Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co warto zobaczyć na wyspie Ciovo?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
hortus
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 18.05.2008
Co warto zobaczyć na wyspie Ciovo?

Nieprzeczytany postnapisał(a) hortus » 03.06.2008 08:13

Cześć, jadę we wrześniu do Gornij Okrug, może ktoś ma wspomnienia z tamtych stron i wspomoże radą przy naszej pierwszej wyprawie. :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.06.2008 09:09

hortus napisał(a):Cześć, jadę we wrześniu do Gornij Okrug, może ktoś ma wspomnienia z tamtych stron i wspomoże radą przy naszej pierwszej wyprawie. :D


Szukaj

forum/viewforum.php?f=22
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 03.06.2008 09:52

Co warto zobaczyć na wyspie Ciovo?


nic :twisted:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.06.2008 10:02

Obok ....


TROGIR.

Kup sobie jakiś przewodnik po CRO.
Przyda się.
Kiedyś byl super taki zielony dla zmotoryzowanych. wyd. PASCAL.
hortus
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 18.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) hortus » 03.06.2008 10:55

Naprawdę jest tak tragicznie na wyspie Ciovo? Mam nadzieję że plaże są piękne.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 03.06.2008 11:07

no wiesz, niektórym się tam podoba ... niektórzy też jeżdżą nad Balaton :wink:
Ewa Góra
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 06.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Góra » 09.06.2008 15:27

Bylam na Ciovo.Tam rzeczywi
Ewa Góra
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 06.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Góra » 09.06.2008 15:42

Bylam na Ciovo.Tam rzeczywiście nic ciekawego turystycznie nie znajdziesz. Plaże sa wysypane nawiezionym żwirkirm i/lub utwardzone betonem.Co kto lubi. Wybraliśmy się onegdaj na spacer brzegiem, w kierunku południowym. To nie był ciekawy pomysł, przez widok wszędzie zalegających śmieci wyrzucanych przez ludzi i morze.Woda też jest mniej przejrzysta ,niż w innych rejonach Cro, z uwagi na bliskość stoczni remontowej z olbrzymim zardzewialym wrakiem statku.Jednakże Togir /tylko 5 km/ rekompensuje z nawiązką pewien niedosyt wrażeń .
Aha-uważajcie jeżdżac autem .Na Ciovo jeżdzi sie na tzw"lakier" A to znaczy .że auta mijają sie w takiej właśnie odleglosci.
Pozdrawiam
kubasz5
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 07.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubasz5 » 09.06.2008 15:49

Byłem 10 dni na Ciovo - Okrug G.
Na wyspie nie ma nic ciekawego.
Ja stosowałem zasadę:
1 dzień relax na plaży wieczorem Trogir (45 min spacer w 1 strone)
1 dzień wypad na zwiedzanie (Split,Park KRK, Sibenik, Dubrovnik, Brać)

Na samej wyspie plaża ok bez rewelacji. Irytującym dodatkiem był dźwięk młotów pneumatycznych - dużo się tam buduje.
madzia.bcn
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 16.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia.bcn » 09.06.2008 19:59

ja byłam rok temu na Ciovo. to raczej spokojne miejsce. kilka sklepów i restauracji. ale mnie się podobało. woda czysta, na plaży nie ma ścisku. nie zgodzę się na pewno z tym że dookoła pełno śmieci na wyspie. do trogiru bardzo blisko więc można się wybrać wieczorem lub popłynąć tam promem. aha, ja byłam w Okrug G. pozdrawiam

jak chcesz to mogę przesłać tobie kilka zdjęć na e-mail
Dorothea1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorothea1 » 09.06.2008 22:26

Czy ja bym mogła prosić też kilka zdjęć z tego miejsca.Wybieram się tam w pierwszej połowie wrzesnia.Mój e-mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
chruścik
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 23.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) chruścik » 09.06.2008 23:50

do tego ciezko autem dostac sie do trogiru, bo wszyscy jada wieczorem i jest mega korek!!! nie warto jechac skrotem miedzy domami zeby skrocic 4 zakrety bo duzo ludzi porozdzieralo tam boki swoich nowych aut! ale jedziesz we wrzesniu to nie powinno byc tak tloczno
madzia.bcn
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 16.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia.bcn » 10.06.2008 10:01

już przesłałam tobie zdjęcia
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 10.06.2008 11:00

Krystof napisał(a):
Co warto zobaczyć na wyspie Ciovo?


nic :twisted:


potwierdzam :(
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 10.06.2008 11:36

Ewa Góra napisał(a):Bylam na Ciovo.Tam rzeczywiście nic ciekawego turystycznie nie znajdziesz. Plaże sa wysypane nawiezionym żwirkirm i/lub utwardzone betonem.Co kto lubi. Wybraliśmy się onegdaj na spacer brzegiem, w kierunku południowym. To nie był ciekawy pomysł, przez widok wszędzie zalegających śmieci wyrzucanych przez ludzi i morze.Woda też jest mniej przejrzysta ,niż w innych rejonach Cro, z uwagi na bliskość stoczni remontowej z olbrzymim zardzewialym wrakiem statku.Jednakże Togir /tylko 5 km/ rekompensuje z nawiązką pewien niedosyt wrażeń .
Aha-uważajcie jeżdżac autem .Na Ciovo jeżdzi sie na tzw"lakier" A to znaczy .że auta mijają sie w takiej właśnie odleglosci.
Pozdrawiam

Potwierdzam, jest ciasno,ciężkie dojazdy do niektórych domów a śmieci wysypują sie z pojemników.
Śmieci z domu trzeba samemu wynosić do pojemników np na następnej ulicy.
Duża plaż jest fajna, ale Mavarstica brudna wc nie czynne prysznic też i kąpać się trzeba wśród łodzi-śmierdzi ropa.
Trogir piękny!!!!!
Pozdrav
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Co warto zobaczyć na wyspie Ciovo?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone