Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje na klifie w cieniu wulkanu - Teneryfa 2018

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 25.10.2018 22:16

Dzień 1 - 13.08.2018

Jeszcze do maja tego roku Teneryfa była u mnie w strefie marzeń, w czołówce miejsc które chciała bym zobaczyć :lol:

Wakacyjne plany wydawały się być dość stabilne i sprecyzowane, aż do majowego weekendu kiedy to booking z powodu zakończenia współpracy z obiektem, w którym mieliśmy rezerwację, po prostu ją odwołał.
Tak włoskie plany legły w gruzach a my zdani byliśmy na szukanie czegoś na szybko. Włochy odpadły bo ceny noclegów były zabójcze, Grecji nie chciałam bo byliśmy rok wcześniej. Tak w głowie pojawiła się Teneryfa. Potem znalazłam nocleg w dobrej cenie zostało polowanie na bilety, co też długo nie trwało.
I tak obudziliśmy się rano 13.08.2018r. Nasze wakacje zaczęliśmy od podróży na wrocławskie lotnisko. A bilety w obie strony kosztowały nas równo 600 zł za osobę czyli 2400 za naszą czwórkę.
Po drodze spotykamy się jeszcze z pozostałą czwórką z rodziny, która spędziła z nami pierwszy tydzień wakacji.
Do Wrocławia dojeżdżamy spokojnie z zapasem czasowym, nie chcieliśmy żadnych niespodzianek. Samochód parkujemy na parkingu Mercedes co kosztowało nas za 2 tygodnie 86 zł.
Odprawa w zasadzie od ręki, czekamy więc na lot. Niestety z małym opóźnieniem.
20180813_134705.jpg

20180813_135318.jpg

20180813_150411.jpg

jest też coś na ząb (osobiście jednak się nie zdecydowałam), nie ma jak to pyszne własnoręcznie przygotowane kanapki :mrgreen:
20180813_154010.jpg

Dopiero w okolicach Lizbony chmury się przecierają a pod nami piękny widok :lol:
20180813_174022.jpg

A potem już Teneryfa
20180813_193522.jpg

niestety wita nas średnią pogodą, świeżo po deszczu
20180813_193817.jpg

20180813_193920.jpg

Za to roślinność od razu mnie urzekła
20180813_200653.jpg

Jeszcze pozostało nam odebranie autka w wypożyczalni Orcar. Z wynajmu byliśmy bardzo zadowoleni. Samochód spisał się świetnie, żadnych ukrytych kosztów ani kaucji. Dodatkowy kierowca oraz foteliki dla dziewczynek w cenie. Dwa tygodnie to koszt 208 euro. A to nasz powóz :mrgreen:
20180813_204218.jpg

I ruszamy w stronę zachodzącego słońca, konkretnie do Icod de los Vinos. Jechaliśmy trochę ponad godzinę ale dojechaliśmy w kompletnych ciemnościach.
20180813_201742.jpg

:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.10.2018 09:09

Kilka znanych widoczków w zajawce widzę, będę tu częstym gościem, parę dni na Teneryfie udało się spędzić

:boss:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 26.10.2018 09:19

tony montana napisał(a):Kilka znanych widoczków w zajawce widzę, będę tu częstym gościem, parę dni na Teneryfie udało się spędzić

:boss:


Cześć Tony, podejrzewam, że w miejscu w którym chcesz spędzić emeryturkę to znasz już wszystkie te widoki :lol:
Chociaż nie wiem czy na La Gomerze byliście bo i niej coś się pojawiło :wink:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 26.10.2018 13:03

Tak z ciekawości zapytam :oops:
Najpierw rezerwowałaś noclegi a później dało się do nich dopasować tanie loty :?:
Zawsze myślałem że to się robi odwrotnie , chyba że jestem w błędzie :roll: :D
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 26.10.2018 13:38

lotnikwsk napisał(a):Tak z ciekawości zapytam :oops:
Najpierw rezerwowałaś noclegi a później dało się do nich dopasować tanie loty :?:
Zawsze myślałem że to się robi odwrotnie , chyba że jestem w błędzie :roll: :D


Nie, nie jesteś w błędzie :lol:
Przy rezerwacji w maju czyli dość późno ciężko było już znaleźć w normalnych cenach jakieś lokum. Dlatego też w zasadzie równolegle szukałam jednego i drugiego ale ze wskazaniem na nocleg. Bo co by mi było np. po tanich lotach na Majorkę jak tam mieszkania drogie.
Najpierw więc wyszukałam nocleg który by mnie interesował a, że był więcej niż jeden więc mogłam zaczekać aż kupię bilety i wtedy zaklepać ostatecznie nocleg. Inaczej by mogło być tylko przy opcji bezpłatnego odwołania noclegu do jakiejś daty.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 26.10.2018 13:46

Z moich doświadczeń wynika, że taniej lata się we wtorki niż w soboty :oczko_usmiech: .

Mam nadzieję, że pochwalisz się tym noclegiem. Namiary na urocze miejscówki za rozsądne pieniądze kolekcjonuję, bo nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda :hut: .

Poza tym jestem nieco rozczarowana, że nie było ani słowa zachwytu nad naszym ślicznym i funkcjonalnym lotniskiem :roll: :? :wink: .
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 26.10.2018 13:53

marze_na napisał(a):Z moich doświadczeń wynika, że taniej lata się we wtorki niż w soboty :oczko_usmiech: .

Mam nadzieję, że pochwalisz się tym noclegiem. Namiary na urocze miejscówki za rozsądne pieniądze kolekcjonuję, bo nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda :hut: .

Poza tym jestem nieco rozczarowana, że nie było ani słowa zachwytu nad naszym ślicznym i funkcjonalnym lotniskiem :roll: :? :wink: .


A widzisz Marzenko takie niedopatrzenie z mojej strony. Lotnisko bardzo przyjemne i zostaliśmy bardzo sprawnie obsłużeni to fakt :lol:
Jedynym minusem przy bagażu tylko podręcznym był fakt, że po wysokich schodach musieliśmy dość sprawnie zejść z czterema walizkami i dziećmi, bo windy nie widziałam. Ale to już kwestia oszczędności jednak na bagażu nadawanym :mrgreen:
A lecieliśmy w poniedziałek chyba za dość rozsądną cenę :lol:
Namiary na kwaterkę wyślę Ci na PW :papa:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 26.10.2018 16:10

No tak :D
Teraz rozumiem, fajnie to zakombinowałaś :D
Może ja też ten namiar do kolekcji poproszę :roll: :wink:
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 26.10.2018 19:29

A Teneryfa, gdzie jest to miejsce? ;)
Spodobały mi się palmy z ładną zieloną trawą.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 26.10.2018 20:14

lotnikwsk napisał(a):No tak :D
Teraz rozumiem, fajnie to zakombinowałaś :D
Może ja też ten namiar do kolekcji poproszę :roll: :wink:


No wiesz o już było działanie pod presją czasu po dawce stresu związanego z odwołaną rezerwacją, nie było miejsca na jakieś pomyłki i za długie zwlekanie. Chyba też już za stara jestem, żeby jeździć w ciemno :twisted: Namiar wysyłam na PW :wink:
Jer napisał(a):A Teneryfa, gdzie jest to miejsce? ;)
Spodobały mi się palmy z ładną zieloną trawą.

A te palemki to po prostu jedno z dwóch najbardziej obleganych miejsc na wyspie czyli Loro Park :lol:

Pozdrawiam :papa:
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 26.10.2018 20:40

A te palemki to po prostu jedno z dwóch najbardziej obleganych miejsc na wyspie czyli Loro Park :lol:


Nie wiedząc (serio) nic o tym miejscu, trafiłem na jeden z punktów wartych(?) zobaczenia. Zobaczę co zapamiętałaś opisowo i fotograficznie.
:)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 27.10.2018 18:06

Beata W. napisał(a):
tony montana napisał(a):Kilka znanych widoczków w zajawce widzę, będę tu częstym gościem, parę dni na Teneryfie udało się spędzić

:boss:


Cześć Tony, podejrzewam, że w miejscu w którym chcesz spędzić emeryturkę to znasz już wszystkie te widoki :lol:
Chociaż nie wiem czy na La Gomerze byliście bo i niej coś się pojawiło :wink:


Nie, LA Gomery nie odwiedziliśmy, tylko dwa razy Tene i raz Gran Canarie
:papa:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 28.10.2018 13:22

Jer napisał(a):
A te palemki to po prostu jedno z dwóch najbardziej obleganych miejsc na wyspie czyli Loro Park :lol:


Nie wiedząc (serio) nic o tym miejscu, trafiłem na jeden z punktów wartych(?) zobaczenia. Zobaczę co zapamiętałaś opisowo i fotograficznie.
:)



Zapraszam :papa:
Jer napisał(a):
A te palemki to po prostu jedno z dwóch najbardziej obleganych miejsc na wyspie czyli Loro Park :lol:


Nie wiedząc (serio) nic o tym miejscu, trafiłem na jeden z punktów wartych(?) zobaczenia. Zobaczę co zapamiętałaś opisowo i fotograficznie.
:)


My na La Gomerze spędziliśmy jeden dzień, ale o tym kiedyś :lol:

Celem uzupełnienia mapka z naszego przejazdu z lotniska
Zrzut ekranu (36).png

Co ciekawe pierwszych kilka razów, dopóki nie opracowaliśmy własnej trasy, za każdym razem do San Marcos jechaliśmy inną drogą. Było kilka opcji, zmiany drogi w zasadzie już w okolicy Icod ale przeważnie te krótsze były bardzo strome, żeby nie powiedzieć pionowe :mrgreen:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 28.10.2018 14:05

dzień 2 - 14.08.2018

Pierwszy dzień na wakacjach. Jak to pierwszy dzień w nowym miejscu zawsze nas czymś zaskoczy. Przede wszystkim co nas obudziło to dziwny odgłos, który okazał się szumem oceanu, który potem umilał nam wszystkie wieczory i poranki. Kolejnym odgłosem poranka był codziennie piejący kogut :mrgreen: A kolejnym zdziwieniem był fakt, że około godziny 7 rano było jeszcze ciemno :idea: U nas o 7 przecież już dawno świeciło słonko 8O Do naszego mieszkanka dotarliśmy już późno z balkonu nie wiele było już widać, więc widok był też czymś na co czekaliśmy.
Niestety pierwszego dnia u nas słonka za wiele nie było. A z balkonu o wczesnej porze był taki widoczek.
20180814_073307.jpg

20180814_075343.jpg

Dziewczyny odsypiały podróż, wybrałam się więc na poszukiwania jakiegoś sklepu. Wieczorem w restauracji przy porcie ( w tej w której Danusia jadła kolację :smo: ) kupiliśmy tylko coś do picia.
Kilka fotek z najbliższej okolicy o poranku.
20180814_081126.jpg

20180814_081556.jpg

20180814_081828.jpg

20180814_081838.jpg

Takie ładne kwiotki :lol: niestety nie wiem jak się nazywają :?:
20180814_082050.jpg

20180814_084607.jpg

Wracając z zakupami pod górkę już fotek nie chciało mi się robić :mrgreen:
pogoda lekko się poprawia
20180814_085654.jpg

20180814_085705.jpg

A my idziemy do rodzinki na śniadanko, niestety dostali mieszkanie kilka kilka pięter niżej niż my ale za to przy samym basenie.
20180814_095514.jpg

:papa:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21044
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 28.10.2018 14:24

Lekko spóźniony...więc gdzieś z boczku sobie przysiądę i będę oczywiście zaglądał... :)
widoczki palce lizać... :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wakacje na klifie w cieniu wulkanu - Teneryfa 2018 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone