Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wrześniowy Hvar i dwie przygody na lądzie.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 07.05.2020 20:22

agata26061 napisał(a):Naszym numerem jeden na Hvarze było winko Bogdanuša, kupowane na samej górze u dziadeczka. Oczywiście w Tučepi w zeszłym roku nigdzie nie mogłam go namierzyć, ale w Jelsie i myślę w większości miejsc na wyspie można je dostać. Najbardziej nam smakowało właśnie z tego miejsca, ale kupowaliśmy je w kilku dla porównania :D


Zapewne u Tomiego:)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 07.05.2020 20:43

Pamiętam jak dostaliśmy grasevine od naszego gospodarza z Pagu, takiej nie widzieliśmy nigdzie w marketach. Trzymałam ją na jakąś specjalną okazję, po czym wylałam :lool:
Chyba się zepsuła, bo zajeżdżała mi jak brandy :hut:
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 07.05.2020 20:44

walp napisał(a): Ponieważ schodziliśmy tą samą drogą, nie będę się rozdrabniał i zejdziemy w podskokach, czyli w pięciu fotkach. :oczko_usmiech:



Waldek, a nie mieliście myśli żeby iść dalej, zamiast wracać tą samą drogą??

My poszliśmy dalej, tak jakby trochę dookoła tego masywu.
Zejście wydawało się łagodniejsze, a też byliśmy szybciej niż wchodząc.

No i widoki cały czas niezmiennie z nami
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 08.05.2020 10:37

wiolek_lp napisał(a):Pamiętam jak dostaliśmy grasevine od naszego gospodarza z Pagu, takiej nie widzieliśmy nigdzie w marketach. Trzymałam ją na jakąś specjalną okazję, po czym wylałam :lool:
Chyba się zepsuła, bo zajeżdżała mi jak brandy :hut:

A była w plastiku czy w szkle? Bo te z plastiku ponoć trzeba przelewać do szklanych butelek, żeby się nie zepsuły
tranquilo napisał(a):
agata26061 napisał(a):Naszym numerem jeden na Hvarze było winko Bogdanuša, kupowane na samej górze u dziadeczka. Oczywiście w Tučepi w zeszłym roku nigdzie nie mogłam go namierzyć, ale w Jelsie i myślę w większości miejsc na wyspie można je dostać. Najbardziej nam smakowało właśnie z tego miejsca, ale kupowaliśmy je w kilku dla porównania :D


Zapewne u Tomiego:)

Z konzuma :D
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 08.05.2020 11:05

agata26061 napisał(a):Mnie smakuje też popularna Graševina, ale na nią trzeba uważać... Te najtańsze w supermarketach są syfiaste dosłownie.

Kupiłem kiedyś w Kauflandzie i mi smakowała, chociaż wina nie pijam.
Koszt to ok.30 zł.
Nie wiem jednak czy to drogo czy tanio. :wink:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2917
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 08.05.2020 12:30

anakin napisał(a):Koszt to ok.30 zł.
Nie wiem jednak czy to drogo czy tanio. :wink:

Dla Wieśka Wszywki mega drogo.
Dla Marka Konrada - jabol.
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 08.05.2020 16:44

kaeres napisał(a):
anakin napisał(a):Koszt to ok.30 zł.
Nie wiem jednak czy to drogo czy tanio. :wink:

Dla Wieśka Wszywki mega drogo.
Dla Marka Konrada - jabol.

świetne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13435
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 08.05.2020 23:01

rzdrozny napisał(a):walp, właśnie o tym Ci pisałem:) Te Twoje smaczki, dygresje robią robotę:) Do tego sposób prowadzenia relacji, dobrze opisane miejsca, fotki i człowiek już wie, gdzie ma jechać, a co sobie odpuścić:)

Bardzo dziękuję za miłe słowa. :wink: To jest bardzo dobry doping. :mrgreen:

Moim zdaniem relacja powinna spełniać przynajmniej dwie funkcje. Pierwsza to funkcja wspomnieniowa. :) Zarówno dla piszącego, jak i dla czytających, którzy również te miejsca odwiedzili. To po prostu mile spędzony czas na wspomnieniach i wymianie doświadczeń. :wink:
UWAGA: w obecnych czasach, może pełnić rolę terapii reminiscencyjnej, realizowanej poprzez zwiększanie poczucia własnej wartości, w wyniku przeglądu dobrych momentów z własnej przeszłości. :oczko_usmiech: :mrgreen: :oczko_usmiech:

Druga, to funkcja dydaktyczna. Osoby z mniejszym doświadczeniem bądź takie, które wybierają się w dane rejony po raz pierwszy, mogą znaleźć przydatne informacje np.: dokąd pojechać, co zobaczyć, w którym miejscu skręcić, gdzie zaparkować. itd. :D Sam niejednokrotnie korzystałem z informacji w relacjach Cromaniaków. :wink:
Jeśli do tego wszystkiego uda dołożyć się jakąś dygresję i chociaż komuś się spodoba, do Autor może czuć się spełniony. :oczko_usmiech:
tranquilo napisał(a):Waldek, a nie mieliście myśli żeby iść dalej, zamiast wracać tą samą drogą??

My poszliśmy dalej, tak jakby trochę dookoła tego masywu.
Zejście wydawało się łagodniejsze, a też byliśmy szybciej niż wchodząc.

Niestety, nie udało mi się znaleźć informacji o innym szlaku ze SN. Jeśli możesz, to opisz w kilku słowach, co w tym przypadku znaczy "iść dalej". :) Rozumiem, że wróciliście do Svetej Nedjelji od innej strony. Mnie już się nie przyda, ale ktoś może skorzysta z tej opcji. :wink:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 09.05.2020 07:33

Fajna relacja. Dużo zdjęć. Moje gratulacje.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 09.05.2020 07:33

walp napisał(a): opisz w kilku słowach, co w tym przypadku znaczy "iść dalej". :) Rozumiem, że wróciliście do Svetej Nedjelji od innej strony. Mnie już się nie przyda, ale ktoś może skorzysta z tej opcji. :wink:


Tak, wróciliśmy w to samo miejsce koło sklepu w SN.

Jak doszliśmy na szczyt, wpisaliśmy się w księgę, tą która ktoś wam podwędził, to zamiast wracać, szliśmy dalej.

Tak jakby w kierunku Jelsy przez chwilę, a potem zrobiliśmy nawrót wracaliśmy jakby zboczem góry, oczywiście szlakami a nie na partyzanta.

Zejscie wg mnie było łagodniejsze, choć minimalnie dłuższe, ale widoki cały czas mega.

Teraz nie mogę, ale wieczorem albo jutro poszukam tego szlaku i wrzucę mapkę jak szliśmy. Mam też ponagrywabe troche kamerą to może uda się pokazać jak wygląda ten szlak wizualnie.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13435
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.05.2020 22:22

Ural napisał(a):Fajna relacja. Dużo zdjęć. Moje gratulacje.

Witam serdecznie i dziękuję. :wink:
tranquilo napisał(a):Tak, wróciliśmy w to samo miejsce koło sklepu w SN.

Dzięki za to uzupełnienie. Myślę, że komuś się przyda.
Niestety, ani nie czytałem wcześniej o takiej możliwości, ani nie widziałem żadnego oznakowania, które by wskazywało, na rozwidlenie szlaku w SN.
Noboby's perfect. :oczko_usmiech:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13435
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.05.2020 22:30

Dzień 8 (12.09) - Dubovica.

W dniu dzisiejszym postanowiliśmy odwiedzić słynną plażę, która znajduje się w malutkiej wiosce Dubovica, położonej nad zatoką, czyli Dubovi dol.
Nazwy Dubovica/Dubovi dol występują zamiennie. Chociaż w wielu chorwackich źródłach podają: uvala i plaža se zove Dubovi Dol, naselje (osada) se zove Dubovica. Tak, czy owak wszyscy wiedzą, o które miejsce chodzi. :wink:

Dojechaliśmy tam główną drogą nr 116 przez tunel Selca - Dubovica i zaparkowaliśmy przy drodze ok. 8 km przed miastem Hvar, w tym miejscu. W ten sposób z Ivan Dolac trzeba pokonać odległośc ok. 25 km., ale skróci się to o połowę, po zakończeniu wspomnianego wcześniej remontu drogi Sveta Nedjelja - Dubovica.

IMG_4362.JPG

Do plaży trzeba zejść śnieżką, która jest dogodna nawet dla dzieci. Kilkuminutowy spacer w dół wynagradzają przepiękne widoki.

mapka.JPG

IMG_4365.JPG

IMG_4370.JPG

IMG_4371.JPG

IMG_4377.JPG

IMG_4379.JPG

IMG_4380.JPG

IMG_4382.JPG

IMG_4383.JPG

IMG_4384.JPG

IMG_4385.JPG

IMG_4386.JPG

IMG_4388.JPG

IMG_4389.JPG

IMG_4392.JPG
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 09.05.2020 22:58

Ścieżka bardzo przyjemna...
Chyba jesteś pierwszy , który tak dokładnie ją zaprezentował .
Luzik :wink: gorzej ją sobie wyobrażałem.

Btw.
Z tą nazwą to tak - jak ze sceną w pewnym filmie:
Poldek napisał telegram do rodziców :
- Nie martfcie się u nas wszysko dobrze
Na to Duduś :
-Nie pisze się przez "f" - tylko przez "w"...
Poldek :
- Nie ważne jak się pisze - ważne żeby wiedzieli o co chodzi i się nie martfwili...
:lol:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 10.05.2020 09:33

agata26061 napisał(a):A była w plastiku czy w szkle? Bo te z plastiku ponoć trzeba przelewać do szklanych butelek, żeby się nie zepsuły


W szkle, oryginalnie zapakowana :wink:


Na Dubovicy nigdy nie byłam, zawsze odstraszała mnie ilość aut, ciekawe ile ludzi będzie u Was :lol:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 10.05.2020 10:49

Wiedziałem, że mam do nadrobienia ostatnie kilkanaście stron i nadrobiłem ale będę musiał jeszcze raz obejrzeć zdjęcia na spokojnie w laptopie, szczególnie jeśli chodzi o wejście na Sv. Nikolę. Ale się rozmarzylem, chcę chodzić po górach i kąpać się w Adriatyku. Może być w Jońskim ;). Fajna rodzinka.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wrześniowy Hvar i dwie przygody na lądzie. - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone