Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wulkaniczna wyspa - Fuerteventura

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Wulkaniczna wyspa - Fuerteventura

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.01.2024 19:36

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 13.01.2024 19:52

Chętnie poczytam 8)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 13.01.2024 20:27

Ja też z przyjemnością pogrzeję się w słoneczku :D 8)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.01.2024 20:27

Beti dawaj tylko szybko dawaj, ponieważ to jest bardzo interesujący kierunek. Kiedy byliście?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.01.2024 22:18

¡Hola!

Miło Was Dziewczyny tu widzieć, Tony Ciebie oczywiście też :mg: Czyżbyś zaraz na ferie tam leciał?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.01.2024 22:38

piekara114 napisał(a):¡Hola!

Miło Was Dziewczyny tu widzieć, Tony Ciebie oczywiście też :mg: Czyżbyś zaraz na ferie tam leciał?


Może się tak zdarzyć ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.01.2024 22:41

Do Twojego terminu ferii już tuż tuż, na pewno relacji nie skończę, więc jak masz pytania to pisz tu czy na priv

Ale Ci zazdroszczę, bo z przyjemnością bym tam się przeniosła (i nie chodzi o mróz czy śnieg, bo mi one nie przeszkadzają)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.01.2024 22:46

Słowem wstępu

Po powrocie z lipcowej Grecji cały czas nie wiedziałam, co będzie z naszym jesiennym urlopem. Chcieliśmy się gdzieś wybrać w październiku, ale już w czerwcu okazało się, że będę musiała zorganizować udział firmy, w której pracuję, na dwóch różnych targach branżowych, jedne końcem września, a drugie 3 tygodnie później, co całkowicie wykluczyło październik z możliwości wyjazdu… Tym samym długo nic nie planowaliśmy i zabraliśmy się za to tak na poważne we wrześniu…. Termin listopad, innej opcji nie ma :oczy:

Pomysł na Maroko odleciał wraz z wrześniowym trzęsieniem ziemi… Nieśmiało spoglądałam na Izrael, ale wtedy rakiety nad Tel Awiw nadleciały i pomysł musiał odlecieć w kosmos na zdecydowanie dalszą przyszłość…
Gruzja? Nieeee... chcemy morza, fajnej plaży, coś brak nam ciepła po Grecji, takie jakieś wrażenie mieliśmy….
Egipt też odleciał z Izraelem…
Najdłużej utrzymywał się pomysł na Maltę lub na wyjazd typu all do Turcji…. Ale….. obie opcje miały spore ALE… Malta – jakoś nie możemy tam dobrzeć od kliku lat i cały czas nie jesteśmy przekonani co do wyspy, no i czy pogoda w listopadzie spełni nasze oczekiwania… Turcja – Pan M. stale nie przekonany do samego kraju, a mi region nie do końca pasuje, bo w listopadzie, aby złapać słońce trzeba wybrać region Riwiery Tureckiej, a mi bardziej pasowałby północny region Turcji Egejskiej z Efezem na czele…

I tak sobie czekaliśmy….
…..i dokładnie 10 października trafiam na połączenie na Fuerteventurę 1-8 listopada (ze względu na święto i wolne naszego Studenta wolałabym później) w cenie 209 zł w jedną stronę :bojesie: Cena rewelacyjna :idea: Późniejszy termin jest droższy, ale i tak za 2 bilety z kabinówkami i miejscem w samolocie zamknęłabym się w cenie 1200 zł/os., co uważam za rewelacyjną cenę jak na długość lotu, ponad 3,5 tys. km. Już jakiś czas temu mówiłam sobie, że jak trafię lot za osobę poniżej tysiaka to trzeba lecieć :mg: wprawdzie patrzyłam na Teneryfę, ale jako że Kanarki to dla nas teren nieznany, w sumie nie ma znaczenia, gdzie polecimy :mg:

Sprawdzamy ceny noclegów i samochodu i jest ok, nie ma co narzekać, coś znajdziemy i to nawet w akceptowalnej cenie… Ale nie możemy podjąć ostatecznej decyzji,
lecieć czy nie,
Fuerta czy all w Turcji….

Cena skacze do góry o 50%, ale dalej jest dobrze, a potem spada i decydujemy się kupić bilety… Niestety strona wizz jest nam nieprzychylna i nie udaje się założyć rezerwacji, raz, bo okazało się, że u nich trzeba opcję bagażową wybrać na samym początku i mnie wywalało z połączenia, a jak już wybrałam od razu typ bagażu to nie chciało przejść do ostatniego etapu płatności :ciska: Jak nie to nie…
Kolejnego dnia (wtorek 17 października) zniechęcona zaglądam w pracy w telefon, bilety dalej są 8O wieczorem stwierdzam, że spróbujemy jeszcze raz… cena spadała jeszcze trochę, choć tego pierwszego poziomu nie osiągnęła i rezerwację udaje się zrobić i opłacić :oczko_usmiech:
Lecimy na Fuerteventurę – wyspę słońca i wiatru…..

Cena biletów: kupiłam po 229 zł i 299 zł powrót, po dokupieniu dwóch kabinówek, miejsc w samolocie (276 zł za 4 miejscówki! masakra) oraz przynależność do WDC (165 zł), aby mieć zniżkę już na ten lot z karty zabiera mi 1905 zł, co uważam za świetną cenę za 2 osoby (bez klubu WDC cena byłaby o 50 zł wyższa, więc się opłaciło, a klub na cały rok), a bilety kupowane w sumie tuż przed lotem.

Od razu robimy rezerwację samochodu – tu miałam wcześniej dobre rozeznanie i wiedziałam, że trzeba od razu uderzać do wypożyczalni Cicar. Rezerwujemy najmniejsze auto z odbiorem na lotnisku w cenie 146,83 eur za cały tydzień – i to jest cena :mg: nie to co na Sycylii….. Dobrze, że zrobiliśmy rezerwację od razu, bo kilka dni później w tej naszej wypożyczalni nie było już żadnych dostępnych samochodów na nasz termin (na fb ludzie się żalili), a jak na miejscu zauważyłam flotę samochodów mają duuuużąąąą…

Z noclegami idzie już zdecydowanie gorzej, bo wybór jest niewielki… Nie mieliśmy żadnych preferencji co do miejscowości, tyle, aby jedna była na południu, a druga gdzieś w środku wyspy… Niby wyspa niewielka (między dwiema skrajnymi miejscowościami odległość wynosi ledwie 140 km, a jeśli licząc tylko drogi asfaltowe to 120km), ale nie chcieliśmy też zbyt dużo czasu stracić w samochodzie. Pierwszy nocleg rezerwujemy, drugi po kilku dniach….

Potem jadę na targi na 5 dni i to była jedyna szansa na opracowanie planu zwiedzania :lol: …. Jak to dobrze nie znać lokalnego języka i mieć więcej czasu :lol: … Dzięki temu pochłaniam kilka blogów (wszędzie to samo się powtarza, no wyspa wielka nie jest) i na mapie oznaczam miejsca do zobaczenia…
Fuerteventura to nie jest wyspa zabytków, więc będziemy raczej dostosowywać się do zastanej rzeczywistości…
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4702
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 13.01.2024 23:17

Na wyspach Kanaryjskich nie byłam, więc chętnie poczytam i pooglądam.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 13.01.2024 23:34

Uwielbiam te samolotowe rozkminy - nie byłam nigdzie na Kanarach, więc wszystko jedno :lol: (U mnie do niedawna - nie byłam w Hiszpanii, więc miasto dowolne :lol: Teraz znowu zmieniłam na Włochy, jeszcze zobaczymy :lol:)

I teraz już wiem, jak to cieszy, kiedy znajdzie się tani lot :mg: To napięcie - czekać czy kupować :ciska: To są emocje! :verryhappy:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.01.2024 23:44

Palmy, lazury i pustkowie - bardzo zachęcające. :D
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 14.01.2024 11:21

maslinka napisał(a):I teraz już wiem, jak to cieszy, kiedy znajdzie się tani lot :mg: To napięcie - czekać czy kupować :ciska: To są emocje! :verryhappy:
Witaj w KLUBIE :lol:
Ja właśnie wczoraj upolowałam ... Sycylię :hearts:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.01.2024 13:30

megidh napisał(a):Na wyspach Kanaryjskich nie byłam, więc chętnie poczytam i pooglądam.
Witam u mnie :D

maslinka napisał(a):Uwielbiam te samolotowe rozkminy - nie byłam nigdzie na Kanarach, więc wszystko jedno :lol: (U mnie do niedawna - nie byłam w Hiszpanii, więc miasto dowolne :lol: Teraz znowu zmieniłam na Włochy, jeszcze zobaczymy :lol:)
U mnie często tak jest :D Trafi się kierunek z dobrą ceną, więc czemu nie :lol: Jak są takie dwa czy trzy jednocześnie, decyduje czynnik kosztowy (jakoś trzeba podjąć decyzję). Chyba tylko raz poleciałam dokładnie tam, gdzie wymyśliłam i był to Cypr :mg:

mysza73 napisał(a):
maslinka napisał(a):I teraz już wiem, jak to cieszy, kiedy znajdzie się tani lot :mg: To napięcie - czekać czy kupować :ciska: To są emocje! :verryhappy:
Witaj w KLUBIE :lol: :
:lol: :lol: :lol: Czyli wpadłaś :lol: :lol: Ciekawe co wygra: ES czy IT?

Mikromir napisał(a):Palmy, lazury i pustkowie - bardzo zachęcające. :D
Witaj :D Powiem Ci, że bardzo zachęcające, zwłaszcza widoki, takie całkiem inne :D
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 14.01.2024 14:53

piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):
maslinka napisał(a):I teraz już wiem, jak to cieszy, kiedy znajdzie się tani lot :mg: To napięcie - czekać czy kupować :ciska: To są emocje! :verryhappy:
Witaj w KLUBIE :lol: :
:lol: :lol: :lol: Czyli wpadłaś :lol: :lol: Ciekawe co wygra: ES czy IT?

I-TA-LIA, I-TA-LIA, I-TA-LIA :verryhappy:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.01.2024 15:00

Okolice Walencji wiosną cieplejsze :D

Mam nadzieję, że Aga się pochwali na co się zdecydowała.
Następna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wulkaniczna wyspa - Fuerteventura
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone