Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa VIR

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Cosmo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 08.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cosmo » 15.05.2008 12:23

Witam
Vir to był mój pierwszy wyjazd do Chorwacji i wielkie rozczarowanie. Uratowało mnie to, że mogliśmy zmienić plany (urlop pod namiotem) i szybko przenieść się w inne miejsce. Moje wyobrażenia o pięknej Cro zderzyły się z czymś tragicznym. Wybór tego miejsca był najgorszym z możliwych. Kampingi brudne i śmierdzące, zabudowa okropna, o plaży nawet nie będę pisał. Było nas 12 osób i wedykt był jednogłośny: spadamy i zapominamy o tej wyspie jak najszybciej. Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów znaleźliśmy się na wyspie Pag czyli w Chorwacji, o której słyszałem i marzyłem. Jadąc w kierunku Novaliji i podziwiając widoki zjeżdżaliśmy na kolejne kampingi. Ostatecznie zostaliśmy na kampingu Straśko w Novaliji. Plaża i kamp usytuowany w starym gaju oliwnym, plaża cudo- żwirek z małych białych okrągłych kamyczków, woda krystalicznie czysta o turkusowym zabarwieniu, sanitariaty na kampie mogły konkurować z toaletami w niejednym wypasionym hotelu. Oczywiśie wyspę Pag podałem tylko jako przykład bo następne wakacje spędziłem w innym rejonie Cro i też byłem bardzo zadowolony. Jest tyle pięknych miejsc w Chorwacji, że naprawdę szkoda czasu na Vir. Oczywiście decyzję każdy z wyjeżdżajacych podejmie sam. Reasumując szczerze odradzam.
Pozdrawiam i życzę udanych wakacji.
kikus
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 07.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kikus » 15.05.2008 13:18

zauwaz ze rozmowa jest o kwaterach, a nie o polach namiotowych
osoby ktora wynajmuje kwatere raczej nie obchodza toalety na jakims campingu
Cosmo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 08.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cosmo » 15.05.2008 14:16

Kolego przeczytaj jeszcze raz ( ze zrozozumieniem) o co pyta "tajemniczy".
"Jeśli ktoś z Was był w tym rejonie i okolicy, podzielcie się wrażeniami. Czy wam sie podobało czy raczej odradzacie ten rejon"

Pozdrawiam
grzechul3
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 22.07.2008
Vir

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzechul3 » 26.07.2008 22:37

Witam serdecznie wybiera sie ktos na Vir na przelomie sierpnia/wrzesnia?Jedziemy 1 raz i tak sie zastanawiam czy ktos tam jezdzi m oze dac jakies wskazowki?jedziemy z krakowa 22 sierpnia
papos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) papos » 27.07.2008 14:41

byłem w Privlace [z privlaki przejeżdzasz mostem na wir]jest to mała ładna wysepka raczej płaska.jest dość gęsto zabudowana .Są tam knajpy ,parę sklepów,raczej spokojnie.


papos:
grzechul3
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzechul3 » 27.07.2008 17:08

a powiedz mi ta wysepka jest w miare jakas duza duzo tyrystow czy mniej odwiedzana?jade pierwszy raz na chorwacje wiec nawet nie umiem sobie tego wyobrazic. ile mniej wiecej musze czasu pswiecic na dojazd ?znajomi mowia zebym jechal z noclegiem na wegrzech ale licze jakies 1200 km wiec mysle ze skocze na raz a jade z krakowa
papos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) papos » 30.07.2008 12:40

Ja tą trasę przejechałem spokojnie w 15 godzin.Kilka postoi dwie knajpy po drodze.Trasa jest super ,pamiętaj wykupić winietkę na Węgrzech.Wir jest niedużą wyspą turystów jest sporo [ja byłem 15-29 07 08].Na plażach przy kempach jest sporo ludzi,ale bocznymi drogami dojdziesz do plaż gdzie niema ludzi.Plaże są kamieniste.Jak chcesz piasek to jadąc z VIR mostem do Privlak i zaraz zanim skręć w prawo i kawałek dalej masz fajną plażę piaskową i płytkie morze,raj dla dzieci.Wir jest Płaską wyspą .Jest zielono i na pierwszy raz to dobry wybór.Jeśli umiesz wmiarę pływać to weż maskę z rurką.


Papos
grzechul3
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzechul3 » 03.08.2008 00:01

Dziekuje serdecznie za odpowiedz.A czy moglbys mi jeszcze opisac trase jaka najlepiej jechac i jaka jezdzisz?bo kazdy mowi co innego i juz mi ciezko zdecydowac
idusia69
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 23.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) idusia69 » 03.08.2008 07:38

W ubiegłym roku spędzałam wakacje na Virze. Nie przejmuj się nieprzychylnymi opiniami o tej wyspie. Z całą pewnością nie jest to Hwar czy Pag, ale jeśli już tam będziesz na pewno znajdziesz jakieś swoje urokliwe miejsce.
Jeśli chodzi o trasę, to jechaliśmy z Krakowa przez Chyzne do Bratysławy. Stamtąd po przejechaniu granicy z Austria skierowaliśmy się bocznymi drogami na Wiener Neustadt. Nie miej obawy, nie sposób zabłądzić, a unikasz przejazdu przez Wiedeń. Po minięciu Wiener Neustadt wjazd na autostradę w kierunku Grazu. Kolejny etap to kilkadziesiąt kilometrów jazdy przez Słowenię (Maribor, Ptuj). Potem już Chorwacja i jazda autostradą praktycznie na miejsce. Z autostrady zjeżdżasz w okolicach Zadaru i na wyspę pięknie prowadzą Cię liczne drogowskazy.
Myśmy jechali w środku tygodnia, dlatego nie wiem co to korek przed tunelami. Podróż trwała około 16-17 godzin, ale z kilkukrotnymi dużymi przerwami.

PS Rakija najlepsza u dziadka w domku naprzeciw poczty...:) :lol:
grzechul3
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzechul3 » 03.08.2008 13:07

wlasnie czytalem duzo opini na temat vira i sie zastanawialem ale juz zarezerwowalem wiec zoabczymy jak to bedzie jade 1 raz na chorwacje wiec i tak napewno bedzie dobrze.apartament mamy 12 m od plazy mamy swoja piaszczysta plaze wiec mzoe nie bedzie zle. a sa tam wogole jakies ciekawe sklepy czy lepiej jezdzic gdzies do wiekszego miasta?ale slyszalem ze na virze sa rogaliki francuskie.serdecznie dzieki za podpowiedzi.a droge staram sie chyba konfigurowac przez wegry sam juz nie wiem
idusia69
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 23.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) idusia69 » 04.08.2008 08:03

Jak wszędzie, tam gdzie są turyści tam kwitnie tez handel. Na wyspie kupisz wszystko co będzie Ci potrzebne. Przy głównej ulicy jest coś na kształt bazarku. Sporo sklepów i stoisk . Piekarnia z chwalonym tutaj pieczywem znajduje się przy głównej drodze . Tak, że jesli będziesz jechał w strone centrum wyspy nie sposób jej nie znaleźć. Zawsze sporo ludzi w poblizu. Zakupy możesz sobie robic gdzie chcesz, ceny zbytnio sie nie róznią.
Jesli chodzi o wybór trasy to wydaje mi się, że jazda przez Austrie czy przez Węgry to w sumie jedno i to samo. Być może przez Węgry jedzie się spokojniej, w mniejszym ruchu, ale nie mogę sie o tym wypowiadać gdyż tamtędy nie jechałam. Może nastepnym razem... :D
Nie przesądzając (gdyz nie wiem jakie są Twoje oczekiwania), ale powinieneś byc zadowolony z pobytu i wypoczęty, z uśmiechem na ustach wrócić do codziennych obowiązków. :lol:
papos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) papos » 04.08.2008 13:24

Z. Krakowa najlepiej jechać przez Węgry.Najgorzej jest dojechać do granicyCała droga od Rabki do granicy jest w remoncie. Pózniej się już jedzie. Na Węgrzech praktycznie cały czas autostrada,a chorwacja to sama przyjemnośc z jazdy.ito bez względu czy autostradą czy drogami .JA przejechałem tą trasę w tym roku.Poprzednio pchałem się przez Austrię.Masa Ludzi.Polecam trasę przez Budapeszt.



Papos
grzechul3
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzechul3 » 06.08.2008 15:40

dziekuje wam bardzo za odpowiedzi.juz nie moge doczekac sie wyjazdu.
zielonka
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 07.08.2008
pobyt na wyspie vir

Nieprzeczytany postnapisał(a) zielonka » 08.08.2008 08:35

witam,
wybieram się na Vir od 1 września i w związku z tym chciałabym zapytać osoby, które były na Virze o kilka rzeczy:
- czy można tam kupić świeżo złowione ryby - gdzie i o jakiej porze rano czy też na straganie?
- czy można tam kupić wino tak żeby było nalewane prosto do baniaczka, czyli czy ktoś produkuje je na miejscu - gdzie?
- czy można poprosić o bliższe szczegóły dotarcia na czerwone klify?
- czy Vir jest miejscem spokojnym i cichym? we wrześniu?

- czy ktoś mógłby opowiedzić czy jechał do Chorwacji z Lubania Śl. bądź Jeleniej Góry - jaką trasę wybrać?

pozdrawiam, :oops:
ZIELONKA
tajemniczy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tajemniczy » 10.08.2008 14:14

Witam,

Wczoraj w nocy wróciłem z wyspy VIR. Byliśmy tam w 3 auta przez 2 tygodnie. Wyspa sama w sobie może być. Jedzenie i picie kupisz nie ma problemu ( my zakupy robiliśmy w ZADARZE) są małe markeciki i sklepy, ze 4 piekarnie, kilka barów, 4 bankomaty, wypożyczalnia skuterów, rowerki wodne. Ogólnie dużo Polaków , Węgrów i Niemców. Wyspa spokojna. Plaże hmm. Są i kamieniste i betonowe. Są też dzikie. W okolicach NInu i Privlaki znalezlismy kilka dzikich plaż. Znaleźliśmy też te czerwone klify o których tyle tutaj pisano. Nie było najgorzej ale widzieliśmy lepsze miejsca ( byliśmy 1 raz). Najbardziej podobała mi się wyspa PAG i tamte dzikie plaże (SV Marija super!), jeżdzilismy też na PAG do miejscowości VLASIĆ pierwsza plaża kierunek na miasto PAG sket w lewo i po drogowskazach.
Zwiedzaliśmy również Zadar ( i w dzień i wieczorem) POLECAM
Z Zadaru popłyneliśmy również na Kornatti koszt 200 Kn od osoby.

O reszcie, cenach i innych rzeczach napisze Ci potem jak wypoczne. Wrzuce również jakieś zdjęcia dla zainteresowanych. PZDR

Pozdrawiam Polaków z tego forum których spotkalismy na wysepce.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone