Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa KRK na początek.. co ? gdzie? i jak?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 29.05.2022 21:16

Przemasss napisał(a):Witam.

Jedziemy ponownie do CRO z początkiem sierpnia. Wybór padł na wyspę Krk. 2 dorosłych i dziecko 5 lat. Potrzebujemy spokojnego miejsca, gdzie będzie można znaleźć plaże odpowiednią dla dzieci, a jednocześnie aby było miejsce do wieczornego spaceru i jakiś wybór knajp. .....

Ja jak zawsze ...... KRK (miasto) Może ciut drożej (choć niekoniecznie) ale wszystko masz.
Rafal80
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 04.04.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal80 » 30.05.2022 18:02

Gdzie na wyspie Krk można dobrze zjeść?
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 19.06.2022 21:45

Info z kategorii "ceny dziś": na plaży Oprna wynajęcie sprzętu wypoczynkowego to dzienny koszt j/n:
150 kn parasol i 2 leżaki
80 kn sam parasol
50 kn sam leżak
holz1
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) holz1 » 13.07.2022 13:06

Witam.

Nie jestem pewny czy dobrze kojarzę bo gdzieś widziałem jak ktos napisał że obok siebie są dwie plaże piaszczysta i kamienista i to właśnie chyba chodziło wyspę Krk. Kojarzy ktoś to miejsce??
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 31.01.2023 09:42

Dzień dobry. Oj dawno mnie tu nie było. Jakby ktoś się wahał to polecam znowu :roll: największą dziurę na Krk - Starą Baskę. Moje miejsce na ziemi :hearts:
prem2
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 02.05.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) prem2 » 02.05.2023 10:07

Cześć,
Wybieramy się z żoną i dwójką małych dzieci (4 i 5 lat) na Krk w drugiej połowie czerwca. Jako, że lubimy spokój i ciszę, oraz nie sprawia nam kłopotu dojazd autem, wybraliśmy wstępnie nocleg w okolicy Milohnici, niedaleko miejscowości Glavotok, na zachodnim krańcu wyspy.
Zauważyłem, że jest bardzo mało informacji o tych okolicach na wyspie, w związku z tym proszę o wypowiedzenie opinii na ten temat, każdego, kto był w tamtych okolicach, zwłaszcza w temacie:
- plaż, tych dzikich różnie - w opcji dojścia z dziećmi - w pasie od Poratu do Krk, poza tymi miejscowościami
- dlaczego tak mało informacji jest o tej części
- jak wygląda woda, jak dużo statków tamtędy pływa
- czy nie ma zanieczyszczenia, czy jest jakaś tajemnica w tej części, że tak mało osób o niej się wypowiada (miejsce starych dowozów, brak kanalizacji itp jak to bywa w Chorwacji)
przepol
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 23.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepol » 02.05.2023 11:24

Bo to jest najbrzydsza część Chorwacji. Nie ma tam nic ciekawego i nikomu nie polecam, dlatego spędzamy w miejscowości Brzac 4 wakacje i mimo że widzieliśmy Dalmację ciągle tam wracamy.

A na poważnie . Od Poratu przez Glavotoc i dalej na południe pod Linardici byliśmy chyba na każdej plaży (pieszo, kajak lub sup). Teraz jest zielony, drzewiasty, plaże z przyjemnym cieniem. Woda ekstra czysta, ilość ryb czy skorupiaków olbrzymia. Raj dla smorklingu. Jest kilka oficjalnych plaż z dojazdem
. Plaże dzikie dostępne od wody lub z pieszo. Bardzo popularne wśród naturystow.

Pierwszy raz tam byliśmy gdy dzieciaki miały 5 i 6 lat. Jeśli jeszcze ciągnięcie wózek ze sobą to będzie ciężko z dzikimi plażami.

Dlaczego jest mało informacji - bo to nie jest leniwa Chorowacja. Masz zawsze ten kilometr na plaże z buta. Na plażach nie ma atrakcji oprócz ciszy. Napoje czy jedzenie należy samemu zabierać. W Milochnic masz jeden sklep i dwie konoby. Drogie konoby. Miejsce jest ciche i spokojne. Nie ma dyskotek.

Napisz jeszcze jaki prześwit w aucie macie i czy może napęd 4x4. Nie jest to wymagane. Jak chcecie to zeskanuje mapę regionu ze ścieżkami i podrzucę z plażami które warto odwiedzić.

Podpowiem jak wyglądał nasz pierwszy kontakt z tym regionem 2018. Sobota dzień przyjazdu godzina 16. Plaża Makneli tyle ludzi że nie jak koca rozłożyć. 300 metrów ścieżka przez las i plaża Spena gdzie na 200 metrach plaży plażuje 10 osób. Taki spokój że szum fal usypia. Musieliśmy przestawić dzieciaki ze nie muszą krzyczeć bo jest naprawdę cicho i nie trzeba przekrzykiwać tłumu.
prem2
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 02.05.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) prem2 » 02.05.2023 11:57

przepol napisał(a): Na plażach nie ma atrakcji oprócz ciszy.

Nie ma dla mnie większej atrakcji niż cisza i woda :) Sam też dzieci uciszam ;) Ja z tych, co nie lubią wszelkich zanieczyszczeń, w tym zanieczyszczenia hałasem i światłem ;) W poszukiwaniu dziczyzny ograniczają mnie jedynie córki (4 i 5 lat), wózka już nie ma, ale drżę o nie przy chodzeniu po ostrych kamieniach :)

przepol napisał(a):Napisz jeszcze jaki prześwit w aucie macie i czy może napęd 4x4. Nie jest to wymagane. Jak chcecie to zeskanuje mapę regionu ze ścieżkami i podrzucę z plażami które warto odwiedzić.

Auris kombi - przedni napęd, ok 14 cm prześwitu, niewiele. Jak masz mapę (mam parę map, ale o mizernej dokładności) to będę niezmiernie wdzięczny, szczególnie jak zamieścisz opis. Google maps średnio się w terenie sprawdza, Open Street Map lepiej, ale ja już na zawsze fanem papierowych zostanę. Generalnie plan wygląda tak, że gdzie się da dojeżdżam autem, szutrowe, polne drogi, o ile nie uszkodzę auta są ok. I jeżeli zejście do plaży nie stwarza niebezpieczeństwa dla dzieci to idziemy. Jeżeli jest nieco ostrzej, to najpierw idziemy z dziećmi, a później idę po ekwipunek.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 03.05.2023 08:40

Na tej części Krku widzę, że plaże są znacznie poniżej miejscowości. Brzac leży na ~100-130 m.n.p.m., a Milohnići ~150 m.n.p.m. Niech @przepol mnie poprawi, jeśli się mylę, ale dojechać autem można na jakieś ~40-50 m.n.p.m. - skłaniam się ku temu, że to właśnie to buduje skromną popularność tego miejsca.
przepol
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 23.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepol » 03.05.2023 09:41

Ogarne dziś skan mapy i opiszę na spokojnie warunki.


W większości wypadków te 50 metrów w górę to standard. My z buta z Brac na plażę mamy 1 km pieszo i 110 metrów w pionie.
holz1
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) holz1 » 05.05.2023 12:34

prem2 napisał(a):
przepol napisał(a): Na plażach nie ma atrakcji oprócz ciszy.

Nie ma dla mnie większej atrakcji niż cisza i woda :) Sam też dzieci uciszam ;) Ja z tych, co nie lubią wszelkich zanieczyszczeń, w tym zanieczyszczenia hałasem i światłem ;) W poszukiwaniu dziczyzny ograniczają mnie jedynie córki (4 i 5 lat), wózka już nie ma, ale drżę o nie przy chodzeniu po ostrych kamieniach :)

przepol napisał(a):Napisz jeszcze jaki prześwit w aucie macie i czy może napęd 4x4. Nie jest to wymagane. Jak chcecie to zeskanuje mapę regionu ze ścieżkami i podrzucę z plażami które warto odwiedzić.

Auris kombi - przedni napęd, ok 14 cm prześwitu, niewiele. Jak masz mapę (mam parę map, ale o mizernej dokładności) to będę niezmiernie wdzięczny, szczególnie jak zamieścisz opis. Google maps średnio się w terenie sprawdza, Open Street Map lepiej, ale ja już na zawsze fanem papierowych zostanę. Generalnie plan wygląda tak, że gdzie się da dojeżdżam autem, szutrowe, polne drogi, o ile nie uszkodzę auta są ok. I jeżeli zejście do plaży nie stwarza niebezpieczeństwa dla dzieci to idziemy. Jeżeli jest nieco ostrzej, to najpierw idziemy z dziećmi, a później idę po ekwipunek.


Powiem ci że mnie trochę zaintrygowałeś bo od 4 lat jeżdżę na ta wyspę i zawsze stacjonuje w Punacie i moją plażą jest Medane - na samym końcu wszystkich plaż. Dojeżdżam tam autem bo jest duży parking i kawałek dalej są inne małe plażyczki i świetny kajobraz. Myślałem, że zjeździłem już całą wyspę ale tam gdzie mówisz jeszcze nie byłem :) A uwielbiam snurkować a z tego co piszesz jest co oglądać pod wodą.
przepol
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 23.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepol » 06.05.2023 10:47

Ja mam małe porównanie do snorkelingu.

Wiem tylko że rejon Makarskiej to pustynia, na wyspie Brac nie było fajnej plaży do snorkelingu a byliśmy na wielu plażach. Taka plaża Spena na Krk jest jedynie miejsce gdzie widziałem całe dno wyłożone vlasujami. Nie jeden czy dwa tylko całe dno jak łaka. Ławica na kilkaset chromisow też nie problem.
holz1
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) holz1 » 07.05.2023 18:56

Ja kiedyś w Primostenie miałem fajne miejsce. Była taka restauracja, która wyrzucała resztki do morza i kręciło się tam mnóstwo ryb różnej wielkości.
migchel
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 19.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) migchel » 22.08.2023 00:45

Wybieramy się pierwszy raz na wyspę . Mam pytanie czy któryś region KRK jest przyjemniejszy jesli chodzi o klimat ,pogodę , wiatry , cieple morze ? Szczegolnie jesli chodzi o wyjazd we wrzesniu .
W ktorych miejscowosciach znajdzie sie plazyczki mniej zaludnione lub nawet bezludne ;) tak zeby mozna bylo w spokoju poplazowac samemu ?
Ktora droga najlepiej jechac z poludnia polski na Krk ? Za makarską jezdzilismy przez czechy/slowacje/wegry wlot w gorican i potem autostradą do celu .. A tutaj tez wpadac w gorican i potem jak najlepiej ? Czy w ogole ta opcja przez wegry tez jest najkorzystniejsza ?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10859
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.08.2023 02:17

Proponuję jako miejscówkę wypoczynkową Starą Baškę i jej końcowe krańce.

Jeżeli odpowiada Wam droga z pominięciem Słowenii, to jak najbardziej można tak kontynuować jazdę jak dotychczas, bo rozumiem jedziecie od Budapesztu na Goričan i dalej Lučko-Bosiljevo-Čvor Ostrovica (dk501).
Jeżeli nie od Budy tylko od Rajka to oczywiście opcja przez Szombathely-Lenti-Goričan lub Szombathely-Lendava (opcją bez winiety Slo)-Čvor Varaždin i dalej j.w..
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wyspa KRK na początek.. co ? gdzie? i jak? - strona 41
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone