na północ Cro dojechać w 1 dzień.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 03.10.2019 09:06

Oczywiście zmiana auta to wyjście optymalne, ale wykładanie stu lub kilkudziesięciu tysięcy zł, tylko po to żeby mieć większy bagażnik, to pomysł dla zamożnych. Inna sprawa kiedy w ogóle planujemy zmienić samochód i wtedy decydujemy się np. na vana zamiast kombi, bo taki lepiej spisze się na kempingowych wakacjach.

Sam kiedyś zastanawiałem się nad zakupem przyczepy kempingowej lub kampera. I choć mógłbym pozwolić sobie na jakąś fajną, w miarę świeżo wyglądającą przyczepę, a takie moim zdaniem zaczynają się od 30 tys., to po chłodnej analizie na horyzoncie marzeń został VW California jako samochód na wycieczki i wakacje. Oczywiście używany, a i takie w dobrym stanie są niestety bardzo drogie, więc realizacja tego celu musi trochę poczekać.
Jak do tej pory spędzanie wakacji pod namiotem jest dla naszej rodziny super opcją, więc nie mam dużego parcia :D
Ostatnio edytowano 03.10.2019 09:28 przez SingSing74, łącznie edytowano 1 raz
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 03.10.2019 09:19

maarec napisał(a):
SingSing74 napisał(a):Znam to ;)

Przyczepka jest oczywiście pewnym wyjściem, ale niestety jazda z nią to max 80 km/h nawet po autostradach, czyli wolniej niż mogą ciężarówki (te zdaje się 90).

Jadąc przepisowo musiałbym poświęcić dwa dni na dojazd i dwa w drugą stronę. Jest to jeden z powodów dla których przestałem planować zakup przyczepy kempingowej.


realna jazda z przyczepą to 90-95kmh w zależności gdzie i jaki samochód / przyczepa. Nie ma dramatu, z południa Polski da się na północ Cro dojechać w 1 dzień.


To że się da, to ja wiem. W Polsce pewnie takie przekroczenie nawet nie zostanie zarejestrowane. Inaczej w Czechach lub Austrii. Jak można przeczytać m.in. na tym forum, mandaty przychodzą za przekroczenia o 4km/h. Chorwacja też ostatnio podniosła kary za przekroczenia prędkości i już za "dziesiątkę" zapłacimy 500 kun.
Ja jeżdżę zgodnie z przepisami i przy dobrych wiatrach średnia do Chorwacji, to 100km/h z samej jazdy, a 1100 km robię z przerwami w 12,5 godziny. Sądzę, że jadąc z przyczepą czas ten wydłużył by się na tyle, że bez spania by się nie obeszło. Mając do dyspozycji tylko 14 dni, każda doba jest na wagę złota. Co innego jak ktoś ma więcej czasu, to wtedy jak najbardziej może sobie sunąć równo z TIRami.
Ostatnio edytowano 04.10.2019 13:55 przez SingSing74, łącznie edytowano 1 raz
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 03.10.2019 11:38

Oczywiście będzie wolniej, jednak jak się kocha campingowanie, to przyczepa daje mnóstwo komfortu. Jadąc 90kmh licznikowe, nigdy nie dostaniesz mandatu - chyba, że z fotoradaru na autostradzie, o tych na szczęście informują nawigacje. Od 2012r śmigam z przyczepą po Europie i Polsce, jeszcze nigdy mandatu nie dostałem a przeważnie jadę jednak te 95-99kmh. Od tego roku śmigam przez Czechy i Austrię, więc jeszcze szybciej niż 2 lata temu przez Słowację, Węgry, kiedy to od 7 rano do 20 tej dojechałem z ogonem z Częstochowy do Karlovaca, a następnego dnia koło 14 byliśmy już na Prapratno. Dodam, że nocka spędzona na campingu, bezpiecznie tam gdzie uda się dojechać a nie gdzie ma się rezerwację.

Oczywiście temat wart długiej rozmowy, skoro pracujesz w soboty to przyczepa będzie się marnować cały rok. Nasza rocznie jest ok 50-60nocy "w terenie" a samego urlopu (w dni pracujące) już 30 dni poszło... + dni wolne od pracy.

Sunąć z tirami to w tej chwili max 5% przyczep czy kamperów (pojazd specjalny też 80kmh). Są zestawy, które jadą bliżej 110kmh, nikt na to nie patrzy na drodze, lepiej ganiać szybsze osobówki :)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 03.10.2019 12:18

Doskonale to rozumiem, bo przez lata jeździliśmy do mobildomków, a to przecież nic innego jak ogromne przyczepy.
Korzystaliśmy z nich kiedy dziecko jeszcze nie chodziło do szkoły, a wrześniowe czy czerwcowe ceny wynajmu nie zwalały z nóg, bo w miesiącach szczytu taki domek potrafi kosztować grubo ponad 15 tys. za dwa tygodnie.

Mieliśmy więc do wyboru kwatery, albo kemping. Wybór padł oczywiście na kemping. Słusznie zauważyłeś przyczepa ma sens wtedy kiedy podobnie jak w waszym przypadku się jej używa, tak w moim zakup i utrzymywanie sensu większego nie ma (może kiedyś).

Pozostał namiot, a że z żoną zaczynaliśmy od dwóch kółek, igloo i palnika, to w porównaniu z tamtym okresem, teraz mamy luksus ;)
W namiocie praktycznie tylko śpimy i przechowujemy rzeczy, natomiast całe życie na parceli to przedsionek który mamy duży, a w nim pełne wyposażenie. Złą pogodę minimalizujemy wybierając szczyt sezonu, a brak ubikacji wcześniejszą rezerwacją parceli zlokalizowanej blisko sanitariatów.

Jak do tej pory taki system się sprawdza i mam nadzieję, że to się nie zmieni. :papa:
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 03.10.2019 19:54

W moim wypadku sprawa wyglądała tak ,że wcześniej miałem R. Mastera (potrzebnego do prowadzenia działalności) i F. S-max (na wakacje z boxem). W związku z przebranżowieniem nie potrzebny był mi ten pierwszy , więc uznałem ,że sprzedam oba i kupię coś pośredniego (dla rodziny i do "towaru" ) z różnych względów padło na cytrynę ....a przy okazji na wakacje idealny :wink:
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 04.10.2019 08:13

A może kolega Zablo miał na myśli bagażową przyczepkę?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 184
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone