Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wrześniowy Hvar i dwie przygody na lądzie.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 12.05.2020 19:22

walp napisał(a):.... i wspólne wakacje to najpiękniejszy czas wędrowania i bycia razem, aczkolwiek mam świadomość, że niedługo to się zmieni. :wink:

U nas młody od początku studiów wakacje spędzał osobno-raz ,że tak chciał ,dwa zostawialiśmy chałupę i zwierzaki pod jego opieką.
Ale pewnego lata (mieliśmy świetną miejscówkę na Peljesacu),gdy mu Julka przesłała filmiki -tak się nakręcił,że załatwił sobie zastępstwo... 8O
Aby jego przyjazd miał sens, musiało to nastąpić w trzech najbliższych dniach.Zawsze świetnie spędzaliśmy czas i już od dawna tęskniłem, za wspólnymi wędrówkami...Wszystko dograłem na miejscu - pozostał tylko dojazd...
To się okazało największym problemem.Nie było żadnych wolnych miejsc ,u jakiegokolwiek przewożnika.

Tak się nakręciłem na wspólne wakacje ,że szukając na forumowym auto -stop nie popatrzyłem na daty... :oops: :lool: dopiero forumowa koleżanka, uswiadomiła mi ,że cofnąłem się o równy rok :oops:
Ostatecznie, dojechał z przygodą za pośrednictwem "Bla Bla car" .
Dwadzieścia km.przed miejscem spotkania auto się zepsuło - w co wówczas nie chciało nam się wierzyć :!: Obsówa była cztery godziny - potem moje nocne nerwy , czy tym autem dojadą...
Wszystko skończyło się dobrze -odebrałem go ,w Podgorze :D
Nagrodą za stres , był magiczny czas, o którym Waldek piszesz :D 8)
Fajne mi przywołałeś wspomnienia... :D

Btw.
Sorki, już tak się nie będę rozpisywał więcej... :oops:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 12.05.2020 20:09

tranquilo napisał(a):Widzę, że jesteś z tych którzy nie jeżdżą dwa razy w to samo miejsce.

Za stary jestem, żeby jeździć w to samo miejsce, bo zbyt dużo jeszcze pozostało do odwiedzenia, choćby tylko w Cro, a czas leci. :D
Poza tym poznawanie nowych miejsc, nowych ludzi, daje mi największą satysfakcję. :wink:
gusia-s napisał(a):
walp napisał(a): ... Zatoka Dubovi dol we wrześniu 2019 roku, była jednym z miejsc, gdzie kręcono zdjęcia do filmu pt. "Murina ...

Pamiętam jak o tym gadaliśmy w KMWH :)

Zgadza się, też sobie o tym przypomniałem. :wink:
maslinka napisał(a):Też chętnie zobaczę ten film, ale obawiam się, że będziemy musieli dłużej na niego poczekać...

Postaram się od czasu do czasu przejrzeć zasoby w Internecie albo zapytać Chorwatów o premierę.
maslinka napisał(a):P.S. Przypomniało mi się o spisie relacji w KMWH ;) i Cię tam dopisałam 8)

Jestem zaszczycony. :D
agata26061 napisał(a):Ciekawa przygoda z tym filmem. Z chęcią go zobaczę. (...) Nie wiesz, czy w filmie będzie więcej ujęć z wyspy?

Z informacji na chorwackich stronach wiem, że Dubovica była główną lokalizacją na Hvarze. Czy filmowali w innych miejscach na tej wyspie, tego nie wiem. Poza Hvarem kręcili jeszcze na archipelagu Kornati oraz na wyspie Koločep.
CROberto napisał(a):Nagrodą za stres , był magiczny czas, o którym Waldek piszesz :D 8)
Fajne mi przywołałeś wspomnienia... :D
Btw.
Sorki, już tak się nie będę rozpisywał więcej... :oops:

Do tego magicznego czasu jeszcze na pewno nawiążę w ostatnim odcinku relacji. :smo:

Bardzo się cieszę, że piszesz, że wszyscy piszecie. :) Przecież napisałem w poście otwierającym relację, że zapraszam do wspomnień i wymiany doświadczeń. :papa:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.05.2020 13:16

Dzień 8 (12.09) - Dubovica c.d.

Ekipa filmowa poszła na lunch, a my zajęliśmy się tym, po co tutaj przyjechaliśmy, czyli relaksem na plaży. :)
Wybraliśmy sobie miejsce mniej więcej po środku, przy tej małej palmie.

IMG_4400.JPG

IMG_4408.JPG

IMG_4456.JPG

Podczas gdy załoga zażywała kąpieli, ja postanowiłem zrobić krótki rekonesans.
Miejsce bardzo sympatyczne. Dubovica to osada, w której znajduje się kilka zabudowań...

IMG_4396.JPG

IMG_4398.JPG

IMG_4399.JPG

IMG_4425.JPG

IMG_4427.JPG

IMG_4428.JPG

IMG_4429.JPG

... mała kaplica sv. Stjepana pochodząca z XVII wieku...

IMG_4421.JPG

Za tą rozłożystą palmą jest konoba Dubovica, ale nie zaglądaliśmy do niej.

IMG_4459.JPG

IMG_4436.JPG

Raz niebo było błękitne, raz zasłonięte chmurami, ale komfort miejsca w wodzie i na plaży mamy zapewniony. :wink:

IMG_4435.JPG

IMG_4416.JPG

IMG_4424.JPG

Między zaroślami a murkiem zmierzam do baru i napotykam budkę telefoniczną. Czy była sprawna - nie wiem. :P

IMG_4455.JPG

IMG_4420.JPG

Następnie wszedłem do klitki, która nosi dumne miano Dubovica Beach Bar. Diabeł mnie podkusił i w tym beach barze kupiłem najdroższe jak dotąd piwo w Chorwacji. Za 4 półlitrowe puszki Karlovačko zapłaciłem 120 kun. 8O Długo miałem wyrzuty sumienia. Nie popełniajcie tego błędu, jak tam traficie. :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.05.2020 13:19

Tuż przy plaży, ale lekko ukryta, znajduje się Villa Benedeta oferując zakwaterowanie. Jest to prywatny dom rodziny Kolumbić z Hvaru, pochodzący z XIX wieku. W ciągu ostatnich lat został całkowicie przebudowany i odnowiony i jest teraz dostosowany do wszystkich nowoczesnych wymagań i standardów. Villa Benedeta znajduje się zaledwie 20 metrów od pięknej plaży.

IMG_4447.JPG

IMG_4448.JPG

IMG_4449.JPG

IMG_4450.JPG

IMG_4452.JPG

Jeśli ktoś zdecyduje się spędzić urlop w tym obiekcie, na pewno będzie cieszyć się nowoczesnymi apartamentami i wspaniałą atmosferą zatoki. Trochę to jednak kosztuje, bo obiekt można wynająć tylko w całości. Villa składa się z czterech sypialni z podwójnym łóżkiem, trzech łazienek, salonu, kuchni i dużego tarasu. Istnieje możliwość dostawienia 1-2 łóżek, więc obiekt jest przeznaczony dla 8-10 osób.

Z ciekawości sprawdziłem ile kosztowałoby wynajęcie domu na wrześniowy tydzień (od soboty do soboty). Wg cennika wychodzi ok. 11.150 PLN
I lepiej zrobić to przez stronę obiektu, ponieważ rezerwacja przez booking.com w tym samym czasie, dla tej samej liczby osób kosztuje tyle:

Benedeta.JPG

Schodzę ponownie na plażę.

IMG_4439.JPG

Nie, to nie ja. :smo:

IMG_4443.JPG

Nad zatoką dominuje piękny, kamienny dom szlacheckiej rodziny Kasandrić z końca XVIII wieku. Posiadłość została zbudowana przez rodzinę Gargurić-Kasandrić (do XX w. używali podwójnego nazwiska) i składa się z dużego budynku z dziedzińcem i kilkoma pomieszczeniami gospodarczymi. Właściciele bardzo skutecznie chronią swojej posiadłości przed turystami.

IMG_4446.JPG

IMG_4445.JPG

IMG_4440.JPG

IMG_4444.JPG

Jeszcze ostanie zanurzenie i kończymy pobyt na Dubovi dol.

IMG_4460.JPG

IMG_4458.JPG

Cała zatoka została ostatnio objęta specjalną ochroną. Wszelkie przewodniki zaliczają tę plażę do grona najpiękniejszych plaż w Chorwacji. Owszem, miejsce jest ciekawe, ma swój urok, ale moim zdaniem, niektóre zachwyty są przesadzone. :)

W poprzednim odcinku dość dokładnie sfotografowałem zejście ścieżką na plażę, na co zwrócił uwagę CROberto. :wink: Miałem wrażenie, że zejście tą ścieżką w dość trudnym ale ciekawym terenie oraz widoki z góry na zatokę, będą ciekawsze niż sama zatoka na dole. No wiem, to już jest pewna złośliwość. :oczko_usmiech:
Mimo wszystko warto odwiedzić Dubovicę/Dubovi dol. :wink:

W kolejnym odcinku odwiedzimy - można śmiało powiedzieć - najmniej atrakcyjne miejsce z naszej hvarskiej listy, ale istotne na liście dziedzictwa kulturowego Chorwacji.
Vidimo se uskoro. :wink: :papa:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 14.05.2020 13:22

walp napisał(a):Diabeł mnie podkusił i w tym beach barze kupiłem najdroższe jak dotąd piwo w Chorwacji. Za 4 półlitrowe puszki Karlovačko zapłaciłem 120 kun. 8O Długo miałem wyrzuty sumienia. Nie popełniajcie tego błędu, jak tam traficie. :)

Waldek....szacun. :mrgreen:
Popatrz na to z innej strony - przyjedziesz do Krakowa, napijesz się piwa na Rynku i będziesz zachwycony, że tak tanio. :wink:

Może głupie pytanie, ale jak z temperaturą wody we wrześniu?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.05.2020 14:13

anakin napisał(a):Waldek....szacun. :mrgreen:

Ktoś rzucił hasło: przydałoby się zimne piwko. :D Jako organizator i przewodnik wycieczki, postanowiłem zaradzić... :?
anakin napisał(a):Może głupie pytanie, ale jak z temperaturą wody we wrześniu?

Wcale nie głupie. Też się tym interesowałem. Teraz po dwóch wrześniowych pobytach (Pag, Hvar), wiem, że jest dobrze.
Ja muszę mieć dość wysoką temperaturę wody, żeby zostać w niej dłużej niż 10-15 min. Nie zabieram termometru, ale temperatura wody pozwalała, że mogłem pluskać się długo. :)

Średnie temperatury wody we wrześniu są na poziomie czerwca i lipca, tylko niewiele niższe niż sierpniowe.

temperatura vede.JPG
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 14.05.2020 14:27

Ciekawie wygląda ta Villa Benedeta, ale cena za tydzień we wrześniu 8O 8O 8O Co dopiero musi być w sezonie...
Ale kto bogatemu zabroni...?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.05.2020 14:45

@Anakin, Byłam 3-krotnie we wrześniu, i nie utrafisz:

2012 - Rovinj (2gi tydzień września) - morze akceptowalne, ale nie na długie kąpiele, spore zafalowanie, w tym czasie w Rabacu wiatr porywał 2metrowego męża koleżanki....
2015 - Pakostane/Drage - morze cud-malina, 1.09 - 27,8 C, 2.09 - 26,8C inna plaza 3.09 - 27,9C (robię pomiary :mrgreen:
2016 - Srima - różnie, ale raczej kiepsko, 3.09 -23,5C, 5.09 - ulewa, że ciężko wyjść z app., 6.09 - 21 C (Murter), 8.09 (Murter) 20,5-21,5)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.05.2020 15:24

100% gwarancji nie ma nigdzie w Chorwacji, ale warto wziąć pod uwagę zdecydowanie wyższą średnią słonecznych dni oraz temperatur dla Hvaru, w porównaniu np. z Rovinj.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 14.05.2020 15:29

30 kun za piwo to normalna cena w Trogirze, Splicie, Dubrovniku.... :oczko_usmiech:

Na moich kilku pobytach wrześniowych woda zawsze była ciepła. Z tym że my zawsze stacjonujemy na lądzie :wink:

No ale po tych fotkach, wyspy coraz bardziej kuszą 8-O :twisted: :mg: :devil: :hearts:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 15.05.2020 11:43

Villa Benedeta, poza wysokim sezonem ma dwie zalety - jest tańsza i schodzi się mniej ludzi na plażę...
W sezonie, powinna być zniżka... :oczko_usmiech:

Btw.
Rozumiem ,Waszą potrzebę chwili :wink:
Ani , gdy uznał, że przepłacił za Paski Sir , to nie zjadł - na telewizorze postawił...( ceną na widoku ) :oczko_usmiech: :mrgreen:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 15.05.2020 12:47

sito_zabrze napisał(a):30 kun za piwo to normalna cena w Trogirze, Splicie, Dubrovniku.... :oczko_usmiech:

Podane do stolika w okolicy Stradun w Dubrovniku albo przy Obala bana Berislavića w Trogirze, to się zgodzę, ale puszka kupiona w budce między krzakami, to już przesada. :oczko_usmiech:
sito_zabrze napisał(a):No ale po tych fotkach, wyspy coraz bardziej kuszą 8-O :twisted: :mg: :devil: :hearts:

To nie oglądaj następnego odcinka. :mrgreen: Będzie więcej tekstu i mało atrakcyjne zdjęcia. Nie chciałbym, aby pokusa odeszła. :oczko_usmiech:
CROberto napisał(a):Rozumiem Waszą potrzebę chwili :wink:
Ani , gdy przepłacił za Paski Sir , to nie zjadł - na telewizorze postawił... :oczko_usmiech: :mrgreen:

:oczko_usmiech: :mrgreen: :oczko_usmiech:
W moim przypadku, to był dowód na to, jak trudne przeszkody potrafi pokonać przeciętny człowiek, dostosowując się do potrzeby chwili. :mrgreen:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 15.05.2020 14:40

sito_zabrze napisał(a):30 kun za piwo to normalna cena w Trogirze, Splicie, Dubrovniku.... :oczko_usmiech:

Taaa, na deptaku w Dubrovniku...55kn małe piwo....w 2014r
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 15.05.2020 15:21

CROberto napisał(a): Ani , gdy uznał, że przepłacił za Paski Sir , to nie zjadł - na telewizorze postawił...( ceną na widoku ) :oczko_usmiech: :mrgreen:

Mój sir kosztował dwie puszki piwa :mrgreen:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 15.05.2020 15:34

walp napisał(a):
CROberto napisał(a):Rozumiem Waszą potrzebę chwili :wink:
Ani , gdy przepłacił za Paski Sir , to nie zjadł - na telewizorze postawił... :oczko_usmiech: :mrgreen:

:oczko_usmiech: :mrgreen: :oczko_usmiech:
W moim przypadku, to był dowód na to, jak trudne przeszkody potrafi pokonać przeciętny człowiek, dostosowując się do potrzeby chwili. :mrgreen:

Zacięcie godne naśladowania... 8) :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wrześniowy Hvar i dwie przygody na lądzie. - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone