Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co warto zobaczyć na wyspie Ciovo?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 24.07.2014 07:46

Praktycznie: ile kosztuje tam wypożyczenie roweru i ile kajaka ?
Mariusz_589
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 20.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_589 » 24.07.2014 10:56

Potter napisał(a):Praktycznie: ile kosztuje tam wypożyczenie roweru i ile kajaka ?

Wypożyczalnia Trogir: rower http://www.portal-trogir.com/rental-ser ... and-split/
Wypożyczalnia Ciovo: kajak http://croatian-adventure.weebly.com/se ... ental.html
e_block
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) e_block » 24.07.2014 21:48

Jezeli ktoś szuka atrakcji to ze Slatine można pojechac autobusem nr 42 do Trogiru z Okrugu popłynąć boat line i pozwiedzać to miasteczko. Bura line pływa do Splitu.Moze rewelacji nie ma ale bez przesady
MagicMarcus
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 27.07.2014
Wyspa Ciovo - czy dobre miejsce.

Nieprzeczytany postnapisał(a) MagicMarcus » 27.07.2014 16:14

Witam!
Jedziemy z rodzinką (2 + 2 (7 i 13 lat)) do Chorwacji. Pierwszy raz.
Podpowiedzcie proszę czy miejsce na wyspie Ciovo - Okrug Gurnji zaznaczone na mapie jest dobrym wyborem?
Jak daleko jest do centrum, restauracji itp.?
Myślę, że pytań będę miał jeszcze co nie miara ale na początek trzeba wybrać miejsce ;-)
Główne to gdzie się przespać po drodze?
Z góry dziękuję
Marek
Załączniki:
okrug.jpg
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Wyspa Ciovo - czy dobre miejsce.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.07.2014 16:28

MagicMarcus napisał(a):Witam!
Jedziemy z rodzinką (2 + 2 (7 i 13 lat)) do Chorwacji. Pierwszy raz.
Podpowiedzcie proszę czy miejsce na wyspie Ciovo - Okrug Gurnji zaznaczone na mapie jest dobrym wyborem?
Jak daleko jest do centrum, restauracji itp.?
Myślę, że pytań będę miał jeszcze co nie miara ale na początek trzeba wybrać miejsce ;-)
Główne to gdzie się przespać po drodze?
Z góry dziękuję
Marek

Najpierw poczytaj :idea:
krotki-przewodnik-po-forum-i-spis-tresci-faq-t18622.html
Potem pytaj w istniejących tematach :idea:
sain1
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 08.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sain1 » 30.08.2016 08:32

witam, wybieram sie w okolice Trogiru na Ciovo koło campingu Rozac. podpowiedzcie prosze czy uciazliwe jest dostnie sie stamtad do Trogiru? gdzie najlepiej poojechac na ustronne plaze, najlepiej na rowerze.
zaznaczam, ze Ciovo traktuje jako miejsce do wypoczynku, zwiedzac bede poza wyspa ciovo.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 30.01.2017 10:54

fota napisał(a):Z Ciovo to najmilej wspominam plażę... na końcu wyspy znajduje sie przepięna dzika plaża, gdzie można ukryc się przed wszystkimi, i w spokoju wypocząć. Pisałem o tym tutaj forum/viewtopic.php?t=16288&highlight=

Czy ktoś ostatnio (najlepiej latem 2016) był na tej plaży i może napisać, jakie ma wrażenia i ile obecnie kosztuje wjazd za szlaban?
Minęło już ładnych parę latek od informacji, że koszt to 10 kn.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 31.01.2017 09:02

Jak dla mnie to nic ciekawego :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.02.2017 14:13

sain1 napisał(a):witam, wybieram sie w okolice Trogiru na Ciovo koło campingu Rozac. podpowiedzcie prosze czy uciazliwe jest dostnie sie stamtad do Trogiru? gdzie najlepiej poojechac na ustronne plaze, najlepiej na rowerze.
zaznaczam, ze Ciovo traktuje jako miejsce do wypoczynku, zwiedzac bede poza wyspa ciovo.



Według mnie jest bardzo blisko. na pieszo dosłownie chwila do centrum Trogiru.
Jeśli chcesz spokojna plaże to druga strona wyspy lub Kava - Okrug Donji.
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 12.05.2017 19:14

Raphael napisał(a):
fota napisał(a):Z Ciovo to najmilej wspominam plażę... na końcu wyspy znajduje sie przepięna dzika plaża, gdzie można ukryc się przed wszystkimi, i w spokoju wypocząć. Pisałem o tym tutaj forum/viewtopic.php?t=16288&highlight=

Czy ktoś ostatnio (najlepiej latem 2016) był na tej plaży i może napisać, jakie ma wrażenia i ile obecnie kosztuje wjazd za szlaban?
Minęło już ładnych parę latek od informacji, że koszt to 10 kn.


Cześć
byłem na początku września 2016.
Wrażenia bardzo pozytywne. Takie zderzenie tego co widziałem na wysypanej żwirkiem plaży głównej a namiastką dzikiej Chorwacji "za szlabanem". Błękitne morze, skałki i zielone, dające cień pinie.
Nikt nie pobierał opłaty - może dlatego, że już było po sezonie.
Na plażach pustki.
doris84
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 28.06.2017
Re: Rezerwacja apartamentów na rok 2018.

Nieprzeczytany postnapisał(a) doris84 » 19.02.2018 11:28

Witam Cromaniaków..pytanko mam..
czy był ktoś na wyspie Ciovo od strony Put Rastica? Jak z czystością wody w tym miejscu? i ogólnie jak wrażenia? godne polecenia?
HUNCO
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 15.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) HUNCO » 04.03.2018 20:38

Witam. Znajomi polecili mi nocleg w Okrug Gornji. Ze zdjęć wynika, że warunki lokalowe w sam raz, cena również. Martwią mnie tylko te mało zachęcające oponie o samej wyspie i korkach na moście do Trogiru. Wybieramy się przed sezonem(15-25.06) albo po 1-15.09 więc może nie będzie tak źle? Dużo opinii jest tutaj z sprzed lat więc może i czystość na wyspie poszła w górę? Jak to teraz wygląda? Ktoś ma jakieś "świeże" informacje? ;-)

Do tej pory byliśmy 2x u Dario w Tribunj ale chyba przyszła pora na coś nowego. No i teraz jadą z nami znajomi, którzy jeszcze w Chorwacji nie byli.

Dzięki za informacje
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 04.03.2018 20:50

HUNCO napisał(a):Witam. Znajomi polecili mi nocleg w Okrug Gornji. Ze zdjęć wynika, że warunki lokalowe w sam raz, cena również. Martwią mnie tylko te mało zachęcające oponie o samej wyspie i korkach na moście do Trogiru. Wybieramy się przed sezonem(15-25.06) albo po 1-15.09 więc może nie będzie tak źle? Dużo opinii jest tutaj z sprzed lat więc może i czystość na wyspie poszła w górę? Jak to teraz wygląda? Ktoś ma jakieś "świeże" informacje? ;-)

Do tej pory byliśmy 2x u Dario w Tribunj ale chyba przyszła pora na coś nowego. No i teraz jadą z nami znajomi, którzy jeszcze w Chorwacji nie byli.

Dzięki za informacje



Zależy gdzie planujesz się zatrzymać. Od strony południowej Okrug Gornji jest nieźle. Dojście do wody w większości skała, ale jest kilka żwirowych zatoczek. Podjazdy dość strome, a uliczki wąskie. Woda czysta. Znacznie mniej ludzi niż po oółnocnej stronie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Od północy długa żwirowa plaża, stragany, dużo knajpek, sklepy. Przystań taksówki wodnej doTrogiru.
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 08.03.2018 09:39

HUNCO napisał(a):Witam. Znajomi polecili mi nocleg w Okrug Gornji. Ze zdjęć wynika, że warunki lokalowe w sam raz, cena również. Martwią mnie tylko te mało zachęcające oponie o samej wyspie i korkach na moście do Trogiru. Wybieramy się przed sezonem(15-25.06) albo po 1-15.09 więc może nie będzie tak źle? Dużo opinii jest tutaj z sprzed lat więc może i czystość na wyspie poszła w górę? Jak to teraz wygląda? Ktoś ma jakieś "świeże" informacje? ;-)

Do tej pory byliśmy 2x u Dario w Tribunj ale chyba przyszła pora na coś nowego. No i teraz jadą z nami znajomi, którzy jeszcze w Chorwacji nie byli.

Dzięki za informacje

Hej
Korki w godzinach porannych i popołudniowych są raczej normą ale poza sezonem na poziomie do zaakceptowania.
Jak pojedziesz we wrześniu to może będziesz miał okazję przejechać już nowym mostem (nowy inwestor podał termin oddania do użytku na lipiec tego roku)
Nie piszesz w której części Okrugu będziesz-podpowiem jak można sobie poradzić z ew. korkiem? Poza sezonem plaże bardzo luźne, rzekłbym idealne na wakacje.
Co do czystości - wyspa jest połączona z oczyszczalnią na stałym lądzie, więc woda wokół jest kryształ. Info z lipca 2017, wrzesień 2016, wrzesień 2005.
tomasini75
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 27.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasini75 » 29.07.2018 11:11

Wybieram się w tym roku na Ciovo - początek września, dokładnie Okrug gornijPut Rastića Apartaments Nedoklan. Był ktoś może i coś powie na temat tej loklizacji
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Co warto zobaczyć na wyspie Ciovo? - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone