Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa VIR

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tajemniczy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 02.02.2008
Wyspa VIR

Nieprzeczytany postnapisał(a) tajemniczy » 02.02.2008 21:58

Witajcie,

W tym roku wybieram się poraz pierwszy do CRO. Wynajelismy apartament na wyspie Vir. Jeśli ktoś z Was był w tym rejonie i okolicy, podzielcie się wrażeniami. Czy wam sie podobało czy raczej odradzacie ten rejon. Napiszcie co ciekawego można zwiedzić i gdzie się udać.

Pozdrowionka
Dr.Watson
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 26.05.2005
Vir

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr.Watson » 03.02.2008 19:11

Byłem na Virze 2-lata temu.Apartamenty Bobovik na wschodnim brzegu.
Z Interhome.
Jest tam ciszej i spokojniej. Plaża platformy -beton i miejscami gruby żwir.
Jeżeli wolisz większy ruch to polecam zachodni brzeg - typowy kurort niezbyt duży ale ruchliwy i trochę tłoczny.
Fantastyczne zachody słońca na północno zachodnim klifie -chyba ze 30-40 m.
Jeżeli masz auto to można zwiedzić Zadar ,Nin podjechać na Pag-godzinka.
Z Viru jeżdżą autobusy w różne miejsca-cen nie znam.
Sklepy iknajpki w pobliżu z jednego brzegu na drugi 20 min z buta.
Fajne plenery można pochodzić.
Ja byłem zadowolony/4 os./
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 01.03.2008 12:46

Wyspa VIR jak sama nazwa wskazuje może nas narazić na pewne zawirowania pogodowe. W zeszłym roku podarł nam się tam nasz kochany namiocik, ktory w Cro był nie jeden raz. Duzo dyskotek i wiatru. Dobra baza wypadowa na zwiedzanie Zadaru. Wyspa niewielka. Fajny sklepik z francuskimi rogalikami ( wisnie, jabłka, czekolada). Ale plaże średnie, gruby żwir. Do plażowania weźcie karimaty.
tajemniczy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tajemniczy » 22.03.2008 18:05

nikt już nie był na tej wysepce? podbijam temat ;-)
jadrankika
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 18.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jadrankika » 22.03.2008 18:26

Czy już wpłaciłeś zadatek na wynajem ?? Jeżeli TAK -to nic ci nie napiszę .
tajemniczy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tajemniczy » 24.03.2008 16:06

narazie sie zastanawiam. tam akurat mam ofertę! PZDR
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.03.2008 16:33

Kiedyś planowałem Vir bo trafiłem na niezłą cenowo ofertę.
Odpuściłem sobie jednak bo cena to jedno ale.......widoki (moim zdaniem) coś nieteges, coś mi tam brakuje z Chorwacji.

Oceń sam - galeria ok. 200 zdjęć z Viru.
Pozdrav :papa:
Jędrzej
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 18.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrzej » 24.03.2008 18:34

Napiszę tak: Byłem na Vir w czerwcu 2006 - to był pierwszy raz w Cro.
Odczucia:
1.JEST SUPER - wiadomo pierwszy kontakt z Cro
2. Wprawdzie plaze mieliśmy 50 m od domu (wynajeliśmy parter a gospodarzy nie było), to jednak bylismy na niej tylko raz (beton, jeżowce)
3. Na Virze jest fajna plaza (chyba chodzi o tą z wspomnianym klifem), którą znalazłem zresztą dzięi informacjom z forum - jeśłi plażowaliśmy na Virze to właśnie tam - cisza, spokój, b. fajny klimat, polowania na kraby, jedyne w swoim rodzaju porowate kamienie w fantazyjnych kształtach, świetne miejsce dla początkujących nurków (z rurką)
4. Poza tym to co już napisano - dobre miejsce wypadowe, zwłąszcza, ze Vir połączony jest z lądem mostem
5. Nie wiem ile płacisz za kwatere, ja miałem po znajomości przez ludzi, którzy bywają w tym samym miejscu od wielu, wielu lat - więc było bardzo tanio, bardzo sympatycznie, właściwie czuliśmy się jakby cały dom był nasz, były to jedne z wspalnialszych moich wakacji ale nie ukrywam, że już następny wyjazd był bardziej na południe (Tucepi) i raczej więcej (przynajmniej na dłużej) na Vir nie pojade, bo po prostu są lepsze miejsca.

Wnioski:
Jeśli tam pojedziesz nie bedzie źle - są ciekawe miejsca, jest fajna plaża no i zawsze to bliżej Polski - szybciej dojedziesz, ale jeśli chcesz coś więcej - jedź dalej na południe.
jadrankika
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 18.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jadrankika » 24.03.2008 19:51

Wszystkie wyspy Jadrana mają swój urok .Jednak VIR stoi chyba najnizej atrakcyjności . Chorwaci mają z nim taki mały problem - jest za bardzo zabudowany , a prawie 70%domów postawionych jest na czarno .A co za tym idzie cała kanalizacja wypuszczana jest do morza .Są dni i miejsca ,że cholernie śmierdzi "kanaliza".VIR jest pierwszą wyspą ,na której dwa lata temu miały miejsce wyburzenia domów (nawet niezłe ,nowoczesne wille poszły "w cholere").
Właściciele nieruchomości na VIŻE za bezcen wyprzedają domy ,czy parcele.

Czyli jeżeli ktoś zastanawia się nad wakacjami na VIRZE-to odradzam.-bo z Dalmacją niema to nic wspólnego ,a kazde inne miejsce będzie 100razy lepsze .
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 24.03.2008 20:17

jadrankika napisał(a):Wszystkie wyspy Jadrana mają swój urok .Jednak VIR stoi chyba najnizej atrakcyjności . Chorwaci mają z nim taki mały problem - jest za bardzo zabudowany , a prawie 70%domów postawionych jest na czarno .A co za tym idzie cała kanalizacja wypuszczana jest do morza .Są dni i miejsca ,że cholernie śmierdzi "kanaliza".VIR jest pierwszą wyspą ,na której dwa lata temu miały miejsce wyburzenia domów (nawet niezłe ,nowoczesne wille poszły "w cholere").
Właściciele nieruchomości na VIŻE za bezcen wyprzedają domy ,czy parcele.

Czyli jeżeli ktoś zastanawia się nad wakacjami na VIRZE-to odradzam.-bo z Dalmacją niema to nic wspólnego ,a kazde inne miejsce będzie 100razy lepsze .


To jest w 100% prawda :!: :D
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 25.03.2008 00:08

Niech Vir będzie z Wami. :wink:
A problem z ,,kanalize''?To nie tylko Vir.Czarne dziury są tu i tam. :wink:
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 25.03.2008 10:07

Nie obrzydzajcie tej wyspy. Veni Vidi Vici. Woda była cudowna i przejrzysta ja nigdzie. Byłem w centrum wyspy i nie narzekam. Niekiedy myślę, że gdybym miał słuchać niektórych opinii forumowiczów to musiałbym siedzieć w domu. Jechać! Vir nie różni się niczym od innych miejsc.
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 25.03.2008 13:25

Byłam przejazdem i- szczerze mówiąc- nie pojechałabym tam na wakacje.
Jedyne fajne miejsce- czerwone klify na północnym (?) brzegu wyspy.
Jędrzej
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 18.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrzej » 25.03.2008 17:14

Wszystko zależy czego się kto spodziewa i jak podchodzi do urlopu.
Gdybym miał siedzieć w jednym miejscu bez samochodu, to nie zobaczyłbym nic poza betonową plaża przed domem starszego pana w domku obok, który uwielbiał słuchać na cały regulator ludowe chorwackie przeboje i restauracji przy sklepie samoobsługowym. Co do wyburzeń, to akurat byłem tam w trakcie całej zawieruchy (jadąc trochę się obawialiśmy, czy aby nie rozbierają właśnie naszego domku), ale poza 2 willami nic nie zauważyłem a szukając wspomnianych czerwonych klifów zjechaliśmy całą wyspe.
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 25.03.2008 18:49

Jędrzej napisał(a): szukając wspomnianych czerwonych klifów zjechaliśmy całą wyspe.


do sameeeeeeeego końca trzeba jechać :)

mam gdzieś zdjęcia, ale za chiny znaleźć nie mogę...
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone