Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaki namiot kupić?

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 05.06.2020 12:58

Ja od kilku lat mam namiot Colemana, tyle że w wersji Ridgeline. I też mi się nic nie skrapla, na wentylację nie narzekamy. Jesteśmy z niego zadowoleni.
GosiaMez
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) GosiaMez » 05.06.2020 13:26

dziękuje :)
tomr_m
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 28.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomr_m » 28.06.2020 23:52

Rafi70 napisał(a):Zdecydowanie Outwell , sam używam i nie mam uwag . Miałem Colemana , może nie jest zły ,ale ich bolączką jest niezbyt dobra wentylacja ,a co za tym idzie skrapla się para od wewnątrz. Przerobiłem 4 różne marki namiotów , skończyłem na Outwellu . Uważam ,że jest to namiot na lata . Dla naszej rodzinki 2+2 mamy sprzęt 5-osobowy i zupełnie wystarcza , tym bardziej dla Was będzie dobry . Na dłuższych postojach , podczas złej pogody ważny jest przestronny przedsionek ,żeby można było w nim swobodnie stać . :wink:


Który masz model tego Outwella? Właśnie szukam czegoś nowego...
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 29.06.2020 08:08

Moj model to Aspen 500 ( nie ma go już w sprzedaży) , ale możesz się przyjrzeć Dayton 5, Earth 5, Cloud 5 , Dash 5. Są to modele zbliżone budowa do mojego różnią sie szczegółami. Mój ma wymiary 510x 435x 190.
tomr_m
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 28.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomr_m » 29.06.2020 09:21

Zastanawiam się pomiędzy Outwell Willwood 5 a Coleman Gama 5. Może ktoś ma doświadczenie z jednym czy drugim?

BTW Zna ktoś może sklep internetowy OutdoorXL z Holandii (niestety nie mam uprawnień do wstawiania adresów internetowych)??
Miewa świetne ceny, ale wyczytałem w opiniach, że ktoś tam otrzymał używany towar.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 29.06.2020 09:54

Outwella i Colemana dzieli minimum jeden poziom w klasie sprzętu . Przejrzyj sobie ofertę addnature.pl . Ja u nich kupowałem swój namiot . To holenderski sklep z oddziałem w Pl. Mają dobre ceny i mogę ich polecić
tomr_m
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 28.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomr_m » 29.06.2020 10:54

Czyli rozumiem, że polecasz bardziej tego Willwooda (Outwell)? Chyba jedyny, któremu najbliżej do Aspen 500, który wymiarami pasuje do moich oczekiwań.

To jeszcze jedno pytanie do doświadczonego człowieka.

Na tę chwilę posiadam juz kilkuletni namiot Colemana Rock Springs 4. Mam też mały decatlonowski shelter 2.5x2.5 bez ścianek bocznych. Do tej pory nie jeździłem z własną lodówką czy szafką na sprzęt kuchenny, więc jakoś się w tym co mamy mieściłem.
Teraz po kilkuletniej przerwie i powiększeniu rodziny chcę się wybrać z lodówką, szafką, płytą grzewczą, czajnikeim, etc...
Zastanawiam się gdzie to wszystko ustawiać i w co najlepiej zainwestować?
- czy dokupić duży shelter (mam na oku Colemana Event Shelter 3.7x3.7 z dwiema bocznymi ściankami lub jak ktoś na tym forum polecał ze sklapu Jula za ok 350 zł, podobno świetnie się sprawdza) i pod nim poustawiać na stałe
- czy może dokupić większy namiot z większym przedsionkiem i tam to poustawiać?
Nie mam doświadczenia co w przypadku wielkiego wiatru czy deszczu?
Obawiam się czy wiatr nie porozrzuca mi stolika, krzeseł, a wiatro nie zaleje urządzeń elektrycznych?
Co radzicie?
Idealnie by było kupić duży shelter i namiot, ale wolałbym ten plan rozbić na dwa lata, szczególnie że jetem typem człowieka, który jak kupuje to woli kupić porządne na lata niż kiepskie na chwilę.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 29.06.2020 11:04

Mam przedsionek z Juli i sobie chwalę. Osobno można kupić dodatkowe ścianki, tyle ile potrzebujesz. Nie ustawiałbym kuchenki w namiocie, bo tam będziesz gotował, więc wilgoć i zapachy będą ci towarzyszyć podczas snu, a w osobnym pawilonie tego problemu nie będzie. Co do wiatru i deszczu odpisałem ci w wątku o patentach kempingowych.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 29.06.2020 14:28

Tak jak Sing sing 74 napisał , wszystko trzymam pod altana. Ja postawiłem na taką automatyczną , żeby móc ją szybciej samodzielnie rozstawic, Aldi 300zł. Pod altaną szafka kuchenna z Decathlonu za 299, kuchenka el dwupalnikowa , czajnik el. , do tego grill el.
tomr_m
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 28.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomr_m » 29.06.2020 14:55

Rafi70 napisał(a):Tak jak Sing sing 74 napisał , wszystko trzymam pod altana. Ja postawiłem na taką automatyczną , żeby móc ją szybciej samodzielnie rozstawic, Aldi 300zł. Pod altaną szafka kuchenna z Decathlonu za 299, kuchenka el dwupalnikowa , czajnik el. , do tego grill el.


Masz może jakieś zdjęcia? Pochwal się :)
Bardzo Wam dziękuję za pomoc. Jestem bliżej niż dalej własnej wizji na tegoroczne zakupy ;)
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 29.06.2020 15:04

Jestem obecnie w Cro i zdjęcia mam w dużej rozdzielczości, a cro.pl przyjmuje do 1 Mb. Nie mam jak zmniejszyć pliki
tomr_m
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 28.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomr_m » 30.06.2020 21:39

Rafi70 napisał(a):Outwella i Colemana dzieli minimum jeden poziom w klasie sprzętu . Przejrzyj sobie ofertę addnature.pl . Ja u nich kupowałem swój namiot . To holenderski sklep z oddziałem w Pl. Mają dobre ceny i mogę ich polecić


Zamówiłem Outwell Willwood 5. Zobaczymy jak się sprawdzi..
Bubbu
Croentuzjasta
Posty: 134
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bubbu » 14.07.2020 23:36

Rafi70 napisał(a):Tak jak Sing sing 74 napisał , wszystko trzymam pod altana. Ja postawiłem na taką automatyczną , żeby móc ją szybciej samodzielnie rozstawic, Aldi 300zł. Pod altaną szafka kuchenna z Decathlonu za 299, kuchenka el dwupalnikowa , czajnik el. , do tego grill el.

Altana automatyczna świetnie się sprawdzała ale po nocy z borą została na stałe w Chorwacji.......
Załączniki:
DSC01092222.jpg
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 15.07.2020 09:03

Bubbu napisał(a): ...po nocy z borą została na stałe w Chorwacji.......


padłem jak to przeczytałem...
Tez się zastanawiałem nad tą altaną z Juli tylko tyle już tego dobytku dla wygody jest, że bagażnik robi się za mały, a boxa dachowego czy przyczepki nie chce!

Ktoś może wrzucić zdjęcie jak wygląda altanka z Juli złożona/spakowana?
tomr_m
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 28.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomr_m » 15.07.2020 09:06

Jeśli liczysz na jej zakup wraz z że ściankami to możesz mieć problem. Ścianek brak na stanie. Same altanki są i to w promocji
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Jaki namiot kupić? - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone