Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Piotras_Bydgoszczu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 06.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotras_Bydgoszczu » 03.07.2018 17:27

Mam pytanie, zwłaszcza do namiotowych cromaniaków, czy zdarzyło Wam się, że pogoda się zepsuła i musieliście w jakiś sposób dogrzewać się. jakie macie sposoby na podniesienie temperatury w Waszych M-1 :D
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 03.07.2018 17:47

Przytulanie :wink: , śpiwór, herbata z prądem, mały grzejnik elektryczny. Widziałem w Auchan takie 400 watowe, ale latem chyba tak zimno nigdy nie będzie.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 03.07.2018 18:53

Piotras_Bydgoszczu napisał(a):Mam pytanie, zwłaszcza do namiotowych cromaniaków, czy zdarzyło Wam się, że pogoda się zepsuła i musieliście w jakiś sposób dogrzewać się. jakie macie sposoby na podniesienie temperatury w Waszych M-1 :D

mając małe dzieci na kempingu , nie wolno o tym zapominać. Tydzień temu gdy byłem na Istrii 5 nocy było dość chłodnych , do tego dochodzi wilgoć po burzy lub w czasie deszczu, niezastąpiona jest w takich sytuacjach farelka z termostatem. Ustawiałem ją na jakąś akceptowalną temperaturę i termostat sterował farelką włączając i wyłączając :)
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 03.07.2018 18:58

Nie mówcie że bierzecie farelki na urlop do Chorwacji?
Wy tak poważnie?
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 03.07.2018 19:42

pabbllo_ldz napisał(a):Nie mówcie że bierzecie farelki na urlop do Chorwacji?...

Nie. Ale w 2007r. pogoda na Krk była taka, że Niemiec z wypasionego kampera przyniósł nam farelkę do naszego namiotu.
Nie skorzystaliśmy, bo dajemy radę, ale miły gest.
Fakt, że ze dwa wcześniej wypiliśmy z nim (i jego żoną) morze ścierwowatej rakiji pewnie obudził w nim chęć niesienia pomocy :D
Inna sprawa, że nie polecam odpalania takich urządzeń w namiocie. Zwłaszcza na noc.

Pozdrawiam
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 03.07.2018 20:54

W Chorwacji w sierpniu nie przewiduję spadków poniżej 15 stopni, ale kiedyś na polu namiotowym Gościniec Jurajski w maju w nocy temperatura oscylowała na granicacy krzepnięcia wody. Miałem wtedy stary PRL-owski śpiwór sięgający mi nieco powyżej pępka (mam go do dziś - wzorek w smoki). Pamiętam, że obudziłem się z głową owiniętą ręcznikiem - tak było zimno. Przetrwałem :D
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 224
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 04.07.2018 07:12

patrząc na poprzedni patent z szafą, nabyłem drogą kupna szafę składana turystyczna
ale pojedynczą (156cm wys / 60 szer / 40gł) całe 30zł

Obrazek

i
po pierwsze, już przy pierwszym składaniu zgiąłem jedną rurkę (w castorami są rurki alu długości 1m i średnicy 12mm pasują z delikatnym luzem, trzeba tylko przyciąć na wymiar). Potwierdzam SinSing74 pierwszy raz składanie zajmuje długie 30min, następne będą już wiele krótsze :P szczególnie że instrukcja jest bardzo ale to bardzo lakoniczna.

po drugie, już zacząłem ją tuningować - dodam jeszcze jedną półkę materiałową (trzeba przeszyć kawałek materiału), zamiast wieszaków, mocowaną do niższych bocznych rurek.


SinSing rozumiem o czym pisałeś jeśli chodzi o jej szczelności. Faktycznie jak fauna chorwacka będzie chciała sie do niej dostać to da radę. Są nieduże otwory na dolnych rogach w miejscu wystających nóżek. Jednak nie powinno stanowić to problemu.


Mam też takie cuś
Obrazek
przeznaczenie na buty, klapki itp, oraz na podręczne klamoty
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 224
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 04.07.2018 14:50

p.s. ja polecam natomiast do namiotu i chorwackich temperatur wiatrak mini

Obrazek

3 poziomy siły nadmuchu

W ciągu dnia jak i w gorące wieczory idealny!
mikawajos
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikawajos » 07.07.2018 23:19

uff przeszedłem przez całe 174 strony.
ma-sa-kra.
al z drugiej str dziękuję za wszelakie pomysły.
szafki decathlonowskie zakupione,
stoliki również,
namiot wybrany (C mcKenzie)
kuchenka również,
problem mam za to z pawilonem - myślę nad czymś, trochę jak @Roxi chciałem Julowy, ale z drugiej strony jest dość ogromny (3.7 x 3.7).
Możecie koledzy i koleżanki polecić tutaj coś również?

z góry dziękuję!
M>
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 08.07.2018 05:29

Podczas ostatniego pobytu na kempingu zdecydowałem o wymianie mojego zwykłego pawilonu na coś lepszego , zlustrowałem temat na miejscu i większośc Niemców , Austriaków miało u siebie Brunner Isola II . Wyglądem zbliźony do zwykłej altany , ale niesamowicie solidny i stabilny. Jako że mi się nie spieszy , poczekam na jakiś przeceny . Obecna cena to ok600zł :)
Obrazek
robitak
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 29.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) robitak » 20.07.2018 07:57

Witam,
szukam materaca do pływania - dookoła dmuchany rękaw, a w środku siatka. Znalazłem tylko na alle Intex 58836 za 79 pln. Ktoś poleci jakiś inny podobny materac?
Pozdr
Robert
Załączniki:
materac.jpg
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 20.07.2018 10:46

W Cro są takie praktycznie w każdym markecie , ja widziałem w Kauflandzie i Tomy . Cenami nie odbiegają od naszych i tam również w większości Intex
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 20.07.2018 21:12

Rafi70 napisał(a):Podczas ostatniego pobytu na kempingu zdecydowałem o wymianie mojego zwykłego pawilonu na coś lepszego , zlustrowałem temat na miejscu i większośc Niemców , Austriaków miało u siebie Brunner Isola II . Wyglądem zbliźony do zwykłej altany , ale niesamowicie solidny i stabilny. Jako że mi się nie spieszy , poczekam na jakiś przeceny . Obecna cena to ok600zł :)
Obrazek


W ubiegłym sezonie widziałem kilka takich po wielkiej burzy w Porecu pozwijanych jak naleśniki. Ja od kilku lat używam brunner medusa. Zalety: bardzo elastyczna (pod naporem wiatru pracuje), lekka, przewiewna. Wady: tanio nie jest, podczas burzy warto opuścić ścianki.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 20.07.2018 21:27

waldis napisał(a):
Rafi70 napisał(a):Podczas ostatniego pobytu na kempingu zdecydowałem o wymianie mojego zwykłego pawilonu na coś lepszego , zlustrowałem temat na miejscu i większośc Niemców , Austriaków miało u siebie Brunner Isola II . Wyglądem zbliźony do zwykłej altany , ale niesamowicie solidny i stabilny. Jako że mi się nie spieszy , poczekam na jakiś przeceny . Obecna cena to ok600zł :)
Obrazek


W ubiegłym sezonie widziałem kilka takich po wielkiej burzy w Porecu pozwijanych jak naleśniki. Ja od kilku lat używam brunner medusa. Zalety: bardzo elastyczna (pod naporem wiatru pracuje), lekka, przewiewna. Wady: tanio nie jest, podczas burzy warto opuścić ścianki.

No właśnie dlatego go jeszcze nie kupiłem, ale myślę ,że mylisz zwykłe altany "no name" z altaną Brunner , która ma grubsze rurki , lepsze złącza i stelaż jest z podwójnych rurek. Te zwykłe ważą ok 11kg , natomiast Brunner Isola ok 17kg. Medusa ma natomiast taśmy łączące "nogi" i już sobie wyobrażam upadki dzieci i dorosłych np. po zmroku % :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.07.2018 08:47

zablo napisał(a): Mam też takie cuś
Obrazek
przeznaczenie na buty, klapki itp, oraz na podręczne klamoty
U mnie to służy jako ociekacz na naczynia i garnki :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 174
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone