Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 05.08.2018 18:14

mietka napisał(a):Ja byłam w Grecji przełom czerwca/lipca. Dokładnie to na Zakythos. Pierwszy raz polecałam do Grecji i byłam naprawdę pod ogromnym wrażeniem tego miejsca. Zakythos ma wiele urokliwych miejsc, plaż. Zresztą nie bez powodu uważana jest za najpiękniejszą z greckich wysp. Grecy też bardzo mili dla Polaków, ale dodam,że zawsze chodziliśmy w grupie. Sama bym raczej się nigdzie nie odważyła pójść, choć wszyscy czuliśmy się tam bardzo swobodnie i miło.



Właśnie wróciłem z 12 wyjazdu do Grecji i już planujemy kolejny urlop tym razem na Kefalonię.
Nigdzie nie czujemy się tak swojsko i bezpiecznie jak w Elladzie i zapewniam,że możesz spacerować sama o dowolnej porze bez obaw.Oczywiście jak w każdym kraju są przestępcy czy rozbrykami imprezowicze pod wpływem więc w takich sytuacjach trzeba się pilnować.(W Atenach kieszonkowycy,ale oni wybierają roztargnionych)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.08.2018 20:00

mietka napisał(a):Ja byłam w Grecji przełom czerwca/lipca. Dokładnie to na Zakythos. Pierwszy raz polecałam do Grecji i byłam naprawdę pod ogromnym wrażeniem tego miejsca. Zakythos ma wiele urokliwych miejsc, plaż. Zresztą nie bez powodu uważana jest za najpiękniejszą z greckich wysp.
Szczerze to pierwszy raz słyszę, że Zakynthos to najpiększniejsza z wysp greckich... Zdecydowanie częściej spotkałam się z opinia, że Sanotrinii jest najpiękniejsze, a najwspanialsze plaże i kolor morza to na Lefkadzie...
Ostatnio edytowano 06.08.2018 11:26 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 06.08.2018 10:31

Są gusta i puścili.To prawda,że Lefkada ma sporo pięknych plaż,ale w tym roku byłem na Elafonisos i chyba przebije nawet Porto Katsiki,ale to moje zdanie.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 06.08.2018 10:50

Co do Zayntos to kazda wyspa sie tak reklamuje

Co do Elafonisos to tez moja "Number 1" ale jest malutka i "kieszonkowa"

Za to w okolicy wyspy sporo ciekawych miejsc: Pavlopetri, Monemvasia, Ruiny pod wodą w Plitra, godzinna wycieczka do jaskini Diros
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.08.2018 11:21

pawelh napisał(a):Są gusta i puścili.To prawda,że Lefkada ma sporo pięknych plaż,ale w tym roku byłem na Elafonisos i chyba przebije nawet Porto Katsiki,ale to moje zdanie.
Na dziś u mnie też Elafonisos przoduje :oczko_usmiech: ... ale tegoroczne wakacje jeszcze przede mną :wink:
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 06.08.2018 12:00

ogorek napisał(a):Co do Zayntos to kazda wyspa sie tak reklamuje

Co do Elafonisos to tez moja "Number 1" ale jest malutka i "kieszonkowa"

Za to w okolicy wyspy sporo ciekawych miejsc: Pavlopetri, Monemvasia, Ruiny pod wodą w Plitra, godzinna wycieczka do jaskini Diros


No właśnie, Pavlopetri, piękna plaża, którą widać z lewej strony płynąc na Elafonisos. Jest tam podwodne stanowisko archeologiczne. Płynąc na tą wyspę i widząc tą plażę , na drugi dzień już tam byłem. Znajduje się w tej samej miejscowości, z której odpływa prom. Fajnie jest mieć maskę i załapać się na grupę z przewodnikiem, który na początku opowiada a potem razem wypływają na uważane za najstarsze zatopione miasteczko. Co do jaskini Diros, to wydaje się, że bliżej jest do jaskini Kastania.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 06.08.2018 19:20

Tylko Elafonisos jest taka malutka, że z kwaterami tam chyba cienko ...

Miasteczko jest urocze, plaże fajne - ale kila dni - to chyba max tu bym wytrzymał

Mi nie chodziło, że bliżej/dalej ae rodzina (i ja) stanowczo głosujemy za Diros (w porównaniu do Kastanii)

A nawet z Elafonisos to chyba trochę ponad godzina TYLKO. Do tego zatoka przy Diros jest bajeczna i można tam zostać cały dzień

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 06.08.2018 19:54

Widzę że Grecja szybciutko wykorzystuje pazerność Chorwatów :-) sami sobie kręcą bat
niestety u mnie też Gr wygrywa z Cr :-)
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 06.08.2018 20:52

W tej chwili to dwie różne bajki.
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 06.08.2018 21:12

pawelh napisał(a):W tej chwili to dwie różne bajki.

tyle że cenowo różnica się powoli zaciera ...i kto liznął Gr tam zostaje :-)
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 07.08.2018 07:59

A co masz na myśli z tym zacieraniem różnic,bo ja ciągle uznaję,że Grecja wypada dużo lepiej na podstawie
12 x Cro.
12 x Gr.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 07.08.2018 09:54

pawelh napisał(a):Są gusta i puścili.To prawda,że Lefkada ma sporo pięknych plaż,ale w tym roku byłem na Elafonisos i chyba przebije nawet Porto Katsiki,ale to moje zdanie.


U mnie w domu 3:1 - większości się bardziej podoba Porto Katsiki, mi bardziej Elafonisos.
Chociaż dodałbym do rankingu jeszcze plażę pomarańczową ;@)

Jej jedyne mankamenty to tłok i nic ciekawego w promieniu kilkuset kilometrów ("nic ciekawego" definiuję jako "dupy nie urywa").
Na korzyść pomarańczowej przemawia m in dojazd (oszczędność jednego dnia to dużo!), bo jaka plaża jest, każdy widzi
https://www.google.pl/search?q=%CF%80%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CE%B9+beach&rlz=1C1GGRV_enPL751PL751&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyne2Nu9rcAhV0wqYKHWkpAU4Q_AUICigB&biw=1164&bih=810
;@)
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 07.08.2018 15:24

pawelh napisał(a):A co masz na myśli z tym zacieraniem różnic,bo ja ciągle uznaję,że Grecja wypada dużo lepiej na podstawie
12 x Cro.
12 x Gr.

No właśnie ...przy tym szaleństwie cen w Cr coraz więcej osób wybiera Gr ...widać to wyraźnie w tym roku ...ludziskom ,którym sie wydawało że w Grecji drożej otwieraja sie oczy że wcale tak nie jest :-)
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 07.08.2018 21:57

To akurat racja choć autem nie wszyscy chcą jechać bo myślą,że to na końcu świata(sam tak kiedyś miałem).
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 08.08.2018 08:44

pawelh napisał(a):To akurat racja choć autem nie wszyscy chcą jechać bo myślą,że to na końcu świata(sam tak kiedyś miałem).


No bo to jest na końcu świata :@/
Do Chorwacji jadę 1,5 dnia - z jednym noclegiem.

Na Chalkidiki dochodzi drugi nocleg, czyli droga trwa prawie o jeden dzień dłużej.
Na Peloponez wydłuża się znacząco - do trzech noclegów w jedną stronę, co robi prawie tydzień w obie strony.
Domyślam się, że są rodziny z południa Polski, gdzie prowadzi dwóch kierowców - ja piszę o swojej sytuacji, pokazując względność teorii o bliskości Grecji od Polski ;@)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 226
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone