Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ciovo... już były głosy przeciw i za

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
GumoL76
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 13.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) GumoL76 » 02.09.2011 12:02

Ja pozwolę sobie też na kilka słów o Ciovo, lub jak to się utarło w naszej rodzinnej nomenklaturze "Naciovo". Zachłyśnięci ubiegłorocznym urlopem w Bol na Brac postanowiliśmy powrócić do pięknej Chorwacji w tym roku. Szukaliśmy miejsca niezbyt oddalonego od stałego lądu z uwagi na wyjazd z niespełna czteromiesięczną córeczką, i mieliśmy w zamiarze zabrać psa. Chcieliśmy tez mieć apartmani w pobliżu plaży, z małym dzieckiem wiadomo - kupa, przebrać, zmienić pieluchę - miało być blisko. Z racji psa padło na Villa Silva w Okrug Gornji, zwierzęta dozwolone, plaża 50m. Po przyjeździe na miejsce byłem już lekko zniechęcony, po kilku godzinach - już miałem dosyć. Właściciele nie uprzedzili nas o braku jakichkolwiek chodników, nie odradzili przyjazdu z wózkiem z uwagi na stromiznę ulic, mimo, iż pytałem o panujące warunki. Plaża 50 od apartmani była, ale betonowa, zazwyczaj już od rana zajęta, i średnio dostępna dla dzieci, z uwagi na konieczność wdrapywania się na betonowy brzeg.
Nie będziemy jednak psuć sobie urlopu, plaża kamienna znalazła się kilkaset metrów dalej, później już przywykliśmy do ciągania wózka po kamieniście wyboistej ścieżce. Plażą zresztą najczęściej chadzaliśmy do Leonardo na posiłki i do sklepów, jakoś nie bawi mnie na urlopie korzystanie z samochodu. Straszna ilość rodaków w tymże centrum, gwar, zamieszanie i pseudo promenada na plaży, zajęta często przez krzesła i fotele z barów sąsiadujących z plażą. Palących widać zawsze i wszędzie czuć, na samej plaży widziałem niejednokrotnie puste puszki po Lechu, Tyskim czy Kasztelanie nawet. Brudno. Brak napotkanej rok wcześniej serdeczności tubylców, brak zwolnienia tempa życia, brak wyspiarskości, ruch, hałas, wyjące głośniki z barów na plażę, ryk przejeżdżających ulicą obok plaży motocykli, samochodów, cwaniactwo tubylców straszne.
Potrzeby spacerowe ratował Trogir, do którego wybieraliśmy się taxi-boat lub samochodem.
Mimo wszystko wakacje były udane, choć rzeczywistość twardo zderzyła się z naszymi oczekiwaniami. Wiem, mogliśmy spędzić więcej czasu na szukaniu, przeglądaniu w internecie okolicy i warunków, ale rezerwacja była robiona w kwietniu, z rezerwacją czekaliśmy do narodzin malutkiej naszej córeczki. Warunki prawie odpowiadały tym oferowanym w ogłoszeniu, jednak brakowało tej wcześniej wspomnianej serdeczności - pytałem przecież o warunki do spacerów z wózkiem, i według właścicieli nie powinno być z tym problemów. Gdybym nie pytał, a okazało się, że muszę pchać wózek pod czterdziestostopniowe wzniesienie, na górze byłem cały mokry i zdyszany.
Jeśli więc Chorwacja, to dla mnie Bol. Spokojne, wyspiarskie życie, chodniki do spacerowania, a jest to dla mnie istotna kwestia, lubię spacery, szeroka promenada od centrum do samego złotego rogu, bez masy festyniarskich kramów z pierdołami z Chin. Na złotym rogu szeroka plaża z kamyków, na której łatwiej było o cień - środkiem przecież rośnie las, place zabaw dla dzieci i kilka knajpek o spokojnym charakterze.
W Bol również cała baza sportowa, czyli windsurfing, kitesurfing czy nurkowanie, czego w "Naciovie" brakowało, no i piękne widoki na morze z góry, a samo morze czyste, bez leżących na dnie puszek i butelek. W Bol brak wszędobylskich kierowców na skuterach, w których trzeźwość wątpiłem, raczej mnóstwo rowerów.
Okrug Gornji to dla mnie takie Mielno/Władysławowo.
Jeśli wybiorę się jeszcze do Chorwacji, to poszukam lepiej, i wybiorę miejscowości raczej cichsze i spokojniejsze, mniej uczęszczane przez Polaków.
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 02.09.2011 12:39

Podzielam zdanie Gumola. Na Ciovo byłem bodajże 5 lat temu. Przy okazji tegorocznych wakacji i wizycie w Trogirze, postanowiłem odwiedzić stare śmieci (okolice zatoczki Mavarstica). I to co zobaczyłem ni jak się ma do tego Ciovo sprzed 5 lat. Po pierwsze, w miejscu, gdzie stała nasza willa rośnie teraz kilku piętrowy hotel. Ludzi, willi i hoteli jakby 2 x więcej... Nad samą zatoką też stoi byczy hotel. Na parkingu przed hotelem stoją same terenówki na rosyjskich blachach. Rosjanie to fajni ludzie, ale bawią się w specyficzny sposób ;) Korek na wyspę i z wyspy jakby też większy, nawet od strony Slatine... Gdyby nie "busiki" wodne, które regularnie kursują do Okrugu Gornijego, korki byłyby jeszcze większe... Z tego, co pamiętam, 5 lat temu nic nie kursowało z Trogiru do Okrugu. A teraz turytów jest więcej, to i popyt na taką usłuę wzrósł...
Ciovo straciło resztki swojego kameralnego charakteru sprzed kilku lat. Ja już wiem, że nigdy więcej tam się nie wybiorę, bo po prostu nie warto.
esikora
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) esikora » 30.09.2011 22:51

Moje odczucia są także negatywne, szerzej opisywane we wcześniejszych postach. Trzymam niektórych tu za słowo, że podpowiedzą nowej, "jeżeli nie Ciovo, to co?" :?:
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 01.10.2011 08:31

Byłam na Ciovo a konkretnie na końcu Slatine w tym roku, były z nami dwie 1,5 roczne dzieweczki. Był to mój 7 raz w Chorwacji więc jakieś porównanie mam.
Slatine to miejsce dla osób, które już sie po Chorwacji najeździły i częste wyjazdy z wyspy nie są im potrzebne. Codziennie niedaleko apartamentu chodziliśmy na plażę a potem już tylko auto i plaża Kava z cudownymi zatoczkami i bezpiecznymi miejscami dla dzieci (cień, małe obłe kamyczki). Kwatera bez rewelacji ale grill ogrodowy, prysznic na powietrzu, miejsce do parkowania, czysta i to co niezbedne w apartamencie było , cena 35 EUR za 3 os. + 2 EUR za klimatyzację. Gospodymi w sumie od czasu do czasu pytała tylko czy wszystko w porządku, poza tym nie ingerowala w nic.
Plusy:
plaża blisko, spokój, stateczki do Splitu i Trogiru, jeżdził nawet samochód z chlebem codziennie o 8-mej. piekny widok z okna
Minusy: wyjazd z wyspy koszmarny, nazwałam te wakacje "Skazani na Ciovo", o 19tej brakowało lodów, nie ma promenady, chodników, spacer to ciągłe mijanki z autami,baza gastronomiczna skromna.
Ale w sumie były to dla mnie bardzo tanie wakacje, nie było gdzie kasy wydawać.
Fish picknik bardzo udany: w końcu zobaczyłam delfiny.
Ale powiem szczerze, że po roku pracy bardzo mi się takie leniwe wakacje przydały i udane były ze względu na to iż jechaliśmy z ekipą 5 rodzin (zajmowaliśmy wszystkie apartmany w willi)i nuda nam nie doskwierała.
W drodze do Chorwacji na 2 noce zatrzymaliśmy się w Budapeszcie i po codziennym zwiedzaniu nogi nam w d... wchodziły i Chorwacja okazała się tym lewniwym etapem wakacji.
Slatine polecam na spokojne wakacje w cudnej zatoczce z obowiązkowymi wiśniami w cieście francuskim z piekary, wieczorem wypady na Split i Trogir , auto niech sobie odpoczywa.
Po ubiegłorocznym Orebicu brakowało mi tylko knajpek z muzyką na żywo, tańcami i lodów.
Na plus koszty bo 2 noce w Budapeszcie, 10 nocy w Slatine , 2 noce nad Balatonem w drodze powrotnej (na Węgrzech stołowaliśmy się wyłącznie w knajpkach) , zliczone z wyciągów z karty wraz z ubezpieczeniem, paliwem, opłatami za autostrady itp. równo 2 tygodnie wakacji na 3 osoby wydałam tylko 6352 zł.
A w przyszłym roku coś w okolicach Baski Vody gdzie na pewno bedziemy szukać kameralnej zatoczki, człowiek to jednak dziwne zwierzę.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 01.10.2011 08:51

Miejscowość Trogir to winno się nazwać Polakowo. Tylu ile tam w sezonie letnim jest Polaków to świat nie widział. Słychać tylko język Polski. Czy knajpa, czy bankomat, czy targ wszędzie Polacy. Miło się wypoczyw wśród Polaków :D
Welding
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 26.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Welding » 26.01.2012 11:53

Witam i proszę o pomoc!

Wybieram się na Ciovo do Okug Gornij wraz z przyjaciółmi, ale Wasze wypowiedzi totalnie mnie skołowały i zasiały ziarno niepewności.
Chcemy pojechać do Chorwacji we wrześniu, 3 rodziny z 3 dzieci w wieku od 2,5 roku do 10 miesięcy. Mieliśmy już wybrany apartament w Okug G., ale po przeczytaniu opinii chyba jednak z niego zrezygnujemy. Tutaj moja prośba czy możecie polecić coś ( mam na myśli zarówno apartament jak i miejscowość) dla takiej gromadki? Szczególnie zależy mi na opinii rodziców maluszków, jak wiadomo my mamy szczególne wymagania i potrzeby ;)

Pozdrawiam Słonecznie i byle do Wakacji :)
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 26.01.2012 12:49

My bylismy z dwiema dwulatkami i grupą 5 rodzin na Ciovo ale w Slatine
tu
http://www.ciovo-trogir.com/apart/suzi/suzi.htm
ceny dobre, czysto, plaże dla maluchow idealne, pierwsza plaża 30m od domu, zwlaszcza plaża Kava 5 min jazdy od domu, pełno kameralnych zatoczek
zwiedzanie Trogiru i Splitu - taksówka wodna
Martyna 111
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 02.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martyna 111 » 27.01.2012 15:00

Witaj Welding. Jeżeli wybieracie się z dziećmi i do tego małymi zdecydowanie nie polecam Ciovo. Ja już kilka razy pisałam to. Nie byłam w Okrugu, ale za to właśnie w Slatine.Byłam w Chorwacji już ,a może tylko?, 4 razy i pobyt na Ciovo wspominam najgorzej. Moje dzieci były już w wieku szkolnym i nie były zachwycone spacerami po drodze pełnej aut, bez jakiegokolwiek chodnika. Spacery z wózkiem to pewnie koszmar.Plaże też nie wzbudziły u mnie żadnego zachwytu. Niewiele dalej macie Riwierę Makarską, z cudnymi widokami, fajnymi plażami, wspaniałymi deptakami /np. Brela , Baśka Woda, lub jak ktoś woli dużo mniejsze, ale równie piękne miejscowości/. Polecam z całego serca. Fakt Riwiera jest bardzo oblegana, ale Wy wybieracie się we wrześniu, więc tłok odpada. Polecam też Pólwysep Peljesac, ale to już dużo dalej. Piękny i klimatyczny. Ciovo odradzam. Mnie nie spodobało się w ogóle. Pozdrawiam.
Salemka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 17.04.2011
Ciovo - ciche piekne czyste i tanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Salemka » 05.03.2012 08:25

W tym roku po raz kolejny zarezerwowalismy apatramenty na Ciovo ale nie w centrum Okrugu tylko w zatoce Mavarstica gdzie jak dla nas jest super i spokojnie i plaze piekne z widokami na pobliskie wyspy, i kilka przytulnych knajpek, jedna nasza ulubiona nad samym brzegiem moza z tarasowa plaza, czyli dorosli w knajpce a mlodziez w wodzie a my mamy na nich oko ;-), no i zawsze mozna spacerkiem do centrum potuptac jak czlowiek zateskni za zgielkiem a do Trogiru lodeczka :-)
No i to co bardzo wazne fajne apartamenty w dobrych cenach.
Tam gdzie ja spedzam wakacje na Ciovo jest czysto no i te boskie widoki i czysciutkie morze...... Wszystko zalezy w ktorym miejscu ma sie kwatere. Ogolnie im dalej od Trogiru tym lepiej i bardziej dziko :-)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 17.03.2012 19:31

Ja w tym roku także na Ciovo - Okrug Gornji. Zastanawiam się tylko nad terminem 11.08-21.08 czy 18.08-28.08.

Kiedy pewniejsza pogoda?:>


:)
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006
Re: Ciovo - ciche piekne czyste i tanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 17.03.2012 19:37

Salemka napisał(a):W tym roku po raz kolejny zarezerwowalismy apatramenty na Ciovo ale nie w centrum Okrugu tylko w zatoce Mavarstica gdzie jak dla nas jest super i spokojnie i plaze piekne z widokami na pobliskie wyspy, i kilka przytulnych knajpek, jedna nasza ulubiona nad samym brzegiem moza z tarasowa plaza, czyli dorosli w knajpce a mlodziez w wodzie a my mamy na nich oko ;-), no i zawsze mozna spacerkiem do centrum potuptac jak czlowiek zateskni za zgielkiem a do Trogiru lodeczka :-)
No i to co bardzo wazne fajne apartamenty w dobrych cenach.
Tam gdzie ja spedzam wakacje na Ciovo jest czysto no i te boskie widoki i czysciutkie morze...... Wszystko zalezy w ktorym miejscu ma sie kwatere. Ogolnie im dalej od Trogiru tym lepiej i bardziej dziko :-)


Cześć Salemka
Ja również już odwidziłem Ciovo 3 razy.
Czy z Mavarsticy pywają już łodki do Trogiru?
Salemka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 17.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Salemka » 18.03.2012 07:18

EithelAmarth napisał(a):Ja w tym roku także na Ciovo - Okrug Gornji. Zastanawiam się tylko nad terminem 11.08-21.08 czy 18.08-28.08.

Kiedy pewniejsza pogoda?:>


:)


Witam,
My wybieramy sie 11.08 do 18.08 i licze na boska pogode :-)
Salemka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 17.04.2011
Re: Ciovo - ciche piekne czyste i tanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Salemka » 18.03.2012 07:21

slawekewa napisał(a):
Salemka napisał(a):W tym roku po raz kolejny zarezerwowalismy apatramenty na Ciovo ale nie w centrum Okrugu tylko w zatoce Mavarstica gdzie jak dla nas jest super i spokojnie i plaze piekne z widokami na pobliskie wyspy, i kilka przytulnych knajpek, jedna nasza ulubiona nad samym brzegiem moza z tarasowa plaza, czyli dorosli w knajpce a mlodziez w wodzie a my mamy na nich oko ;-), no i zawsze mozna spacerkiem do centrum potuptac jak czlowiek zateskni za zgielkiem a do Trogiru lodeczka :-)
No i to co bardzo wazne fajne apartamenty w dobrych cenach.
Tam gdzie ja spedzam wakacje na Ciovo jest czysto no i te boskie widoki i czysciutkie morze...... Wszystko zalezy w ktorym miejscu ma sie kwatere. Ogolnie im dalej od Trogiru tym lepiej i bardziej dziko :-)


Cześć Salemka
Ja również już odwidziłem Ciovo 3 razy.
Czy z Mavarsticy pywają już łodki do Trogiru?


Niestety w zeszle wakacje nie odkrylam takiej mozliwosci, lodka mozna dostac sie z centrum Trogiru przy glownym deptaku, ale w sumie to spacerkiem z Mavarsticy jakies 20min tuptania :-)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 18.03.2012 07:35

Pobyt na Ciowo jest ciekawy ale tylko dla osób podróżujących do Chorwacji pierwszy raz. Nadmiar naszych rodaków w Trogirze jest zatrważający. A ile usłyszy się słów na K ......
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.03.2012 12:30

darek1 napisał(a):Pobyt na Ciowo jest ciekawy ale tylko dla osób podróżujących do Chorwacji pierwszy raz. Nadmiar naszych rodaków w Trogirze jest zatrważający. A ile usłyszy się słów na K ......


Słowo na K :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Ciovo... już były głosy przeciw i za - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone