Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaki "dron" na wakacje w Cro?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
coolibeer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 11.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolibeer » 26.06.2018 21:29

Czesio wreszcie zaczął pytać Wuja google
KrzysTurbo napisał(a):Ty duzo gadasz a guzik wiesz.

https://www.drohnen-forum.de/index.php/ ... -Kroatien/


ale na to jeszcze nie trafił ;)

Myślę że główne najważniejsze wskazówki zostały tu napisane więc proszę moderatora o posprzątanie tego tematu :)

A jeszcze jedno bo nie doczytałem. Jak byś dużo w PL latał to byś wiedział że jest dużo lotów które nie są rejestrowane i zgłaszane. Nie raz miałem taką sytuację że latam po zgłoszeniu i nagle 200 albo 300 metrów przelatuje mały samolot lub helikopter a nawet paralotnia i co też nie może się to zdarzyć według twoich teorii wyssanych z palca?
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 26.06.2018 21:43

coolibeer napisał(a):Czesio wreszcie zaczął pytać Wuja google
KrzysTurbo napisał(a):Ty duzo gadasz a guzik wiesz.

https://www.drohnen-forum.de/index.php/ ... -Kroatien/


ale na to jeszcze nie trafił ;)

Myślę że główne najważniejsze wskazówki zostały tu napisane więc proszę moderatora o posprzątanie tego tematu :)

A jeszcze jedno bo nie doczytałem. Jak byś dużo w PL latał to byś wiedział że jest dużo lotów które nie są rejestrowane i zgłaszane. Nie raz miałem taką sytuację że latam po zgłoszeniu i nagle 200 albo 300 metrów przelatuje mały samolot lub helikopter a nawet paralotnia i co też nie może się to zdarzyć według twoich teorii wyssanych z palca?
4

Takich bzdur mi nie pisz wszystkie loty samolot helikopter nie wierzę takie bzdury ile masz lat 5 i w bajki i smoki wierzysz muszą być zgłoszone i to ty tutaj się najwięcej dowiedziałeś nie ja :mrgreen: :mrgreen: dalej miej cykora i pełne gacie :mrgreen: :mrgreen: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
Ostatnio edytowano 26.06.2018 21:54 przez czesiu1976, łącznie edytowano 1 raz
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 26.06.2018 21:52

Dajecie linki których nawet nie czytacie :D
Nie trafił??? na co przecież jest napisane to co ja mówiłem
Przetłumacze wam co tam jest napisane proszę bardzo :

Nie musisz posiadać zgody Chorwacji (CCL), jeśli wykonujesz lot w niekontrolowanej przestrzeni powietrznej (300 m nad poziomem ziemi poza CTR). Można sprawdzić granice stref kontrolowanych tutaj .

Jeśli planujesz przeprowadzać loty w kontrolowanej przestrzeni powietrznej, będziesz potrzebować pisemnej zgody CCL (nie ma opłat za tę aprobatę). Możesz znaleźć więcej informacji tutaj . :papa:
Ostatnio edytowano 26.06.2018 23:51 przez czesiu1976, łącznie edytowano 1 raz
KrzysTurbo
zbanowany
Posty: 149
Dołączył(a): 01.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysTurbo » 26.06.2018 22:24

Nadal twierdzę że potrzeba zezwolenie.Jezeli się mylę,tym lepiej.
Załączniki:
Screenshot_20180626-222105_Chrome.jpg
KrzysTurbo
zbanowany
Posty: 149
Dołączył(a): 01.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysTurbo » 26.06.2018 22:39

Jeżeli jest rzeczywiście tak jak piszą na polskich stronach,to było by super :)

https://crolove.pl/latanie-dronem-w-cho ... -wiedziec/

O dziwo na niemieckich piszą zupełnie cos innego.A czytałem do tej pory wyłącznie takie. Tak samo jak na niemieckich forach....
coolibeer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 11.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolibeer » 27.06.2018 08:23

czesiu1976 napisał(a):
coolibeer napisał(a):Czesio wreszcie zaczął pytać Wuja google
KrzysTurbo napisał(a):Ty duzo gadasz a guzik wiesz.

https://www.drohnen-forum.de/index.php/ ... -Kroatien/


ale na to jeszcze nie trafił ;)

Myślę że główne najważniejsze wskazówki zostały tu napisane więc proszę moderatora o posprzątanie tego tematu :)

A jeszcze jedno bo nie doczytałem. Jak byś dużo w PL latał to byś wiedział że jest dużo lotów które nie są rejestrowane i zgłaszane. Nie raz miałem taką sytuację że latam po zgłoszeniu i nagle 200 albo 300 metrów przelatuje mały samolot lub helikopter a nawet paralotnia i co też nie może się to zdarzyć według twoich teorii wyssanych z palca?
4

Takich bzdur mi nie pisz wszystkie loty samolot helikopter nie wierzę takie bzdury ile masz lat 5 i w bajki i smoki wierzysz muszą być zgłoszone i to ty tutaj się najwięcej dowiedziałeś nie ja :mrgreen: :mrgreen: dalej miej cykora i pełne gacie :mrgreen: :mrgreen: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:


Chłopczyku masz fejsa? Jak masz to wpisz sobie Drones Polska. Dołącz się do tej grupy i tam cwaniakuj. Tyle w temacie i nie mam zamiaru już odpowiadać na twoje bzdurne zaczepki
coolibeer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 11.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolibeer » 27.06.2018 08:26

czesiu1976 napisał(a):Dajecie linki których nawet nie czytacie :D
Nie trafił??? na co przecież jest napisane to co ja mówiłem
Przetłumacze wam co tam jest napisane proszę bardzo :

"Nie musisz posiadać zgody Chorwacji (CCL), jeśli wykonujesz lot w niekontrolowanej przestrzeni powietrznej (300 m nad poziomem ziemi poza CTR). Można sprawdzić granice stref kontrolowanych tutaj . "

"Jeśli planujesz przeprowadzać loty w kontrolowanej przestrzeni powietrznej, będziesz potrzebować pisemnej zgody CCL (nie ma opłat za tę aprobatę). Możesz znaleźć więcej informacji tutaj .| :papa:


To co wklejasz zaznaczyłem "" jest żywcem skopiowane ze stronki w internecie a nie twoja wiedza którą tu chcesz przekazać innym forumowiczom.

Ogarnij się wreszcie
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 27.06.2018 08:31

Trochę tą pyskówką schodzicie z tematu :wink:

Od jakiegoś czasu zerkam na drony.
Do tej pory tylko była obserwacja, bo przy moich potrzebach, czyli kilka ujęć filmowych i garstka zdjęć z Cro to trochę za mało by kupować drogiego drona.
Jakiś czas temu pojawił się tańszy dron od DJI model Ryze Tello
Obrazek

Co o nim sądzicie, w kontekście użycia go w Cro do kilku filmów i rodzinnych fotek z lotu ptaka, nie koniecznie w bardzo wysokiej perspektywy ?
Około 440zł to już jest cena do przełknięcia, tylko wart jest tej ceny :roll:
coolibeer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 11.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolibeer » 27.06.2018 08:41

Osobiście nie posiadam tego egzemplarza i nim nie latałem ale jeśli nie przeszkadza ci brak FullHd i tylko do 100 metrów zasięgu transmisji video to cena jest ok.
Zerknij sobie na Sparka i Mavic'a od Dji albo Karma od GoPro może cię zainteresuje na początek przygody z Dronem.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 27.06.2018 08:47

Brak FHD faktycznie może być sporym minusem :roll:
Z drugiej strony na moje potrzeby, cena ok 2000 zł i więcej, niestety nie jest akceptowalna.
coolibeer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 11.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolibeer » 27.06.2018 08:54

sdolas napisał(a):Brak FHD faktycznie może być sporym minusem :roll:
Z drugiej strony na moje potrzeby, cena ok 2000 zł i więcej, niestety nie jest akceptowalna.


Ale za 400 zł można przymknąc oko na fullHD. Porównać nawet można zabawki które są dla dzieci i kosztują powyżej 400 zł nienadające się do latania a tu dostajemy markowy produkt DJI. Jeśli to ma być dron tylko do robienia pamiątek z Wakacji czy wyjazdów to śmiało możesz iść do sklepu i go kupić.
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 27.06.2018 09:06

coolibeer napisał(a):
czesiu1976 napisał(a):Dajecie linki których nawet nie czytacie :D
Nie trafił??? na co przecież jest napisane to co ja mówiłem
Przetłumacze wam co tam jest napisane proszę bardzo :

"Nie musisz posiadać zgody Chorwacji (CCL), jeśli wykonujesz lot w niekontrolowanej przestrzeni powietrznej (300 m nad poziomem ziemi poza CTR). Można sprawdzić granice stref kontrolowanych tutaj . "

"Jeśli planujesz przeprowadzać loty w kontrolowanej przestrzeni powietrznej, będziesz potrzebować pisemnej zgody CCL (nie ma opłat za tę aprobatę). Możesz znaleźć więcej informacji tutaj .| :papa:


To co wklejasz zaznaczyłem "" jest żywcem skopiowane ze stronki w internecie a nie twoja wiedza którą tu chcesz przekazać innym forumowiczom.

Ogarnij się wreszcie


Kolego ale to nie jest moja wiedza tylko to co ten twój kolega Turbo podesłał do tumaczenia z niemieckiego
i wreszcie czytaj ze zrozumieniem te posty i ja nic nie chcę przekazać to ty masz kij w d... i fochy stroisz z pełnymi gaciami :D
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 27.06.2018 09:21

Dajcie już spokój ....
Janusz jak tu wleci to bany polecą :boss:

coolibeer napisał(a):Ale za 400 zł można przymknąc oko na fullHD. Porównać nawet można zabawki które są dla dzieci i kosztują powyżej 400 zł nienadające się do latania a tu dostajemy markowy produkt DJI. Jeśli to ma być dron tylko do robienia pamiątek z Wakacji czy wyjazdów to śmiało możesz iść do sklepu i go kupić.


No właśnie, bo mnie raczej bardziej chodzi o fotki z wyższej, innej perspektywy, film to raczej bym zrobił jakiś, ale raczej bardziej dla zaspokojenia ciekawości. A skoro dron i tak nie ma sterowania kamerą to pewnie filmy i tak będą średnie.
Fotki za to powinny już być zadowalające przy tej matrycy w dobrych warunkach oświetleniowych.
Muszę jeszcze poszperać trochę i jakiś sampli poszukać :wink:

Gdyby ktoś miał jakieś fotki z tego drona i mógłby się nimi podzielić to będę wdzięczny :wink:
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 27.06.2018 09:25

sdolas napisał(a):Trochę tą pyskówką schodzicie z tematu :wink:

Od jakiegoś czasu zerkam na drony.
Do tej pory tylko była obserwacja, bo przy moich potrzebach, czyli kilka ujęć filmowych i garstka zdjęć z Cro to trochę za mało by kupować drogiego drona.
Jakiś czas temu pojawił się tańszy dron od DJI model Ryze Tello
Obrazek

Co o nim sądzicie, w kontekście użycia go w Cro do kilku filmów i rodzinnych fotek z lotu ptaka, nie koniecznie w bardzo wysokiej perspektywy ?
Około 440zł to już jest cena do przełknięcia, tylko wart jest tej ceny :roll:


Z tego co wiem dron waży 80 gram kamerka 720p napewno lepsza jakość jak w chińskich dronach stabilizacja za pomocą dolnych sonarów brak gimbala stabilizacja obrazu jest elektroniczna ale przy dużych ruchach nie daje rady z stabilizacją obrazu , brak gps ,mała waga i przy silnym wietrze może być problem - może go zdmuchnać , na forum FPV opisany jest że nie daje rady 13min być w powietrzu jest około 10min ,bardziej nadaje się do latania w pomieszczeniach zamkniętyh niż na zewnątrz i duży minus brak karty micro sd , sterowanie smartfonem duży minus
ale jako pierwszy dron to dobry wybór za małe pieniądze :wink: jeszcze zasięg do 100m przez wi-fi zależy od jakości połączenia
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 27.06.2018 09:47

Fotek przykładowych mało jak na szybkie szukanie
Udało się namierzyć coś takiego
Obrazek
Wygląda akceptowalnie.

Czesiu
Masz rację z zasięgiem, na kontrolerze jest OK ale na Wi-fi może mieć problemy z dużym zasięgiem.

Pytanie jak będzie reagował dron na zanik połączenia z smartfonem :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jaki "dron" na wakacje w Cro? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone