Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wulkaniczna wyspa - Fuerteventura

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15711
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.02.2024 17:51

To popatrzymy na to nic... :lol:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.02.2024 08:38

piekara114 napisał(a):To popatrzymy na to nic... :lol:


Postraszyła....postraszyła i cisza ;) :proszedzieki:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15711
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.02.2024 12:23

Jak nic to nic :oczko:

Popołudniu coś wrzucę i będziemy już prawie na samym końcu wyjazdu :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15711
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.02.2024 11:20

07.11.2023, wtorek, dzień 7 c.d.

To jedziemy ponownie do Caleta de Fuste, czyli tam, gdzie nic nie ma….
Obrazek

Parkujemy, oczywiście darmowo, w tym miejscu i idziemy na promenadę, na której skręcamy w lewo na północ.
Obrazek

Moim celem jest pobliskie Piscina Natural, czyli naturalny basen skalny… Dziś wieje wiatr, więc marzenie o kąpieli w tym basenie muszę pozostawić w strefie marzeń :( może kiedyś…
Tu jet basenik.... i kipiel morska...nie ma szans wejść jeśli chce się wyjść w całości...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest siła…
Obrazek

Obrazek

Obrazek

A jak jest spokojne może to wygląda to tak…
Obrazek Obrazek
Zdjęcia z netu

Idziemy promenadą do centrum… Fale pokazują swoją moc, od rana nabrały wielkości…
Obrazek

Obrazek

…za płotem….
Obrazek

…i w porcie…
Obrazek

Obrazek

…i znowu na promenadzie przy plaży…
Obrazek

Obrazek

Jest kawał plaży….
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejny wiatrak, choć nie wiem czy prawdziwy czy tylko dla dekoracji mini golfa… chyba raczej to drugie...
Obrazek

I jesteśmy na drugim końcu plaży… humor mi dopisuje
Obrazek

Obrazek

Przy kamieniach można spotkać płaszczki….
Obrazek

…a tam dalej można pojeździć na wielbłądzie i dojść do kolejnych plaż – szkoda, ze wcześniej nie sprawdziłam, bo tam można wejść na sztuczne wysepki…
Obrazek

Wracamy do siebie…
Obrazek

…mijamy kolejne wapienniki…
Obrazek

…i lotnisko – jutro musimy si tu pojawić….
Obrazek

…i już jesteśmy u siebie…. Kolejna choinka przed galerią…
Obrazek

Parkujemy auto i idziemy jeszcze obejrzeć z bliska latarnię morską (funkcjonuje od 1905 r. i ma 43 m wysokości)… brzydka nie jest, ale urodą też nie zachwyca…
Obrazek

Obrazek

To jest ostatnia czwarta przez nas odwiedzona latarnia na wyspie…do kompletu zabrakło tylko Punta Jandia na samym południu…..
Obrazek

Teraz szybka kąpiel po plażowaniu, cieplejsze ciuszki i idziemy do centrum do upatrzonej przez nas już wcześniej knajpki…. Wystrój nie zachęca, ale w sobotę było tu pełno miejscowych, no a w menu mają to na co poluję… kolejny smak wyspy – duszona kozina…
Obrazek

Wielkość porcji bardzo bardzo na plus, kalmarów nie daliśmy rady zjeść, a do tego rachunek „grozy” :bojesie:
Obrazek
:oczko:

Jeszcze spacer promenadą i sangrią kończymy ostatni wieczór na wyspie….

:papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18341
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 24.02.2024 14:13

Podoba mi się takie "NIC" :proszedzieki:
Fale faktycznie "niekąpielowe" i chyba mają tendencję wzrostową :mg:


Pozdrawiam
Piotr
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15711
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.02.2024 17:21

To nic też mi się podobało :mg:

Fale rano były sporo mniejsze, popołudniu towarzyszył im już konkretny huk. Widowiskowe, szkoda, że obok nie było ławeczki, aby przysiąść....

:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 24.02.2024 18:03

Caleta jak widać ma swoje uroki
A wieczorem jest tam naprawdę fajnie, szczególnie w Fado Rock - genialna knajpka z dziesiątkami kelnerów
Oraz taki pasaż prowadzacy do Oceanu/plaży z knajpami z setkami telewizorów z Premier League.
Plaża też jest niczego sobie, choć oczywiście widziałem wiele fajniejszych, natomiast nic na dzis dzień nie pobije cen kawy za 1.20, Euro Sangrii Cava za 3 euro (duży kubek także away - trzeba go później oddac lub kieliszek) czy właśnie piwa za 1.80 Euro.
Sorry, ale u nas piwo w Browar Port Gdynia przy bulwarze już dwa lata temu kosztowało za 0,4 - 17 zyla, tj 4 Oiro, aż boję się sprawdzać ile kosztuje dziś, fakt, że są to piwa różne rozmiary lagery, pilsy, pszenice etc
Porównuje bo podobne miejsce blisko plaży i wody
Parkowa nie w Gdyni na 3h - 20 zyla. All day od 8-20.
Na Fuercie nie dałem zapłacic za parkowanie w żadnym miescie
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4733
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 24.02.2024 21:24

piekara114 napisał(a):Tu jet basenik.... i kipiel morska...nie ma szans wejść jeśli chce się wyjść w całości...
Ocean pokazał pazury. Szkoda, bo na zdjęciach z netu widać, że to jest świetne miejsce.

piekara114 napisał(a):Wystrój nie zachęca, ale w sobotę było tu pełno miejscowych, no a w menu mają to na co poluję… kolejny smak wyspy – duszona kozina…
Na kozinę to mój mąż by się skusił.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15711
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.02.2024 22:54

Akurat knajpy są dla mnie najmniej ważne na wyjeździe a już takie
tony montana napisał(a):z setkami telewizorów z Premier League.
mogą dla mnie nie istnieć... Ten pasaż z knajpami był częściowo nieczynny, pewnie nie te godziny, jakoś nie cierpiałam z tego powodu

tony montana napisał(a):Na Fuercie nie dałem zapłacic za parkowanie w żadnym miescie
My też ani razu nie zapłaciliśmy za pakowanie, a miejsc do parkowania szukać nie musieliśmy, czy darmowych stref... To jest ogromny plus wyspy... Podobnie jak w Grecji, pod każdym większym zabytkiem (no poza Atenami) parkingi gratis (przynajmniej tam, gdzie ja trafiłam)...

Gosiu - też baseniku żałowałam, ale cóż nie można mieć wszystkiego... Jak czytam w tym tygodniu na Fuercie jest kiepsko, wiatr bardzo silny (44 km/h, a porywy do 65 8O ), spore zachmurzenie i temp. ledwie 22 st.
A kozina świetna, polecam, zwłaszcza w takim lokalnym wydaniu..
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15711
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.02.2024 22:55

I jeszcze mapka z 7 dnia… dużo nie jeździliśmy…
Obrazek
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8686
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 25.02.2024 00:13

Zawsze mi się wydawało, że istnienie i wysokość opłat za parkowanie determinowane jest popularnością miejsca :rotfl: .
Poza tym te ewentualne opłaty za parkowanie to w sumie niewielki procent kosztów mania do dyspozycji auta.
Chociaż w sumie czasem można się zdziwić. Nasz rekord z ostatniego wyjazdu to ponad 10 euro za ok. 3 godziny. I byliśmy wniebowzięci, że znalazło się wolne miejsce :oczko_usmiech: .


piekara114 napisał(a):Akurat knajpy są dla mnie najmniej ważne na wyjeździe a już takie
tony montana napisał(a):z setkami telewizorów z Premier League.
mogą dla mnie nie istnieć...

Mam podobnie :).
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10908
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.02.2024 08:07

piekara114 napisał(a):Moim celem jest pobliskie Piscina Natural, czyli naturalny basen skalny… Dziś wieje wiatr, więc marzenie o kąpieli w tym basenie muszę pozostawić w strefie marzeń :( może kiedyś…
Tu jet basenik.... i kipiel morska...nie ma szans wejść jeśli chce się wyjść w całości...

Podobną sytuację z "brakiem efektu" miałem w Algar Seco w Carvoeiro - Algarve... miała być wspaniała kąpiel w baseniku, a było zwiedzanie groty
piekara114 napisał(a):Wielkość porcji bardzo bardzo na plus, kalmarów nie daliśmy rady zjeść, a do tego rachunek „grozy” :bojesie:

Pyszności, chłonąlbym :!:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 25.02.2024 12:28

No ja lubię atmosferę restauracji i local foodu, stąd podaż knajpek jest dla mnie bardzo ważna.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14806
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 25.02.2024 14:18

Do koziny chyba bym się nie przekonała, ale kalmarki jak najbardziej :hearts: Cenowo taki obiad super Wam wyszedł.

Co do knajpek, dla mnie są częścią wakacji (dlatego brakowało mi ich na początku grudniowego wyjazdu do Cro, ale, ze względu na problemy z przewodem pokarmowym, niewiele mogłabym wtedy w nich zjeść). Jednak ważniejsza jest atmosfera, jedzenie u mnie na drugim planie. Nie jestem szczególnym smakoszem ;), choć są potrawy, które bardzo lubię 8)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15711
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.02.2024 23:44

Jak widać rożne jest podejście do knajp :mg:

marze_na napisał(a):Zawsze mi się wydawało, że istnienie i wysokość opłat za parkowanie determinowane jest popularnością miejsca :rotfl: .
Właśnie odwiedzaliśmy na Fuercie najbardziej popularne miejsca i wszędzie darmowe parkowanie, i co ważne, nie trzeba ich szukać, wcześniej planować, analizować mapy, po prostu jedziesz i parkujesz :mg:

marze_na napisał(a):Poza tym te ewentualne opłaty za parkowanie to w sumie niewielki procent kosztów mania do dyspozycji auta.
Auto 146 eur, więc nawet przy koszcie 1eur/1h mogłoby się okazać, że uzbiera się spory % kosztu najmu...

marze_na napisał(a):Nasz rekord z ostatniego wyjazdu to ponad 10 euro za ok. 3 godziny. I byliśmy wniebowzięci, że znalazło się wolne miejsce :oczko_usmiech:
Nasz rekord to Pawda w 2015 r., 2eur/1h...niby nie dużo, ale to był dzień bezpłatnego parkowania :D a kasa wpadła do parkomatu niepotrzebnie :lezekwicze:

te kiero napisał(a):Podobną sytuację z "brakiem efektu" miałem w Algar Seco w Carvoeiro - Algarve... miała być wspaniała kąpiel w baseniku, a było zwiedzanie groty
Świetne miejsce. Może kiedyś...

maslinka napisał(a):Do koziny chyba bym się nie przekonała, ale kalmarki jak najbardziej :hearts:
Ja lubię jagnięcinę :hearts: baraninę, więc stwierdziłam, że i kozina musi być dobra... No i kiedyś Danusia ją zachwalała w Grecji, więc jak jest okazja to trzeba spróbować... nie zwiodłam się :mg: Polecam.

maslinka napisał(a):Cenowo taki obiad super Wam wyszedł.
Ceny są bardzo przyjazne i w sklepach i w knajpach. Jak podpatrywałam to dużo osób brało np. kalmary (same) + krewetki w czosnku (mega popularne danie) + papas arrugadas i jakieś papryczki - taki posiłek na środek dla 2 osób raczej 40 eur nie przekraczał....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wulkaniczna wyspa - Fuerteventura - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone