Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa VIR

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 27.07.2018 11:01

Nieee, no nie jest aż tak źle. Plaże są, ale zupełnie nie wpasowują się w mój klimat :) Dlatego mówię że Vir i Rab mogłyby dla mnie podzielić los Atlantydy :wink: Ja potrzebuję skał :wink:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 27.07.2018 11:04

Czyli trochę inny kontekst niż
Jak mówią, "widziały gały co brały", więc współczuć Ci nie będę :wink:


Warto więc pisać np "jest ok, ale mi nie pasuje to czy tamto... " :wink:

pozdrawiam, Michał
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 27.07.2018 11:27

Lubię ludzi wkurzać :wink: Vir ma sporo plaż. Piasek na nich bardziej przypomina ziemię niż piasek jaki jest nad Bałtykiem. Mam znajomego który Virem się zachwyca, bo wypoczywają na kocyku na trawie, a dzieci z tego błotka zamki budują :) Przy brzegu woda wygląda jak na Turawie albo innym stawie, bo błotko skutecznie przez dzieciarnię zbełtane 100 albo więcej metrów w głąb Jadrana. Jest oczywiście dla niektórych plus, właśnie że można sobie pójść kilkadziesiąt albo i ponad 100 metrów w głąb morza i woda sięga do pasa, ale tak jak napisałem nie mój klimat. Dla mnie i mojej familii może być od razu 100m :D
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 27.07.2018 11:36

Spoko :oczko_usmiech:
Ale chyba nie wszystkie plaże takie są "błotniste", to co udało mi się znaleźć na zdjęciach / filmach, pokazuje, że owszem takie plaże też są, ale są również te typowe "kamieniste" ...
Na pewno takie plaże są w kierunku Nin.

pozdrawiam, Michał
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 27.07.2018 12:12

Tak, w Ninie masz najpierw taką błotnistą, która później przechodzi w skałki. Nie wiem tylko czy nie są one przypisane pod apartamenty przy drodze, bo są tarasy wybetonowane i schodki do wody. Będąc na miejscu coś na pewno znajdziesz :wink:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 27.07.2018 12:21

Rysio napisał(a):Tak, w Ninie masz najpierw taką błotnistą, która później przechodzi w skałki. Nie wiem tylko czy nie są one przypisane pod apartamenty przy drodze, bo są tarasy wybetonowane i schodki do wody. Będąc na miejscu coś na pewno znajdziesz :wink:


Właśnie i na pewno napiszę relację :papa:

pozdrawiam, Michał
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 10.08.2018 18:49

No i po VIRze ;) Dziś nad ranem wróciliśmy :)

Nie będę tu opisywał szczegółów, będzie relacja to tam zapraszam do poczytania.

Tylko tak przytoczę tu cytat kogoś

Marsallah napisał(a):Niezmiernie cieszę się, że istnieją entuzjaści takich miejsc jak Otok Vir. Przekąs jest tu tylko częściowy, ponieważ całkiem na serio raduje się me serce (i dusza), że w tzw. "innych" miejscach będzie o te parę setek/tysięcy ludzi mniej - na plaży, w sklepie, na parkingu, na bramkach autostrady... :)


i napiszę, że niezmiernie cieszę się, że istnieją entuzjaści takich miejsc jak Makarska, Korcula, Lokva, Omiś, itp. Przekąs jest tu tylko częściowy, ponieważ całkiem na serio raduje się me serce (i dusza), że właśnie w takich miejscach jak VIR będzie o te parę setek/tysięcy ludzi mniej - na plaży, w sklepie, na parkingu, na bramkach autostrady... :) :lol: :papa:

pozdrawiam, Michał :hut:
pawlito31
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 03.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlito31 » 25.08.2018 06:41

Byliśmy na przełomie lipca i sierpnia na tej cudownej wyspie. Starsze wpisy wprowadzają bardzo w błąd ponieważ wyspa piękna żadnych szambiarek stert śmieci i innych cudów nie ma. Szambiarki to beczkowozy rozwożące wodę pitną do przydomowych zbiorników. Sama wyspa piękna i różnorodna. my byliśmy od południowej strony - woda czyściutka plaża z drobnych kamyków wygodna wystarczy coś pod tyłek i jest ok . Snurkowanie w tej okolicy sama przyjemność - różnorodność widoków nad i pod wodą wspaniała . Dużo jeżowców trzeba uważać. Czerwone klify rewelacyjne widoki -ciężko wejść do kody bo ostre skały ale woda najczystsza na całej wyspie. Plaże piaszczyste też odwiedziliśmy ale nie mają one nic wspólnego z plażami Bałtyku.Drogi wąskie trzeba uważać czasami źle oznaczone ludzie jeżdżą pod prąd na jednokierunkowych. centrum ożywa wieczorem sklepy i knajpy otwierają się ok 17 . Ogólnie na wyspie drożej niż na lądzie . 1 kg bodajże świeżej doraty 130 kun na lądzie 80. Dla małych dzieci polecam plażę przy wjeździe na wyspę pod mostem - długo płytko i mnóstwo muszelek a woda najcieplejsza. Ogólnie jestem pod wielkim wrażeniem wyspy wysokie góry od strony lądu blokują chmury więc rzadko tam pada w czasie naszego pobytu 10 na 10 słońce i bardzo wysoka temperatura. W drodze na plaże polecam zerwać u kogoś figę zieloną - najlepsza na świecie.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 25.08.2018 18:48

pawlito31 napisał(a):(...) Starsze wpisy wprowadzają bardzo w błąd ponieważ wyspa piękna żadnych szambiarek stert śmieci i innych cudów nie ma. Szambiarki to beczkowozy rozwożące wodę pitną do przydomowych zbiorników. (...)

Nieco mijasz się z prawdą, są faktycznie na wyspie miejsca urokliwe, nikt też nie robi gruzowizka, ani nie wylewa szamba na plaży albo na podwórku. Uroczych miejsc jest sporo, a woda faktycznie (o dziwo?!) jest czysta (są jeżowce)... Niemniej jednak śmieci wywala się w centralnej części wyspy, często bezpośrednio przy drodze, szambiarki zwykle zjeżdżają szutrem nieco wgłąb.

Obrazek
Obrazek
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 29.08.2018 07:48

pawlito31 napisał(a):Byliśmy na przełomie lipca i sierpnia na tej cudownej wyspie. Starsze wpisy wprowadzają bardzo w błąd ponieważ wyspa piękna żadnych szambiarek stert śmieci i innych cudów nie ma. Szambiarki to beczkowozy rozwożące wodę pitną do przydomowych zbiorników. Sama wyspa piękna i różnorodna. my byliśmy od południowej strony - woda czyściutka plaża z drobnych kamyków wygodna wystarczy coś pod tyłek i jest ok . Snurkowanie w tej okolicy sama przyjemność - różnorodność widoków nad i pod wodą wspaniała . Dużo jeżowców trzeba uważać. Czerwone klify rewelacyjne widoki -ciężko wejść do kody bo ostre skały ale woda najczystsza na całej wyspie. Plaże piaszczyste też odwiedziliśmy ale nie mają one nic wspólnego z plażami Bałtyku.Drogi wąskie trzeba uważać czasami źle oznaczone ludzie jeżdżą pod prąd na jednokierunkowych. centrum ożywa wieczorem sklepy i knajpy otwierają się ok 17 . Ogólnie na wyspie drożej niż na lądzie . 1 kg bodajże świeżej doraty 130 kun na lądzie 80. Dla małych dzieci polecam plażę przy wjeździe na wyspę pod mostem - długo płytko i mnóstwo muszelek a woda najcieplejsza. Ogólnie jestem pod wielkim wrażeniem wyspy wysokie góry od strony lądu blokują chmury więc rzadko tam pada w czasie naszego pobytu 10 na 10 słońce i bardzo wysoka temperatura. W drodze na plaże polecam zerwać u kogoś figę zieloną - najlepsza na świecie.

Czyli byliśmy w tym samym momencie, jeśli piszesz o tym roku :)
My bardziej od pólnocno-wschodniej strony, z moim zdaniem trochę luźniejszymi plażami ;)

Relację prowadzę tutaj: vir-sierpien-2018-michal-t54573.html

pozdrawiam, Michał
Koniu1984
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 27.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koniu1984 » 20.01.2019 10:32

Witam wszystkich.
Nie wiem gdzie mógłbym wkleić to pytanie...
Chodzi mi o kontakt jeśli ktoś był lub zna informację odnośnie apartamentu pod adresem:
Chorwacja wyspa VIR Prezida XVI-18.
Jest to apartament do któregoż to właściciela miałem kontakt w telefonie ale uległ awarii i wszystko straciłem.
Jeśli ktokolwiek zna lub może mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny.
Z góry dziękuję.
Adam1991
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 27.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam1991 » 28.04.2019 20:39

Witam Was możecie coś powiedzieć o wyspie vir i campingu lola vir ??? Zarezerwowane tam i nie wiem czy dobrze zrobiłem.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 29.04.2019 14:05

Adam1991 napisał(a):Witam Was możecie coś powiedzieć o wyspie vir i campingu lola vir ??? Zarezerwowane tam i nie wiem czy dobrze zrobiłem.


O kampingu nic nie powiem, bo nie widziałem, ale o wyspie relację prowadziłem. Link parę postów wyżej.

pozdrawiam, Michał
Adam1991
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 27.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam1991 » 01.05.2019 21:21

Michał Dziekuje
Piotrek_k
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_k » 09.07.2019 21:49

Witajcie!

Jedziemy z rodzinką na mały last minute, w czwartek z rana będziemy na miejscu.
Ktoś chętny na małe piwko :) ?

Aa.. może ktoś niedawno był i podpowie jak Vir wygląda cenowo i atrakcyjnie pod kątem np. zakupu świeżej rybki celem upieczenia na grillu ?

Z góry dzięki :papa: :hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone