Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W Salonie u cesarza i dinozaurów... wyspa Ciovo 2011

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 29.05.2013 14:12

PabloX napisał(a):Nie wiem, czym zasłużyłem, ale dziękuję bardzo uprzejmie :D Takie przywitanie pasuje mi jak najbardziej 8) Przy okazji witam Cię w relacji i na forum :papa: :hut:


Nie każdy okazuje tyle serca w relacje. Świetna robota. Czuję się tak jak bym tam już był ;)

Dzięki za wszystko. Info się przyda, pokazuję drugiej połowie i ostro myślimy.

Co do wyboru trafiłem coś takiego .. naszym marzeniem jest widok na morze w bezpośrednim sąsiedztwie wody.
http://www.interhome.pl/chorwacja/dalma ... =true#tab3
Szkoda, że nie mam oferty bezpośredniej ale biuro dało mi pełne dane od A-Z.

Co do tej plaży .. świetnie, młodzież nie powinna się nudzić. Możecie mi podpowiedzieć, w której lokalizacji wyspy jest ta cała Copacabana?
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 29.05.2013 14:29

Dopłynęliśmy :D

SKRADINSKI BUK

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dsc02114x.jpg

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miejsce jest śliczne, roślinność tak bujna, że z córką wymyśliliśmy żarcik, iż to nie żaden "park narodowy", tylko "dżungla narodowa" :lol:
Woda jest wszędzie, obok drzew, pod drzewami, w jednych miejscach rwie bystry nurt, a tuż obok stoi sadzawka, w której leniwie pływa sobie mnóstwo ryb.
Park (czy też... dżungla) :wink: jest świetnie zorganizowany, a system drewnianych kładek i schodków zbudowany tak, że wygodnie można śmigać nawet z dziecięcym wózkiem. Dodając do tego duży, bezpłatny parking przed wejściem do parku, uzyskujemy taki wynik: PN Krka jest znacznie bardziej przyjazny dla odwiedzających niż PN Plitwickie Jeziora.

PN Krka jest miejscem, w którym można nie tylko zobaczyć kawałek pięknej przyrody, ale też autentycznie odpocząć, nawet w szczycie sezonu w lipcu.
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 29.05.2013 14:44

Brutaka napisał(a):
PabloX napisał(a):Nie wiem, czym zasłużyłem, ale dziękuję bardzo uprzejmie :D Takie przywitanie pasuje mi jak najbardziej 8) Przy okazji witam Cię w relacji i na forum :papa: :hut:


Nie każdy okazuje tyle serca w relacje. Świetna robota. Czuję się tak jak bym tam już był ;)

Czytając takie komentarze wiem, że warto :D

Brutaka napisał(a):Co do wyboru trafiłem coś takiego .. naszym marzeniem jest widok na morze w bezpośrednim sąsiedztwie wody.
http://www.interhome.pl/chorwacja/dalma ... =true#tab3

Super miejsce! :hut: Poznaję okolicę, byliśmy tam na spacerze. Mieszkaliśmy kilkanaście minut spacerem od tej willi.

Brutaka napisał(a): Co do tej plaży .. świetnie, młodzież nie powinna się nudzić. Możecie mi podpowiedzieć, w której lokalizacji wyspy jest ta cała Copacabana?

To jest innymi słowy plaża miejska w Okrug Gornji.
Na mapce to jest plaża wzdłuż ulicy Stjepana Radića.
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 30.05.2013 19:55

PabloX napisał(a):Super miejsce! :hut: Poznaję okolicę, byliśmy tam na spacerze. Mieszkaliśmy kilkanaście minut spacerem od tej willi.


Mieszkaliście w tej samej dzielnicy? Możesz podzielić się namiarem?
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 30.05.2013 22:47

Brutaka napisał(a):
PabloX napisał(a):Super miejsce! :hut: Poznaję okolicę, byliśmy tam na spacerze. Mieszkaliśmy kilkanaście minut spacerem od tej willi.


Mieszkaliście w tej samej dzielnicy? Możesz podzielić się namiarem?


Rzut beretem. Wysłałem Ci prywatną wiadomość z namiarem na rodzinę, u której mieszkaliśmy na Ciovo.
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 30.05.2013 23:26

Dziękuję Pablo w tym miejscu ponieważ nie mogę wysłać Ci PW :)
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 01.06.2013 20:22

Wracając z PN Krka na Ciovo pierwszy raz przejechaliśmy dłuższy odcinek Jadranskiej Magistrali. Widoki jak z bajki, przyjemność z jazdy ponadprzeciętna... właśnie wtedy zdecydowaliśmy, że za rok wrócimy do Cro, a także, że miejsce wakacji 2012 będzie gdzieś tam - między Šibenikiem a Trogirem.

No i prawie tam było (bo w Tribunju) :D

Szkoda, że z tej trasy wieczorową porą zrobiłem tylko dwie fotki...

DSC02144_2.jpg

DSC02143_2.jpg
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 01.06.2013 20:43

Oj, szkoda :wink:
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 02.06.2013 23:32

Niedosyt Jadranskiej Magistrali można sobie odbić TUTAJ.
Dla niewtajemniczonych dodam, że Miecia zamieściła tam sporo fajnych fotek z Autostrady Słońca :D :papa:
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 05.06.2013 20:54

No i co, Panie Kolego :!: Zamydliłeś oczy i......koniec :roll:

:lol:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 05.06.2013 22:33

Miecia napisał(a):No i co, Panie Kolego :!: Zamydliłeś oczy i......koniec :roll:

:lol:



Ach te kobiety . . . :roll: :wink:
Pozwól mu troszkę odsapnąć :)


Pozdrawiam
Piotr
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2421
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 05.06.2013 23:08

No dobra dajmy Mu czas do rana :wink:
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 06.06.2013 10:16

Miecia napisał(a):No i co, Panie Kolego :!: Zamydliłeś oczy i......koniec :roll:

:lol:

Bo nieopatrznie wlazłem w ten wątek o Jadrance i wpadłem w jakiś stupor - patrzę na foty i oderwać się nie mogę :wink: tak mi się już cni do wakacji :cry:

Ale spox, do relacji wrócę. Razem z gromadą dinozaurów 8) :papa:
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 07.06.2013 20:35

Któregoś dnia dzieci zobaczyły plakat reklamujący Dino Park Croatia w Omišu.

Nie przeszły wobec tematu obojętnie... :lol:

... bo chyba wszystkie dzieci kochają dinozaury i się nimi fascynują, wobec czego pytanie stawiane przez parę kolejnych dni nie brzmiało "pojedziemy?", tylko "kiedy pojedziemy?" :mrgreen:

Nie oponowałem, w końcu też pamiętam czasy, kiedy dinozaury TO BYŁO TO :lol:

Jakiś czas później - jak większość chlopaków - kolekcjonowałem serię znaczków o dinozaurach, wyemitowaną przez Pocztę Polską w latach 70-tych...

20130607_195703.jpg


I równie fajną, choć mniej znaną, serię z lat 60-tych... 8)

20130607_195632.jpg
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 07.06.2013 21:24

DINO PARK CROATIA W OMIŠU

Dinozauromaniacy - czyli większe dzieci i tata jadą do Omiša! :lol: Pojechaliśmy zupełnie bez wcześniejszego rozpoznania, bo spodziewaliśmy się, że w niewielkim Omišu tak duża atrakcja będzie dobrze oznaczona i widoczna - okazało się, że nie, ale po dopytaniu paru localsów trafiliśmy na miejsce :D
DSC02267_mały.jpg


Park jest zorganizowany podobnie jak tego typu obiekty w Polsce - jest część z różnymi zabawkami dla dzieci, i część z makietami dinozaurów. Przy kasie wita nas jeden z właścicieli - Austriak, który trochę zna polski i bardzo chce z nami po polsku rozmawiać... ale po naszemu faceta nie rozumiemy, trzeba przejść na angielski :wink:

Koleś mówi, że jego (i wspólnika) park jest jednym z dwóch takich parków rozrywki na chorwackim wybrzeżu. Drugi jest w Zadarze. Ale chyba nie dino, tylko lunapark.

Dino Park w Omišu jest skromnym i wręcz amatorskim parkiem w porównaniu z podobnymi instytucjami w Polsce, ale dzieci były zachwycone, szczególnie synek. Nie spodziewałem się, że dzieciom tak brakowało w Cro porządnego placu zabaw.
DSC02274_mały.jpg

DSC02269_mały.jpg

DSC02275_mały.jpg

DSC02320_mały.jpg

DSC02323_mały.jpg

DSC02273_mały.jpg

DSC02329_mały.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
W Salonie u cesarza i dinozaurów... wyspa Ciovo 2011 - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone