Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wrześniowy Hvar i dwie przygody na lądzie.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.04.2020 21:59

anakin napisał(a):Napoleon dopisany do tzw.miejsc koniecznych. :wink:

2021
2022
.......
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 19.04.2020 21:59

Janusz Bajcer napisał(a):
anakin napisał(a):Napoleon dopisany do tzw.miejsc koniecznych. :wink:

2021
2022
.......

...2033...nie wiem. :wink:
2020 Pag. :sm:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.04.2020 22:41

anakin napisał(a):Napoleon dopisany do tzw.miejsc koniecznych. :wink:

Myślę, że następne miejsce też dopiszesz. :)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 20.04.2020 09:57

walp napisał(a):Tak, można wynająć sprzęt do pływania w ID. Po przeciwnej stronie plaży miejskiej od Slavinki są Apartmani Spila. Do wyboru był gumeni gliser albo pasara. Szybki gliser 75ks, kosztował 200 euro/dzień lub 30 euro/h, wolniejsza pasara 35ks, 100 euro/dzień albo 15 euro/h. Można było się targować, można płacić w kunach. Też było trochę problemów z wynajęciem, ale więcej napiszę jak będziemy w tym miejscu relacji. :wink:

Czekam w takim razie na dalszy ciąg relacji :D
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 20.04.2020 12:38

agata26061 napisał(a):P.S. W Ivan Dolac można było wynająć łódki? 8O 8O 8O

w terminie w którym byliśmy w ID (my i Wy) te łódki są jeszcze pokryte "grubą warstwą kurzu" :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 20.04.2020 13:00

W terminie, w którym była Agata ze swoją rodziną, (o ile dobrze pamiętam, w ID byli do 4 lipca), to chyba łódki są już dostępne? :)
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 20.04.2020 13:17

walp napisał(a):W terminie, w którym była Agata ze swoją rodziną, (o ile dobrze pamiętam, w ID byli do 4 lipca), to chyba łódki są już dostępne? :)

Waldek, jeśli ten gumeni gliser był biało czerwony to widziałem jak przygotowywali go do sezonu :wink:

Ps. Pamiętam kiedy Agata była w ID, byliśmy na piwie w ID a później na imprezie Roxi
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 20.04.2020 16:59

m@rek napisał(a):Waldek, jeśli ten gumeni gliser był biało czerwony to widziałem jak przygotowywali go do sezonu :wink:

Marek, na zdjęciach widzę, że gliser jest biały z ciemnym daszkiem. Tak czy owak dziwne, że na przełomie czerwca/lipca sprzęt nie jest dostępny. :roll:
Jeśli komuś będzie zależało, mam kontakt do Apartmani Spila, można zapytać kiedy wodują sprzęt. :)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 20.04.2020 18:06

5 lipca wyjezdzalismy już do domu. W każdym razie nie widziałam żadnej możliwości wynajęcia łódki. Być może już były sprawne, ale nie widziałam właścicieli nigdzie ani żadnej informacji, że są do wynajęcia.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 22.04.2020 15:08

Dzień 7 (11.09) - Sveti Nikola

Wyspa Hvar posiada wiele atrakcji, ale kiedy tworzyłem katalog miejsc, które zamierzaliśmy odwiedzić, od samego początku na liście był szczyt Sveti Nikola.

Jest kilka szlaków, które na niego prowadzą. Można wejść szutrową drogą z miejscowości Dol albo z miejscowości Svirče. Poza tymi dwoma szlakami są jeszcze dwie skrajne opcje: najłatwiejsza oraz najtrudniejsza. Na tym poziomie zwiedzana pomijam oczywiście Via Ferrata Hvar. :)

Najłatwiejszy sposób to dojazd samochodem do gospodarstwa Kolumbić, a następnie krótkie podejście. Zjazd z drogi nr 116 w szutrową drogę prowadzącą pod szczyt znajduje się tuż przed tunelem Dubovica - Selca, po prawej stronie, jadąc od miasta Hvar. Charakterystycznym znakiem jest "reklama" wspomnianego gospodarstwa.

Najtrudniejszy, bo dość stromy szlak wiedzie na szczyt z miejscowości Sveta Nedjelja. Trudy wspinaczki rekompensują jednak piękne widoki, a ponadto po drodze jest możliwość zobaczenia ciekawej jaskini. Trudność tego szlaku wynika z ukształtowania terenu na wyspie. Południowe zbocza hvarskich gór są strome, skaliste i występują tutaj jaskinie. Od strony północnej stoki znacznie łagodniej opadają w kierunku Starogradskiego Pola.

Możliwości dotarcia na szczyt jest więc kilka. :wink:
Vidimo se na stazi, czyli do zobaczenia na szlaku :papa:
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 22.04.2020 16:18

agata26061 napisał(a):5 lipca wyjezdzalismy już do domu. W każdym razie nie widziałam żadnej możliwości wynajęcia łódki. Być może już były sprawne, ale nie widziałam właścicieli nigdzie ani żadnej informacji, że są do wynajęcia.


No my końcem sierpnia i początkiem września mieliśmy reklamy że da się wynająć, ale jakoś raz że te fale trochę odwodziły nas od tego pomysłu, a dwa że gostek który niby wynajmował jakoś mnie wkurzał... :D
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 22.04.2020 16:22

walp napisał(a):
Najtrudniejszy, bo dość stromy szlak wiedzie na szczyt z miejscowości Sveta Nedjelja. Trudy wspinaczki rekompensują jednak piękne widoki,


Dokładnie tak!
My wchodziliśmy właśnie tą trasą, i trafiłem na nią dzięki pomocy z forum, (wybaczcie ale nie pamiętam kto mi odpisał, pamiętam tylko że bardzo mi to pomogło trafić na początek szlaku).

Te widoki do dziś mnie urzekają. A w filmiku z wakacji są punktem westchnień :lol:
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 22.04.2020 16:39

walp napisał(a):Dzień 7 (11.09) - Sveti Nikola

Wyspa Hvar posiada wiele atrakcji, ale kiedy tworzyłem katalog miejsc, które zamierzaliśmy odwiedzić, od samego początku na liście był szczyt Sveti Nikola.

Jest kilka szlaków, które na niego prowadzą. Można wejść szutrową drogą z miejscowości Dol

My przejechaliśmy samochodem z miejscowości Dol do konoby Kolumbić i dalej :wink: momentami było ekstremalnie 8O , ale daliśmy radę :D
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.04.2020 20:26

My na Nikolę wybraliśmy się od SN po drodze przez jaskinię. Pogoda wydawała się wymarzona do takiej wędrówki, chłodek ;) jednak dochodząc do jaskini wszystko się zmieniło i walnęło żarem. Zrezygnowaliśmy z dalszej wędrówki. Potem nie było już bardzo czasu i warunków więc podjechaliśmy autem do konoby Kolumbić i dalej te parę kroków piechotą :)
Zachód słońca oglądany ze szczytu był cudny :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 22.04.2020 21:25

tranquilo napisał(a):No my końcem sierpnia i początkiem września mieliśmy reklamy że da się wynająć, ale jakoś raz że te fale trochę odwodziły nas od tego pomysłu, a dwa że gostek który niby wynajmował jakoś mnie wkurzał... :D

To nam się w końcu udało. Fale były tylko w początkowych dniach i z gostkiem też jakoś udało się dogadać. A myślałem, że wkurzał tylko mnie. Chyba, że było dwóch różnych wkurzających. :oczko_usmiech:
tranquilo napisał(a):
walp napisał(a):Najtrudniejszy, bo dość stromy szlak wiedzie na szczyt z miejscowości Sveta Nedjelja. Trudy wspinaczki rekompensują jednak piękne widoki,

Dokładnie tak!
My wchodziliśmy właśnie tą trasą, i trafiłem na nią dzięki pomocy z forum, (wybaczcie ale nie pamiętam kto mi odpisał, pamiętam tylko że bardzo mi to pomogło trafić na początek szlaku).

Nie wiem z kim jeszcze korespondowałeś, ale na pewno wskazówki dawała Ci gusia-s w Klubie Miłośników Wyspy Hvar. Pamiętam, bo stałem za rogiem i się przysłuchiwałem. :mrgreen:
ZytaS napisał(a):My przejechaliśmy samochodem z miejscowości Dol do konoby Kolumbić i dalej :wink: momentami było ekstremalnie 8O , ale daliśmy radę :D

gusia-s napisał(a):My na Nikolę wybraliśmy się od SN po drodze przez jaskinię. Pogoda wydawała się wymarzona do takiej wędrówki, chłodek ;) jednak dochodząc do jaskini wszystko się zmieniło i walnęło żarem. Zrezygnowaliśmy z dalszej wędrówki. Potem nie było już bardzo czasu i warunków więc podjechaliśmy autem do konoby Kolumbić i dalej te parę kroków piechotą :)

No właśnie, sposobów dotarcia na szczyt jest kilka, dlatego we wstępie do tego odcinka o tym napisałem. Warto stanąć na "Świętym Mikołaju", a sposób dotarcia każdy może sobie wybrać wg uznania, czy możliwości. Ja jednak zarekomenduję tylko jeden. :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wrześniowy Hvar i dwie przygody na lądzie. - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone