Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ciovo... już były głosy przeciw i za

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 04.08.2011 13:20

Zazdroszczę wyjazdu, ja dopiero w nastepną sobotę do Slatine nadciągam :(
agaagata
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 10.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) agaagata » 10.08.2011 12:41

gosiulek napisał(a):większość wypowiedzi na temt Ciovo dotyczy jej środkowej lub wschodniej części
a co z częścią zachodnią?
jakieś opinie? spostrzeźenia?


ja swoje będę mogła dodać po powrocie ;)


Witam,
Prosze napisac jak było na Ciovo? dokładnie gdzie byliście? czy duzo turystów na plazy? w jakiej willi mieszkaliscie itp... Prosze o jak najwięcej informacji:) My myślimy o Okrug Gornij:o
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 10.08.2011 13:02

Ja właśnie kilka dni temu wróciłem z Okrug Gornji.

Mieszkałem od strony zatoki Mavarstica, a więc w tej cichej części bez klubów nocnych i wyjących barów. Plaża - w postaci skalnych półek - była średnio zaludniona tak, że bez kłopotu nawet późnym rankiem, czy wręcz w południe można było się rozlokować i mieć sporo miejsca dla siebie.

Apartament miły, czysty, z klimatyzacją i doskonale wyposażony. Póki co bez nazwy i bez żadnej reklamy, bo właściciele dopiero w tym roku wystartowali na rynku turystycznym i nie zdążyli nigdzie się ogłosić. Adres dostaliśmy w zasadzie z trzeciej ręki.

W Okrug Gornji na górze niedaleko kościoła (który widać chyba z każdego punktu wyspy) jest malutki targ z owocami, obok dwie piekarnie, market TOMMY (wg naszych obserwacji najtańszy w okolicy), przychodnia lekarska i dentystyczna, bankomat i poczta, gdzie - jak w całej Chorwacji - można wymienić złotówki i euro na kuny. Na dole, od strony Trogiru jest słynna Copacabana - plaża i bulwar z tzw. "życiem nocnym".
ankaz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 17.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ankaz » 10.08.2011 13:31

Ja również wróciłam w tym roku z Ciovo. Byłam na granicy Slatiny i Arbaniji. Ogólnie super, ale.... Powiem szczerze że śmieci są dość "zauważalne". Szczególnie widoczne są śmieci przy wjeździe na dzikie plaże na końcu Slatiny. Piękne zatoczki, malutkie kameralne plaże ale śmieci są i to jest po prostu masakra. Dalej w kierunku knajpki na plaży jest już dużo lepiej. W Trogirze też się lekko podłamałam(ogólnie sama starówka czyściutka, wiadomo przy knajpkach luks): czekaliśmy wieczorem na taksówkę wodną - smród i śmieci. Rano idziemy na targ rybny i ten sam smród i te same śmieci w tych samych miejscach - czyli nikt tam nie sprząta w miarę na bieżąco. Chyba mają z tym jakieś problemy, chyba coś nie do końca jest uregulowane. Jestem pewna że te śmieci to w dużej cześci wina turystów ale zdecydowanie muszą coś z tym robić. Przede wszystkim inwestować w kanalizację szczególnie w takich miejscach jak Trogir.
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 10.08.2011 20:11

ankaz napisał(a):Jestem pewna że te śmieci to w dużej cześci wina turystów

A ja nie... I to z własnych obserwacji.

Na Ciovo niedaleko naszego apartmana mieliśmy takie upatrzone miejsce na plaży, na którym po południu, gdy już cień tam się pojawiał i my schodziliśmy z plaży, czyli około 17-18:30, balowała lokalna młodzież (języka chorwackiego nie da się pomylić z innym).
Po takich biesiadach często się zdarzało, że na drugi dzień musiałem... sam sprzątać plażę, czyli zbierać puste torebki po czipsach, usuwać niedopałki leżące na skalnych półkach, czy też utylizować pozostałości po owocach. Nie było to dla mnie trudne, bo może 8 metrów dalej stał pojemnik na śmieci (bardzo gustowny nawiasem mówiąc, odlany z betonu i wykończony fakturą pasującą pod plażowe skałki, a wewnątrz wyściełany foliowym workiem na śmieci).
Tym bardziej nie powinno to stanowić problemu dla plażującej tubylczej młodzieży :evil:

I na koniec taka dygresja, a propos tych pojemników na śmieci - jak sobie przypomnę nasze polskie "dopasowane do otoczenia" kosze na odpadki na polskich plażach (w postaci zardzewiałej i pogiętej obręczy z przyczepionym byle jak czarnym lub różowym worem, oraz wokół nich stosy wszelkich nieczystości), to mogę do końca życia sam sobie sprzątać chorwacką plażę płacąc nawet dwa razy tyle za kwaterę...
sloninka2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 486
Dołączył(a): 30.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sloninka2 » 10.08.2011 21:03

Ja byłam na Ciovo w Slatine pierwszy raz i było wspaniale ,za rok też się tam wybieram.Czytam powyższe wpisy i nie chce mi się wierzyć że byłam w tym samym miejscu co Wy.
Spokój i cisza Slatine to jest to.Śmieci były ale nie takie jak na naszych plażach,a tam gdzie my plażowaliśmy było naprawdę czysto.

Fakt że cisza nocna u nich to 23 ale skarżą się tylko Niemcy i chcą dzwonić na policję jak się przekroczy choćby o pół godz.
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 10.08.2011 21:14

Myśmy byli na Ciovo dwukrotnie. Oba pobyty to lokum na granicy Trogitu i Okrugu. Fakt, główna plaża Okrugu zatłoczona jak u nas Bałtyk, ale jak się chce można znaleźć i spokojniejsze miejsca. Zaletą jest bliskość uroczego Trogiru, gdzie chodziliśmy na wieczorne spacerki.
Nie wiem jak inni, ale po kilku pobytach w CRO na czoło wysuwa się Rovinij, Ciovo i ewentualnie Primosten, zaś zdecydowanie odpada np. Tucepi czy Orebic. Ale to jest nasze (moje i mojej lepszej połowy subiektywne zdanie, z którym KAŻDY z forumowiczów może się zgodzić lub nie).
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 10.08.2011 22:39

sloninka2 napisał(a):Fakt że cisza nocna u nich to 23 ale skarżą się tylko Niemcy i chcą dzwonić na policję jak się przekroczy choćby o pół godz.

W zasadzie nie ma się im co dziwić - prawo rzecz święta ;-)
A owo prawo nie przewiduje wyjątków, że Polak w Chorwacji jest z tego zwolniony :-)

Prawdą jest, że będąc teraz w Okrug Gornji jedyne imprezy, jakie było słychać od strony Copacabany, gdy już z racji ciszy zamknięto wszystkie przybytki, odbywały się w języku polskim z nieśmiertelną "dzieweczką, co to szła do laseczka", czy "czarnymi, cudnymi oczętami". Słowo honoru, że tak było...
sloninka2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 486
Dołączył(a): 30.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sloninka2 » 10.08.2011 23:42

I właśnie to było fajne ,że w Slatine cisza,spokój bez głośnych dyskotek i gwaru ulicy.

No to u nas nie było słychać "szła dzieweczka..."(na szczęście)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 11.08.2011 00:57

Bo u was "dzieweczka" już dawno poszła w las.... :lol: :wink:
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 11.08.2011 08:10

sloninka2 napisał(a):I właśnie to było fajne ,że w Slatine cisza,spokój bez głośnych dyskotek i gwaru ulicy.

No to u nas nie było słychać "szła dzieweczka..."(na szczęście)

Tam, gdzie my mieszkaliśmy, za górką, od strony zatoki także była pełna cywilizacja i dlatego wracam tam w przyszłym roku :-)
sloninka2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 486
Dołączył(a): 30.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sloninka2 » 11.08.2011 21:51

Fatamorgana napisał(a):Bo u was "dzieweczka" już dawno poszła w las.... :lol: :wink:



Ona z lasu nie wychodziła.. :lol:
gosiulek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 30.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiulek » 15.08.2011 14:05

agaagata napisał(a):
gosiulek napisał(a):większość wypowiedzi na temt Ciovo dotyczy jej środkowej lub wschodniej części
a co z częścią zachodnią?
jakieś opinie? spostrzeźenia?


ja swoje będę mogła dodać po powrocie ;)


Witam,
Prosze napisac jak było na Ciovo? dokładnie gdzie byliście? czy duzo turystów na plazy? w jakiej willi mieszkaliscie itp... Prosze o jak najwięcej informacji:) My myślimy o Okrug Gornij:o

było cudnie :mrgreen:

nic a nic się nie zawiodłam ;)
tak jak doczytałam przed wyjazdem - Okrug Gornji tłoczny, z lekka syfiasty i z cała pewnościa nie dla rodzin z małymi dziećmi
za to Donji to całkiem inna bajka ;)

my mieszkaliśmy w Donjim przy ulicy Put Kave - w apartamencie, który był w połowie tejże ulicy, sam jak palec :-P więc nie mieliśmy chałaśliwych sąsiadów z okolicznych apartamentów
z nami w apartamencie mieszkały jeszcze 3 rodziny polaków ;) (pozdrawiamy :) )
nigdy jakoś sobie nie przeszkadzaliśmy z nocnymi nasiadówkami ;)
wokół gaje oliwne, drzewa figowe (obrzarłam się figami za wszystkie czasy :oops: ), do dyspozycji był grill w ogrodzie i kącik do biesiadowania :)

do plaźy mieliśmy dosłownie kawałeczek - do plaźy Kava oczywiście :)
sama plaźa czysta, drobno kamienista, podzielona jak by na 2 części przed i za cypelkiem
my raczej na tej mniejszej przed cypelkiem urzędowaliśmy
ale najbardziej podobała nam się plaźa przy campie Labadusa :mrgreen:
jedyny jej minus to przypływające na nią fish pikniki (w godz. 12-15)

plaźa w Okrugu Donjim od strony Trogiru bardziej tłoczna i brudniejsza - tylka raz na chwile tam zeszliśmy

oczywiście z kaźdej strony pełno skałek gdzie też moźna się kąpać


w Gornjim na Copacabanie masakra jak dla mnie :roll: ludzie tam się przewracają z boku na bok na jedną komendę :roll:
muzyka strasznie głośno, nie dało się porozmawiać idąc promenadą :roll:

w Gornjim ładna promenada wzdłóż zatoki Mavarsticy, którą można dojść do fajnej małej plaźy ..... nie wiem czy tłocznej bo byliśmy tam na spacerku późnym wiczorem i oprócz stada nietoperzy nikogo więcej nie było :-P
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 15.08.2011 23:19

gosiulek napisał(a):tak jak doczytałam przed wyjazdem - Okrug Gornji tłoczny, z lekka syfiasty

To coś źle doczytalaś ;-)

To wszystko jest w Okrugu. Po prostu - Okrug, o czym informuje zresztą tabliczka przy wjeździe :-P

Okrug Gornji jest po drugiej stronie wyspy, a Donji - sama wiesz, bo byłaś :-)
gosiulek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 30.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiulek » 16.08.2011 09:04

Iggy napisał(a):
gosiulek napisał(a):tak jak doczytałam przed wyjazdem - Okrug Gornji tłoczny, z lekka syfiasty

To coś źle doczytalaś ;-)

To wszystko jest w Okrugu. Po prostu - Okrug, o czym informuje zresztą tabliczka przy wjeździe :-P

Okrug Gornji jest po drugiej stronie wyspy, a Donji - sama wiesz, bo byłaś :-)

aaa możliwe rzeczywiście ;)
jakoś nigdy nie rozdzielałam ich na Okrug i Okrug Gornji :-P nie wiedzieć czemu :roll:

nie mniej w mym osobistym rankingu Ciovo wygrywa Donji ;)
Slatine tex całkiem przyjemne ale plaźe już mniej mi się podobały
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Ciovo... już były głosy przeciw i za - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone