Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaki "dron" na wakacje w Cro?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 27.06.2018 09:51

sdolas napisał(a):Fotek przykładowych mało jak na szybkie szukanie
Udało się namierzyć coś takiego
Obrazek
Wygląda akceptowalnie.

Czesiu
Masz rację z zasięgiem, na kontrolerze jest OK ale na Wi-fi może mieć problemy z dużym zasięgiem.

Pytanie jak będzie reagował dron na zanik połączenia z smartfonem :roll:


To nie Dji Phanton brak gps nie ma opcji powrotu do domu więc może być problem :wink: i moim zdaniem wiatr może być problemem
Z tego co wyczytałem dron jak zerwie połączenie odczeka 3 sek i spokojnie ląduje - idzie w dół tam gdzie straci zasięg czyli i dobrze i nie bo jak jest nad wodą to się topi :wink:
Ostatnio edytowano 27.06.2018 10:02 przez czesiu1976, łącznie edytowano 1 raz
KrzysTurbo
zbanowany
Posty: 149
Dołączył(a): 01.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysTurbo » 27.06.2018 09:56

czesiu1976 napisał(a):
coolibeer napisał(a):
czesiu1976 napisał(a):Dajecie linki których nawet nie czytacie :D
Nie trafił??? na co przecież jest napisane to co ja mówiłem
Przetłumacze wam co tam jest napisane proszę bardzo :

"Nie musisz posiadać zgody Chorwacji (CCL), jeśli wykonujesz lot w niekontrolowanej przestrzeni powietrznej (300 m nad poziomem ziemi poza CTR). Można sprawdzić granice stref kontrolowanych tutaj . "

"Jeśli planujesz przeprowadzać loty w kontrolowanej przestrzeni powietrznej, będziesz potrzebować pisemnej zgody CCL (nie ma opłat za tę aprobatę). Możesz znaleźć więcej informacji tutaj .| :papa:


To co wklejasz zaznaczyłem "" jest żywcem skopiowane ze stronki w internecie a nie twoja wiedza którą tu chcesz przekazać innym forumowiczom.

Ogarnij się wreszcie


Kolego ale to nie jest moja wiedza tylko to co ten twój kolega Turbo podesłał do tumaczenia z niemieckiego
i wreszcie czytaj ze zrozumieniem te posty i ja nic nie chcę przekazać to ty masz kij w d... i fochy stroisz z pełnymi gaciami :D


Pokaż na jakiej niemieckiej stronie pisze to co twierdzisz??
Naucz się najpierw niemieckiego może....
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 27.06.2018 10:00

Mój Yuneec Breeze na zerwanie połączenia z WI-FI wykonał poprawny manewr, wzniósł się na odpowiednią wysokość, zlokalizował wg GPS punkt startu ( tam tez powinien wylądować ) i prawie trafił w punkt - 2 m obok :x do morza...
tak zakończyła sie moja zabawa dwa dni temu z dronem...a miała być taka fajna zabawa połączona z filmami i zdjęciami :(
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 27.06.2018 10:07

Tayla napisał(a):Mój Yuneec Breeze na zerwanie połączenia z WI-FI wykonał poprawny manewr, wzniósł się na odpowiednią wysokość, zlokalizował wg GPS punkt startu ( tam tez powinien wylądować ) i prawie trafił w punkt - 2 m obok :x do morza...
tak zakończyła sie moja zabawa dwa dni temu z dronem...a miała być taka fajna zabawa połączona z filmami i zdjęciami :(


Mam Phantoma 3 i jak wraca do domu to powiem że jeszcze nigdy nie trafił idealnie w punkt startu dlatego zawsze startuję z miejsc gdzie ma te 3m +/- ale jeszcze się nie zdarzyło żeby lądował 3m dalej zawsze to 0,5m a dlaczego nie przerwałeś procedury lądowania :?:
KrzysTurbo
zbanowany
Posty: 149
Dołączył(a): 01.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysTurbo » 27.06.2018 10:09

Obojętne,na wszelki wypadek załatwiam pozwolenie.Jezeli nie będzie potrzeba,jeszcze lepiej.

Miłego urlopu i spokojnego latania
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 27.06.2018 10:15

czesiu1976 napisał(a):
Tayla napisał(a):Mój Yuneec Breeze na zerwanie połączenia z WI-FI wykonał poprawny manewr, wzniósł się na odpowiednią wysokość, zlokalizował wg GPS punkt startu ( tam tez powinien wylądować ) i prawie trafił w punkt - 2 m obok :x do morza...
tak zakończyła sie moja zabawa dwa dni temu z dronem...a miała być taka fajna zabawa połączona z filmami i zdjęciami :(


Mam Phantoma 3 i jak wraca do domu to powiem że jeszcze nigdy nie trafił idealnie w punkt startu dlatego zawsze startuję z miejsc gdzie ma te 3m +/- ale jeszcze się nie zdarzyło żeby lądował 3m dalej zawsze to 0,5m a dlaczego nie przerwałeś procedury lądowania :?:



hehe wpadłem w panikę, pierwsze co zrobiłem widząc że może żle wylądować to wskoczyłem do wody i próbowałem go przejąć w powietrzu :) nie udało się :( i pozostało mi tylko zanurkować po złom.

ps.
ofc nie działa czy jest jakaś szansa go odratować?
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 27.06.2018 10:22

Kolego Turbo to było po angielsku :
You do not need Croatia Control (CCL) approval if you perform flight within uncontrolled airspace (300 m above ground level outside CTR's). You can check the boundaries of controlled zones here.
If you plan to conduct your flights inside controlled airspace then you will need CCL's written approval (there is no charge for this approval). You can find more information here.
There are some limitations for unmanned aircraft flight in vicinity of aerodromes (please see Art. 11, Para. 2, point (j) of Ordinance on unmanned aircraft systems attached to this e-mail).

Nie musisz posiadać zgody Chorwacji (CCL), jeśli wykonujesz lot w niekontrolowanej przestrzeni powietrznej (300 m nad poziomem ziemi poza CTR). Można sprawdzić granice stref kontrolowanych tutaj . "
Jeśli planujesz przeprowadzać loty w kontrolowanej przestrzeni powietrznej, będziesz potrzebować pisemnej zgody CCL (nie ma opłat za tę aprobatę). Możesz znaleźć więcej informacji tutaj
Istnieje ograniczenie dotyczące lotu bezzałogowych statków powietrznych w pobliżu lotnisk itd...........

to jest właśnie w twoim linku tym pierwszym co dałeś :D https://www.drohnen-forum.de/index.php/ ... -Kroatien/
Ostatnio edytowano 27.06.2018 10:42 przez czesiu1976, łącznie edytowano 1 raz
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 27.06.2018 10:26

Tayla napisał(a):
czesiu1976 napisał(a):
Tayla napisał(a):Mój Yuneec Breeze na zerwanie połączenia z WI-FI wykonał poprawny manewr, wzniósł się na odpowiednią wysokość, zlokalizował wg GPS punkt startu ( tam tez powinien wylądować ) i prawie trafił w punkt - 2 m obok :x do morza...
tak zakończyła sie moja zabawa dwa dni temu z dronem...a miała być taka fajna zabawa połączona z filmami i zdjęciami :(


Mam Phantoma 3 i jak wraca do domu to powiem że jeszcze nigdy nie trafił idealnie w punkt startu dlatego zawsze startuję z miejsc gdzie ma te 3m +/- ale jeszcze się nie zdarzyło żeby lądował 3m dalej zawsze to 0,5m a dlaczego nie przerwałeś procedury lądowania :?:



hehe wpadłem w panikę, pierwsze co zrobiłem widząc że może żle wylądować to wskoczyłem do wody i próbowałem go przejąć w powietrzu :) nie udało się :( i pozostało mi tylko zanurkować po złom.

ps.
ofc nie działa czy jest jakaś szansa go odratować?


Na forach jest parę cudów że dron po wodzie latał ale to raczej pojedyncze przypadki dobrze go wysłusz i spróbuj może się uda
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 27.06.2018 10:35

czesiu1976 napisał(a):
Tayla napisał(a):
czesiu1976 napisał(a):
Na forach jest parę cudów że dron po wodzie latał ale to raczej pojedyncze przypadki dobrze go wysłusz i spróbuj może się uda


zaraz po nurkowaniu w słonej wodzie dron został przelany wodą bieżącą, wysuszony i dalej nie daje znaków życia :(
po powrocie do PL oddam do jakiegoś serwisu ale myslę że nie bedzie opłacalna naprawa... ehhh a miało być tak pięknie ..
coolibeer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 11.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolibeer » 27.06.2018 10:43

Tayla napisał(a):Mój Yuneec Breeze na zerwanie połączenia z WI-FI wykonał poprawny manewr, wzniósł się na odpowiednią wysokość, zlokalizował wg GPS punkt startu ( tam tez powinien wylądować ) i prawie trafił w punkt - 2 m obok :x do morza...
tak zakończyła sie moja zabawa dwa dni temu z dronem...a miała być taka fajna zabawa połączona z filmami i zdjęciami :(


Napisz meila do aeromind.pl Mają speców od naprawy.

Nagranie wodowania chociaż przetrwało? ;) Tak na otarcie łez
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 27.06.2018 10:47

Tayla napisał(a):
czesiu1976 napisał(a):
Tayla napisał(a):
czesiu1976 napisał(a):
Na forach jest parę cudów że dron po wodzie latał ale to raczej pojedyncze przypadki dobrze go wysłusz i spróbuj może się uda


zaraz po nurkowaniu w słonej wodzie dron został przelany wodą bieżącą, wysuszony i dalej nie daje znaków życia :(
po powrocie do PL oddam do jakiegoś serwisu ale myslę że nie bedzie opłacalna naprawa... ehhh a miało być tak pięknie ..


Ojj to boli ale na pocieszenie ci powiem że słyszałem o gościu który miał Dji Phantom 4 pro i w pierwszym locie po prostu odleciał i już go nigdy nie znalazł przypuszczalnie ktoś go ukradł jak wyladował lub gdzieś leży na dachu szukali i nic jak kamień w wodę :cry:
KrzysTurbo
zbanowany
Posty: 149
Dołączył(a): 01.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysTurbo » 28.06.2018 19:20

czesiu1976 napisał(a):Kolego Turbo to było po angielsku :
You do not need Croatia Control (CCL) approval if you perform flight within uncontrolled airspace (300 m above ground level outside CTR's). You can check the boundaries of controlled zones here.
If you plan to conduct your flights inside controlled airspace then you will need CCL's written approval (there is no charge for this approval). You can find more information here.
There are some limitations for unmanned aircraft flight in vicinity of aerodromes (please see Art. 11, Para. 2, point (j) of Ordinance on unmanned aircraft systems attached to this e-mail).

Nie musisz posiadać zgody Chorwacji (CCL), jeśli wykonujesz lot w niekontrolowanej przestrzeni powietrznej (300 m nad poziomem ziemi poza CTR). Można sprawdzić granice stref kontrolowanych tutaj . "
Jeśli planujesz przeprowadzać loty w kontrolowanej przestrzeni powietrznej, będziesz potrzebować pisemnej zgody CCL (nie ma opłat za tę aprobatę). Możesz znaleźć więcej informacji tutaj
Istnieje ograniczenie dotyczące lotu bezzałogowych statków powietrznych w pobliżu lotnisk itd...........

to jest właśnie w twoim linku tym pierwszym co dałeś :D https://www.drohnen-forum.de/index.php/ ... -Kroatien/


Ok,dzieki. Bede chociaż spokojnie latał.

Pozdrawiam
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 02.07.2018 11:55

Tayla napisał(a):Mój Yuneec Breeze na zerwanie połączenia z WI-FI wykonał poprawny manewr, wzniósł się na odpowiednią wysokość, zlokalizował wg GPS punkt startu ( tam tez powinien wylądować ) i prawie trafił w punkt - 2 m obok :x do morza...
tak zakończyła sie moja zabawa dwa dni temu z dronem...a miała być taka fajna zabawa połączona z filmami i zdjęciami :(


To były pierwsze loty tym dronem, czy sterowanie było już opanowane ?
Kontrola nad dronem była ze smartfona czy z kontrolera ?

Edit
Co sądzicie ogólnie o tym Breeze 4K ?
W promocyjnej cenie 999 PLN jest dron z kontrolerem i dwoma akumulatorami.

Moje oko na tym filmie

kolosalnych różnic nie widzi :roll: :roll:
A różnica w cenie jest delikatnie mówiąc spora.
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 03.07.2018 17:40

Sterowanie z kontrolera, dron w posiadaniu kilka tygodni wiec dużej wprawy nie mam... nie miałem :( czy sterowanie opanowane?...hmmm z analizy powypadkowej :) zrobił bym inne manewry ale zadziałała chyba panika no i jednak małe doświadczenie.
Kilka filmów jeszcze w PL nakręciłem i jakość jak dla amatora bardzo poprawna, osobiście jeżeli nie uda się go naprawić to kupie ponownie ten model.
coolibeer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 11.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolibeer » 04.07.2018 20:01

Tayla napisał(a):Sterowanie z kontrolera, dron w posiadaniu kilka tygodni wiec dużej wprawy nie mam... nie miałem :( czy sterowanie opanowane?...hmmm z analizy powypadkowej :) zrobił bym inne manewry ale zadziałała chyba panika no i jednak małe doświadczenie.
Kilka filmów jeszcze w PL nakręciłem i jakość jak dla amatora bardzo poprawna, osobiście jeżeli nie uda się go naprawić to kupie ponownie ten model.



Nie przejmuj się. Ja pierwszego swojego drona dostałem pod opiekę od firmy w której pracuję. To był Inspire 1 i po 4 zleceniu pracowaliśmy w trudnych warunkach pogodowych ale trzeba było lecieć. Chwila nie uwagi i dron wylądował na środku jeziora. Wtedy doświadczony kolega powiedział. Jeśli latasz na GPS to przełączaj drona w momencie jak tracisz z nim kontakt w Tryb ATTI a nie żadne RTH.

Teraz mam Phantoma 3ADV i latam tylko na ATTI nie ufam GPS.

Inspire przeleżał w ryżu 3 dni i dzięki temu naprawa nie kosztowała tyle co dron :)

Pozdrawiam i miłego latania życzę
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jaki "dron" na wakacje w Cro? - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone