Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co warto zobaczyć na wyspie Ciovo?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kubasek
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 10.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubasek » 12.02.2009 12:36

a kiedy Diano jedziesz? moze nie bedziesz musiala spedzac wieczorow z rodzicami:)
Hollywood
Croentuzjasta
Posty: 161
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hollywood » 13.02.2009 01:15

Byłem 1 dzień i uciekłem...dramat, taka antyChorwacja!
diana
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) diana » 15.02.2009 22:18

kubasek napisał(a):a kiedy Diano jedziesz? moze nie bedziesz musiala spedzac wieczorow z rodzicami:)

Jadę pod koniec lipca. ;) zaintrygowales mnie ;P
jejku nie straszcie.. ale myślę ze jesli sie bedzie mialo fajną ekipe to zawsze sie cos znajdzie do roboty nawet na koncu swiata ;D
kubasek
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 10.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubasek » 23.02.2009 20:02

diana napisał(a):
kubasek napisał(a):a kiedy Diano jedziesz? moze nie bedziesz musiala spedzac wieczorow z rodzicami:)

Jadę pod koniec lipca. ;) zaintrygowales mnie ;P
jejku nie straszcie.. ale myślę ze jesli sie bedzie mialo fajną ekipe to zawsze sie cos znajdzie do roboty nawet na koncu swiata ;D


malo wazne gdzie, wazne z kim. w dobrym towarzystwie wszedzie mozna dobrze sie bawic.
katka123
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) katka123 » 16.05.2012 15:01

Chciałabym odświeżyć temat - mam na oku apartament na wyspie Ciovo rejon Okrug Gornji
Jedziemy ze znajomymi (5 x 28lat :))
Jakieś opinie?
pb
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pb » 16.05.2012 15:21

Witam
Bylem na Ciovo 2 razy w tym roku znowu się wybieram.
Na samej wyspie ze zwiedzaniem faktycznie krucho , jednak piesza wycieczka lub wodna taksówką do Trogiru to konieczny punkt - nawet kilkakrotny. Autem blisko również do Splitu , Parku Krka , zafundować sobie wycieczkę na fish picnic na Solte - no i najważniejsze jak dla mnie .... zażywać kąpieli słonecznych i mokrych w Jordanie :)
Można się wybrać na farting do Omnisu - jak kto lubi.
wszystkie powyższe miejsca dość dobrze opisane na forum poczytaj.
zgredzik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 16.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zgredzik » 16.05.2012 16:11

katka123 napisał(a):Chciałabym odświeżyć temat - mam na oku apartament na wyspie Ciovo rejon Okrug Gornji
Jedziemy ze znajomymi (5 x 28lat :))
Jakieś opinie?

Byłem w Okrugu 4 razy. Sprawa rozstrzyga się w momencie, gdy określisz to, w jaki sposób zamierzasz spędzać tam czas. Wzdłuż plaży jest dość długi pasaż z knajpkami przeróżnej maści. I tyleż rodzajów muzyki, ale jedne nie przeszkadzają drugim.
Bliskość Trogiru i Splitu sprawia, że zawsze możesz znaleźć coś dla siebie, ale nie licz na większe dyskoteki, szczególnie na Ciovo. Split... Nie wiem, nie byłem, ale w końcu to duże miasto i zapewne coś ciekawego tam się dzieje. Na pewno mnóstwo do zwiedzania, Pałac Dioklecjana i okoliczna zabudowa z tamtych lat.
Jeśli wolicie piesze/rowerowe wycieczki, to fajna wyspa, ale trzeba wiedzieć, dokąd się udać - najlepiej mieć wśród znajomych kogoś, kto doradzi. My chodziliśmy do Trogiru, ale też jeździliśmy samochodem na drugą stronę wyspy: przepiękne, małe plaże dla 2-8 osób.
Pozdrawiam.
Tulka
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tulka » 22.07.2012 15:35

Witam,
ja byłam w Okrug Gornji dwa lata temu i mi się podobało (może dlatego że nie zwiedziłam całej CRO?) Cisza, spokój miejsce wypadowe super. Do Trogiru na nóżkach albo łódką, do Splitu też jakieś takie wodne autobusy pływały.
Tulka
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tulka » 22.07.2012 15:48

a i dodam, że w tym roku też tam jedziemy we wrześniu :) ale się cieszę:)
krzycholu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 04.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzycholu » 22.07.2012 20:31

Można się wybrać na farting do Omnisu - jak kto lubi.
A może rafting... ? :D
TSPAW
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TSPAW » 01.06.2013 00:25

Witam,
Wybieram się w tym roku na Ciovo (za sprawą postów Madzi1981),może ktoś poleci apartament 2+2 w okolicach Gorny Okrug , Slatine .Miejsca ciche i spokojne
W terminie 5,07 -20,07.
Proszę o info na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 01.06.2013 08:38

Hollywood napisał(a):Byłem 1 dzień i uciekłem...dramat, taka antyChorwacja!


Etam antyChorwacja. Dziabnąć trzeba z 1/2 litra Rakiji i nic wtedy nie przeszkadza. Co najwyżej baby chorwackie będą uciekać przed rozochoconym turystą, :wink:
PrzemoDG
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 16.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) PrzemoDG » 01.06.2013 21:43

byliśmy na Ciovo 2 lata temu.
ogólnie jest ładnie-Okrug-typowo do wypoczynku.
warto pojechać na 2 stronę wyspy-skaliste wybrzeże ok 30-40 metrów przepaści.Widoki piękne,woda czyściutka i ciepła.Polecam.
Jakby ktos chciał fotke z tamtych rejonow mogę podesłać na maila.
Pozdrawiam
jakrena
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 21.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakrena » 13.01.2014 12:10

prosze o info nt. organizowanych na ciovo fish picniców.. skąd za ile, dokąd itp.. ewentualnie czy można drogą morską dostać się gdzieś by zwiedzić np. wyspę ale bez potrzeby ciągnięcia ze sobą auta? np ze splitu, bo tu można dojechac i zostawić samochód..
pat-trick
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 17.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pat-trick » 23.07.2014 19:38

Witam!
To mój pierwszy post na tym forum, mimo że przeglądam je od kilku lat szukając porad i opinii, to dopiero teraz postanowiłem założyć konto.

Trzeci raz w Chorwacji, trzeci raz Dalmacja. Jakoś na północ mnie nie ciągnie ale może kiedyś.
Tym razem wybór padł na wyspę Ciovo. Po przeczytaniu wielu opinii na temat wyspy obawiałem się trochę o warunki jakie zastanę na miejscu. Jednak zamieszczone tu negatywne opinie, moim zdaniem, nie znajdują potwierdzenia w rzeczywistości, np. problem z wywozem śmieci.
Coś co skutecznie uprzykrza pobyt to komary i muszki. No i pogoda :?
Ale o tym w kolejnym poście, bo nie chcę w pierwszym narzekać :D .

A teraz mały poradnik dla wybierających się na Ciovo, którego mi zabrakło (albo nie znalazłem).

Jeżeli szukacie ciszy i spokoju, kameralnych plaż bez tłumów to Mastrinka, i chyba Arbanija. Nie ma tu kafejek i straganów na plaży (po jednej knajpie i a'la restauracji). Ale bez problemu można tu wypożyczyć łódkę, kajak, rowerek wodny itp. Slatine - nieco większy ruch ale to wciąż nie Międzyzdroje.
Natomiast jeżeli szukacie dłuższej i zadbanej (patrz: mniej dzikiej) plaży z a'la deptakiem, ciągiem knajp i straganów oraz wodnymi placami zabaw i mnóstwem ludzi - powinniście wybrać Okrug Gornji.

Miłego pobytu :!:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Co warto zobaczyć na wyspie Ciovo? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone