Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ciovo... już były głosy przeciw i za

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Spekny
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.04.2012
re

Nieprzeczytany postnapisał(a) Spekny » 18.04.2012 22:16

kilka informacji na temat Trogiru i miejsc wokół www.trogir-touristinfo.com
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 19.04.2012 12:36

darek1 napisał(a):Pobyt na Ciowo jest ciekawy ale tylko dla osób podróżujących do Chorwacji pierwszy raz. Nadmiar naszych rodaków w Trogirze jest zatrważający. A ile usłyszy się słów na K ......

Hehe - prawda. Nawet w Splicie w sklepach częściej słuchać polską mowę, niż chorwacką :-) O Trogirze nawet nie wspomnę, bo tam jest jak na krakowskim Rynku wręcz.

No ale ja na Ciovo jadę już po raz drugi (a będzie to 6 wyjazd do Chorwacji) i wcale nie uważam, by to było coś "obciachowego". Kwestia, gdzie się ma apartament, w jakiej okolicy. A ja na swoją nie narzekam, stąd decyzja o powrocie, tym bardziej, że z zeszłego roku zostało nam jeszcze parę zaległości w zwiedzaniu okolic Trogiru i Splitu :-)
michciu_74
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 11.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) michciu_74 » 17.09.2013 21:38

Byliśmy w tym roku na Ciovo/Okrug Gornji/Mavarstica na samym koniuszku przy samym morzu :D
Wąskie dróżki, żeby się gdzieś wybrać to trzeba mieć plan jak przejechać Trogir :mrgreen:
Widok z balkonu rekompensuje wszystkie niedogodności
Generalnie polecam
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 17.09.2013 22:31

To był pierwszy raz w cro?
mahum
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahum » 29.05.2021 13:23

Znalazłem interesujący apartament na Ciovo (Okrug Gornji) przy Put Mekovica. Niestety wiele bardzo nieprzychylnych opinii o samej wyspie zachwiało moja decyzją. Do plaży jest 600 m, niestety powrót pod spora prawdopodobnie górę, powrót ulicami bez chodników, plaże raczej wąskie, wybetonowane a woda pewnie wymieszana ze ściekami z Trogiru. Apartament idealny, widoki super, ale cała reszta budzi wątpliwości.
Może ktoś ma pozytywne retrospekcje z Wyspy Ciovo?
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 29.05.2021 16:13

Do Okrug Gornji jeździmy od 4 lat. Ścieki z Ciovo są odprowadzane do oczyszczalni koło lotniska ( 3 km od Trogiru). Po oczyszczeniu odprowadzane na pełne morze.
Do plaży faktycznie daleko, i te powroty pod górkę. Może apartman bliżej wody? jest ich sporo.
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 29.05.2021 16:44

mahum napisał(a):Znalazłem interesujący apartament na Ciovo (Okrug Gornji) przy Put Mekovica. Niestety wiele bardzo nieprzychylnych opinii o samej wyspie zachwiało moja decyzją. Do plaży jest 600 m, niestety powrót pod spora prawdopodobnie górę, powrót ulicami bez chodników, plaże raczej wąskie, wybetonowane a woda pewnie wymieszana ze ściekami z Trogiru. Apartament idealny, widoki super, ale cała reszta budzi wątpliwości.
Może ktoś ma pozytywne retrospekcje z Wyspy Ciovo?

600m to naprawdę daleko, szukaj bliżej. Ja polecam Slatine na Ciovo, tam cały czas apartamenty wzdłuż morza. A po wybudowaniu nowego mostu dojazd to luksus
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 29.05.2021 16:56

Zbigniew74 napisał(a):
mahum napisał(a):Znalazłem interesujący apartament na Ciovo (Okrug Gornji) przy Put Mekovica. Niestety wiele bardzo nieprzychylnych opinii o samej wyspie zachwiało moja decyzją. Do plaży jest 600 m, niestety powrót pod spora prawdopodobnie górę, powrót ulicami bez chodników, plaże raczej wąskie, wybetonowane a woda pewnie wymieszana ze ściekami z Trogiru. Apartament idealny, widoki super, ale cała reszta budzi wątpliwości.
Może ktoś ma pozytywne retrospekcje z Wyspy Ciovo?

600m to naprawdę daleko, szukaj bliżej. Ja polecam Slatine na Ciovo, tam cały czas apartamenty wzdłuż morza. A po wybudowaniu nowego mostu dojazd to luksus

Spróbuj tutaj https://www.villa-ana-trogir.de/
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 29.05.2021 19:21

Zbigniew74 napisał(a):
mahum napisał(a):Znalazłem interesujący apartament na Ciovo (Okrug Gornji) przy Put Mekovica. Niestety wiele bardzo nieprzychylnych opinii o samej wyspie zachwiało moja decyzją. Do plaży jest 600 m, niestety powrót pod spora prawdopodobnie górę, powrót ulicami bez chodników, plaże raczej wąskie, wybetonowane a woda pewnie wymieszana ze ściekami z Trogiru. Apartament idealny, widoki super, ale cała reszta budzi wątpliwości.
Może ktoś ma pozytywne retrospekcje z Wyspy Ciovo?

600m to naprawdę daleko, szukaj bliżej. Ja polecam Slatine na Ciovo, tam cały czas apartamenty wzdłuż morza. A po wybudowaniu nowego mostu dojazd to luksus


To już lepiej Okrug Gornji od strony południowej. Więcej morza, nie tak zamknięta zatoka jak Slatine. Pełno apartamentów przy samym morzu. Brzeg skalisty i platformy betonowe. Generalnie, fajna okolica, natomiast Okrug Gornji od strony Trogiru taki sobie. Za dużo ludzi i straganów ;)
hello.sunshine.love
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) hello.sunshine.love » 20.01.2023 22:49

Witam ciepło :) Szukam porady ... Udało nam się nakłonić rodzinę na wakacje w Cro. Tak z głupot strzeliłam Ciovo i Slatine - koleżanka była - mówiła, że fajnie :) No i ok - blisko Trogir na wieczorne spacerki. W sumie spoko jest to też baza wypadowa. Wszyscy napaleni :D Apartman znaleziony - na uboczu - do plaży chwilka (bo na tym rodzinie zależało, żeby było blisko i pod nosem) ... Ale tak sobie patrzę na google, że ta plaża to tak hmmm ... przy ulicy ... lekko wąska ... idąc dalej na wschód w stronę cypelka droga zamienia się w szutrową ... ale jakby na to nie patrzeć nadal tam będą jeździć samochody (być może sporadycznie ...) plaże wąziutkie ... co prawda przed samym cyplem jest plaża nawet z beach barem ;) , więc chyba nie ma źle ... Tak czy owak wstrzymaliśmy się z rezerwacją. Nie chciałabym, żeby przy pierwszym wyjeździe rozczarowali się Chorwacją :( Przeszukałam forum - opinie różne ... My z mężem wiemy jak piękne mogą być okoliczności przyrody - jesteśmy po pobycie na Pagu (okolice Metajny) i na Visie. Może ktoś był w zeszłym roku w okolicach i się wypowie. Będę wdzięczna :)
Pozdrawiam :)
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 21.01.2023 10:10

hello.sunshine.love napisał(a):Witam ciepło :) Szukam porady ... Udało nam się nakłonić rodzinę na wakacje w Cro. Tak z głupot strzeliłam Ciovo i Slatine - koleżanka była - mówiła, że fajnie :) No i ok - blisko Trogir na wieczorne spacerki. W sumie spoko jest to też baza wypadowa. Wszyscy napaleni :D Apartman znaleziony - na uboczu - do plaży chwilka (bo na tym rodzinie zależało, żeby było blisko i pod nosem) ... Ale tak sobie patrzę na google, że ta plaża to tak hmmm ... przy ulicy ... lekko wąska ... idąc dalej na wschód w stronę cypelka droga zamienia się w szutrową ... ale jakby na to nie patrzeć nadal tam będą jeździć samochody (być może sporadycznie ...) plaże wąziutkie ... co prawda przed samym cyplem jest plaża nawet z beach barem ;) , więc chyba nie ma źle ... Tak czy owak wstrzymaliśmy się z rezerwacją. Nie chciałabym, żeby przy pierwszym wyjeździe rozczarowali się Chorwacją :( Przeszukałam forum - opinie różne ... My z mężem wiemy jak piękne mogą być okoliczności przyrody - jesteśmy po pobycie na Pagu (okolice Metajny) i na Visie. Może ktoś był w zeszłym roku w okolicach i się wypowie. Będę wdzięczna :)
Pozdrawiam :)

Masz całe Slatine w street view na googlemaps
Zrób sobie wirtualny spacer, byłem trzy razy, koniec Slatine do plaży 10 metrów, na ulicy ruch żaden. Oczywiście są lepsze miejsca, ale Slatine na plus
hello.sunshine.love
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) hello.sunshine.love » 25.01.2023 16:19

Dzięki za odp - apartman klepnięty :) niech się dzieje, co chce ;) byle do lipca :P
damian79 ty
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.04.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) damian79 ty » 23.04.2023 19:45

Hej, byłem na Ciovo 2 tygodnie temu, dokładnie w Arbanija, nie podobało mi się zbytnio. Jedna sprawa, że nie trafiłem pogody, druga, że okolica niezbyt fajna. Fatalne betonowe plaże, straszne zasyfione, pełno pospolitych śmieci itp. Mało to wszystko zadbane, panuje pospolita bylejakość. Dużo bardziej polecam wyspę KRK i tamtejsze plaże oraz stare miasto, dodatkowo jest bliżej z polski.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 574
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 23.04.2023 19:51

damian79 ty napisał(a):Hej, byłem na Ciovo 2 tygodnie temu, dokładnie w Arbanija, nie podobało mi się zbytnio. Jedna sprawa, że nie trafiłem pogody, druga, że okolica niezbyt fajna. Fatalne betonowe plaże, straszne zasyfione, pełno pospolitych śmieci itp. Mało to wszystko zadbane, panuje pospolita bylejakość. Dużo bardziej polecam wyspę KRK i tamtejsze plaże oraz stare miasto, dodatkowo jest bliżej z polski.


Zależy jaka część Ciovo. Od południa i zachodu jest ok. Natomiast główna plaża i okolice takie sobie.
Ostatnio edytowano 23.04.2023 19:54 przez marecky81, łącznie edytowano 2 razy
damian79 ty
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.04.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) damian79 ty » 23.04.2023 19:54

Byłem w Arbanija, napisałem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Ciovo... już były głosy przeciw i za - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone