Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wulkaniczna wyspa - Fuerteventura

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4702
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 03.03.2024 23:01

piekara114 napisał(a):Obrazek

Sama weszłaś na to "U", czy ktoś Ci pomógł :oczko_usmiech:.

Dzięki za ciekawą i szczegółową relację.
Może kiedyś wybiorę się na tę wyspę, to na pewno skorzystam z informacji tutaj zawartych.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.03.2024 23:07

Sama się wdrapałam :lol: :lol: chciałam na V, aby zasłonić to graffiti, ale się nie udało... U bardziej współpracowało :lezekwicze:
Na wyspie jest zaskakująco dużo takich napisów...

Jak będziesz szukać czegoś na jesień, zimę to polecam archipelag :D myślę, że każda wyspa będzie dobrym wyborem, a która najlepsza, to możemy ocenić dopiero jak każdą lub większość poznamy...

Zaraz będzie podsumowanie :mg:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.03.2024 23:24

PODSUMOWANIE

Fuerteventura jest mniej znana niż Teneryfa i Gran Canaria i za pewne przez to jest mniej turystyczna (co nie znaczy, że nie jest turystyczną wyspą :!:), choć jak się przypatrzy uważniej to liczba hoteli i miasteczek, która powstała pod turystów jest zaskakująco duża. Jednego dnia na wyspę przylatuje 70-100 samolotów, czyli jednego dnia na wyspę przybywa około 16 tys. glównie turystów 8O - ogromna ilość, a całkiem nieodczuwalna 8O 8O Język polski słyszeliśmy tylko na lotnisku. Nigdzie nie spotkaliśmy tłumów takich jak w Hvarze, Zadarze czy Makarskiej, fakt, byliśmy poza szczytem sezonu, ale na Kanarach sezon jest cały rok (a jak widać turyści są masowo dostarczani na wyspę), a mimo to jest miejsce i przestrzeń dla każdego, nigdzie nie odczuwaliśmy tłumu…

Fuerteventura przyciąga swoimi piaszczystymi plażami, choć na mnie większe wrażenie zrobił krajobraz i ogromna przestrzeń, miejscami całkiem jeszcze dzika, tylko trzeba wyjechać poza Morro Jable, Corralejlo, Costa Calma czy inne twory turystyczne.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

W planie mam powrót, bo mimo że na wyspie nic nie ma to jeszcze trochę miejsc zostało do zobaczenia….
Co odpuściliśmy :?: Świadomie lub tak wyszło… Niestety czas nie jest z gumy i trzeba wybierać, a gnać z miejsca na miejsce, aby zaliczyć ile się da, bo jesteśmy, nie chcemy, chyba już z tego wyrośliśmy albo tak mocno greckie siga siga już w nas siedzi, ale jednocześnie tylko siedzieć na plaży to zdecydowanie nie:
- Isla de Lobos
- stanowisko archeologiczne Poblado de La Atalayita
- Barranco de Las Peñitas – było blisko…
- Arco de las Peñitas
- Playa del Jurado ze skalnym okienkiem – warunki na morzu nie sprzyjały
- popływać w Piscina Natural - warunki na morzu mocno nie sprzyjały
- Willa Wintera i plaża Cofete – choć już blisko było
- skalny krokodyl w La Pared
- Oasis Wildlife – za parę lat
- Mirador Astronómico de Sicasumbre
- Pico de La Zarza – najwyższy szczyt Fuerteventury (807 m.n.p.m)

Po poznaniu wyspy kolejny raz zdecydowałabym się na noclegi w Morro Jable i Corralejo (ewentualnie El Cotillo) – te dwa miejsca najbardziej mi pasują na wieczorne szwendanie się bez samochodu, a jednocześnie są dobrym punktem wypadowym na całodzienne wycieczki. Zresztą ogromnym plusem większych miejscówek są ich długie i dość szerokie promenady nad samym oceanem, którymi można przyjemnie wieczorami spacerować…. Dla mnie to ogromy plus :!:

Koszt - ok. 6000 zł/2 os.:
- loty: 1905 zł
- parking lotniskowy + dojazd: 200 zł
- ubezpieczenie KL: 164,00 zł
- noclegi łącznie: 374,20 EUR (średni cena 46,78 eur/dobę)
- samochód: wynajem 146,83 eur + 60 eur na paliwo, zrobiliśmy 671 km, średnie spalanie 500tki (hybryda) 6,49 l
- parkingi: 0 eur
- wejściówki: 0 eur
- jedzenie, zakupy: ciężko powiedzieć, bo część kartą, a część gotówką, a nie zliczyłam zaraz po powrocie dokładnie, ale ok. 200-250 eur (to tam max)
- alkohol na lotnisku – smaczna pamiątka: 27,85 eur….
Wspomnienia: bezcenne :hearts:


Fuerteventura nas mega zaskoczyła i wciągnęła :hearts: i na pewno ponownie się na archipelagu pojawimy, i mam nadzieję, że szybciej niż później…. Zresztą jest to jeden z pomysłów na najbliższy kwiecień, ale co wyjdzie….

I to już całkiem koniec tej relacji. Dziękuję tym, którzy mi towarzyszyli i się udzielali, łatwiej się pisze dzięki Waszemu udziałowi :D

:papa:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 04.03.2024 10:58

Bardzo dziękuję za relację. Kiedyś na pewno będzie trzeba "upchnąć" w kalendarzu Fuertę :serduszka: Tylko może w innym okresie/terminie, bo tak jak widzę to takie sezony "poza sezonem" ;) to chyba nie ma takiej pogody cały czas słonecznej. Przynajmniej u Ciebie na zdjęciach jest trochę pochmurnych krajobrazów ;)
Nie zmienia to faktu, że nie trzeba mnie przekonywać do odwiedzenia tej wyspy - a Twoja relacja tylko potwierdza jak piękne są to rejony :proszedzieki: :hearts:

pozdrawiam, Michał
crooopka
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 01.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) crooopka » 04.03.2024 11:47

Dzięki za relację i przypomnienie niektórych znanych mi miejsc :)

Potwierdzam, że w porcie w Morro Jable można spotkać płaszczki :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 04.03.2024 12:01

Świetna relacja Betee-jak zwykle zresztą

Sporo na kolejny raz. Jeśli jednak to był Twój pierwszy Kanarek to polecam wybrać się na Tene lub GC, tam nagromadzenie atrakcji i widoki jeszcze większe/lepsze :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.03.2024 14:29

majkik75 napisał(a): Tylko może w innym okresie/terminie, bo tak jak widzę to takie sezony "poza sezonem" ;) to chyba nie ma takiej pogody cały czas słonecznej. Przynajmniej u Ciebie na zdjęciach jest trochę pochmurnych krajobrazów ;)
Na pogodę nie mamy wpływu. Kolejny tydzień był mega upalny, po 30 st. i prawie bezwietrzny. Z kolei ostatnie dni, jak donoszą na fb, był mocno wietrzny i opalać się można było tylko w mocno zasłoniętych miejscach, nawet nad basenami było trudno. Nam trafiły się 2 gorsze dni (na 7), ale codziennie było ciepło (a ja jestem zmarzluch), tylko jeden dzień nie kąpałam się w oceanie :mg:
Dla mnie Kanarki zdecydowanie w okresie jesień-zima-wiosna. Latem nie planuję tam lecieć, skoro w bliższej Europie jest cieplejsza pogoda i co dla mnie ważne, nie ma tego dziwnego zamglenia, które widziałam u Ciebie i w Beaty relacji (to mi się całkiem nie podobało i myślałam, że też tak będzie w listopadzie, ale jak potem się dokształciłam w temacie to taki efekt jest właśnie latem).

crooopka napisał(a):Dzięki za relację i przypomnienie niektórych znanych mi miejsc :)
Cieszę się, że przywołałam miłe wspomnienia. A jakie inne Kanarki miałaś okazję odwiedzić? I jak każdą z nich oceniasz i jaki jest Twój subiektywny ich ranking.

crooopka napisał(a):Potwierdzam, że w porcie w Morro Jable można spotkać płaszczki :D
Zazdroszczę. Ale ja jeszcze się tam pojawię :mg:

tony montana napisał(a):Świetna relacja Betee-jak zwykle zresztą
Dzięki

tony montana napisał(a): Jeśli jednak to był Twój pierwszy Kanarek to polecam wybrać się na Tene lub GC, tam nagromadzenie atrakcji i widoki jeszcze większe/lepsze :)
Pierwszy, pierwszy :mg: Taki jest też plan ten bardziej realny, choć najbardziej ciągnie mnie na Lanzarote i La Gomera.


:papa:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 04.03.2024 16:31

Dziękuję, pięknie było (nawet jeśli pogoda niekoniecznie wymarzona), a w relacji jak zwykle u Ciebie, sporo praktycznych informacji. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się je wykorzystać ;). W tym roku niestety nie zapowiada nam się jakikolwiek wypad poza granice naszego kraju, a przynajmniej nie samolotowy, bo na ściśle określone terminy raczej się nie zdecydujemy. Może coś autem, ale wówczas Grecja :roll: za daleko, gdyby zaistniała konieczność skrócenia urlopu.
Tak więc, Fuerta może kiedyś, byłoby fajnie :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.03.2024 17:04

Beata, dzięki za relację i za praktyczne wskazówki w podsumowaniu :D

Kiedyś na pewno się przyda 8)
crooopka
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 01.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) crooopka » 04.03.2024 18:01

crooopka napisał(a):Dzięki za relację i przypomnienie niektórych znanych mi miejsc :)
Cieszę się, że przywołałam miłe wspomnienia. A jakie inne Kanarki miałaś okazję odwiedzić? I jak każdą z nich oceniasz i jaki jest Twój subiektywny ich ranking.


Oprócz Fuerty byliśmy na Teneryfie i Lanzarote. I ciężko mi jednoznacznie stwierdzić, która najfajniejsza :lol:
Teneryfa najbardziej różnorodna (nigdy nie zapomnę zjazdu na wybrzeże z Teide, kiedy pod nami było morze chmur - cudowny widok! Tene ma również klimatyczne miasteczka), ale mnie nie przekonują te wielkie kurorty i wielgaśne hotele, a tych szczególnie na płd Tene jest dużo).
Fuerta dla mojego P. jest nr 1 ze względu na piękne plaże, szczególnie Cofete i Corralejo.
U mnie na delikatne prowadzenie wysuwa się raczej Lanzarote - podoba mi się, że jest taka "estetyczna" - nie ma wielkich billboardów, molochów, plaże też ma ładne :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.03.2024 21:51

maslinka napisał(a):Beata, dzięki za relację i za praktyczne wskazówki w podsumowaniu :D

dangol napisał(a):a w relacji jak zwykle u Ciebie, sporo praktycznych informacji.

Dziękuję za docenienie. Sama lubię w relacjach praktyczne informację, więc i w mojej muszą one być :mg:

maslinka napisał(a):Kiedyś na pewno się przyda 8)
Fajna alternatywa w dobie kurczącej się ilości śniegu...

dangol napisał(a):Tak więc, Fuerta może kiedyś, byłoby fajnie :D
Czego serdecznie Ci życzę, oby tylko zdrowie dopisało.

dangol napisał(a):W tym roku niestety nie zapowiada nam się jakikolwiek wypad poza granice naszego kraju, a przynajmniej nie samolotowy, bo na ściśle określone terminy raczej się nie zdecydujemy. Może coś autem, ale wówczas Grecja :roll: za daleko, gdyby zaistniała konieczność skrócenia urlopu.
Z tego co widzę to pomysłów Wam na szwendanie nie brakuje, więc pewnie coś ciekawego bliżej też wymyślicie.

crooopka napisał(a):U mnie na delikatne prowadzenie wysuwa się raczej Lanzarote - podoba mi się, że jest taka "estetyczna" - nie ma wielkich billboardów, molochów, plaże też ma ładne :)
I to mi się podoba :mg:

:papa:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 05.03.2024 00:43

Dziękuję za relację, podoba mi się Fuerteventura w Twoim wydaniu. Fajnie, że napisałaś jaką miejscówkę wybrałabyś następnym razem, będzie mi łatwiej gdy będę szukała czegoś w razie wyjazdu. Jest duża szansa, że na jesieni polecimy na którąś z Knanaryjskich, wszystko zależy od cen biletów. Jako alternatywę mam Sycylię, Maderę, Cypr i Maltę :lol: . Wszystkie są piękne i wszystkie mnie przyciągają.
:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.03.2024 09:56

Wiola - cieszę się, że moja relacja może Ci się przydać. Co do miejscówek - trzeba sobie ustalić co się chce i co jest priorytetem, bo niestety nie da się w jednej mieć wszystkiego: życie nocne, klimat kurortowy, knajpki, dobra baza wypadowa. Morro Jable ma niewielką bazę noclegów prywatnych (w porównaniu do bazy hotelowej) i początkowo tu typowałam, ale wybrany nocleg zniknął zanim inne opcje przejrzeliśmy, no i cenowo też średnio za średnią jakość....

wiola2012 napisał(a): Jako alternatywę mam Sycylię, Maderę, Cypr i Maltę :lol:
Jak jesień to chyba Cypr najpewniejszy pogodowo z tych kierunków, choć zależy jak rozumiemy też jesień: wrzesień czy raczej październik/listopad :lol:

Na mojej liście jest i Madera i Malta (choć ta sporo niżej) i Maroko... z tych bliższych bardziej na teraz realnych kierunków....
Życia zabraknie, aby zobaczyć wszystko co się chce....

:papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 10.03.2024 20:36

Beata, dziękuję za piękną , rzeczową relację :proszedzieki: , której zakończenie ogarnąłem dopiero teraz . . .
Praktyczne wskazówki posłużą przy planowaniu pobytu na Fuereventurze , gdy przyjdzie na nią pora 8)


Pozdrawiam
Piotr
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.03.2024 21:10

Jak to mówią lepiej późno niż później :oczko:

Polecam wyspę, tak odmienna od tego co znam. Tylko u Ciebie podróż Osiołkiem będzie czasochłonna (bo koszt to względna kwestia), ale z drugiej strony, na emeryturze nic nie goni....

A zdradź, majowa Sycylia aktualna? Czy jednak inny kierunek?

:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wulkaniczna wyspa - Fuerteventura - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone