Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa KRK na początek.. co ? gdzie? i jak?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
migchel
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 19.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) migchel » 23.08.2023 01:41

Czy stara baska to nie jest wlasnie taki chlodniejszy region wyspy krk ? na forum rzuca sie w oczy narzekanie ze tam zimna woda i wiatry ?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10886
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 23.08.2023 07:30

No ale plaże piękne i były puste. Podałem propozycję. Ty rozkminiasz, decydujesz. Nie słyszałem, by podczas pobytu tam moja druga połówka - wyczulona na wiatr - narzekała. Zimną wodę to ja tam zastałem tylko w majówkę. Być może trafiłem na okno bezwietrzne i bez zimnych prądów, lub inaczej odczuwam zimno oraz nie nastawiałem się tam na ciepło dalmatyńskie.
Your choice. Nie wiem kiedy jedziesz, może Ktoś podpowie jeszcze, albo trzeba będzie znaleźć kompromis.
Ostatnio edytowano 23.08.2023 08:56 przez te kiero, łącznie edytowano 2 razy
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 23.08.2023 08:33

Byliśmy na wyspie zimą tego roku i zrobiła na nas bardzo dobre wrażenie.
Temperatura w lutym 18 st. :D , a widoki w Bašce boskie. Nie ukrywam, że będziemy chcieli tam wrócić na dłużej.
Tu jest fajnie pokazana,... zwłaszcza Stara Baśka w sezonie może być świetnym wyborem /plaże :hearts: /....

kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 23.08.2023 08:37

migchel napisał(a):Czy stara baska to nie jest wlasnie taki chlodniejszy region wyspy krk ? na forum rzuca sie w oczy narzekanie ze tam zimna woda i wiatry ?

Stara Baška to najpiękniejszy rejon tej wyspy jeżeli chodzi o plażowanie.
Nawet mała portowa jest fajna.
Ale piękna jest Surbova Beach. Zimniejszej wody będą 2x na wyspie w tych rejonach nie odnotowałem.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 23.08.2023 16:04

Zastanawiałem się czy warto kiedyś na tę wyspę pojechać. Po tym filmiku (dzięki Habanero) widzę że tak :)
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 24.08.2023 11:05

empire13 napisał(a):Zastanawiałem się czy warto kiedyś na tę wyspę pojechać. Po tym filmiku (dzięki Habanero) widzę że tak :)


Zdecydowanie warto. Ja zastanawiam się żeby pojechać tam jeszcze raz a byliśmy tam 10 lat temu:

krk-2013-gdzie-marzenia-staly-sie-rzeczywistoscia-t43750.html
migchel
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 19.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) migchel » 26.08.2023 09:45

Dzieki , przekonaliscie mnie . Rejon Starej Baski faktycznie piekny , tylko widze duzy problem z apartamentami w tamtej lokalizacji , albo na stronach ktorych wyszukuje nie ma nic , ale jakies pojedyncze niedobitki znacznie przekraczajaca srednia cene.. Nie wiem czy cos sie znajdzie. Jako drugą zaapasową miejscowosc co polecacie ?
Termin srodek wrzesnia-druga polowa .
Jeszcze takie pytanko czy do wiekszosc plaz w starej basce i basce niema spokojnego dojazdu ? Tak jak na mapie to wyglada to przewaznie wycieczki przez gory ? Z dzieckiem raczej bezpieczne dojscia wchodza w gre a nie spinaczki po skarpach .
Do ktorych fajnych plaz w tym rejonie jest w miare bliski dojazd ?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.08.2023 12:02

migchel napisał(a):Rejon Starej Baski faktycznie piekny , tylko widze duzy problem z apartamentami w tamtej lokalizacji , albo na stronach ktorych wyszukuje nie ma nic , ale jakies pojedyncze niedobitki znacznie przekraczajaca srednia cene.. Nie wiem czy cos sie znajdzie.

To przeglądałeś?
https://tzpunat.hr/hr/turisticka-ponuda ... object-top
albo przez agencję Žala tu:
https://www.google.com/maps/place/Zala+ ... ?entry=ttu
migchel
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 19.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) migchel » 27.08.2023 14:42

Dzieki , przejrze jeszcze to .
A co jako awaryjna druga miejscowosc ? Czy Punat bylby ok ze wgledu ze najblizej do starej baski ? Czy cos innego ?
mutrus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 23.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutrus » 28.08.2023 17:43

migchel napisał(a):Dzieki , przejrze jeszcze to .
A co jako awaryjna druga miejscowosc ? Czy Punat bylby ok ze wgledu ze najblizej do starej baski ? Czy cos innego ?



My wlasnie wrocilismy z Punat. Osobiscie uwazam, ze Punat to jest jakas alternatywa chociaz ja osobiscie nie mialbym ochoty codziennie mijac sie w waskiej Starej Basce z tymi wszystkimi samochodami. Alternatywa moglaby byc plaza Oprna ale trzeba bardzo uwazac gdzie parkujesz. Codziennie setki aut dostawalo mandaty za parkowanie na ulicy (wystarczylo jedne kolko na jezdni i od razu wlepiany byl mandat).
W Stare Basce polecam plaze Zala i Subova. Zala piekna, parking obok plazy ale w skalach jest ukryte zrodlo, ktore wyplywa na plaze i jest tam spory pas zimnej wody. Subova przepiekna i nie przepelniona ale ok 1km z parkingu przy Zala.

IMG_20230809_121015.jpg
Subova

IMG_20230809_084640.jpg
Zala
migchel
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 19.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) migchel » 29.08.2023 13:25

Dzieki wielkie . Czyli droga z Punat na Stara Baske jest kiepska do codziennej jazdy ?
Czyli Stara Baska jako pkt do plazowania i wypadowy na reszte wyspy : Vrbnik, Krk , Malinska , Baske , Blotko koło Silo itd jest też złym pomysłem ? Bo jednak bedzie trzeba rozumiem się tą drogą przedostać codziennie z miasta na Punat i dalej ?

Czy te parkingi przy Zali itd są bezplatne ? Czy raczej parkingi z Starej Basce są wszystkie platne ? A te przy drodze z mandatami ;) to rozumiem ze jakies wytyczone zatoczki parkingowe czy ludzie poprostu wzdluz drogi staja i niby ok ale jak na jezdzi to wtedy mandat tak ?

Jak wrociliscie z Punat to jestes na bieząco :) co polecasz a co odpuscic na wyspie ?
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 30.08.2023 16:54

mutrus napisał(a):Alternatywa moglaby byc plaza Oprna ale trzeba bardzo uwazac gdzie parkujesz. Codziennie setki aut dostawalo mandaty za parkowanie na ulicy (wystarczylo jedne kolko na jezdni i od razu wlepiany byl mandat).

Ale chwila, to na tej drodze nie wolno parkować z kołami jednej strony na poboczu, a drugiej na jezdni? czy to w ogóle taki przepis w całej Chorwacji??? Bo nigdy o czyś takim nie słyszałem, a często parkuję właśnie tak (jak nie ma możliwości inaczej).
mutrus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 23.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutrus » 31.08.2023 20:56

migchel napisał(a):Dzieki wielkie . Czyli droga z Punat na Stara Baske jest kiepska do codziennej jazdy ?
Czyli Stara Baska jako pkt do plazowania i wypadowy na reszte wyspy : Vrbnik, Krk , Malinska , Baske , Blotko koło Silo itd jest też złym pomysłem ? Bo jednak bedzie trzeba rozumiem się tą drogą przedostać codziennie z miasta na Punat i dalej ?

Czy te parkingi przy Zali itd są bezplatne ? Czy raczej parkingi z Starej Basce są wszystkie platne ? A te przy drodze z mandatami ;) to rozumiem ze jakies wytyczone zatoczki parkingowe czy ludzie poprostu wzdluz drogi staja i niby ok ale jak na jezdzi to wtedy mandat tak ?

Jak wrociliscie z Punat to jestes na bieząco :) co polecasz a co odpuscic na wyspie ?


To spróbuję po kolei:
Jeżeli chcesz zwiedzić wyspę to chyba lepiej szukać czegoś bardziej centralnie. My właściwie zwiedziliśmy tylko 4 plaze:
- Zala (Parking płatny 5€)
- subova (parking ten sam co Zala)
- plaże w Punat (tylko spacerem)
- SV. Marek w Risika (parking 4€)

Jeśli chodzi o Oprne i parkowanie. 2x tam przejeżdżałem popołudniu i dosłownie każde auto, które miało chociaż jedno kółko na jezdni (parkujesz wzdłuż drogi) miało mandaty pod wycieraczką. Na początek myśleliśmy z żoną, że to nakaz do zapłaty za parking ale przejeżdżając obok aut, które były kompletnie schowane nic za wycieraczką nie miały.
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 06.11.2023 13:20

Witam :) Za rok w drugiej połowie czerwca chcemy ponownie udać się do Cro i wybór padł na wyspę Krk z racji tego że wcześniej będziemy we Włoszech i jest po prostu blisko. Wcześniej jeździliśmy głównie do Dalmacji i raz na Istrię.
Nie znam Krk i zastanawiam się, którą miejscowość wybrać by była plaża z cieniem i w miarę płytkim zejściem do wody z racji, że jedziemy z dziećmi. Preferujemy małe miasteczka, ale nie wioski więc żeby coś się wieczorem działo ale też nie były to discoteki :)
Wstępnie wybór padł na Punat, ale sam nie wiem czy to dobra opcja więc będę wdzięczny za wszystkie wskazówki co do tego miasteczka, a jak macie inne opcje to też piszcie. Polecane apartamenty też będą mile widziane :)

Pozdrawiam
holz1
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) holz1 » 09.11.2023 09:10

Ja jeżdżę do Punatu od 4 lat. Wg mnie bardzo fajne miasteczko. Jedynym minusem jest to że najfajniejsze plaże są dosyć daleko od centrum. Ja dojeżdżam na plaże medane gdzie jest kilka atrakcji dla dzieci.
http://medane-beach.com/
Plus jest taki że nie ma za dużego zatłoczenia tej plaży i można wypocząć przez to że właśnie jest oddalona. Jeździ taka kolejka deptakiem ale ona jest dosyć droga
Niestety minusem od zeszłego roku jest koszt parkingu. Do tego roku kosztował około 20 Kun na 1 dzień a w tym roku 8-10 Eur niestety....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wyspa KRK na początek.. co ? gdzie? i jak? - strona 42
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone