Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.03.2018 21:33

Trzeba się będzie na miejscu zorientować co i jak...
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 08.03.2018 22:57

pawelh napisał(a):Z Korfu wpływały równocześnie dwa statki a pasażerów dzielono według narodowości,ponieważ na każdym z nich było kilku opiekunów,którzy w różnych językach służyli jako przewodnicy.Polski nie pominięto :D


A jak szacujesz - ile osób na statek wchodziło (się zmieściło) ??
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 09.03.2018 20:29

piekara114 napisał(a):
pawelh napisał(a):Na Paxos i Antypaxos byliśmy na wycieczce i wszystkim się bardzo podobało szczególnie niesamowity błękit i bajeczne plaże dostępne tylko od strony wody.
Skąd wypływałeś? I jak wyglądała kąpiel (która plaza i czy była możliwość dopłynięcia małą łódką do plaży czy tylko na głębokiej wodzie?)?

Poszukaj statku, który oferuje przerwę po zachodniej stronie Paxos lub Antipaxos.
Jest tam dużo ładniej niż od strony wschodniej.
Przepiękne klify i jaskinie oraz naprawdę dzikie plaże.
Od strony wschodniej jest dużo więcej komercji.
Jeśli jest gdzieś oferta popłynięcia na maleńkie wysepki na południe od Antipaxos, to wybrałbym ją.
Jest tam naprawdę cudnie, m.in. jaskinia podwodna, którą można przepłynąć ( mam nawet gdzieś filmik ) - załączam zdjęcie z tego miejsca, jaskinię widać po lewej stronie.

W miejscu gdzie zacumowałem riba , jest około 5 metrów głębokości, a woda jest tak przejrzysta, że wydaje się to około 1-2 metry.
Ogólnie jak dla mnie, to najpiękniejsze wyspy na Morzu Jońskim. Prawdziwe perełki.
Załączniki:
19-34-38-file.jpg
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.03.2018 21:16

Dzięki serdeczne. Będę szukała na miejscu, bo to co w necie dostępne to jednak sporo znaków ??? No i ceny w necie wydają się wygórowane min. 35 eur/os, a czytałam, że w zeszłym roku z Pargi były rejsy za 20... Chyba tyle nie skoczyły do góry...

Możesz jeszcze zajrzeć do tego wątku?
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 09.03.2018 21:24

piekara114 napisał(a):Dzięki serdeczne. Będę szukała na miejscu, bo to co w necie dostępne to jednak sporo znaków ??? No i ceny w necie wydają się wygórowane min. 35 eur/os, a czytałam, że w zeszłym roku z Pargi były rejsy za 20... Chyba tyle nie skoczyły do góry...

Możesz jeszcze zajrzeć do tego wątku?


Mogę, nawet go znam :)
Zdjęcie tam wstawiałem i tu przekopiowałem, ale widzę, że dość dokładnie czytasz forum.

PS w zeszłym roku na Hvarze w tym samym czasie byliśmy.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.03.2018 21:35

Ta mapka utkwiła mi w pamięci już dano temu, a teraz jak potrzebna, to nie moge jej znaleźć :cry: :cry: To była Twoja?

baunty napisał(a):PS w zeszłym roku na Hvarze w tym samym czasie byliśmy.
Mała ta Cro :D My spotkaliśmy się z Januszem oraz z BraveSirRobin, który nas pod agawami zaczepił.... Musze jeszcze relację z Hvaru poczynić..
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.03.2018 21:41

piekara114 napisał(a): My spotkaliśmy się z Januszem oraz z BraveSirRobin, który nas pod agawami zaczepił.... Musze jeszcze relację z Hvaru poczynić..

Koniecznie. 8) Widzę, że ciekawie tam było... :wink:
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 09.03.2018 23:59

piekara114 napisał(a):Ta mapka utkwiła mi w pamięci już dano temu, a teraz jak potrzebna, to nie moge jej znaleźć :cry: :cry: To była Twoja?

baunty napisał(a):PS w zeszłym roku na Hvarze w tym samym czasie byliśmy.
Mała ta Cro :D My spotkaliśmy się z Januszem oraz z BraveSirRobin, który nas pod agawami zaczepił.... Musze jeszcze relację z Hvaru poczynić..


O jaką mapkę chodzi?

Na Hvarze było jeszcze trochę forumowiczów :)
Z Marsikiem Laštovo odwiedziliśmy ( między innymi).
My jechaliśmy do Grecji a wylądowaliśmy na Hvarze :D

Z Januszem też się widzieliśmy ( i to kilkukrotnie) , kilka wysp odwiedziliśmy w tym czasie.
Niech Ci Janusz opowie pewną przygodę z Vis-u :)

Najbardziej wkurzające było to, że strasznie nogę sobie na początku pobytu pościnalem i niezbyt dobrze znosiłem wchodzenie do wody :(
Jak byliśmy na Biševie, to Janusz z całą sitwą snurkowania w jaskini, a ja ....w sumie i tak ktoś musiał przy sterze zostać.

Wracając do Grecji i Paxos oraz Antipaxos...
są to naprawdę śliczne wyspy.
Mam trochę zdjęć z obydwu , bardzo mi się podobają te klify i jaskinie.
Jaskinie odwiedzaliśmy jeszcze pływając z południa Lefkady, ale w porównaniu z tymi z Paxos, to była tylko "namiastka".

Naprawdę warto poszukać czegoś, aby spędzić dzień na zachodnim brzegu Paxos, po którym i tak pozostanie niedosyt- że za mało.
My tam spędziliśmy w sumie 4 dni (z Platarii pływaliśmy)- za mało, pozostał duuuży niedosyt.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.03.2018 00:28

baunty napisał(a):
piekara114 napisał(a):Ta mapka utkwiła mi w pamięci już dano temu, a teraz jak potrzebna, to nie moge jej znaleźć :cry: :cry: To była Twoja?

baunty napisał(a):PS w zeszłym roku na Hvarze w tym samym czasie byliśmy.
Mała ta Cro :D My spotkaliśmy się z Januszem oraz z BraveSirRobin, który nas pod agawami zaczepił.... Musze jeszcze relację z Hvaru poczynić..


O jaką mapkę chodzi?

Na Hvarze było jeszcze trochę forumowiczów :)
Z Marsikiem Laštovo odwiedziliśmy ( między innymi).
My jechaliśmy do Grecji a wylądowaliśmy na Hvarze :D

Z Januszem też się widzieliśmy ( i to kilkukrotnie) , kilka wysp odwiedziliśmy w tym czasie.
Niech Ci Janusz opowie pewną przygodę z Vis-u :)

Najbardziej wkurzające było to, że strasznie nogę sobie na początku pobytu pościnalem i niezbyt dobrze znosiłem wchodzenie do wody :(
Jak byliśmy na Biševie, to Janusz z całą sitwą snurkowania w jaskini, a ja ....w sumie i tak ktoś musiał przy sterze zostać.

Relacja w powijakach, jakoś wena nie chce przyjść :oops: :roll:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.03.2018 11:38

baunty napisał(a):O jaką mapkę chodzi?
/Pytałam w tym drugim watku.... Była taka mapka wysepek koło Sivoty (tej w Epirze) z rozrysowanymi strzałkami jak ktoś pływał, gdzie się zatrzymywał itp. Do tego był opis, gdzie janie, tłoczno itp. I właśnie tego szukam, ale nie mogę znaleźć... W tym drugim wątku nie ma tej mapki...


Janusz Bajcer napisał(a):Relacja w powijakach, jakoś wena nie chce przyjść :oops: :roll:
To czekam z niecierpliwością... widzę, ze mocno Was rzucało w te wakacje :D
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 11.03.2018 12:48

https://nikana.gr/en/tourist-guide/epir ... 520/sivota

https://www.tripinview.com/presentation ... r=detailed

https://goo.gl/maps/YNTCQT6YmKR2

Proponuje nie słuchać opinii innych a polazić ludzikiem google, polatac na tripInView, poczytać i odwiedzić wszystko co się da.
Kazdy ma inny gust i oczekiwania
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.03.2018 13:58

Wycieczek to ja już mam sporo zaplanowanych, czasu mi na wszystkie zabraknie na miejscu :mrgreen: :mrgreen: ...
A o opiniach o tych wysepkach i plażach bardzo mi zależy - nigdy też motorówką nie pływaliśmy i wolę się jakoś przygotować i wstępnie rozplanować...
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 11.03.2018 14:51

Ja tam będe 22 czerwca - któryś tam lipca. Moze uda się parę filmików i zdjęć zrobić
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 11.03.2018 22:55

ogorek napisał(a):https://nikana.gr/en/tourist-guide/epirus/places/2520/sivota

https://www.tripinview.com/presentation ... r=detailed

https://goo.gl/maps/YNTCQT6YmKR2

Proponuje nie słuchać opinii innych a polazić ludzikiem google, polatac na tripInView, poczytać i odwiedzić wszystko co się da.
Kazdy ma inny gust i oczekiwania


Ogorek, rzeczywistość a widok przez internet, to naprawdę duża różnica.
Pamiętasz jak twierdziłeś, że Sivota ( ta koło Pargi) wygląda na małą cichą mieścinę?
Zobaczysz jak to wygląda w rzeczywistości.

Mnie osobiście zauroczyły ten miejsca i tyle.
Na necie trochę inaczej to wygląda.
Pływałem w tych rejonach prawie trzy tygodnie i uważam, że to o wiele za krótko.
Jak Ci już wielokrotnie mówiłem, bazę wypadową mieliśmy w Platarii - trochę daleko od wysp - w przyszłości jednak chciałbym pobyć z tydzień na Paxos, bo wtedy można "poczuć klimat" tego miejsca.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.03.2018 23:26

Z Platari przyszło mi kilka ofert app. w cenie o 10 eur niższej niż w Sivocie...no ale na pieszy wieczorny spacer do Sivoty to jednak kawałek...

Z tego co na kilku blogach wyczytałam to Sivota taka spokojna to całkiem nie jest....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 217
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone