Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hola! Dwie Wyspy (Fuerteventura+Lanzarote) zimą :)

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.02.2024 21:00

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Pani Niemka robi nam zdjęcia (Młody robił swoim analogiem - ma od jakiegoś czasu nową pasję - klisze i analogi), a my za chwilę Paniom Niemkom

Kiedy nam pan Niemiec robił zdjęcie, stracił czapkę, która porwał wiatr i poniósł poza zasięg wzroku.

Pozdrawiam,
Wojtek


Może jakaś karma ? ;)
Ale raczej ...przypadek :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 16.02.2024 01:13

tony montana napisał(a):Jedziemy oczywiście w dwa miejsca
1. punkt widokowy na Playa Cofete - Mirador de Cofete


Pięknie i esencjonalnie :proszedzieki: Przestrzeni tam nie brakuje :spoko:



Pozdrawiam
Piotr
feniks7
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 01.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) feniks7 » 16.02.2024 12:55

tony montana napisał(a):
feniks7 napisał(a):Nie przesadzajcie z tym wylegiwaniem na plaży. Strasznie Was wysuszyło :rotfl: :lol: (zd.15)
Ile tam stopni mieliście? To zima? Bo wygląda na +15.


Na zdjęciu tzw. kleszcz bałtycki ;)

Na Fuercie od 23-31 w cieniu w dzień (od 16 rano)

Na Lanzarote nieco chłodniej


:papa:


Nie zdawałem sobie sprawy, że tam w zimie to lato. ~30 idzie się spocić, a nie przecież bryza wszędzie :D
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 16.02.2024 13:47

Spóźniony :oops: ale jestem :) :plusone: za wybór Tene na zakup apartmana :verryhappy: Rozumiem i popieram :serduszka:
Widoki jak na razie wspaniałe :proszedzieki:

pozdrawiam, Michał
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4702
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 16.02.2024 22:57

Przegapiłam nową relację i dopiero teraz mi wpadła w oko :oops:.

tony montana napisał(a):Po kilkudziesięciu schodkach wdrapujemy się na widoczek
NO ŁADNY
choć taka Mycha powie, że ładniej w Italii :)
Mi tam TO wystarczy

Mnie się te lazury też podobają i to bardzo.

tony montana napisał(a):Obrazek

Koszulka chyba z Mexico.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 17.02.2024 12:05

Do wypadu z "kosmetyczką" jeszcze nie dojrzałam ;), ale zapewne dałabym radę. Póki co, jednak wolę z kabinówką, zwłaszcza przy wypadzie na dwa tygodnie :) .
Ceny lotów z Berlina zachęcające, może kiedyś i nam uda się taki urlopik zorganizować? Z Wrocka na tamtejsze lotnisko można dojechać flixbusem.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 17.02.2024 12:32

dangol napisał(a):Do wypadu z "kosmetyczką" jeszcze nie dojrzałam ;), ale zapewne dałabym radę. Póki co, jednak wolę z kabinówką, zwłaszcza przy wypadzie na dwa tygodnie :) .

To tak jak ja. Niedawno zaczęłam latać i bez kabinówki nie umiem (może jeszcze nie ;)) 8) W hotelu muszę mieć swój ręcznik (tak mam) i klapki pod prysznic. Poza tym jakieś drugie buty do chodzenia (sandałki np.), sukienki ;), koszulki, bluzy... Trochę tego jest :)
Przetestowane na maksymalnie 6 dni. Przy dwóch tygodniach musiałabym mieć bagaż rejestrowany :jezykukos:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 17.02.2024 14:56

maslinka napisał(a):
dangol napisał(a):Do wypadu z "kosmetyczką" jeszcze nie dojrzałam ;), ale zapewne dałabym radę. Póki co, jednak wolę z kabinówką, zwłaszcza przy wypadzie na dwa tygodnie :) .

To tak jak ja. Niedawno zaczęłam latać i bez kabinówki nie umiem (może jeszcze nie ;)) 8) W hotelu muszę mieć swój ręcznik (tak mam) i klapki pod prysznic. Poza tym jakieś drugie buty do chodzenia (sandałki np.), sukienki ;), koszulki, bluzy... Trochę tego jest :)
Przetestowane na maksymalnie 6 dni. Przy dwóch tygodniach musiałabym mieć bagaż rejestrowany :jezykukos:
Znaczy jestem całkiem normalna ... jednak :lol:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 17.02.2024 15:00

mysza73 napisał(a):
maslinka napisał(a):
dangol napisał(a):Do wypadu z "kosmetyczką" jeszcze nie dojrzałam ;), ale zapewne dałabym radę. Póki co, jednak wolę z kabinówką, zwłaszcza przy wypadzie na dwa tygodnie :) .

To tak jak ja. Niedawno zaczęłam latać i bez kabinówki nie umiem (może jeszcze nie ;)) 8) W hotelu muszę mieć swój ręcznik (tak mam) i klapki pod prysznic. Poza tym jakieś drugie buty do chodzenia (sandałki np.), sukienki ;), koszulki, bluzy... Trochę tego jest :)
Przetestowane na maksymalnie 6 dni. Przy dwóch tygodniach musiałabym mieć bagaż rejestrowany :jezykukos:
Znaczy jestem całkiem normalna ... jednak :lol:

Aga, jeśli ja jestem normalna, to tak :cmok: Ale mam co do tego wątpliwości :jezykukos: :lol:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 17.02.2024 15:02

maslinka napisał(a):
mysza73 napisał(a):
maslinka napisał(a):
dangol napisał(a):Do wypadu z "kosmetyczką" jeszcze nie dojrzałam ;), ale zapewne dałabym radę. Póki co, jednak wolę z kabinówką, zwłaszcza przy wypadzie na dwa tygodnie :) .

To tak jak ja. Niedawno zaczęłam latać i bez kabinówki nie umiem (może jeszcze nie ;)) 8) W hotelu muszę mieć swój ręcznik (tak mam) i klapki pod prysznic. Poza tym jakieś drugie buty do chodzenia (sandałki np.), sukienki ;), koszulki, bluzy... Trochę tego jest :)
Przetestowane na maksymalnie 6 dni. Przy dwóch tygodniach musiałabym mieć bagaż rejestrowany :jezykukos:
Znaczy jestem całkiem normalna ... jednak :lol:

Aga, jeśli ja jestem normalna, to tak :cmok: Ale mam co do tego wątpliwości :jezykukos: :lol:
:cisza: :smo:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 17.02.2024 19:50

Dziewczęta :)
Każdy podrozuje, jak lubi, z czym lubi etc ;)
Moja Żona od lat w większości przypadków pakuje się w torbę sportowa, a ostatni w taki fajny plecaczek (stylowy i modny, ale nazwy nie pomnę)
Jej to nie robi, bo raczej (choć zdarza się) nie bywamy w restauracjach 5* ;) i buty cienkie sandałki i japonki jej wystarczają (niby się kryguje, ale gdy ja biorę ciuszki do prania to zawsze coś dorzuci) ;)
To, że Wy (jeszcze) tego nie robicie to SPOKO :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.02.2024 22:16

dangol napisał(a):Do wypadu z "kosmetyczką" jeszcze nie dojrzałam ;), ale zapewne dałabym radę.
:lol: Pewnie jakiś wyjazd z "kosmetyczką" się u mnie trafi, tak jak i wyjazd bez auta na miejscu i jakoś dało radę, choć ważne jest to jakoś....

dangol napisał(a):Ceny lotów z Berlina zachęcające, może kiedyś i nam uda się taki urlopik zorganizować? Z Wrocka na tamtejsze lotnisko można dojechać flixbusem.
Masz stosunkowo blisko. Ja swego czasu policzyłam sobie koszt dojazdu do Berlina (2*600 km, ok 600 zł) to cenowo już tak atrakcyjnie mi nie wychodzi... plus 7h jazdy, czyli strata dodatkowego dnia urlopu... Wiadomo, większy wybór lotów i kierunków... Może kiedyś oferta będzie na tyle atrakcyjna, że się zdecyduję....

maslinka napisał(a): 8) W hotelu muszę mieć swój ręcznik (tak mam) i klapki pod prysznic.
Miałam tak samo :lol: jeszcze swoje szklanki, sztućce, talerzyki... życie zweryfikowało, trzeba było pójść na ustępstwa... ale z sukienek, ubrania na wyjście czy dodatkowych kilku par butów nie umiem zrezygnować...
Jadąc w miejsce, gdzie będę plażowała muszę mieć miejsce na matę plażową, maskę do snurkowania i buty do pływania.... No miejsca brakuje :mg: Ale kabinówka by mi na 2 tyg. wystarczyła, tylko nocleg z pralką lub pralnia publiczna w pobliżu :mg:



Pojedziemy w końcu na ten Mirrador :?:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.02.2024 16:41

piotrf napisał(a):
tony montana napisał(a):Jedziemy oczywiście w dwa miejsca
1. punkt widokowy na Playa Cofete - Mirador de Cofete


Pięknie i esencjonalnie :proszedzieki: Przestrzeni tam nie brakuje :spoko:

Pozdrawiam
Piotr


Wręcz są nie do objęcia wzrokiem :)

feniks7 napisał(a):
Nie zdawałem sobie sprawy, że tam w zimie to lato. ~30 idzie się spocić, a nie przecież bryza wszędzie :D


Jak siedzisz na obiedzie na słońcu to ciężko wytrzymać. Spocisz się od razu na jakimś trekkingu - gwarantuję :)

Wieczorem jednak jak dla mnie - nieco chłodnawo - 16-18 stopni ;) ja zakładam dla kurażu bluzę ;)

majkik75 napisał(a):Spóźniony :oops: ale jestem :) :plusone: za wybór Tene na zakup apartmana :verryhappy: Rozumiem i popieram :serduszka:
Widoki jak na razie wspaniałe :proszedzieki:

pozdrawiam, Michał


Tene or GC :) sie zobaczy się jak z cenami za jakiś czas :)

megidh napisał(a):Przegapiłam nową relację i dopiero teraz mi wpadła w oko :oops:.

Mnie się te lazury też podobają i to bardzo.

Koszulka chyba z Mexico.


Si, koszulka oryginalnie kupowana (jak i kilka innych) na "obiekcie" - Chichen Itza :)

dangol napisał(a):Do wypadu z "kosmetyczką" jeszcze nie dojrzałam ;), ale zapewne dałabym radę. Póki co, jednak wolę z kabinówką, zwłaszcza przy wypadzie na dwa tygodnie :) .
Ceny lotów z Berlina zachęcające, może kiedyś i nam uda się taki urlopik zorganizować? Z Wrocka na tamtejsze lotnisko można dojechać flixbusem.


Ja pierwotnie chciałem ze Szczecina (nocowaliśmy u Córki przed wyjazdem) też jechać Flixbusem.
Natomiast lot mieliśmy o 11. Flixem trzeba byłoby jechac max o 5-6 rano. A co jak pnie przyjedzie?

Chyba wolę własnym autem - parking 42 Euro za 8 dni.


maslinka napisał(a):To tak jak ja. Niedawno zaczęłam latać i bez kabinówki nie umiem (może jeszcze nie ;)) 8) W hotelu muszę mieć swój ręcznik (tak mam) i klapki pod prysznic. Poza tym jakieś drugie buty do chodzenia (sandałki np.), sukienki ;), koszulki, bluzy... Trochę tego jest :)
Przetestowane na maksymalnie 6 dni. Przy dwóch tygodniach musiałabym mieć bagaż rejestrowany :jezykukos:


Te czasy jeszcze przyjdą :)
Jak się sporo lata to się człowiek przyzwyczaja. I są tez tego inne bonusy.

Betee podawała przykład kolejki w Cicar.
Na Zdjęciach u innych ludzi w necie widziałem koszmarne kolejki do CICAR.
Nie dziwię się, bo oni się mocno wyróżniają na tle konkurencji, niby cena taka sama jak gdzie indziej - np w AutoReisen, ale w cenie full insiurens, zero blokad i nie sprawdzają auta - biorą kluczyki i Adios.
to ludzie cenią, bo jak się nieraz przekonałem, większość wypożyczalni to delikatnie mówiąc...... nie powiem.....
(w Cicar brałem dwa razy auto już na Teneryfie od 2014 roku i raz na Gran Canarii)

Ja dzięki temu, że byłem z małą torbą i szybko chodzę :) byłem drugi.

Odbiór auta trwał 5 minut. Za mną już 10 osób było. Poszliśmy do toalety, a wracając widziałem już sporą kolejkę. W styczniu.


piekara114 napisał(a): Masz stosunkowo blisko. Ja swego czasu policzyłam sobie koszt dojazdu do Berlina (2*600 km, ok 600 zł) to cenowo już tak atrakcyjnie mi nie wychodzi... plus 7h jazdy, czyli strata dodatkowego dnia urlopu... Wiadomo, większy wybór lotów i kierunków... Może kiedyś oferta będzie na tyle atrakcyjna, że się zdecyduję....


Ty masz parę wysp z Katowic/Krakowa i "wystarczy" ostro śledzić ceny :)



piekara114 napisał(a):Pojedziemy w końcu na ten Mirrador :?:[/b]


No , może? Ale Ty zdaje się byłaś ;)

no, ale Latarnię odpuściłaś, a tam droga bardzo dobra, czym byłem zaskoczony :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.02.2024 17:16

Playa Cofete i Faro Punta de Jandia

Jedziemy dalej na zachód wyspy szutrem
Obrazek

Słabej jakości
Obrazek

Obrazek

Dojeżdżamy do rozstajów dróg - w prawo na Mirador nad Cofete i dalej na Playa Cofete. W lewo do latarni - na najdalej na południe wysunięty punkt wyspy
My wpierw jedziemy na Mirador. Jest tutaj maleńki parking, a nawet dwa, ale na dosłownie kilka aut.
Wiatr wieje, ale nie tak jak u Betee, której wyrywało drzwi z rąk
Obrazek

Młody jednak czapkę przytrzymuje
Obrazek

Cofete jest really mighty
Obrazek

Jak wiadomo, nie wolno tam na dole się kąpać, bo oceaniczne prądy tutaj są bardzo mocne i zwodnicze
Obrazek

Ten szczyt na środku zdjęcia ma 800 metrów - niby niewiele, ale przewyższenie robi swoje. Tam właśnie jedzie się w dół - my odpuściliśmy, bo już wcześniej wybraliśmy latarnię
Obrazek

Potęga natury
Obrazek

w drugą stronę
Obrazek

No, zdjęcia się powtarzają, ale ten mirador to jest naprawdę z tych "WOW"
Obrazek

Tutaj trzeba koniecznie dojechać, bez względu na to, że szuter jest w bardzo złym stanie (te 4-5 km przed miradorem)
Obrazek

Mimo wolnych miejsc parkingowych dwa czy trzy samochodu - jedne po drogim zatrzymywały się na zakręcie drogi - naprawdę, jak coś takiego widzę, to od razu robi mi się słabo z ludzkiej......małej wrażliwości na innych....
Obrazek

Obrazek

No dobra, wracamy padaczkowatym szutrem znowu do rozstajów dróg - to jest tutaj dokładnie, niby stąd do miradora niedaleko, ale droga wspina się brzegiem góry i jest kręta.
Obrazek

i jedziemy naprawdę równym szutrem (dało radę 40-50km/h jechać, inni pędzili nawet szybciej) na Punta de Jandia.
Obrazek

Przyznam, że to miejsce nas zachwyciło, drapieżnością oceanu, spotykaniem się prądów i fal oraz możliwością spacerów tutaj
Obrazek

Do Latarni wejść nie było można
Obrazek

Ale nie szkodzi - jesteśmy na samym koniuszku Fuerty - tutaj walczą z sobą fale
Obrazek

w oddali miasteczko Puerto de la Cruz - w części zbudowane z kontenerów/przyczep
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Choć na mapie to miejsce wydaje się być nieduże, to aby dojść na "inną stronę" trzeba się sporo nachodzić
Obrazek

Obrazek

Moi już bardzo daleko odeszli
Obrazek

Obrazek

Puertito daleko
Obrazek

Obrazek

Kawał od latarni
Obrazek

Ogromne fale rozbijają się o niewysokie klify
Obrazek

Obrazek

Stoimy tak długie minuty i obserwujemy fale
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Spaść tam - pewna śmierć
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wracamy
Obrazek

Jest późne popołudnie - długie cienie są :)
Obrazek

Jesteśmy już w miejscu, w którym szuterek jest niezły - bliżej Morro Jable
Obrazek

Wulkaniczna wyspa
Obrazek

Obrazek

hihi
Obrazek

Chwila dla fotografów
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zatrzymujemy się na zachód słońca przez samym Morro Jable
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

po zachodzie słońca od razu inne kolory
Obrazek

A! Tu jeszcze trochę widać słoneczko - jesteśmy przecież już tak jakby na południowo-"wschodniej" stronie wyspy
Obrazek

Obrazek

Na chwilę zatrzymuję się jeszcze przy latarni w Morro
Obrazek

Takie ścieżki i deptaki to można powiedzieć pewnego rodzaju symbol Fuerty - tutaj jest wszystko dla ludzi
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tutaj jest np. mnóstwo darmowych miejsc parkingowych - to mi się podoba na Kanarach - nie ma terroru płacenia za parkowanie ,oczywiście w wysokim sezonie nie jest łatwo o miejsce)
Obrazek

Wieczorem zajeżdżamy do Lidla, do Lydla, do Lydla, taka ciekawostka.... 0,7 wódki za 6 Oiro...
Obrazek

to był świetny dzień!

:papa: :papa:
AgaGy
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 14.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaGy » 18.02.2024 21:30

Kolejna ciekawa relacja ze świetnymi zdjęciami! Będę zaglądać. :tak:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Hola! Dwie Wyspy (Fuerteventura+Lanzarote) zimą :) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone